Aktuálně: 4 886 inzerátů174 940 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Daja
Daja (421 příspěvků) 19.03.2024, 05:11:10 xxx.xxx.237.6
Daja:

Tak tohle určitě ne ,  neměla být takováhle gumička, ale gumička co má pes do copánku.  Prostě jemná gumička kterou jsem měla já přivazovat na špičák, 


Tak co říkáte Verun na moje vysvětlení gumičkování? To jako abych nebyla za degena i s vetem🙏. To už není přece tak těžký zásah? Vy ste mě dost vystrašila 😉.

Daja
Daja (421 příspěvků) 17.03.2024, 06:25:38 xxx:xxx.3f39:12fc
E:

Mám přečteno celé vlákno, bohužel, eLko je naše jediná a poslední možnost, podle rentgenů a všech vyšetření má před sebou princezna tak rok, možná dva, než to ta páteř pošle úplně do kopru. A je na ní vidět, že ji to bolí a dost. Probraly jsme to s vetkou ze všech stran, v tomhle ji věřím, zná ji od štěněte a my se známe roky, je to víc, než dobrá kamarádka, pokud říká, ze je to naše poslední možnost, jak ji ten čas tady zpříjemnit a zkvalitnit, jdu do toho.  Ale je to hnus, koukat na trdlo, co sotva odrostlo štěněcímu věku a vědět, že to pomalu ale jistě balí, je hrozný pocit. Bylo to rozhodnutí buď a nebo. Buď zkusíme eLko a ten čas, co jí zbývá, si pořádně užijeme, anebo si nechám měsíc, dva na rozloučení, a skončíme to rovnou. Člověk, co ji nezná, by to do ní neřekl, venku nebo u koní je živá až až, ale když pak vidím, jak po větší procházce, nebo vyjížďce s koněm proleží celé dny, na hračky jen smutně kouká a ani misku už nevylizuje jako ještě v loni na podzim, vím, že je to špatné a to tak, že hodně. I s ohledem na to, jak rychle se to horší. Takže zkusíme eLko. Buď to půjde, zajedeme ještě k moři, strávíme léto a podzim u koní, oslavíme vánoce a pak se budeme radovat z každého dalšího dne, kdy jí to ještě nebude bolet.   


Vau, pane jo to je tak smutné. Přitom tak hezký pes😢. Ještě, že Vás má🙏

Daja
Daja (421 příspěvků) 16.03.2024, 05:12:33 xxx:xxx.e03:7fd
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 15.03.2024, 22:04:11

Tak tohle určitě ne ,  neměla být takováhle gumička, ale gumička co má pes do copánku.  Prostě jemná gumička kterou jsem měla já přivazovat na špičák, 

Daja
Daja (421 příspěvků) 14.03.2024, 13:39:19 xxx:xxx.d819:2a83
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.03.2024, 12:29:12

Mám malé psy, oba a vždy byly jen psy. Časem byl mezi nimi i věkový rozdíl. Teď Gigouškovy je 8,8let a Chuli 8měsícu. Nikdy jsem se nebála, že by si kulíšci nesedly, vždy si sedly, prostě si vyříkaly kdo, co a jak a bylo. 

V tom nevidím problém, že jsou dva kulíšci spíš bych se obávala, že to slečna nezvládne buď budou čivavy rozmazlené kabelky a nebo ustrašenci a nebo slečna překvapí a bude super pejska řka.

Daja
Daja (421 příspěvků) 14.03.2024, 12:18:50 xxx.xxx.70.145
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 14.03.2024, 08:00:33

Můžeme😉, Chuli je popelnice s žiravinou dohromady. On příjde pokud k člověku příjde Gigoušek, ale na caniskách babičky moooc radostně vítají a hlasitě projevují radost👍. No a Chuli se bojí🥺, ale časem se i to naučí. Po muže mu s tím kliďas Gigoušek.

Daja
Daja (421 příspěvků) 14.03.2024, 05:22:10 xxx:xxx.d819:2a83
Doron:

Nevypadá to, že by fenka sousedům vadila, Bára naopak píše, že by na nácviku spolupracovali. Mají asi hezké sousedské vztahy.

