Aktuálně: 4 684 inzerátů176 733 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů
Dafi
Dafi (80 příspěvků) 13.03.2024, 10:06:53 xxx.xxx.136.20

no,tohle řešíme u Žeryka-je to peklo!!

máme ho 8 let

3 majitel

miluje výlety,ale do auta nechce,dává se tam násilím,v autě zvládá krátký vzdálenosti-do 5-10minut-a to po hooodně letech…

autobus vyzkoušenej 2krát na krátkou vzdálenost s nervama-hodně let jsme neměly svoje auto,takže výlety vlakem,

na vlak šel pěšky s přítelem a já s Dafinou busem…

 bydlíme kus od města,kde jede bus…,a delší trasy v buse zvrací,vlak dobrý..

na výletě/vycházce nehce zpět k autu,když jde delší cestu blije jak amina několikrát,ale zase když ho necháme doma a někdy to děláme,když se jede někam na otočku-takže by jel tam a zpět bez vycházky/výletu,tak když zůstane doma tak hysterák,že Dafi jela na výlet on ne…

vyjezdil se po letech na tu destiminutovou vzdálenost..

blbý je,že si ho nerisknu vzít ani busem do města…

takže jedem z výletu vlakem,a já jedu busem dom s Dafi

a on musí pěšky s přítelem….,

je nám ho líto,protože výlety/vycházky autem miluje,zvlášt už jen z toho důvodu,že tady chodíme 3-4 trasy furt dokola…

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 12.03.2024, 20:07:27 xxx.xxx.136.20

-nooo to je trošku problém🙂

ale je potřeba mít na některý věci chlapa prostě

třeba-na co mám chlapa já?

-tak aby kupoval psům hračky-moře hraček-su dcera Skrblíka,takže být po mým tak si mí psi hrají s třema hračkama,který jim ještě vyrobím já🙂jako občas vodítko/obojek…

-aby jim kupoval pamlsky…protože panička se hamoun🙂

-aby dával pejsky do auta z auta jako v případě mé neschopenky po operaci-a to 4 pejsky..

-abych se měla s kým hádat na téma-házení míčků Žerykovi-tak to není moc ftipný,na tohle jsme měly hoodně debat na téma-zničíš mu mozek/hlavu,děláš z něj pako,a na téma-je to jeho smysl života-nemůžeš mu ho vzít…..-ale po pár letech se trochhu krotí v házení míčku….

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 12.03.2024, 19:45:13 xxx.xxx.136.20

malý knírač a zuby-kříženec Kim-ve 13 letch čištění ultrazvukem,a trhání jednoho

Killy zoubky dobrý,ale nemocný srdíčko,na které mi zemřela v létě ve vedrech v necelých 9letech-ta půjčovaná kníračka,brala  léky,a bylo to podle mě i steskem

Duxe nepočítám,kromě toho,že kříženec tak měl velkou hubu

Gero,ten ze zubu hodněkrát na čištění,kámen se mu dělal strašně rychle+nemocný srdíčko,zemřel v necelých 14 letech na rakovinnu lymfatických uzlin

Dafi-v 5?letech vytrháno 8 zubů-paradentoza,takže přední dásně bez zubů,

 kámen se dělá ždibec

trošku zvětšená levá strana srdce,léky nebere,ale vedra ji dobře nedělají-to je na ni vidět…,ona teda Dafi he na malou kníračku dost drobná,byla jako štěně o půlku menší než sestra Dida-Dafi je oficiálně Dora ze Židenických zahrad,z 5 štěnat,2 dny po porodu 3 zemřely,protože matce byly podávány léky-důvod už nevím,,,,,

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 12.03.2024, 18:02:33 xxx.xxx.136.20
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.03.2024, 07:16:38

