Aktuálně: 4 885 inzerátů174 934 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Daja
Daja (421 příspěvků) 23.02.2024, 05:11:51 xxx:xxx.c9a4:3cbc
Trickyvoo:

Na to byla super ta covidová opatření. Předtím jsem asistovala na STK a dost mě to prudilo, koukat, jak mi přetáčí motor a podobně, i když tam pracovali samí fešácí. No a pak covid a měli jsme dát u okénka paní klíče,  tam nám sdělila, kdy se zhruba máme stavit, kousek nakupák, tak jsem šla obejít obchůdky a vrátila se, vzala si klíče, technickou a odjela a pokračuji v tom dál, i když už žádná opatření nejsou. Tudle jsem to prozradila muži, který s nechutí na tu technickou jel, protože se objednal na termín, kdy jsem já nemohla. Tak to zkusil, jak to dělám já a byl nadšený. Ještěže mě má, on by dál čuměl na chlapa, jak nám obchází a leze pod autem 😄.


Dobré ránko,

covid necovid já to dělám už  takhle 35 let s klíči. Ani náhodou nevjedu na ďůru 🙂 , ale já zase perfektně parkuji řití🙂.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 16.02.2024, 05:58:20 xxx:xxx.4e01:91d4
Fikovnice:

To je pravda, málem bych zapomněla!!!🤣

Pitkin a Píčus!!!😂🤣👍

Ještě, že to není pes, přivolání venku mezi lidmi by bylo zajímavé!!!😂


Dobré ránko,

hlídám vnučky a byly jsme na venku, nějakým nedopatřením mi vylítlo “ no ty vole! ” a starší vnučka “ no baby ty máš, ale slovník ” . Tak jsme se dohodly, že babička bude slušná a bude říkat “ ty brďo” a že mám rybu Píčuse rad ši mlčím nevím co bych od vnoučat schytala.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 15.02.2024, 04:48:09 xxx.xxx.236.144

Dobré ránko 😉,

tak já jsem jak říká syn fosil a pamatuji už hooodně, vyvařování plen normální, praní ve vaně s kartáčem klasika, mandl normál, stání v sobotu u řezníka od 5hod. rána pro aspoň nějaké slušné maso normál, mléko do konvičky a hlavně všude fronty normál. V 1970 přišlý první sámošky hurá, pak Priori  a autobusy čabaje, harmonika, jo a začali grilované kuřata atd…. Houska byla za 0,20hal. tlačenka stála 2,50kč 10dkg. Lístek do kina od 6kč…. dětské promítání 1kč a Popelka od Disneje za 5kč.

Nebylo žádné ovoce, žádne maso po 8hod. nebylo prostě nic, ale lidi si dali rady a šlo to. To jsem vyrůstala v havířsken města a jedna vzpomínka všude hospody a ožralý sám havíř. Jo a za být 1+2 druhé kategorie ( topit jsme si musely samy) tak jsme platili 180kč.

Doba to byla taková, že to človíček bral, ale co si pamatuji byla jistota a tu teď postrádam, na ulicích byla větší bezpečnost to mi taky chybí.

Hmmm pěkné vzpomínky 😉.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 14.02.2024, 11:31:31 xxx.xxx.236.144
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.02.2024, 09:30:23

Megí já po vyučení kuchařky za komunistu hrubá výplata 1250kč, čistá 900 kč. Pak po třech letech v jestlich  jako kuchařka samostatná 1800 kč hrubého a čistého 1500 kč. Nájem s plynem, elektronika, nájem 1+3 stál 520 kč. Za stravenky na základ jsme platily na jeden den 1,50 kč.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 13.02.2024, 04:45:58 xxx.xxx.68.116
lupus4:

děkuji za poděkování, už jsem se chtěl na to vyprdnout, že to stejně nikoho nezajímá 😉


Dobré ránko 😉,

to by byla opravdu škoda a přikláním se k holkám nade mnou, taky vím prd, ale ráda potichu fandím👍🤫.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 12.02.2024, 04:52:30 xxx.xxx.46.83
Dafi:

vím,že to nepatří sem,ale mám nemocnou Dafču-od soboty,třesavka 40teploty,má léky na štit.žlázu,synolux,silimarin,probican pastu,entizol,

od večera nehce jíst,ted jak by měla křeče,když měla pít,napila se,ale chroptivě dýchá..na veeterinu pojedem…


Dobrý den,

doufám, že se pejskovi uleví🙏. Nevyčetla jsem a nebo nepochopila jsem co má beruška za nemoc? Co jí teď trápí? 

