Aktuálně: 4 958 inzerátů174 155 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 09:47:04 xxx.xxx.198.226

efe: tývóle, tak tohle taky nechci, díky. Nad zápěstím se dělá, protože nemáte rukavice, té jasné. Já mám po mrazech akorát svědivá stehna a zadnici, případně pneumatiku na břiše a prsa (spíš ne, jezdím s vestou), prostě ta místa, která si díky tukovým vrstvám můžou omrznout (dobře odizolováno od těla). A to si taky jako umím rozškrábat do strupů. Ale umím to řešit, jak po příchodu domů ucítím, že by to svědilo, tak hupsnu pod teplou vodu a přejde to. Naštěstí. Snad se to s věkem ještě nebude horšit.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 09:43:32 xxx.xxx.198.226

Tak kdybych na oběd byla doma, tak stopečka no problemo, ale v týdnu jsem v práci, o víkendu zpravidla neobědvám, protože někde lítám…

Víno mi páchne, stejně jako pivo, prostě je to něco zkaženého, zkvašeného, Becher je fajn bylinkový, mi nevadí. Těch maloprocentních nápojů se nemůžu dotknout… Ale ani ty vysoko jako vodka, fernet, mi nic neříkají. Docela mi chutná čistý líh, v laborce jsem ho ulízávala 😀 ten je slaďoučký a bez příchuti.

Jo, přidávat byliny do toho EG bych mohla, to mě nenapadlo. Zase na druhou stranu, mně třeba ten lipový nebo mateřídouškový vyloženě chutná… nevím, jak v kombinaci s EG, to se zkusí 🙂

Já mám med od medaře, žádné divné věci se s ním nedějí, jen prostě zkrystalizuje, ale to mi neva, já ho v práci mám na topení, vždycky je kousek tekutý 🙂 Několik let med nevydrží, mám spotřebu 4-5 sedmičkových sklenic za zimu 😂

Já mám štěstí, třetí rohlík se prostě do mě nevejde, kdyby ho tam cpali jako huse. Ve věku nabírání jsem už asi tak patnáct let 😀

Ješiš, já jsem tak ščastlivá, že nemám žádné alergie, a tydlencty všechny, holt zdravej odchov u koní a slepic mezi hovny, na zahradě na pastvě, v rozkvelých loukách (tehdá ještě kvetly…), obalená bahnem a okoušejíc vše kolem per huba… díky mami.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 09:19:24 xxx.xxx.198.226

Jop, včera vylezlo jen trochu nad 10. Dneska ráno 2 nad nulou a už to taky šplhá nad 10, má být dnes 15, zítra už 20, no mně by stačilo těch 15.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 06:47:39 xxx.xxx.198.226

Horsana: Já mám svoje brambory, tak céčka dost. A brambor z marketu snad bát se netřeba, ne? Taky cibule se nebojím, taky céčka dost, i jiných lahůdek, ale zase uznávám, že cibuli ne každý dá v těch množstvích, co já. No a co zelí a kysané zelí? To by snad mělo být taky oukej, ne? Já ráda nakládané okurky, taky možnost.

Edit, už čtu problémy s bramborami, tak to je mi líto, to je vážně naprd.

No blahopřeji si, že mi pečivo nevadí. A nikomu v mé rodině nikdy nevadilo do vysokého věku. Chválabohu.

Verun: vy jste někdy dala víc rohlíků najednou? Já dávám od mala dva a ten druhý už je dost na sílu. Ale čerstvý z pekárny, no mňam! Lepší mana snad není… U nás v pekárně ovšem pečou tukové rohlíky a né takové ty trupelnaté brikety, co jsou v hypersuper.

