Aktuálně: 4 939 inzerátů174 321 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 12:45:43 xxx.xxx.198.226

Zkuste tohle udělat u hranic USA a vymažou vás z mapy světa.
Jako myslíte konkrétně CO udělat? Zapojit se do mezinárodního společenství? 
Jako třeba když se Kuba dala do holportu se SSSR?

Krom “to chcete válku” totiž Putin taky říkal “žádná válka nebude” a za zmínku o válce se v RF trestá. Jo pardon, ona to není “válka”, ale “speciální operace” vlastně. Oni vlastně válku nevyhlásili. Ale souseda se vymazat pokoušejí, že?
Chudák Putin, my jsme ho k tomu napadení sousední země vlastně v podstatě donutili…

Wiki: Ruští představitelé přitom přípravy na invazi opakovaně popírali a ještě v lednu a únoru 2022 podobná tvrzení označovali za „hysterii“, „provokace“ a „dezinformace“ Západu.[30][31]

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 10:59:08 xxx.xxx.198.226
ančovička:

Vývojovou vadu nemyslim,ale onemocnění..i bolesti, záněty, vnitřních orgánů můžou způsobit “padnutí slepice na nohy"…


Jestli je to tak, tak to má holka blbý. Neprojevil by se zánět aspoň na tom hřebínku? Pokud by tělo vydávalo energii na nějakou chorobu, snad by nesnášela… Ukáže se při pitvě. Nebo taky ne 🙂

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 10:57:09 xxx.xxx.198.226

V Prahé totiž mají čas se tím babrat, protože přijdou z šichty, a co doma, žejo. Tak si sednou k TV nebo YT a sjedou, co nového, a když nechtějí koukat na nehodovky a vraždy, musejí k politice.

Zatímco my na vsi jsme rádi, když večer na hodinku usedneme ke krmi, natož u toho něco vnímat, co se hejbe na obrazovce…

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 10:48:54 xxx.xxx.198.226

Já si s lepkem hlavu nedělám a žeru si ho podle chuti, já razím přesvědčení, že dokud můžu, budu žrát všechno, co chci, nebudu se omezovat, a až teprve když to budu mít skrzevá zdraví zakázaný, tak se budu omezovat. Ale jo, je klidně možné že jsem tlustší a cítím se hůř než bych byla a cítila se, kdybych něco nějak vynechala 😀 No ale však se mám báječně a zatím funguju, navíc mi lidi hádají o deset míň, tak co si s tím dělat vrásky!

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 10:44:57 xxx.xxx.198.226

RF nevymlátila tolik civilů jen z toho důvodu, že oblasti bojů jsou evakuované a i předtím byly daleko řidčeji osídlené než Gaza, která má hustotu obyvatel jako Praha. Jaksi se Izraelci těžko vyhnou. To jen ze statistického hlediska.

Jinak útok na humanitáry nevím, nesleduji (nemusíte posílat odkazy, nepočtu), tak k tomu nemohu nic ze svého povědět. Pokud je to pravda, tak hanba.

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 10:40:07 xxx.xxx.198.226
JanaJanaJanaJana:

To je právě to zajímavé na geopolitice. Že funguje úplně jinak než vnímání jedince, a odhaluje naprosto nečekané příčiny, konsekvence a spojitosti.

A pak jen záleží, jakým tím úhlem se právě na věci díváme (a existují samozřejmě další).

Věděli jste třeba, že Izraelci už v Gaze zabili už dle odhadů víc civilistů, než Rusové na Ukrajině?

Teď se nebavme o mém stanovisku k věci, ten je v tomhle bezpředmětný. Jen uvádím příklad oněch úhlů pohledů, každý budeme mít jiný.  


Mno a proto já se ani nesnažím tomu nějak rozumět. Já si něco myslím, nikomu to necpu, nikoho tak nějak nepřesvědčuju, jen se ptám a mudruju si 🙂 Nemám na to vzdělání, dostatečný rozhled a ani nemám čas se tématu věnovat, kamarádka důchodkyně, ta sedí na debatách a analýzách celé dny, tak ta je v tom jak ryba ve vodě, když začne o politice, já začnu o počasí, protože bychom stejně nenašly společnou řeč.

