Aktuálně: 1 909 inzerátů282 977 diskuzních příspěvků20 165 uživatelů

O všem a o ničem :)

Horsana
Horsana 04.06.2026, 11:21:50 xxx.xxx.49.13

Zdravim vsetkych pracujucich!

Ja som po PN vhupla rovno do 24ky, jednodnove zrieba s takou inguinalnou herniou, ze to svet nevidel a k tomu este ma urvaty extenzor.

A zije, ten Satan! Je to svina shagyaarabska, matka kopala, hryzla, no ovos 4 x denne z nej urobil pritulneho tvora.

Potom kobyla pred porodom, sfina porodila dalsiu noc, ked uz mala kameru na boxe, zapla som rovno na porod.

Uf.

Uz by som rada sedela na pozemku a pozerala na zapad slnka…

Hlucha macka sa nastahovala na strom a oblazuje ma tym, ze ked sa naje, tak tam obsmrda. Len Foxa sa boji, preto zije na strome.

Fox je v strese, nieco na neho muselo zhora zautocit, vsetko jedlo si berie do hustiny a furt pozera hore.

Vymenil srst, je malililinkyyyy.

Leona neostala zrebna, tak co uz, pojde uz ku mbe buduci tyzden. Mam z toho strasny stres, ze co ti moji kokoti na to povedia…ona je tak zlata kobyla, uplny poklad.

A mam prvu cuketku, malicku, ha!

Buggyra
Buggyra 04.06.2026, 11:55:48 xxx.xxx.198.226

A co bude Zoranko dělat bez Leony? Přehlédla jsem nového parťáka? Co vlastně dělá Zoran tak nějak všeobecně, vyléčila se ta zanícená žíla, jak válčíte s uveitidou?

Zrzavci
Zrzavci 04.06.2026, 12:34:55 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.06.2026, 11:55:48

No ano? jak je na tom Mustang Zoranko?  S kým bude bydlet? A kde nakonec, se už ví?

Horsano - gratuluju k první cuketce, já mám zatím tři - či čtyři malilinkatý rajčátka a asi šest placatejch lusků hrášku.

Že na  Foxa orel zaútočil ?😲

Nuž aji hluchá mačka potřebuje společnost.

Horsana
Horsana 04.06.2026, 16:37:31 xxx.xxx.234.105

Zoranko horuckuje. A bude tak 2 mesiace este, tipujem, zila je na prd.

Nepoznali by ste  to na nom, beha, skace, uplne mu drbe a Leonka ma ruju, hoci tentokrat sa neolizuju, takze si dava cestne kola sam vo vybehu. Leona sa pasie, picus beha…

Od rana bol priserny tlak a upek, taky fakt ze nenormalny a zrazu pritiahli mraky a v Jablonove zacalo nie ze prsat, ale chcat a v momente vsetko plavalo, z kopcov sa valili prudy vody a prsi dotetaz.

Ale ten chcanec, to bol brutal, 1000 L nadoba je uz do ¾ plna. Sasrak toto!

Rysavy mamrd mi v bude rozmrdal kilo krystaloveho cukru, cukor je uplne, ale ze uplne vsade. Ako hormonalne nevyrovnana osoba ked mi to zavrze pod nohami, tak by som vrazdila…

Hluche monstrum uz je tu…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa správce
04.06.2026, 18:11:29 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 04.06.2026, 16:37:31

4. foto - to je to hříbě s kýlou? A na 5. fotu je po operaci? Dlaha kvůli tomu extenzoru?

Horsana
Horsana 04.06.2026, 21:43:40 xxx.xxx.234.105
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.06.2026, 18:11:29

Ano, ano, dlahu ma teraz vysoku uz, ale je to junak 💪

Horsana
Horsana 04.06.2026, 21:49:47 xxx.xxx.234.105

Spadlo extremne mnozstvo zrazok.

Voda samozrejme hned stiekla dolu, no poda, ci skor pseudopoda je teraz smyklava ako maslo.

Reku vyborne, 40 arov im odhradim, budu teraz na tom polhektariku kde maju seno, tam zatial nieco na zdibkanie dorastie a kym vypasu horny, bude to parada.

Tak som to prerobila a bola zo sebou velmi spokojna. Este som im aj posunula pasku na kus zelene, pastva to nie je, ale zabavili by sa.

V doline sa vyparuje, sla som sa pokochat pohladom a tie kurvy boli tam, kde nemali byt. Nasla som tycku na zemi, nepolamanu, elektrika funguje.

Uf.

Uf.

Velmi, velmi predychavam.

Velmi, velmi.

Akoze fakt velmi velmi velmi.

