Aktuálně: 4 884 inzerátů174 986 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Daja
Daja (421 příspěvků) 08.03.2024, 05:52:02 xxx:xxx.8e47:a9e6

Jo a gumíčkováni nejsou rovnátka. Podle mě je to jen nic moc zásah než když se dělají rovnátka😉Já jsem  kovaný blbec já fakt nevěděla takové věci jen jsem dala na Vás co jste mi tu psaly. 

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 07.03.2024, 12:26:36 xxx:xxx.4133:e99f
Verun:

Vytržení mléčného zubu opravdu dědičné není😂, a zápis vám asi nikdo do PP neudělá, až náprava trvalého chrupu pro požadovaný standart u plemene je na zápis…..🙏


Jééé jsem ráda, že jste se opravila.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 07.03.2024, 12:24:16 xxx:xxx.4133:e99f
balu:

Dajo, to vysvětlení bylo v podstatě pro Vahine. Nebylo to nijak na vás, vy jste už předtím psala, že výstavy ani chov nejsou priorita, tedy taková, že byste “šla přes mrtvoly” a zatajila úpravu psa. Každého takového majitele si vážím. Pro mě je taky nejdůležitější, jestli je pes v pořádku a zdravý.  


Tak já opravdu pochopila , že je to reakce na mně.

Tak to se omlouvám a Balu příště citovat😉

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 06.03.2024, 15:52:58 xxx:xxx.4133:e99f
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 06.03.2024, 08:39:28

Děkujeme , pro zatím je jen asi unavený a polehává. Byl celý den doma s manželem. A fakt zvládl narkózu na 1 a doufám, že na dlouho bude pokoj.

balu mojí prioritou nejsou výstavy a uchovnění, mojí prioritou je povaha.

Tak, že negumičkují nechám tomu volný průběh a uvidíme. Jen by mě mrzelo kdyby byl pizi zuba. Pokud by byl křivozubá a nebo bych musela do toho zasahovat určitě nekryju nejsem podvraťák.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 06.03.2024, 06:20:50 xxx:xxx.bb5c:84d6

Dobré ránko, 

tak máme po zákroku který Chuli zvládl na velkou 1. Noc byla klidná a bez  nějakých reakcí či problému.

no a spojila jsem se s chovatelkou a vysvětlila jsem ji co jsem se dověděla, že dědičná vada, zápis do PP a asi tím pádem vyloučený s výstav a sexování. Chovatelka , její reakce, že se tomu směje, že je to blud a že to by větší polovina psů nesměla do chovů u malých plemen. Pak jsem se včera veta na to taky ptala a vezla mu PP, že jako na zápis i on potvrdil, že tohle se nepíše a že to není nic na zápis , není vada a tím pádem vyloučení pejska.

I když nemusím na výstavy, nemusíme sex ovat a nemusíme být zbonytováni i tak jsem ráda, že hlavně v tom, že to není dědičné. Dávám   zprávy jak jsem slyšela a dověděla se, hlavně i to, že jsou to fámy.  Gumičkováni nebudu dělat a tím pádem budu jen koukat, prý se to srovná🙂👍

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 05.03.2024, 06:10:31 xxx.xxx.71.67
balu:

Tak proč odpovídáte mně, když je vaše informace určena tomu, cituji,  “kdo netuší a jehož fenu to teprve čeká”?


Bálu klíííd a nohy v teple, však víte z i-fauny klid nebo Vám praskne cévka a budete tahat nohu za sebou. 

Jojo internet ještě nepřenáší emoce.

😉Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 05.03.2024, 06:03:38 xxx.xxx.71.67
Doron:

Kamarádovi u nás ve "vsi " umřel táta a zůstali po něm psi.

Nechtěl by někdo?

Zadarmo, pochopitelně.

Jestli patří do inzerce, tak klidně Zbyňku smažte.

Nebo poplatek uhradím, neošidím Vás🙂.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dobré ránko 😉,

Hmm škoda ( ne škoda, že pán zemřel), ale škoda, že mám stop stav. Určitě bych si vzala,  zkusím se optat. Ještě honem napište+- stáří a ještě odkud jsou.

Na caniskách upozorním.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 04.03.2024, 06:36:50 xxx.xxx.71.67
Daja:

Dobré ránko,

netušila jsem, že se dělá zápis a jedna pravda nechtěla jsem kryt, tak že jsem tušila proč asi?

dája


Jo a hlavně netušila jsem, že je to vylučující vada do chovu, to opravdu kryt nebudeme.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 03.03.2024, 09:25:47 xxx.xxx.71.67
Vahine:

To mě moc mrzí 😒 jednak, že Chulínek jde pod narkózu poprvé tak brzy, ale druhak i kvůli Vám Dájo, když jste se těšila s malým na výstavy! Třeba ty gumičky zvládne? 🙋‍♀️ držím palce 🍀 Dájo, písnu Vám SZ, sháním Dášu z širší rodiny a bydlí tam u Vás kousek. Byly jsme v kontaktu, ale problém s mailem. Mohla byste ji znát, je to malířka, mívá výstavy. Třeba budete vědět.


Gumičky určitě při svém temperamentu nedá. To jsem si na 💯% jistá u Chuliho. 

