Aktuálně: 5 567 inzerátů168 413 diskuzních příspěvků17 660 uživatelů
Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 26.03.2024, 09:21:59 xxx.xxx.198.226
Canka:

Buggyro já mám z kárky udělanou luxus lehkou sulku za malou ponici😀Klidně jsem vyfotímnjestli chcete..i se sedačkou😇


Taky jsme to měli i se sedačkou - na iF jsem to fotila, ale ty fotky už nemám, takže smůla. Ale jinak takhle na ty malé začátky je to super záležitost, žejo 🙂

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 26.03.2024, 09:18:23 xxx.xxx.198.226

To si s dovolením zkopíruju: Tak holky hlásím, že dneska už konečně progres!

Taky tak! 🙂 Včera jsem šaškovala u kamarádky u plotu, protože jsem opravovala, kudy zdrhá čuba, ale naštěstí nekrápalo a i docel slunilo, já nabalená, že když jsem přišla do domu, úplně ze mě lilo. Váhala jsem, zda to ze sebe stáhnout, ale nakonec jsem se svlíkla skoro do trika a sedla si, oni tam mají staříci přetopeno, tak jsem krásně uschla v “sauně” 😀 Poručila jsem si půllitr horkého čaje a pila ho hned, jak to šlo, a úplně jsem cítila, jak to ty hnusný bacily, co se zaradovali z venkovního vzduchu, zabíjí…

No a pak jsem přišla domů a umyla si hlavu. Tušila jsem, že to bude špatně, ale musela jsem.. no ale byla jsem chytrá horákyně, umyla jsem ji hned jak jsem vlítla do dveří, že to uschne než půjdu spát. Tak jsem aspoň pořádně vykloktala Listerinem. Zapla jsem si topení na plný koule, obalila se vrstvami oblečení a uvařila si vajíčkový salát s tím, že vejce jsem do toho dala horká a s cibulí 50/50. Slzavé údolí, ale bacily prosily o milost 🙂 Usínala jsem docela přesvědčená, že jsem neudělala dobře s tím pobíháním venku a mytím hlavy, ale co už.

V noci jsem se dvakrát vzbudila, v krku knedlík, kašel, no děkuju pěkně.

Ráno jsem se vzbudila čilá jak rybka, žádné zanesené dutiny, žádný kašel, nic 🙃 Tak asi už dobrý.

Teď to nezakřiknout. Potřebuji sednout na koně, ale musím to udělat nějak chytře, nespotit se a nebo spotit, ale pak hned odvlát domů nebo tak…

Saze (→ Saga třetím pádem mluvnickým) přeji brzké dotlučení bacila do stavu bez-vládného, aby si užila volno a mohla vyrazit s hérečkama do terénu!

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 26.03.2024, 07:12:51 xxx.xxx.198.226

Máme https://www.youtube.com/watch?v=1eBzy9tGjcM (video není naše, ale nemám fotku Trifida po ruce)

Můžu srdečně doporučit, většinou vozíme vodu ke koním po asfaltu, ale v cestě je kopec se sklonem stopro víc než 12 promile, i když asfaltový. Ten kopec se jezdí celoročně, tj. i sníh a led. Vozí se 100 l vody plus 100 kg zátěž člověkem a krámy. Nicméně skutečně to uveze těch 100+200 kg, jak naznačeno ve videu. Taky to pěkně tahá (třeba telegrafní sloupy nebo železniční pražce po zemi). Shazujeme tím balíky ze stohu. Vozí to trávu z louky (zezadu to vypadá, jako že jede kupa trávy, naloženo jako v Asii). Vozí to dřevo, hnůj, krmení, sběr, různé krámy. S nákladem sníh do 20 cm. Ale stačilo potáhnout na koni ze sedla a projelo to i těch 30 cm. Dá se k tomu pořídit tažná koule, takže se za to dá zapřáhnout pak jakýkoli vozík s žehličkou, pokud by nestačila korba.

Máme to s redukcí, a teď nevím, jestli to má při té redukci i uzávěrku, samostatně ji určitě nemá. Hnaná samozřejmě zadní náprava. Mám za to, že nemáme ani terénní zadní pneu.