To, ako sa v tom slizkom kopci da chodit, to sa neda opisat, proste, akoby ste chodili po smyklavom blatku, figel je nespadnut. Chcela som, aby dorastla trava, nie, teraz su tam 4 metrove smykance od kopyt, vsetko rozryte a stupaje vsade, lebo asi si mysleli, ze za par hodin na pusti vyrasilo neviem co.

Horsana
Horsana 05.06.2026, 18:47:41 xxx.xxx.234.103

Aha, komu sa uracilo prist 🥰

Zemiakovu kasu zozral pred masom, je to labuznik 😂

Obrázek Obrázek
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana 05.06.2026, 21:03:59 xxx.xxx.20.19
»
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 05.06.2026, 18:47:41

No  asi si nechal ta nejlepší sousta nakonec…doma to děláme taky 🙂

Verun
Verun 06.06.2026, 14:08:43 xxx.xxx.220.9
JanaJanaJanaJana:

No  asi si nechal ta nejlepší sousta nakonec…doma to děláme taky 🙂


Tak to ani náhodou, nejlepší hned, nebo by se toho   taky nemusel člověk dočkat, kdyby mi to třeba někdo vzal nebo začalo hořet

Aluška
Aluška 07.06.2026, 20:07:03 xxx.xxx.48.20

Cipísek, pro srovnání první fotka při odjezdu z původního ustájka, druhá po dvou měsících v novém

Obrázek Obrázek
Verun
Verun 07.06.2026, 22:57:26 xxx.xxx.220.9
Aluška:

Cipísek, pro srovnání první fotka při odjezdu z původního ustájka, druhá po dvou měsících v novém

Obrázek Obrázek

 za mě stále skoro stejné, jen bez chlupů🙄 asi se zlepšil krk

spíš se zaměřte na fotky zezadu, zadek (vršek) a  díra mezi kýtama (pod ocasem)

Buggyra
Buggyra 08.06.2026, 09:01:39 xxx.xxx.198.226

Já teda vidím nějakou hmotu navíc podél páteře 🙂 Asi než se začnou ukládat tuky (pokryjí žebra), tak se musí dobudovat svaly (ta páteř, stehno…), no taky bych si uměla představit trochu rychlejší postup, ale u každého koně je ten metabolismus jiný.

Jsem po víkendu přijela a plnokrevník dobrých 20 kg dole, uprostřed pastevní sezony na trávě, s drobnými příkrmy, bez práce… Kamarád žertem říká “bylo mu po tobě smutno”… No je grošatý, ale vypadá jak ten Cipísek, tj. žebra jsou vidět pohledem, zadek kosmatý… zuby dělané před měsícem… asi budu muset přitlačit zase do kyblíku, achjo.

Po zásahu spot onem se kupodivu plnokrevníkovi “vyléčila” plesnivá hlava, kterou jsem předtím drhla chlorhexidinovým šamponem, mno jo, holt špatná diagnoza - příště budu chytřejší. 

kometa
kometa správce
08.06.2026, 09:32:20 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 07.06.2026, 22:57:26

asi se zlepšil krk

Vy dokážete posoudit krk pod hřívou?  Já teda ne.

Aluška
Aluška 08.06.2026, 09:32:33 xxx.xxx.237.192

První měsíc ho tam 3 machýrci trochu šikanovali, tak si myslím že byl mírně ve stresu. Teď už si stádo sedlo a má klid. Ty díry před kyčlema už nemá tak hluboký, na zadku taky něco málo přibylo, aspoň to cítím pod hřbílkem a přijde mi, že i ta žebra nejsou tolik vidět. Víc byla vidět pod zimní srstí, teď mi to přijde mírně lepší. No je mu 22, teď zapršelo a poroste i víc tráva. Kamarádka která se živí ustajováním a tréninkem koní říkala, že to může trvat i půl roku. Předtím byl vždycky až moc obézní, tak nemusí přibrat celých 200 kilo, byl by zase jako koule 😀

Buggyra
Buggyra 08.06.2026, 14:35:35 xxx.xxx.198.226

Včera jsem hrdinně vzala tmavé spodky a nahodila na černého poprsák k sedlu a zapřáhla pneumatiku. Pochopitelně žádná fotodokumentace z toho gerojského činu není, protože můj doprovod držel prst na předvolbě integrovaného záchranného systému celou procházku.

Jak čtete, žiji. Černý také. Pneumatika také. A z chatek, kolem kterých jsme v devět večer po asfaltu pneumatiku táhli domů, nás také nikdo neohrožoval na životě. Takže víkendový výcvikový počin považuji za nanejvýš úspěšný! Možná letos ještě nějakou tu káru zapřáhnem…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.