Taky neporadím nic jiného, než cvičit přivolání, na YouTube je spousta inspirace.

Jako někdo nade mnou se také přimlouvám za to, brát fenku na vodítku mezi lidi, hodně lidí, aby se otrkala a lidi jí že zevšedněli. 

Jednoduché povely jako “sedni”, “ čekej” se v pohodě naučí.

Když se za lidmi rozběhne a Vy už víte, že ji nepřivoláte, dojděte si pro ni, sousedy poproste, ať ji nemazlí a nedívají se na ni, to už samo o sobě hodně pomůže.


Líbí se mi jak poradila HMN a Doron. Holky moc hezké👍.

No já mám opačný problém, my nedůvěřujeme lidem, když k ním Chuli přijde tak jen na 50cm a když ho chytnou dělá oblouk. Lepší se to , ze začátku chodil na dva metry😉.

Podle mě Šarpej s toho vyroste a bude hlídač pořádný👍.

Daja
Daja (421 příspěvků) 11.03.2024, 05:13:44 xxx.xxx.69.37
Doron:

Já o úpravě srsti zatím nic nevím. Zatím jen rozčesávám , vyčesávám  a zoufale čekám na tu kozí suchou srst. 😂 Na některých místech už ji má a to je nebe a   dudy. Ale je fakt, že doma z něj není ani chlup. 


Jako já taky nevim nic co a jak přistřihnout, ale vím, že určitě jo páč do některých plemen bych neřekla, že se trochu upravuje srst a je to tak. Ono jde jen o konečky, pak srovnat tlamičku, tlapky….atd. Vím, že se to dělá když jde pes na výstavu. Jen lehce ano Briard nelína, výhoda, ale někdo nezvláda česání než se srst přemění a pak musí pejsek na krátko.

U vás palec nahoru 👍, krása kouknout na pejska.

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.03.2024, 10:24:14 xxx.xxx.69.37
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 10.03.2024, 09:33:07

Ano souhlasím založte téma cukrovka , jen takový malý postřeh, nezaložila něco takového Fikovnice? Pokud ne bylo by fajn , obě byste psali svoje postřehy 👍.

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.03.2024, 07:40:59 xxx:xxx.9a97:6c70
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 10.03.2024, 07:38:54

Nene, nepřehraje, prý už to tam není.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.03.2024, 07:16:09 xxx:xxx.9a97:6c70
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 10.03.2024, 06:44:42

Aha😉já bych chtěla být vaší vnučkou páč miluji papír a v PC si tak toho neužiju👍.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.03.2024, 05:51:31 xxx:xxx.9a97:6c70
Odpověď na příspěvek uživatele Zlata z 03.03.2024, 09:04:12

Jeden Bišonek se dožil 16let a druhý 11let, zemřely na stejnou chorobu😢.

Znala jsem Čivavu a ta velela v chovné stanici NO, v pohodě se dožila 21let. Umřela ve spánku.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.03.2024, 05:09:56 xxx:xxx.9a97:6c70
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.03.2024, 21:22:02

Pořád, chůdě, vypadá jako strašidýlko, ale doufám, že z toho vyroste.

I Vám dobre ranko Doron🙂,

nepomlouvejte svoje ho psa😉, Framík vypadá opravdu luxusně a hlavně co já vidím a smekám to, že vy češete👏. Ze srstí štěněčí vyroste na 100 procent a pak srst bude hodně pevná a uhlazená. Teď naše mimy jsou takové sama noha, samá ruka a chlup sem a tam👍.

Nevím kdy a jak se Briati přistřihují konečky? Ale moje zlatíčko již bylo střiháno, tak že ty chlupy jdou rychleji pryč a dostava tvar.