Parkuje to v garáži s elektrikou, takže je to kryté před povětřím a nabíjí se to podle potřeby (zpočátku stačilo jednou týdně, ale nejezdilo se s tím denně). Minulý set baterií vydržel dvě zimy, tři léta, jezdilo to do posledního ampéru, když se baterie vyndavaly, byly nafouklé. Teď máme od podzima novou bateriovou sestavu za třicet tisíc, tak uvidíme, jak dlouho to bude fungovat… V mrazech jezdíme denně, když voda naprší, tak není třeba dovážet a nejede se třeba několik dní.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 26.03.2024, 06:16:56 xxx.xxx.198.226
Daja:

N vy nejste národnosti čech?🥺


Co jsem vypozorovala, tak:

N píše “vy v Evropě”, protože on žije v USA.

N píše “my Češi” a “naše vláda”, protože se považuje za Čecha.

No a někdy mu to taky ujede a sám to pomotá 😀

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 15:34:19 xxx.xxx.198.226

možná pod ty psy teda spíš zatravňovací dlaždice? Tráva proroste, kde bude moct, a bude to zpevněné, bahno se v tom nedělá…

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 13:36:24 xxx.xxx.198.226
kometa:

styl psaní p. Podpěry je specifický to je pravda

No vidíte a mně nevadí. A že jsem jinak na češtinu “cimprlich”.


Mně jeho styl také nevadí, jen je pro mě náročné zachytit správně smysl, pokud jsou tam ty čárky uvedené takto chaoticky. No a když v půlce souvětí zcela opustí původní myšlenku a pokračuje jinou, jsem zmatena jako lesní včela 😀 

Samozřejmě pro případ, že by chyběla kapacita korektorů, nabízím svou skromnou službu, jak jen mi moje vytíženost bude dovolovat.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 13:26:18 xxx.xxx.198.226

Jo tak, ale to si pochvalují na obnovu po působení slepic… přímo pod slepice to někdo zkoušel, někdo to psal, ale bylo to množství slepic úměrné ploše, a prý to tomu člověku fungovalo. Výhoda je, že je hotový ten trávník a rovnou snese nějakou zátěž. Ten ze semen pěstovaný právě musí růst třeba sezonu bez zásahu, na sklonku sezony se dá třeba posekat, ještě třeba další jaro posekat, aby se zahustil, no a na podzim se tam dá pustit kůň. Se psem by třeba stačila jen ta jedna sezona na dostatečný vývoj toho trávníku, ale furt je to sezona.

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 13:21:46 xxx.xxx.198.226

On ten normální přírodní trávník nebývá tak dobře zapojený. Natož v místě, kde chce mít Zrzavci slepice. Hádám, že Zrzavci nepočítá s tím, že by to ten travní koberec měl přežít. Jen jestli vydrží tak dlouho, aby se vyplatilo ho děvčatům pořídit (páč někdo to musí dovézt, položit, a pak zase uklidit…).

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 13:18:27 xxx.xxx.198.226

Tady dneska celý den prská, to bude vody, těším se. Nádrž je pod okapem a od pátka do ní utěšeně sbírám vodu, voděnku, budu mít na zalévání (teda… ještě musím mít co zalívat, aneb nemám zasazeno a zaseto venku zatím lautr NIC 🙄).

Musím se podívat na svou novou čerstvě zasazenou třešeň z minulého týdne, zda s ní vítr nezacloumal. Překvapilo mě, jak mělce jsem ji dostala od zahradnictví nařízeno zasadit… tak aby ji vítr nevyvrátil (jsem lempl a nezatloukla jsem k ní konstrukci ani byť jen jednu trubku na přivázání).

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 12:51:56 xxx.xxx.198.226

Já tomu říkám cikánská, protože v tom cikáni tahají ty oškubaný okapy a vytrhaný kabely do sběru. Jinak my to tady na vesnici používáme všichni doteď a ještě dlouho budem. Ale neumím to dobře pojmenovat, protože dvoukolových vozíků je hodně, akorát v těch menších nevozí cikáni okapy…

Moje máti má nařízeno mít mobil u sebe stále a pořád, a běda jí, jestli ne, tak dostane takový sprdunk, že si ho příště přišije rovnou na ucho. Jako já ke své drahé matce chovám úctu a kloním hlavu a poslouchám jak hodinky, ale vocamcaď pocamcaď. Máti se mi taky smála, že co je mi po tom, jestli má mobil, ale pak jsem jí vysvětlila, že  když ji nezachráním, tak budu muset prodat herky, a si piš, že se dostanou k někomu, kdo se k nim bude chovat nešetrně - od té vteřiny bez mobilu nevychází.