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 08:09:18 xxx.xxx.198.226

Mno, včera 25, dneska skoro jen 5, včera v 8 večer jsem plnokrevníkovi narvala deku, moc se netvářil, ale i vidím, že je to dobré. Doufám, že i on vidí, že je to dobré. A že mu ji nechají holky i přes den.

Pršet mělo, ale teda na záznamu z meteostanice je jen jeden peak asi 0,5 mm, takže kulový, no tak nic. Ale klíčí mi venku afrikány, tak mě to těší 🙂

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 08:06:50 xxx.xxx.198.226
Saga:

Buggyro, tak to upřímně závidím! Já vím, je to ošklivá vlastnost😏. Taky jsem chtěla fungovat jen tak. Jako nevím, proč mi to nejde? Ale právě jsem nad tím přemýšlela krz ty koně. Koupila jsem dvě mladé zdravé ze stáda, co společně s celým stádem dostávaly jen nějaký holý základ. Já mám jen dvě, tak se s tím můžu tinťat. Asi první půlrok u mě nedostávali krom sena a jádra nic. Neměla jsem love. Pak jsem koupila ten PE Cobs a to byla panečku změna, zcela hmatatelná. A u mě to bohužel funguje úplně stejně.


Tak já třeba nevím, že by mohlo být líp, že? Třeba je mi mizerně, jen si to neuvědomuji 🙂

To je asi jako když si vzácně vezmu v autě brýle na oči. Najednou vidím takových detailů, ptáčků, krásy, která mi jinak uniká. No a 99,8 % času svého života brýle odmítám s sebou všude tahat, tak prostě toho půlku nevidím, no. Normálně mi to nepřijde, ale když si je nasadím, najednou úplně jiný vesmír.

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 08:02:41 xxx.xxx.198.226

Proč by si někdo promlouval s Putinem, když se na jeho výroky nedá spolehnout? K čemu by jeho názory byly, když není jasné, jestli jsou zrovna platné nebo ne? A ostatně pokud má jeho slovo mít nějakou váhu, tak snad stačí jeho veřejné výstupy a prohlášení, netřeba si s ním soukromě nic vykládat, ne? Ono to soukromé vykládání taky ostatně k ničemu v minulosti nebylo, a bylo jedno, jestli se pokoušel domluvit Francouz, Rakušan, Němec nebo Turek.

Jaká otázka, jak je nebezpečné Rusko? Nesouhlas s politikou vedlejšího státu řeší vojenskou invazí. Tak to je na pohodu, hodný soused, takového by chtěl každý.

Někdo říká, že je to proto, že se jeho směrem rozšiřuje NATO a EU, zatímco on plácá, že je to proto, že chudáci ruskojazyčná minorita byli potlačováni (to by mě zajímalo, co by k tomu teď řekla ta ruskojazyčná minorita, zda je šťastně vděčna za to osvobození a odsunutí a výměnu dokladů…).

A co vy víte, třeba si pánové nahoře všechno domlouvají už dávno a na nás dole hrají jen divadýlko se statisíci mrtvými. A i kdyby, můžete jen koukat, co už.

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 07:41:45 xxx.xxx.198.226
efe:

Pak se vyplatí Liberec objíždět druhou stranou Ještědu.

Tak to jsi na omylu… byly doby (velmi nedávné), kdy jsem se zpoza kopce neměla do LBC jak dostat, abych neskončila v nějaký zácpě. Protože most zúženej, tunel zúženej, Ještěd zavřenej (buď od Výpřeže k LBC nebo na druhou stranu k Pasekám) a dálnice od Turnova taky omezení… Takže jsem po zaměstnavateli požadovala helikoptéru!


No já tím nemyslím “jak se dostat do Liberce”, ale “jak se vyhnout Liberci” - proto objížďka spodem 😀 Jakože v té době lepší vůbec se v Liberci neocitnout, protože i přes veškeré snahy vyhnout se výpadovce skončil člověk někde napasovaný ve výkopu… Já do Liberce nepotřebuji, chválabohu.