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 11.02.2024, 10:09:34 xxx.xxx.46.83
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 11.02.2024, 09:53:49

Já věřím, že nevadí, ale mě to vadí 🤫. No a na mě nezáleží 😉 a ano Bišonka jako rasa u mě srdíčko vá záležitost a ano je prozatím s chováním štěně 👍. Já měla tři Bišonky kulíšky a kastrované   jsem je měla taký, ale až na nemocnou prostatu. 

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 11.02.2024, 07:42:32 xxx.xxx.46.83
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 11.02.2024, 07:14:47

Dodatek, fenečka ani jednou nehárala. Jinak mě je to jedno, každý je zodpovědný za své zvířatko a doufám, že lidičky jsou soudní. Já jsem proti kastraci pokud to není ze zdravotních problémů. Asi tak.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 11.02.2024, 06:14:26 xxx.xxx.46.83
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 10.02.2024, 23:00:43

Dobré ránko 😉,

nekoukala, ale i u nás sousedka bišonku asi snad v 9 měsícich nechaly taky kastrovat .Než šly kastrovat všelijak jsem ji kastrací rozmlouvala, dávala argumenty a nic nepomohlo, prostě vet řekl , tak kastrujem. 

No je jí teď dva roky a je to stálé štěně. Oni prozatím nic zleho nevidí, vidí jen hravého psa. Doufám, že jim to vyjde a fenečka bude OK celý život, proto že je to opravdu hodný pes.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.02.2024, 04:47:03 xxx.xxx.69.47
Aluška:

Dneska mě díky lidožravý Bess málem trefilo....jakože jí už vyprošťovali hasiči z pod hromady klád uprostřed lesa, nebo že jsem přelízala dvoumetrovej plot abych jí vytáhla z čistícího jezírka u koupačáku někdy v lednu, napůl zmrzlou a tak dále, tak dneska to vyšperkovala. Chodíme venčit do lesíku přes potok k vedlejší vesnici. Za lesíkem vede dálnice, která je zařízlá ve svahu, oplocená a vede asi 30 m pod kopcem toho lesa. Venčíme tam denně několik let. Mirda si pohonil zajíce, prošli jsem les křížem krážem a točíme k domovu. Potkáme paní, co občas potkáváme a ona povídá, nechybí Vám pes ? Rozhlídnu se, koukám že Bess není a říkám jí, to je v pohodě, ona trefí domů. Často se pejsci zdrží nějakým čucháním a pak mě na cestě domů doběhnou. Ona povídá, ale já jí viděla, jak prolezla plotem u dálnice, seběhla z 30ti metrovýho srázu a jde podél dálnice směrem na Budějovice. Chvilku jsem na ní koukala jak jojo a když mi to zopakovala podruhý, utíkala jsem k dálnici. Ostatní koukali, kam jdu, domů že je to na druhou stranu. Přiběhla jsem k plotu, koukám dolů a nic nevidím. Popoběhla jsem ještě kus podél plotu, dálnice se tam mírně stáčí a za zatáčkou fakt vidím z tý vejšky prťavou Bess, jak peláší odtokovou stokou podél dálnice. Nechápala jsem. Volala jsem, pískala, kolem svištěly kamiony. Po chvíli mě asi uslyšela a podívala se nahoru, otočila se a běžela zpátky. Volám na ní, ať leze nahoru do kopce, ať jí nic nepřejede. Až když mě napadlo hrábnout do kapsy a ukazovat dobrůtky, tak se začala šplhat nahoru k plotu. Když dorazila a já jí chytla za flígr a okem v plotě protáhla zpátky na pole, pěkně jsem se rozklepala. Když jsem se zvedla, tak jsem zjistila, že mám nohavici od tepláků obalenou bodlákama. Než jsem ty blbý bodláky sundala, stihla jsem se natolik uklidnit, že jsem Bessču už nechtěla přetrhnout vejpůl...............a zrovna nemám doma žádnou čokoládu na nervy .... Zobrazovat míň

Obrázek

Tak tohle je na infarkt, mě by asi museli omejvat jak se tady u nás říka.

