Aktuálně: 4 958 inzerátů174 165 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 15:02:35 xxx.xxx.198.226

Ono by úplně stačilo došlápnout si na pašeráky a neziskovky a vyhlásit na facebooku, že všichni nelegální migranti pošupajdí zpátky a byl by klid.

K tomu, aby se došláplo na pašeráky (a sem tam neziskovku, pro kterou je to možná výdělečné), by musela být politická vůle 🙂 Není, anžto si řežeme větev…

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 13:33:38 xxx.xxx.198.226

“nebyla by tak masivní” - to je otázka. Oni v té Africe vážně mají problémy. Taky by se mohlo stát, že by Řecko lifrovalo migranty stejně jako Bělorus přímo z hranic na hranice, a to bychom možná teprv koukali.

Rozhodně nesdílím názor, že migrace je organizovaná pro posílení populace EU natož západní civilizace jako takové (to si někdo myslí?). Sdílím názor, že je špatně zvládnutá a že si řežem větev pod prdkou. A ve vzduchu visí ještě názor, že je řekněme podporovaná ještě za jiným účelem, a tomu bych i byla ochotná uvěřit, ostatně je to celkem běžná člověčí taktika…

A taky je otázka, kdybychom neměli neziskovky, kdo by se o ty migranty staral. A kdo by se staral o to, aby sem nelezli. Páč ty neziskovky taky zajišťují nějaké ty zdroje a humanitár na místě, a není jich málo.

No, jak jsme si to tam nahoru zvolili, pane anonyme, tak to máme. My voliči 😀

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 13:04:55 xxx.xxx.198.226
assil:

Obecně v národech nás nutí EU.

Konkrétně v párech je to každého věc. Teda zatím.


Myslíte, že kdyby o tom nerozhodla EU, tak by migrace nebyla?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 12:49:53 xxx.xxx.198.226

Nevím, v jakých kruzích toto někdo razí.

No to já právě taky ne, proto se ptám 🙂

Kometo, na to jsem se ale neptala. Smíšených párů já mám kolem sebe několik, to je v poho. Já se ptala (a pro jistotu to zopakovala před tou “bublinou”, aby to bylo každému jasné), zda znáte někoho, kdo tvrdí, že bílá západní žena má povinnost mít děti pro záchranu západní civilizace. A zároveň předpokládám, že takový člověk by odsoudil západní bílou ženu, pokud by ty děti z jakéhokoli důvodu mít nechtěla.

Tak takového člověka asi zatím nikdo z čtenářů a přispěvatelů ve svém okolí nemá. Hádám, že to musejí být lidé, kteří mají tedy nevětšinové vnímání světa, že to není běžný úkaz, a zajímalo by mě, zda jsou nevětšinoví ještě v dalších aspektech života nebo názorech.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 12:20:59 xxx.xxx.198.226

Mno pro mě je tedy důležitá ta informace, že takového člověka ve svém okolí nemáte a ani jím nejste sami, takže se nedozvím o takových lidech nic, každopádně děkuji za názory, doufám, že se vyjádří ještě další, kteří sem ještě nezavítali. Tedy hlavně k tomu, zda lidi s takovým názorem (bílá západní žena má povinnost mít děti, protože přistěhovalectví) někdo máte ve svém okolí.

Zda je vymírání západní civilizace škoda, to je otázka, ukáže jedině budoucnost. Každopádně balu asi neodsuzujete na tom základě ženu, která se rozhodne děti nemít, jako méněcennou, případně byste nebyla pro, aby jí byl přidělen “manžel” a byla pohnána k tomu si ty děti pořídit. A asi byste morálně neměla problém s tím, kdyby si děti pořídit chtěla třeba míšenka. A to nehledě na její původ a vzdělání.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 11:19:19 xxx.xxx.198.226
megi-the-pes:

Nebyl to Adík? 

A dyž se černejm narodí bílý dítě, dáme ho bílejm?


Néé, to musí být dítě narozené na “západě” se “západním” vzděláním a hodnotami, aby dál mohlo nésti pochodeň “západní” kultury.