Dája😉

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.03.2024, 05:00:14 xxx:xxx.9a97:6c70
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 09.03.2024, 20:30:19

Dobré ránko Xerxova😉,

Vaše hmm vlastně manželové fotky kouzelné👍. Děláte si album s nej fotek a nebo je máte jen v PC? Já bych chtěla album, já mám ráda papír v ruce a ke všemu voňaví🤫.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 09.03.2024, 10:31:01 xxx.xxx.69.37
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 09.03.2024, 09:05:52

A jéje já si ho spletla a to doslova s jiným plemenem, předem se kaju a omlouvám 😉🙏.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 09.03.2024, 08:38:34 xxx:xxx.c97f:2e68
bambule:

Bostonský teriér. Sice není až úplně klidný, ale jinak skvělý parťák. Rád lenoší, rád procházky a výlety. Chytrý a cvičitelný. Existují tři rázy kdy nejmenší mají kolem 6 kg v dospělosti, ti největší  kolem deseti. Jinak rád hlídá,ale uštěkaný není.


No nevím, neznám toto plemeno, ale pro mě co jsem spíš gaučák slovo teriér znamená neklid, přidat do kroku pokud není na volno a volno určitě ne.

A pak trimování snad se nepletu? Asi mě někdo vyvede z omylu o tomhle plemeni, ale za mě pokud má v názvu teriér  nikdy bych si já nepořídila, jedině důchodce na dožití🙂

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 09.03.2024, 05:22:55 xxx:xxx.c97f:2e68
JanaJanaJanaJana:

To má moje babička. Z jinak aktivního psa udělala válec. Tomuto jedinci to vyhovuje, ten před tím to nedal. Srazilo ho auto. Byl tak akční, že ho v nestřežený okamžik srazilo auto.

Já myslim, že pro psy typu boloňák je fakt neštěstí, že se tak pořizují pro seniory, pudlové to samé, ale teď momentálně není tolik.


No my jsme ještě akční i když mě je už pomalu 65let, ale stále každý den chodíme na canisterapie ( tím pádem nejsou jen ležící a válející) a váhu hlídám jak čer ( pokud nejsou nemocní nebo už hodně staří) Nedovolím , aby rapidně přibraly, koriguji stravu🙃

Tak, že za mě stále Ruská barevná Boloňka, nelínají, jsou takový hodně pro človíčka závis lácí a střih…. dá se ostřihat na krátko , upravit tak aby se líbil, pak se nemusí ani často česat stačí jednou za týden a střihat třeba co čtyři měsíce. Jsou tři kilový , jasně někdy i pěti kilový, ale dá se uhlídat s jídlem a nepřehnat👍. Dokonce tady v okolí důchodkyně mají Bišonky a tohle plemeno i když mému srdíčku nejbližší, bych já nedoporučovala….protože nedokážou ho mít v Bišončím střihu a to mi vadí.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 09.03.2024, 05:08:03 xxx:xxx.c97f:2e68
Anonymní:

Pomozte mi s výběrem plemene do paneláků. Ideálně menší plemeno s kratší srstí. Měl by být věrným společníkem pro osamělou ženu v důchodu takže času na péči je dostatek.


https://www.chovzvirat.cz/inzerat/198889-fenka/  

Dobré ránko,

a co tahle fenečka? Špatně foceno, ale nepřipadá mi nějak velká. Všechny zlozvyky štěněcí má za sebou tak, že by mohla dělat paní samou radost.

Dája😉

Daja
Daja (421 příspěvků) 08.03.2024, 12:46:04 xxx:xxx.8e47:a9e6
Anonymní:

Všem moc díky. Paní zvířátko chce, zvažovali jsme i kočku nebo andulku ale pejsek se zdá lepší jako přítel člověka který bude více s majitelkou propojen. Možná se pletu ale kočku považuji víc za lenocha. Zkušenosti má z dob kdy bydlela na vesnici, už je to ale dávno a jak to sleduji hodně věcí se změnilo, hlavně v krmení ale řekněme že to by problém být neměl. 

PS: co je za plemeno motýl?


Motýl je plemeno Papilon. 

A co pro paní rasu Ruská barevná Boloňka? Mám dva a super společník.

Dája