Alkohol teda já ne, max. si cucnu Bechera, to mám doma, na žaludek nebo tak, ale to je tak na úrovni velké polévkové lžíce nebo půl panáku hádám. Mám ho tam jednoho načatého už rok a půl, ještě že se to nekazí.

jop, bylinky do čaje si sbírám, loni se mi povedlo všechno - lípa, mateřídouška i divizna, ve výběhu se nám plevelí máta a meduňka, tak občas přihodím i to. Ale dokopat se si ten bylinkový čaj udělat… protože sáčky a Earl Greyem mám na stole, sklínky s bylinkami pod linkou… no…

Teď na konci zimy jsem dostala od známé zbytek platíčka doplňku Mg-Ca-D3, tak jsem to dobrala, no a nic zajímavého. Neuškodilo. Zato předpředevčírem jsem špatně polkla céčko, zůstalo mi v krku, zjevně se kapsle rozpustila a ráno jsem se probudila s dírou v krku. Teda tak to aspoň pocitově vypadalo 😀 Tak to jsem si užila, celý den jsem lemtala vodu, už včera to bylo dobré, ale asi céčko zase na nějakou dobu vynechám.

Med mám v práci, a strkám si ho denně do kapučína. Zezačátku mi to přišlo hnusný, ale zvykla jsem si 😀 Mám ale ráda chleba s máslem a medem a tak jednou za 14 dní to mám k snídani. Jinak pití už hodně let nesladím, krom toho ranního kapučína.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 06:43:23 xxx.xxx.198.226

Američané taky vletí kam se jim zlíbí, ale nikdo se neodváží je kritizovat.
No když Amíci si to umějí vždy pěkně zdůvodnit nějakými mezinárodními zájmy, tak co by jim všichni neuhnuli, když je to vlastně pro ten západ výhodné jako pro celek 😀 to se nedá srovnávat.

Nevím, argument “když Pepíček to dělá taky, proč by nemohl i Frantík” mi přijde lichý. (Není to náhodou nějaký z argumentačních faulů?)

Momentálně ty problémy ale dělá RF a ne Amíci. Takže teď je Putin nepřítel číslo jedna, smůla, no.

O Mexiku si povíme, až v Mexiku začne být utlačována “americky” mluvící menšina 😀

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 06:22:55 xxx.xxx.198.226

Dobře, ale pelichat budou hybridy i jejich potomci stejně, takže tenhle údaj je pro porovnání těchto dvou kategorií irrelevantní.

Přemýšlím, zda “dvorkový” typ slepice nebude lépe snášet dvorkové podmínky ve smyslu třeba větší shánčlivosti, než ten hybrid, u nějž se na schopnost vlastního obstarávání potravy nehledí. Ty dvorkové slepice prostě mohly více běhat po zahradě a pást se a lovit, zatímco hybridky mohly více postávat u krmítka s nějakou tou domácí směskou, která nebývá plnohodnotná. Jen zamyšlení.

No a samozřejmě hybrid v třetím roce již skutečně nepodává nejvyšší výkon.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 06:15:20 xxx.xxx.198.226

nakonec nám řekli, že by museli být svědci a že se holce stejně nic nestalo.

Dneska už je to lepší, každý si může pořídit kamerový záznam.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 06:12:10 xxx.xxx.198.226

Mi: Nikdo to nehlásil na obec?  A jestli jo, jak se k tomu postavili oni? Já bych šla až k ombudsmanovi klidně. Přece je potřeba toho člověka odvézt na vyšetření, protože takové chování prostě není normální u příčetného člověka, no ne? Jako s tou paní správkyní od Fikovnice to chápu, tam jí zatím nejspíš nikdo nemůže nic dokázat, ale tady prokazatelně dělal bordel dotyčný, tak není o čem.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 06:01:47 xxx.xxx.198.226

fuj, Canko, tak teda klíšťata jsem ráda, že u nás nemáme. U nás je naštěstí sucho, minimální pohyb zvěře, a hlavně široko daleko vypasená tráva. Tak já vám je tam s dovolením nechám 😀

Včera jsme byly s dětmi na vyjížďce a ani jedno nespadlo! 😀 Tak to se musí oslavit. A ten jeden poník s tou jednou utekl a vyhazoval celou dobu a ona se držela a ještě mu stačila vynadat a vzpomněla si, že jsem jí říkala, ať mu škubne za otěž, aby dal hlavu nahoru, a poník byl velmi nemile překvapen, že mu to neprošlo! A zbytek vyjížďky už byl hodný… Akorát teda když jsme přijely domů, holky si k výběhu vyběhly, tak když jsem do výběhu dorazila já, poníci toho využili jako jeden muž, jako že se lekli, a sundali pro změnu holky obě 🤣