No uvidíme, počkáme 😤 . Ptala jsem se veterináře a takhle mi odpověděl. I muj říká ať počkám. Mě ty výstavy až tak neomrzí, ale spíš to, že má PP tak proč neuchovnit a hlavně když budou křivé , aby nebyl na stáří problém.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 03.03.2024, 08:26:44 xxx:xxx.4863:81f
lesnizinka:

Rádo se stalo😀 Nevím jak ostatní auta, asijská, která jsou o hodně levnější, jak mají ty dojezdy a spotřebu. 

Ha, ha, koukám, že vy v neděli vstáváte před 6 hodinou?!😲 Já se taky probudím, ale pustím telku a za 5 minut chrním dál, z postele lezu vždycky v 7+-. Mého muže, kdybych vzbudila před 8 hodinou, tak je ze sluníčka tornádo😛 On ale usíná až kolem jedné, kdežto já klidně i ve 22h(stane se, že i v osum😏 pak ale půl noci čumím na telku)


Ha to já jsem Skřivan, ráno ve 4hod. ( nosím pepřák) už jsem venku s pejsky a to každý den i ve svátky, ale už ve 20hod. jsem nepoužitelná ( jak říká můj) spím. 

Můj je Sova, ve 2hod. teprve jde spát a ráno aspoň do 8hod. leží a snad i spi. Teď vstal a dělá hygienu👍.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 03.03.2024, 05:56:20 xxx:xxx.42a4:d7c1
Plaka:

Hlásím, že poslední špičák je venku. Vyviklán byl mnou částečně a dneska před krmením pruhaté hyeny mi zůstal v prstech při běžné kontrole. Netvor přezubil. 😀


Dobré ránko,

hmm a my musíme pod narkózu, ani jeden špičák nevypadl a už máme problém, jdeme pozdě . Prý budeme mít křivé zuby a říkal vet, že zkusíme gumičkovát ( to je náhrada za rovnátka) , ale nevěřím, že pes gumičky na zubech nechá. Můj říkal, že když tam bude mít místo, že se zuby vyrovnají. Druhé zuby už má dost venku  tak na tří čtvrtě. Stále jsem myslela, že vypadnou, vše jsme zkoušely, ale mléčaky drží.

Chulimu je 7měsíců. Výstavy jdou do kelu. Je to malá rasa Ruská barevná boloňka. Tolik psů jsem měla za můj život a nikdy opravdu nikdy jsem neměla psa co má problém se zuby. No jo člověk se musí vyzkoušet vše, ale moc mě mrzí, že štěně musí pod narkózu fuj a že jsem šla pozdě. Nevyplatí se čekat.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 03.03.2024, 05:44:27 xxx:xxx.42a4:d7c1
lesnizinka:

Konečně jsem si vzpomněla se zeptat🙄 Tak prý 17.4 kW / 100km. Máte si Dájo vynásobit podle tarifu, co máte. My máme (zatím) snížený díky tepelnému čerpadlu. Jinde jsme ještě dobíjet nemuseli, třeba Prahu ještě nejelo, takže dobíjíme jen doma. Dojezd je tam přes 400km.   


Doré ránko,

lesniziňko, že moc děkují. Vyřídím👍 až to moje sluníčko vstane.

Dája 

Daja
Daja (421 příspěvků) 02.03.2024, 06:15:31 xxx:xxx.1a77:337
lupus4:

koukám, že zde přítomným keliškám úplně unikla kauza zastřeleného 8mi měs štěněte BOC , co se leklo nízko letoucího letadla a uteklo i s vodítkem, za které se chytlo za oplocenku a bylo “zneškodněno” (zastřeleno) zdraví divé zvěře “ochraňujícím a neohroženým” mislivcem (to “i” je tam schválně), neb se slovem myslet evidentně dotyčný nepřišel ani náznakem do kontaktu…


Dobré ránko,

podotýkám to co píše nade mnou Megí🤫ani já nechodím na jiné stránky, tak že tohle jde mimo mě a jako keliška si fakt nepřipadám😏a máte to chlape jeden.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 02.03.2024, 06:06:45 xxx:xxx.1a77:337

lesnizinka

Dobré ránko😄,

lesnížíňko mám dotaz v hlavě který nosím už dlouho, že se Vás zeptám a to, abyste se zeptala manžela kolik pak to Vaše elektro auta žerou na sto kilometrů? 

Ne že bych si šla koupit ( mám svoje SUV zatím ráda), ale tak mě to zajímá a nikde se to nedovím. Řekněte manželovi, že děkuji za informaci👍.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 01.03.2024, 07:43:22 xxx:xxx.39c1:bc11
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 07:32:59

Děkují za vysvětlení👍.

Dája

Daja
Daja (421 příspěvků) 01.03.2024, 06:26:32 xxx:xxx.39c1:bc11
Sarah01:

Takže dětí z dětských domovů se toto netýká? Tak potom tomu nerozumím už vůbec. 🙂


Dobré ránko,

taky moc nechápu a megí potřebuji vše vysvětlit. Jako na politiky nekoukám páč si myslím o nich své .    A hlavně pro mě po lopatě jako, že jednoduše☝️😉.

Děkuji Dája.