Orionka-ještě že mí psi nemí číst a psát🙂

už vidím jak si OBA! objednávají kočárek,vyhazují pláštěnky….🙂

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 12.03.2024, 09:13:22 xxx.xxx.136.20
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.03.2024, 08:48:16

ta je roztomilá,tady vypadá tak mile a něžně🙂

tady prší…pejsci spí,vyhlížím máti,jestli pustí psy,že bych ne-ná-padně vykopla ty svý..je ze mě choroba…

tak můžu doma akorát tak cvičit psy aby se nenudily-to se mě nechce…

a jo cvičívám s něma někdy doma,když je venku hnusně,ale k tomu nemám teplotu

dotrimovat Dafču-čímž ju naštvu,sebe unavím:-(

ted jsem je vykopala z terasy už neprší….aspon ne moc…

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 11.03.2024, 16:20:16 xxx.xxx.136.20

no ješíížžžmarjááá-ještě aby jste nám ju cpala!🙂🙂

takovou šikovnou a pěknou holku,to by nešlo teda!

-ale něco takovýho šikovnýho si řadím do svých kynologických snů

už se mi jich splnilo dost-tak uvidíme🙂

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 11.03.2024, 16:06:13 xxx.xxx.136.20

Bambule-a nebudu troškařit,šlohnu ještě Bambulku a budu mít 2 zrzavý frajerky🙂

tahle 2 by se mi jednou líbila!

no,vidíte,když Bambulka zvládla tak velkou vycházku,tak už bude zase dobře!

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 11.03.2024, 16:01:12 xxx.xxx.136.20
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 10.03.2024, 22:11:14

šlohnem ju obě a budem si ji půjčovat,ju?🙂

je to totiž takovej vzdáááleně rezavej knírač…

božínku-taková holka by mě jednou mohla vyhlížet v útulku!🙂

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 11.03.2024, 11:51:36 xxx.xxx.136.20
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 10.03.2024, 21:23:31

no,to právě nevím,když su tak tupá že si to nepamatuju….🙂

ale možné to je,jsem z toho byla tak vedle,že jsem to doma všem furt ukazovala🙂

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 10.03.2024, 20:38:08 xxx.xxx.136.20

Doron-děkuji🙂

na té fotce je mi kolem těch 25-30let…

já mám pro knírače slabost,ale ta srst -trmování mě ničí-doslova-záda,zápěstí..

před 2 týdny jsem trimovala Dafču-poranní,před ranní a v noci jsem málem zešedivěla bolestí…

 velkej pepřák se mi líbí,ale…na to už není zdraví….

-jinak příhoda k pobavení

kamarádka s manželem u nás kdysi-manžel kamarádky mě měřil rozměry na knihovničku,a kamarádka si celou dobu hrála s Duxem-tím akčním křížencem…no a Gero seděl,seděl…seděl…furt seděl…kamarád natáhl ruku s metrem a -jemně ho dloubl(tukl) do hlavy-říkám mu-co blbneš?-a on-nic,zkouším,jestli je živej..🙂

k briardovi-strašně mě mrzí,že nevím kde to je,ale!!!

kdesi jsem viděla video s paní s briardem-paní taková milá fajn,a ona byla na tom videu táááákkkkščastná!!!!

 tam bylo tolik emocíí,bože za živýho boha si nevzpomenu co to bylo za závod-ale tolik štěstí a emocí radostnejch jak u té paní jsem snad nikdy před tím ani potom neviděla-bomba prostě!!!!

a všichni kdo ji na tom závodě viděly,jak si to ona i pes užívá-plavej briard,paní kulatej obličej,kratší sestřich,sympatická paní,

tak každej kdo ji viděl,tak to v něm muselo zanechat dojem   🙂 štěstí té dvojice-to bylo prostě něco!!!!

myslím,že to byl nějakej všestranej závod..pár let dozadu??

ale kdyby jste to viděla,jak byla ta paní štastná!!!!

a mám chut říct-o tom to je…

protože tu její emoci a radost a smích si pamatuju a budu pamatovat dlouho….

a Framík sám sebe doroste,je to ještě děcko takový psí🙂

 jo to video-poslušnost,myslím možná i obrana a rozhovor poté

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 10.03.2024, 17:04:07 xxx.xxx.136.20

Doron-to je těžký

na cvičení se hodí akční pes a na život je lepší flegmouš….