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 07:36:21 xxx.xxx.198.226

Já jsem zase silně neempatická, a když je užitečná, nemám s tím problém. Ostatní jí neubližují, kdyby byla vyčleněná, tak bych ji kuchla, ale zatím je v kolektivu, a včera mi přišlo, že je snad lepší (?), že se na těch pařátech přizvedává… Třeba je to nějaké poškození z transportu a bude lepší - jako ta hnědka, která po tom jestřábovi byla doost jetá.

Jedna z těch ostatních čtyř chodících taky ještě do víkendu kulhala dost významně na jednu nohu. Už běhá jak jura.

Jestli bude blbá ještě až začnu pouštět blondýny na volno, tak půjde 🙂

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 07:29:07 xxx.xxx.198.226

Já teda nikdy žádné doplňky nepotřebovala, teď při moribundusu jsem začala mrskat céčko 600. Ale jak to tak čtu, asi juchnu po té chlorelle, když je to takový zázrak. Je teda fakt, že dokud jsem brala železo, tak jsem byla superman. Musím si zase nějaké koupit, jdu zase teď v dubnu darovat. Tak sice nenaženu krvinky hned, ale…

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 10.04.2024, 07:25:21 xxx.xxx.198.226

Četla jste to správně, u potomstva nebude zaručeno nic krom toho, že to budou slepice a kohouti. Pokud plánujete líhnout pod kvočnou, tak na Dominantky bych ovšem moc nespoléhala a podstrčila vejce spíš pod nějakou prověřenou kvočnu. Kvokání je u hybridů cíleně potlačováno.

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 09.04.2024, 15:44:22 xxx.xxx.198.226

Tož nové slepice ubytované se starými

1 Domek přepažen pletivem. Pletivo není až ke stropu, občas nějaká nová slípka prosákne večer při zavírání ke starým, tak ji musím vracet. Teď už je pletivo upevněné i u země, taky zezačátku občas podlézaly. Ale nikam nechodily, stály za pletivem a koukaly. Pohled skrz automatická dvířka, kudy chodí staré slepice (běluhy a hnědka).

2 automatická dvířka, vchod pro stávající slepice

3 Pohled obslužnými dvířky, kudy do voliéry vycházejí nové slepice (blondýny, krémový Lohman Sandy). Kukaně z přepravní bedýnky z Kosiček se krásně ujaly, již je do nich snášeno. Akorát musím vyztužit ten “strop” té krabice, protože se tam děvčatům nepohodlně odpočívá. Možná nebudu nějak zásadně zpevňovat, ale dám přes to laťku na hřadování, ještě popřemýšlím. V zásadě nepotřebuji, aby sedaly na kukaních, ale některé tam spějí raději, hřadovat zatím neumějí.

4 voliéra do včerejška. Včera byla rozšířena asi na čtyřnásobek, některé už hrabou, všechny už se pasou.

5 blondýny

6 všechny blondýny - jedna “Ležící, spící” na fotu uprostřed za tyčkou nechodí. Posouvá se pomocí křídel a pomáhá si nohama, ale nevstane. Nohy vypadají zdravě a funkčně, reflex prstů na větvi vypadá taky v pořádku… Má nejhezčí hřebínek ze všech děvčat, má svoje indivindy místo na spaní pod kukaní, snáší pěkná vejce, tj. zjevně se dojde napít i najíst, tak holt mám invalidu. Jsem zvědavá, až je budu pouštět navolno, jestli tahle bude někam vyrážet a nebo se bude držet u kurníku. Jestli mi bude někam odbíhat a pak se nebude vracet na noc, asi jí udělám nízkou ohrádku, kterou ostatní překročí nebo přeskočí, aby nikam nerajzovala 😄

Holky jsou u mě týden. Teploučké počasí jim evidentně svědčí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 09.04.2024, 15:29:56 xxx.xxx.198.226
orionka-2:

Ále trochu jsem vám sepsula toho Kňažka ☹️


Jéj, já ho neznám, mně to neva 🙂 Však si povídáme, ne? 🙂 Psujte, až vám budou boxíky na vzkazy malé! 😀