Aktuálně: 4 700 inzerátů177 145 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 13:39:07 xxx.xxx.198.226
assil:

Ono to je jen o lidech, mohla bych povyprávět o oční prohlídce na řidičák. 😀


Já bych povyprávět nemohla, anžto se žádná nekonala 😀

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 11:02:57 xxx.xxx.198.226

U nás včera také sprchlo, ale bída s nouzí, do nádrže jestli 100 litrů napadalo. Spoléhám na zbytek týdne, mělo by poprchávání pokračovat.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 11:00:47 xxx.xxx.198.226

Změří tlak a zeptá se? To bych taky ráda zažila… u mě stačilo (vždycky), že jsem přišla po svých. Resp. nejsem si jistá, zda si ověřovali vůbec moji totožnost. Zkoukli kartu, podali vyplněný papír, vyřízeno. Ale krom toho chemického provozu jsem nikde nedělala nic odborně závažného. A na tu chemii asi spešl vyšetření nedělají.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 10:19:38 xxx.xxx.198.226

Tak když odškodné dostal, tak vše fungovalo nakonec jak mělo. Firma i pojišťovna se musejí zkusit zacukat, protože spousta lidí mávne rukou, to by byli blbí, chtějí vydělat peníze, je jim jedno, že na lidech.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 10:17:51 xxx.xxx.198.226

Tak endoskopii jsem objednala jinde, co už. A efe, kdo vám jezdí na zuby? Na tu vetku H. tady všichni přísahají, ale ona mě prostě už měsíc ignoruje, jako na to nemám nervy. 

Potřebuju veterináře, aby nasedoval, ale v nouzi nejvyšší bych asi uměla kámošku vetku ukecat, aby mi přijela jen připíchnout a byla tam se zubařem (protože jsem milionář…).

Chci ty zuby udělat teď před létem, když je měkké zelené, máme geronty a poslední zuby dělané na podzim jim dost sáhly do kondice…

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 10:14:11 xxx.xxx.198.226
Sarah01:

Bylo tady myslím zmíněno, že kvůli nemocem z povolání. Moje zkušenost je ale taková, že závodní doktor do toho vůbec nemá možnost zasahovat, spíš ani nechce, řeší se to přes firemního právníka a firma se cuká, co to jde, aby nemusela platit.


Firma nic neplatí, firma je ze zákona pojištěná, cuká se pojišťovna. Firma se cuká možná z toho důvodu, že když pojišťovna má u té firmy pojistnou událost, často zvýší pojistné, jako u povinného ručení u auta.

Nebo teda samozřejmě pokud pojišťovna firmě sdělí, že pojistnou událost neuzná, protože zaměstnanec neměl třeba potřebné školení nebo firma porušila zákoník práce a podobně, tak se i firma určitě cukat může.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 09:56:56 xxx.xxx.198.226

K závodnímu lékaři se nechodí, kdy chce zaměstnanec, ale kdy chce zaměstnavatel. Závodní lékař je smluvně vázán zaměstnavateli, když k němu přijde zaměstnanec a závoďák nemá od zamtele avizo, tak ho předpokládám jednoduše nepřijme, protože kdo by mu tu návštěvu proplatil? A nakonec závodní lékař nemusí vůbec mít ordinaci, nemusí to být obvoďák, klidně to může být nemocniční lékař například. Peníze bere za to, aby umožnil firmě zřejmě plnit zákonnou povinnost. On taky musí držet pro tu firmu “kapacitu”, třeba jak byl ten Covid, tak ta sestra sem prostě musela jít odebrat vzorky v určitém termínu v pracovní době.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 09:34:26 xxx.xxx.198.226
assil:

Velký fabriky, když máte 1000+ zaměstnanců, tak ty fakt do čekárny nenaženete.


To je pravda, já v takové nepracovala, tak nemám představu. Já nikdá roční prohlídku od doktora nezažila, a to ani na dělnické pozici ani jako laborant v chemickém provozu, tak koukám, že se to asi někde dodržuje.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 08:13:24 xxx.xxx.198.226
assil:

A tak závodní lékař dneska není už co dřív, že byl ve fabrice pořád, dneska se nasmlouvá nějaké zdravotní zařízení a jednou za rok vyšlou jednoho dva doktory do fabriky na dva dny, kde položí lidem dvě otázky a podepíšou papíry.

Teď už to alespoň zrušili pro kancly, to byl úplně totální nesmysl.


Nevím, kde chodí závodní lékař do fabriky, já to nikde nezažila. Vždy zamci chodili k němu. Tady byla naše sestra jedinkrát při Covidu, když ještě musel vzorky nabírat zdravotnický personál.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 07:40:46 xxx.xxx.198.226

Tak, je dáno legislativou, ale není to zdvojená funkce, prostě závodní lékař prověřuje zdravotní stav posuzovaného za jiným účelem než praktik.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 17.04.2024, 07:20:55 xxx.xxx.198.226

Ten závodní tam musí být kvůli nemocem z povolání. Musí podepsat, že nastoupivšího zdravotně prověřil a souhlasí s nálezem praktika, při zhoršení zdravotního stavu se potom od téhle zprávy odpichuje při posuzování zdravotní pojišťovnou. Ne každý zaměstnanec tu má také praktika, někdo není v současnosti registrován u praktika třeba vůbec, pokud mu skončil a jiný ho nevzal, my také zaměstnáváme jiné státní příslušníky, ti tu také lékaře nemají.

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 16.04.2024, 15:02:35 xxx.xxx.198.226

Ono by úplně stačilo došlápnout si na pašeráky a neziskovky a vyhlásit na facebooku, že všichni nelegální migranti pošupajdí zpátky a byl by klid.

K tomu, aby se došláplo na pašeráky (a sem tam neziskovku, pro kterou je to možná výdělečné), by musela být politická vůle 🙂 Není, anžto si řežeme větev…

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 16.04.2024, 13:33:38 xxx.xxx.198.226

“nebyla by tak masivní” - to je otázka. Oni v té Africe vážně mají problémy. Taky by se mohlo stát, že by Řecko lifrovalo migranty stejně jako Bělorus přímo z hranic na hranice, a to bychom možná teprv koukali.

Rozhodně nesdílím názor, že migrace je organizovaná pro posílení populace EU natož západní civilizace jako takové (to si někdo myslí?). Sdílím názor, že je špatně zvládnutá a že si řežem větev pod prdkou. A ve vzduchu visí ještě názor, že je řekněme podporovaná ještě za jiným účelem, a tomu bych i byla ochotná uvěřit, ostatně je to celkem běžná člověčí taktika…

A taky je otázka, kdybychom neměli neziskovky, kdo by se o ty migranty staral. A kdo by se staral o to, aby sem nelezli. Páč ty neziskovky taky zajišťují nějaké ty zdroje a humanitár na místě, a není jich málo.

No, jak jsme si to tam nahoru zvolili, pane anonyme, tak to máme. My voliči 😀

Buggyra
Buggyra (3309 příspěvků) 16.04.2024, 13:04:55 xxx.xxx.198.226
assil:

Obecně v národech nás nutí EU.

Konkrétně v párech je to každého věc. Teda zatím.


Myslíte, že kdyby o tom nerozhodla EU, tak by migrace nebyla?