Zajímají nás jen bílé příslušnice západní kultury, ty mají tu povinnost vůči své zemi a národu. Samozřejmě s bílým chlapem, jinak špatně, to dá rozum.

To je takový názor, který se teď v určitých skupinách lidí zřejmě objevuje. Dneska jsou vši proti liberalismu, a v takových těch extra konzervativních kuloárech bují přesvědčení, že by se mělo s tím řícením “do zkázy” něco dělat.

Jen mě zajímalo, jestli někdo z naší “bubliny” někoho takového v okolí nemá. A co je to tak za lidi. Já nikoho takového neznám, ale občas když se někdo zmíní, že bych si měla pořídit děti, protože (důvod si vymyslete), tak se stane, že tak jeden z deseti poukáže na to, že přistěhovalci se množí rychleji, že je škoda, že “domácí” nestíhají. Zatím jsem nezaregistrovala přímo nějaké argumentování touhle skutečností, tak jsem si říkala, jestli se tu s tím někdo setkal.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 10:32:59 xxx.xxx.198.226

Teď mě zaujalo: znáte někoho, kdo razí teorii a nebo razíte sami teorii, že povinností bílé Evropanky nebo obyvatelky “západních zemí” je rodit bílé děti, aby nedošlo k obsazení “západního” světa lidmi jiných národností/barev/kultur?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 16.04.2024, 06:56:54 xxx.xxx.198.226

Dajo, já teda nejsem psoznalec a tak vůbec, ale být vámi si na kontrolu zajdu k nějakému tomu posuzovateli nebo k lepšímu veterináři (však u nějakého jste už byli, že?), k někomu, kdo vám to zkontroluje na místě. Takovéto momentky z úhlu se hrozně těžko posuzují….

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 15.04.2024, 14:29:52 xxx.xxx.198.226

Je to takový kostitřas, na louku nic moc, no… A deklarovaná nosnost je nějakých 150 kg, takže když naložíte sebe, židličku, lahev s vodou a pláštěnku a pak s tím někde nadskočíte ve škarpě, tak to docela úpí 😀 Do začátku pro pobavení ale super věc, a na silnici to za sebou poník ani necítí.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 15.04.2024, 14:27:36 xxx.xxx.198.226

To tak, ještě aby mi holky začaly pochybovat o svém pohlaví!

Dáma “ležící spící” je v popředí dvou posledních foto. Ještě pořád různě polehává, ale když se jí to hodí, tak i popoběhne. A jak jsem ji různě nosila a strkala k jídlu a vodě a vůbec, tak se mě, bestie, vůbec nebojí!

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 15.04.2024, 13:51:21 xxx.xxx.198.226

Tak já jsem měla v pátek dovolenou, protože příprava na závody a nervy a tak, navíc měl volno osobní asistent, tak jsem využila, aby se něco málo udělalo. Výsledek víkendu tedy je: 

- absolvované jezdecké závody nejnižší úrovně. Ale absolvované, tj. nebyli jsme vyloučeni pro nedodržení trasy, a taky jsme se ani jeden nezrakvili! A to byl cíl akce, a byl splněn do puntíku, kdo o svých plánech tohle může říct :-) 

- poslední soubor balíků (válců) slámy, které mám jako cvičné překážky, zrenovován, následuje nudný popis renovace balíků: balíky nutno odkulit z palety, obalit další vrstvou síťky, protože ta stávající za sezonu doznala úhon, přemístit na novou paletu, pokud možno shnilou stranou navrch (aby hnití nepokračovalo), položení igelitu na balíky, aby moc nemokly svrchu (teď mám troje balíky a jedny jsou s šedivou, druhé s oranžovou a třetí nově s červenou plachtou :-) ) a převázat plachtu ze strany na stranu přes balíky provázkem, aby plachta hned neuletěla (a mohla uletět třeba až za rok, až provázky zpuchří...). 

