https://www.instagram.com/reel/DWULy7pCP0O/
Když se řekne slepička. Trochu drsné, ale zajímavé.
Koho by zajímaly zajímavosti o zvířatech, i když v trochu drsném podání.
S krmným hmyzem vidím problém spíš v úmyslu. Chci-li slípkám občas hodit nějakýho hmyzáka pro chuť a zábavu, chov se nevyplatí, spíš je to takový koníček. Pokud chci zařadit do krmné dávky relevantní množství, ať už živého hmyzu nebo jeho produktů, jako hmyzí moučky, budu potřebovat větší, nezámrzný prostor, vhodný druh a vhodnou technologii, abych zajistil celoroční produkci a taky nějakou nutriční kvalitu. Takový potemník se doporučuje jako mňamka i pro hmyzožravý druhy plazů, ptáků i savců, neboť jeho výživová hodnota není bůhví jaká a nadměrné zkrmování vede spíše k tučnění zvířat.
Krmní hlodavci jsou potom poměrně drahý protein, ty už neodchováte jen na zbytcích a výhodněji vás přijde koupit proteinový koncentrát, rybí moučku nebo pivovarský kvasnice
Mně stačí produkce v zimě, přes sezonu si holky nahrabou 🙂
Tak zůstanu u švábů, když tedy mouční červi zase tak bezva nejsou. Tím se mé dilema vyřešilo 🙂 Občas také padne nějaká stínka… No teď jsem to vyřešila na léto dokrmením dospělců na jaře, abych nedržela staré šváby zbytečně v létě. Ale příští rok jak začne být venku hmyzu dost, namrazím velké šváby na další zimu do zásoby a nechám víc produkujících samic, aby bylo veselo. ON má také velkou produkci švábů, ale nevzpomene si mi přivézt, kdyby vozil, tak mohu přikrmovat v zimě dvakrát třikrát týdně pěkného velkého švába na slepici, no a to by bylo, aby z toho vejce nebylo 🙂
Jj, švábi nejsou marní. Výživově v pohodě a nedělají rámus jako cvrčci 😉 Ale jejich velikou nevýhodou je velikost, pokud je člověk nepotřebuje pro drůbež, varany a podobně, ale pro drobné ještěry, nebo žáby jsou až moc ☹️
Pro malé pavouky má ON šváby turkistánské, to jsou takoví větší cvrčci, jen teda to hodně dobře a rychle běhá 😀 Toho turkistána si teď dal i kudlák, když jsme ho ubytovali 🙂
https://www.instagram.com/reel/DWULy7pCP0O/
Když se řekne slepička. Trochu drsné, ale zajímavé.
Koho by zajímaly zajímavosti o zvířatech, i když v trochu drsném podání.
Našrota znám, viděla jsem pandu, medojeda, určitě ještě tak pět dalších, ale nepamatuju, která zvířátka to byla 🙂
Nevíte, zda ze zavařovacích okurek mám odštipovat takové ty boční větve? Nějak se mrchy chytly a dělají tam trochu džungli. Na bočních větvích už jsou miniokurky, tak by mi bylo líto to zaštípnout, ale zase jestli se to má, aby to vůbec plodilo, tak…
autor zvířátek z Na šrota: https://www.youtube.com/watch?v=803lE6cpyE0
🙂