Komentovat co a jak nebudu, nevím jak to máte nastavené , vím, že na vesnicích je to jiné než v městě.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.02.2024, 04:44:24 xxx.xxx.69.47
Odpověď na příspěvek uživatele Chingis z 10.02.2024, 01:46:41

Dobré ránko 😉,

až mi zabylo smutno protože na klíně mi teď spi taky malý pídí pes a vaší drobečkové mají fakt kliku. Já nevím asi se spíš dokážu zbavit majetku než tě hle drobečků🥺.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 10.02.2024, 04:34:44 xxx.xxx.69.47
lupus4:

tak pro zajímavost na F450 vedoucí musherka Norka Elisabeth Edland (je jí 65 ! ) má za 31:55:42 ujeto 316 km z toho 19:54:00 on / 12:01:42 of

průměrná rychlost ji na žádném úseku neklesla pod 15km/hod 

čupr babka 👍, holt na saních se nestárne 😉

¨


Dobré ránko 😉,

děkuji předem za zprostředkování závodu, baví mě to, a já nevím, ale takový závod pokud je člověk v kondicí muže i ve starším věku. Já kdybych nečekala na výměnu kolene už rok a půl a kdybych byla v lepší kvalitě, tak klidně zvládnu i já, ale a zase to ale nemám takové 🐕 a nikdy je nebudu mít, ale závidím páč i já jsem spíš lesní typ než městsky.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 09.02.2024, 08:11:57 xxx.xxx.69.47
impact:

Obhajovala to ještě na staré iFauně Leithian. Že je to v pořádku, že to tak malí psi prostě mají. 😉


Aha já myslela, že to je na nás co máme pídí psy a psali jsme naše zkušenosti 😉.

Páčko Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 09.02.2024, 07:58:27 xxx.xxx.69.47
impact:

Ano, to jsou ty stále obhajované zuby. To je u malých psů normální. 


Dobré ránko 😉 impact,

obhajoba zubů byla jinak myšlená, tohle je opravdu pruser, ale já obhajovala to, že jim brzo vytrhávají zuby i když jsou v péči i když se staráte. Tyhle zuby jsou fakt ku*evský pruser, tyhle zuby nikdo neobhajoval.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 05.02.2024, 04:47:06 xxx.xxx.237.198
lesnizinka:

Hele, kdyby se do toho nevložily ty hrůzy kolem zvířat(co ti budu povídat, zažíváš si taky svoje🙄) nemoci v rodině, tobě problémy v práci, nechuť podívat se do zrcadla….tak fakt není problém😜🤣 Blbá už jsem byla, teď si užívám, že přišel i nějaký rozum, nebo říkejme tomu spíš zkušenosti, rozum já nebudu mít nikdy. Neumím se chovat rozumně a dospěle, pořád se chovám jak pako, což už začíná být s vizáží 50leté ženské napováženou😏


Dobré ránko 😉,

Žinko nejsme sestry? Totiž popis 🙏 sedí i na mně. Nikdy už asi nebudu rozumná, disciplinovaná, distingovaná a …..atd. V mém věku se to ztratí a kdyby kdysi mě zkoumali tak určitě mám diagnózu ADHD👍, ale spíš se říkalo, že mám motor v prdeli 🤫.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 05.02.2024, 04:23:11 xxx.xxx.237.198
Leithian:

Čekám tu omluvu Dájo a Impact. 

Obrázek

Dobré ránko 😉,

Leithian za co se mám já Vám omluvit? 

Já požadovala důkaz ohledně peněz, že majitelka je dostala a ona zařídila aby zbytek psu měli vše jak má být a to hlavně veterináře ohledně všeho vyšetření, stříhání, protože srst byla už v prdeli. Museli se všichni určitě oholit a to stoji taky.

To se nestalo a důkaz jste nepředložila tečka😤. O 46 psu se jedna osoba nikdy nemůže pořádně postarat ( srst, veterina….) a ani lásku všem dát. Holka zlatá konečně přiznej te, že paní to NEZVLADLA , to se prostě nedá u staršího, nemocného človíčka.

Sama chováte a víte jak je těžké se o vše postarat aby chov byl v pořádku🤫. A to jste ještě relativně mladá beruška . 

Dája