- zaseto: salát letní ledový, ředkvička, lichořeřišnice, afrikán, hrachor, doma za oknem potom další ačokča a vyhrabala jsem někde semínka, a teď si nevzpomenu, co je to za kytku, ale má to semínka taková chlupatá, je to nějaká asteracka...eeee.... česky... no takové to co vypadá jako kopretina, měsíček... aster=hvězda, hvězdnicovité? Tak nějak. Kvetoucí kytky nesnáším, pěstím jen jako okrasu na závody. Ty ryché kytky (saláty, ředkvičky) jsem zasela do zvýšeného, kde budou posléze tykve, tak doufám, že ty rychlé kytky budou fakt rychlé. Saláty můžu později přepíchat, tak ty jsem dala do prostřed, zatímco ředkvičky jsou na nejbližším kraji bedny, kde nebudou překážet. No a na nejvzdálenější kraj bedny, kde budou tykve, jsem dala zakořenit lichořeřišnice, které se pak budou rozsazovat tak různě, podle toho, kde budou třeba. Snad to půjde. 

- zalila jsem si tu novou třešeň, konečně jsem si na ni vzpomněla. Nevím, zda jsem měla jahody od stařiny vyhrabané už před víkendem, ale každopádně je to hotové. A když jsem je zalila, tak vše vyteklo okolo skrz prkna zvýšeného, protože v krajích a rozích se mi propadla zemina. Takže o víkendu jsem šla doplňovat a doplnila jsem ji k své spokojenosti tak, že když zaleji, tak se voda pěkně vsákne doprostřed. - na záhon s bramborami jsem položila děravou hadici alá kapková závlaha, zatím teče jen z půlky, bylo to napojené na kubíkovou nádrž s nízkou hladinou vody, takže test byl úspěšný, ale vím, že buď to musím pustit čerpadlem anebo musím mít víc vody v nádrži, aby byl dostatečný tlak. Teď přes noc a dopoledne pršelo, tak tam napršelo víc než jsem nakapala 

- doufám, že bude pršet i zbytek týdne, páč teď jsem nechala spláchnout ten prach a pyl do vany, přehodím svod z okapu do nádrže, a budu se těšit, jak se ta nádrž pěkně naplní čistou vodou :-) 

- uklidila jsem trochu bordýlku okolo, tak to v tom našem chovatelském baroku vypadá o chlup lépe. Také jsme při sobotním ohýnku spálili nějaký ten dřevěný nepořádek obsahující hřebíky a vruty, to pálím, aby se to zmenšilo, a následně do hážu do popelnice, vybírat se s hřebíkama nebudu... (mohla bych to prohodit přes síto a vyhodit jen to, co zbude, ale kdo by se s tím....). Jak popálím všechen ten dřevěný odpad, pustím se do likvidace korby od avie, kterou máme už léta strašit ve výběhu, dřevěné součásti spálím, kovové nějak rozeberu nebo přijde zdatný řemeslník s akufrézou a zbytky pak rozřeže, abychom si mohli zase vydělat sběrem :-) 

Měli jsme taky úklidovou akci nedávno, takže jsme v rámci ní vysbírali plochu, kterou při likvidaci vzrostlých dřevin odhalili elektrikáři pod dráty - tam bylo nadělení! Tak máme do sběru ještě pár kousků, naši spoluobčané jsou k nám laskaví a rádi se podělí o své bohatství tím, že nám ho část uloží v přírodě poblíž, jsme vděční :-) 

- no, a už zase kejchám a je jasné, že jsem to nachlazení nedomlátila tak, jak jsem potřebovala - no to bych taky musela to nachlazení nějak řešit, že.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 13:29:52 xxx.xxx.198.226

Já čekám na ten listopad. Mělo to být v červnu, myslím, nebo kdy, ale bude to v listopadu, a já si počkám, nebojte.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 13:14:43 xxx.xxx.198.226
efe:

Nad zápěstím se dělá, protože nemáte rukavice, té jasné.

Ale tohle místo je pod třema vrstvama oblečení, což je víc, než rukavice…. :/

A jo, věkem se to zhoršuje, řekla bych výrazně…


To jo (ty tři vrstvy), ale krev z rukou se vrací prostě ledová, a jak víme, zápěstí je citlivé (se tam ostatně ty alergeny testují, resp. na předloktí), takže pokud to má někde vyskákat nad rukama, tak tam, no.