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 11.04.2024, 05:57:31 xxx.xxx.198.226

Jinak blondýny už dávají pauzu, ono se taky ochladilo, tak teď místo 3 vajíček od nich mám jen jedno denně. Dalo se čekat, také se v daleko menší míře živí tou kompletní směsí, víc jim zachutnala klíčená pšenka, takže i těch živin je míň.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 10.04.2024, 15:03:22 xxx.xxx.198.226
Saga:

“A já budu shánět nového veta-zubaře s endoskopem.”

Jakto? Ta objednaná paní doktorka teda vůbec nepřijede? Ani náhradní termín, prostě nikdy? Ach jo, tohle vážně potěší😠!


No prostě vůbec nereaguje. Poslední její zpráva byla den před termínem, že nepřijede, a od té doby ticho po pěšině. Já bych ráda náhradní termín, ale nějak asi nemám kde se domoci, ona to efe dříve zmiňovala, že s ní ten problém měla, já zatím ne, no tak jsem byla na řadě, co už.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 10.04.2024, 13:30:45 xxx.xxx.198.226

Což mi připomíná, že včera byl bílej na jízdárně, vlezl tam, vyšašil se do nepříčetna a taky z něj kapal pot, ale nezalykal se a udejchal to. Když pochopil, že jako VÁŽNĚ nebude dostih ani vysoká španělská ani corrida, tak se uklidnil a pak docela dobře pracoval, na něj. Dali jsme víc přestávek s pasením, tak byl spokojený, a necválali jsme (bylo fakt teplíčko), teda… ordre znělo, aby s ním holka necválala, ale začátečník na nervákovi, no tak párkrát zaskočil. Takže je bílej ve stejném stavu jako před “nehodou”.

A já budu shánět nového veta-zubaře s endoskopem.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 10.04.2024, 13:14:37 xxx.xxx.198.226

Ona si normálně dojde kam potřebuje. Napít, najíst, když jsem jí hodila žížaly a stínky, to jste měli vidět, jak po nich skákala, a jak si to schovávala před ostatními slepicemi 😀 A na noc si už chodí blondýny do kurníku, tahle překoná i 10cm práh a zaparkuje se do svého místa. No jsem na ni zvědavá, budu přidávat novinky, když budou 🙂

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 10.04.2024, 12:45:43 xxx.xxx.198.226

Zkuste tohle udělat u hranic USA a vymažou vás z mapy světa.
Jako myslíte konkrétně CO udělat? Zapojit se do mezinárodního společenství? 
Jako třeba když se Kuba dala do holportu se SSSR?

Krom “to chcete válku” totiž Putin taky říkal “žádná válka nebude” a za zmínku o válce se v RF trestá. Jo pardon, ona to není “válka”, ale “speciální operace” vlastně. Oni vlastně válku nevyhlásili. Ale souseda se vymazat pokoušejí, že?
Chudák Putin, my jsme ho k tomu napadení sousední země vlastně v podstatě donutili…

Wiki: Ruští představitelé přitom přípravy na invazi opakovaně popírali a ještě v lednu a únoru 2022 podobná tvrzení označovali za „hysterii“, „provokace“ a „dezinformace“ Západu.[30][31]

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 10.04.2024, 10:59:08 xxx.xxx.198.226
ančovička:

Vývojovou vadu nemyslim,ale onemocnění..i bolesti, záněty, vnitřních orgánů můžou způsobit “padnutí slepice na nohy"…


Jestli je to tak, tak to má holka blbý. Neprojevil by se zánět aspoň na tom hřebínku? Pokud by tělo vydávalo energii na nějakou chorobu, snad by nesnášela… Ukáže se při pitvě. Nebo taky ne 🙂