já když si ve 25 pořídila po mé první dvojici psů-po 15 letém kříženci knírače-a to kdysi-37let dozadu byly knírači fakt tvrdí a ostří psi,a po mé půjčované,ale skoro mé kníračce Killynce-která byla akční,temperamentní,-s oběma jsem cvičila sportovku,obrany,tenkrát mělý malí knírači na zkouškách i hlídání předmětu psovoda a cvik nenechat se odvázat  jiným člověkem,tak Killy teda chodila i do školek na ukázky výcviku,milá,hodná,ale přitom veselá a akční,no a po této dvojici jsem si k rok a půl starému kříženci knírače-synku Kiilyny(rozbitý kotec,a Killy šla přes celý město ke mě dom i s ženichem),takže ke kříženci se kterým jsem dělala tanec i soutěžila,sportovku,závody-ZPU1,ZOP,stopařský,poslušnostní+zkoušky,se kterým jsme jezdily na výlety,měl xxhodinový vycházky a xx hodin hraní doma,a kterého,když viděla prvně kamarádka jako štěně-tak se ptala-kde se to vypíná?

 no tak k tomuto kříženci jsem si pořídila malýho knírače s papírama…

-že taky bude cvičení,zábody,zkoušky,obrana,výlety….hahahaha

tak což o to závody byly,ale vyhrával Dux-kříženec

zkoušky byly…ale ne moc..,

výlety byly a třeba v ZOO,kde Dux nadšenej,tak Gero se po hodině tvářil jak boží otrávený umučení…

cvičit ho bavilo,i kousal,i hlídačka mu šla,i pachovky,

i nějakej pohár nakonec byl…

ale…dlouhý vycházky-néé

stopy?-no dlouhý taky nééé

za to byl idelání na posezení v knihovně,v restauraci,venku na lavce😀

prostě ideální rodinný pes na vycházky v krátkých vzdálenostech😀

ale rozhodně to nebyl pes na závody

tehdejší přítel se mu smál a hlasem Z.Srstky parodoval-pořidte si tohoto pejska,bude ideální na zahrádku,do postýlky,na klín….

když jsme se kdekoliv zastavily s těma 2-tak šílenec Dux-chcu cvičit,chcu míček,nudííím se,musím něco dělááát

a Gero-a pohodička,klídek,bucnu si🙂

tak Doron-oni ti flegmouši jsou do života lepší,než ti ulítaní raplíci,co chcou pořád cvičit,něco dělat,něco nosit,někde lítat

Gero by tenkrát byl idelální rodinný pes

a Dux byl prostě ideál na cvičení a nečinnost ho zdržovala🙂

    a k paní s teriérama-nevím,jestli je dobrý mít 3 ps,když poslušnost nic moc?na volno?

co kdyby vaši pejsani nebyly tak trpěliví??

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi
Dafi (80 příspěvků) 10.03.2024, 14:46:21 xxx.xxx.136.20
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 10.03.2024, 10:13:10

Efe já se na tu vaši krásku nemůžu vynadívat!!!

akorát-asi bude trimovací?

Dafi
Dafi (80 příspěvků) 27.02.2024, 07:44:25 xxx.xxx.136.20

Dafi už v sobotu skončila s lékama,už i v sobotu měl menší výletík-výletík je všechno,kde se popojede ždibec autem🙂takže kousek mezi polama na asfaltce a pak obejítí centra Vyškova a zverimex,a v neděli vycházku po cyklostezce k rybníčku s celou 4 a zpět-s tím,že by jsme ji kdykoliv vzaly kdyby to na ni bylo moc..ale běhala,spokojená,

a doma už řádí jak mafián-krade/nosí věci,a žare jak dábel!!!!su strašně štastná,doufám,že 2 týdny smůly jsou za náma!!!

před týdnem v neděli mi odešl anduláček,po 9 letech,4 měsících a a ve čtvrtek před týdnem přítel utratil naši skoro 18 letou kočenku,ta teda už byla dost nemocná,ale nedařilo se mi nikoho z rodiny dokopat na veterinu…☹️:-/

  Fíkovnice-vy jste doktorka?

máme dost nemocného tchána a potřebovala bych se na něco zeptat…..