No, já jsem na tom hůř. Mobil pro mě nemá nějak citovou ani jinou hodnotu, takže nelením ho nechat třeba přes víkend v autě nebo zapomenout v práci. Poslední veselá nastala včera, kdy jsme jeli na ty závody, byla jsem předběžně domluvená s tím pánem na pneumatiky, a telefon jsem nechala doma na stole. Tralala. Ještě že jsem si, chytrá horákyně, napsala číslo na pána a adresu na papírek, a schválně jsem si papírek necvakla na telefon, ale na klíče (bez těch upe auto neodemknu, tak byla jistota, že to vezmu s sebou - asi prozřetelnost). Takže pak na cestu pro pneu jsem dostala máti mobil, s máti jel v autě jiný člen výjezdu, který měl svůj mobil, a ještě že tak, protože aspoň si mě mohli zavolat na pomoc, když se jim rozpadla ta dodávka. Sranda musí bejt 😀

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 12:44:50 xxx.xxx.198.226

pořídit deset (dvacet…) kartáčů na psí podsadu, sejmout je z madýlek, přišroubovat na starý smeták bez štětin, konec zaklekávání. Dá se vytunit ještě použitím nějakého kartáčového čističe na boty na snímání těch chlupů nachytaných do toho vehementu, na závěr vysbíráte pouze chlupy zachycené na tom čističi na boty, takže se musíte ohnout jen dvakrát, resp. pokud čistič na boty budete mít taky na madýlku, tak vůbec.

Na zdi, o kterou se pesa nejvíc třela, jsme měli do metru syntetický nátěr - jako ve školách a na úřadech.

Drůbežáři si jako velmi odolný podklad pochvalují travní koberce, dá se to koupit smotané do role, rozhodíte to rovnou na bahno a je to. U slepic v intenzivně využívaných prostorech to vydrží zřejmě pár týdnů, no můžete zkusit, jak dlouho u vás 🙂

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 10:25:34 xxx.xxx.198.226

Sago, ještě mě napadlo, že to původní madlo “tohle pryč” by se dalo třeba trochu narovnat a pak nacvaknout zpátky (a pro jistotu přichytit třeba hadicovýma objímkama nebo něčím takovým) a nemuselo by se vymýšlet nic nového. Pokud vychytáte rovnováhu, není třeba se kdovíjak zásadně přidržovat, ale je dobré, když je na co se spolenout, když se poník lekne nebo nečekaně vjedete do výmolu. Na žádný velký terén to není, je to nízké, bude dobré z toho uřezat takové ty patky, o které se to opírá, za ty to všude zadrhává (tuhle káru máme, kus je jí vidět dole na foto)…

A na poli nebo louce to bude strašně drkotat. Jako nerozpadne se to (hned), ale drncá to, není to odpružené 🙂 Polňačka se s tím dá, to je v poho.

Obrázek
Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 10:09:11 xxx.xxx.198.226

Cibuli a česnek v hojném množství konzumuji, pitím se nezdržuji. Na ty langoše padly dvě palice, za sobotu to ve mně zmizelo, až zasyčelo 🙂 A cibule ve vajíčkovém salátu byla půl minulého týdne. Teď mám dva dny od cibulovin vynucenou pauzu, ale dnes večer zase ztrestám nějaká vejce a cibuli k nim šoupnu 🙂

Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 09:49:40 xxx.xxx.198.226

ad tahací forichťung: vemte “cikánskou” kárku, nechte si k ní od chlapa přivázat dvě břízky a uříznout zadní trubku a dopředu dodělat madlo, nasaďte bleděmodrý postroj, a vyražte. Kárka má 50 kilo,  jestli, tu za sebou poník ani neucítí. A když bude terén nevhodný, půjdete pěšky, když bude terén chvíli vhodný, nastoupíte zezadu na kárku jako na římský vůz a pojedete ve stoje. Viz náčrtek

Obrázek
Buggyra
Buggyra (2957 příspěvků) 25.03.2024, 08:21:34 xxx.xxx.198.226

u nás už přistál hřivnáč a že zrní dobré. My “krmíme” celoročně, ono nám jiného moc nezbývá… 😀 Krmíme koně, a z bobků a zbytků toho, co rozhážou, se pak krmí veškeré ptactvo a savctvo v okolí.