Aktuálně: 5 562 inzerátů168 362 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 20.03.2024, 10:00:16 xxx.xxx.198.226

Co jsem pochopila, tak pomalu odcházet bokem od medvěda, zatímco ho sledujete. Nedávat najevo strach. Neutíkat (lovecký instinkt), nepřestat sledovat (kořist se nedívá a pochopitelně potřebné pro včasnou reakci), ustupovat pokud možno tak, aby mezi vámi a zvířetem byla překážka (on neví, že je to kočárek, pro něj jste schovaná za něčím, co mu ztěžuje situaci).

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 20.03.2024, 09:30:42 xxx.xxx.198.226
ančovička:

Mám take husy i pizmovky dohromady,ale na velkém pozemku..kačenky snáší a zasedají postupne,takže kačer má stále zábavu a u sedici kačenky nesedi, stará se o ty ostatni..má jich 5..husy si pizmovkami nijak nepřekáží..


No tak jasně, ale tazatel to má asi jinak, a když je jediný důvod pro zrušení husího hnízdění, že jsou prudné na kačera vedle, tak mezi ně dám ohrádku nebo paletu a mám to vyřešené, no ne.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 15:03:44 xxx.xxx.198.226

Mně by tam vadila ta zima a neviditelno, ale jinak se tam asi žije jako tady, na pohodu, prostě město s radnicí, hypersuper, školou, hromadnou dopravou, určitě i paneláky i baráky se zahrádkami… normálka. Není úplně důvod, aby to tam bylo extra odlišné, ona ta Itálie se od nás taky tak strašně neliší.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 14:59:27 xxx.xxx.198.226
IvčaŠubi:

Mimochodem … ani jsme nevěděli, že koza je těhotná máme jí z nevyhovujícich podmínek a chtěli jsme jí dopřát pastvinu a krásné místo k žití. Tak prosím nesuďte když nic nevíte. To opravdu dokáže každý. Děkuji všem za konstruktivní rady 🙂 


Ale nebudete ji mít samotnou, že ne? Když jí chcete dopřát to krásné místo k žití. A ten veterinář byl?

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 12:01:49 xxx.xxx.198.226

Postavte kačerovi ohrádku, ať na něj husy nemůžou a je to, ne? Stejně když kačena sedí, tak máte poblíž pro ni pití a krmení, tak můžou mít s kačerem úplné separé.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 11:59:51 xxx.xxx.198.226

Ví bůh. Poté, co jsem ho odmítla dále využívat, odvezli ho do domácí stáje. (koňský tábor)

Později měl rakovinu kopyt, ale myslím, že obou (př.), kopyto se mu v podstatě vyrábělo z tmelu, asi ta péče celkově stála za zdrávas.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 10:37:56 xxx.xxx.198.226

Tak zasahující do korunky nikdy ty rozštěpy, které jsem vídala, nebyly. Nebo ne nijak zásadně. Zpravidla byla prasklina do dvou třetin kopyta, nahoře zarašplovaná, aby se nešířila (zpravidla se i tak postupně šířila, jak kopyto odrůstalo, pokud to bylo dlouhodobější a ne nějaký úraz nebo jedno špatné vystouhání). Pokud zasahovala až ke korunce, tak pouze povrchově třeba, jako že byly lístky rozdělené až do místa korunky, ale na rozrašplovaném místě bylo vidět, že ta prasklina nezasahuje nad ošetřeným místem do nepigmentované části rohoviny… Že by nějaký kůň sportoval přímo v tom stavu, v jakém jsem viděla toho chlaďase, to si fakt neumím představit, i přes stlučení podkovou by se to kopyto vnitřně hýbalo - působením závěsného aparátu, práce chrupavek, atd.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 10:04:03 xxx.xxx.198.226
kometa:

,když je tam prasklina

Záleží, kde ten rozštěp je. A hlavně, jestli je povrchový, hluboký nebo pronikající. Že by se kopyto úplně zbortilo a roztrhlo si neumím představit.


Já jo, zažila jsem. Ten kůň (chladnokrevník) byl jako jelen, každá půlka kopyta se pohybovala samostatně.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 09:48:01 xxx.xxx.198.226
Brunner:

A kladivem do hlavy v rozporu není? Zvíře je ve větším stresu než při škrcení, které v podstatě ani nezaznamená. Nechápu.


Tak si to srovnejte, kdyby se to dělo vám. Třeba kdybyste spadnul. Když spadnete a uhodíte se do hlavy a ztratíte vědomí x když spadnete, zůstanete viset za šálu. Určitě taky ani nezaznamenáte, že vás ta šála škrtí a poklidně vyčkáte věcí příštích.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 08:23:38 xxx.xxx.198.226

Já nevím, kdo komu vykládá, že Rusko je vysílené - já to nikde nezaregistrovala. Rusko má kapacity na dlouhé roky takového konfliktu. A lidí má, že by umlátili UA čepicema. Problémy budou v Rusku narůstat jinde… A nikdo soudný snad neočekává, že současné akce proti Rusku položí jejich ekonomiku v řádu několika let na krovky.

Takže oni vyrobili mnoho a mnoho tančíků ze skladových zásob náhradních dílů, zprovoznili zakonzervované stroje ze studené války, poskládali jistě také nějaký šrot a dovezené díly ze spřátelených zemí. Výborně, potlesk. A pak si povíme něco o dostupnosti oceli a technologií a proškoleného personálu…

Ale počkáme si na listopad, tam se ukáže.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 07:51:16 xxx.xxx.198.226

To je pravděpodobné, že by si husy neuhlídaly vejce? To jsou přeci jen už pořádná zvířata… Navíc když přispěvatel píše, že si hnízdo brání.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 19.03.2024, 07:49:38 xxx.xxx.198.226

Škrcení považuji za velmi pomalý a trýznivý způsob smrti a rozhodně je v nesouladu s legislativou. Jak je to s tím kažením masa při vyplavování stresových metabolitů?