Aktuálně: 4 764 inzerátů176 577 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 12.07.2023, 11:36:17 xxx.xxx.198.226
megi-the-pes:

To je šikovný doktor, ne? Měl ji nenápadně nezachránit?

Následující komentář nemá nic s tím; autorem, co cituji, jo.
Na to, co my potřebujeme a spotřebujeme, je potřeba hodně dětských otroků.
Jen takový širší pohled.


By mě dost zajímalo, kdo pokrývá tu moji spotřebu, když já mám všechno z druhé ruky a oblečení syslím dvacet let.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 12.07.2023, 11:28:25 xxx.xxx.198.226

Já to mám chválabohu ložené tak, že pokud by se mi nevyplatilo Kocoura zachraňovat, tak ho dám uspat. Mám to tak prostě dopředu rozhodnuté. Kocour se měl dobře, případně uprázdněné místo mohou zaujmout nové kočky, které se na pár let pomějí 🙂

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 12.07.2023, 11:16:11 xxx.xxx.198.226

Mně se na té mušli nelíbí ty okraje, to je tak na to, aby se to převrhlo. Nebude na rochnění lepší třeba kulatý maltovník (je-li pes dostatečně malý)? Nebo čtyři pražce (kůly) do čtverce a vyložit folií na skleníky (je pevná). Nebo dětský bazének překrytý folií na skleníky, aby ho pes neprodrápnul.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 12.07.2023, 10:36:02 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

Inu dobrá a jakou to teda vlastně skýtá pro mne výhodu zvířata registrovat? Nebo jde pouze o nástroj k šikanování chovatelů.


Vám osobně asi konkrétně žádnou.

Pro společnost, potravinovou bezpečnost, statistiky, monitoring nákazové situace a tak dále, je to výhoda.

Přeneseně v případě nějakého ohrožení tedy výhoda i pro vás, když bude veterinární správa díky odpovídající registraci zvířat a jejich pohybů umět dohledat konkrétní ohniska nákazy a místo, aby nechala vymlátit všechny ovce v okruhu 100 km (i ty vaše teda), nařídí karanténu a vymlátí pouze konkrétní zdroje nákazy (teda třeba zrovna ne ty vaše).

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 12.07.2023, 07:44:25 xxx.xxx.198.226
Leithian:

Ano posledne jsem to tak chtěla řešit. Odpověď utulku. Máme plno neberem nebo tezce zaplaťte a zkusíme vám něco najít. Toulavy kočky utulky od lidi co je tam vemou uz daaaavno neberou. Prej se tak lidi bezpltne zbavovali cicin. Smůla. Psi to samy. Policajti to řešit odmítají. Toliko k tomu


Tak obec. Platíte daně? Platíte. Tak prosím, do služeb, které si daněmi platíme, patří i zavobstarání bezprizorních zvířat. Takže popadnu kočku, nechám ji na úřadě a nazdar. Je to jejich zákonná povinnost. Jak to zaříděj, je mi jedno (jestli to rozdají nebo dají utratit).

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 11.07.2023, 14:58:05 xxx.xxx.198.226

No vlézt mi někdo do stáje, tak ho nejprve ženu svinským krokem ven (rozumějte jako rozběsněná svině), a pak teprve se táži. A pokud by ještě k tomu vyjevil jakoukoli míru ignorantství, tak mu těmi vidlemi fakt pomůžu. A asi je to na mně vidět, protože kdo nám tam vlezl, po mém pohledu rychle vycouval.

A naštěstí krmičů jsme se zbavili ve chvíli, kdy jsme jim v tom fakt mechanicky zabránili. Prostě koně jsou max na dohození pro dospěláka, ale malé krmičské dítě z toho žádnou radost nemá, je to stejné jako krmit kachny. Navíc u nás to všechno sežere jen jeden kůň, ostatní se ani nepřiblíží, čímž je nuda dokonána. Joooo, kdyby se lidi dostali k poníkům, to by bylo mrtvejch! Ale tam je naštěstí pásmo 50 m od cesty a poníci jsou extra odříznutí ze všech stran.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 11.07.2023, 10:55:43 xxx.xxx.198.226

Co kolují storky, tak mzda byla vždy dost hubená a často dlužil na výplatě, hodně lidí to čekání nevydrželo a prchlo ještě než to z něj dostali, to ubytování přímo v areálu býval vlhký špatně topený holobyt, který se snad nedal ani zamknout, no a požadavky na provádění činností jednou také jednou onaké dle nálady, ačkoli přímo na náplň práce si lidé úplně nestěžovali (všichni zjevně nastupovali s tím, že o práci u koní něco vědí a vědí, že je to dřina).

Jukla jsem na Eqch, jestli najdu o tom nějakou diskusi, a ejhle, aktualitka https://equichannel.cz/clanky/o-konich-jinde/https-www-idnes-cz-zpravy-domaci-ludvik-hess-tyrani-zvirat-kone-a230316-132752-domaci-vlc

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 11.07.2023, 09:12:42 xxx.xxx.198.226

No tenhle inzerát je sám o sobě měsíc starý, nevím úplně, kdy přesně skončila diskuse na iF, ale právě že to byl jeden z posledních, co se tam objevili. Takže určitě po dobu od zadání toho inzerátu ho neprodali.

Nebo to byla reakce na toho “chudáka”? Tak tam ho beru za chudáka, že je tak macatý, to se mu nemůže dobře žít v tom těle, natož když se po něm ještě něco chce.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 11.07.2023, 08:59:26 xxx.xxx.198.226

To je problém nevymahatelnosti. Faktem je a bude, že lidi jsou líní, a jak se můžou nějaké byrokracii vyhnout, tak to udělají (jako osobně se nedivím). Tohle je potřeba řešit shůry, stejně jako další oblasti lidského žití, ve kterých bychom nejraději od lidí očekávali slušnost a společenskou zodpovědnost ku prospěchu všech.

Ještě tak by to šlo popohnat motivací, tj. když se registruješ, okamžitě dostaneš bez dalšího takovou a takovou dotaci na ovečky. To by ten server ale zítra spadnul.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 11.07.2023, 08:54:09 xxx.xxx.198.226

No a co si do takové velké zavařovačky od okurek (což je v podstatě to pětilitrové akvárko) pořídit spíš chvostoskoky? Dojdete si s tou sklenicí na substrát do lesa a k vodě (pěkné kousky dřívek, kamínky, nějaký ten mechový polštářek (bacha, mech je chráněný, nesmíte si ho z přírody rvát, tak pšššt)), možná kapradinku (dtto), a máte pozorovatelnu. Chvostoskoci na mechu budou řádit jak zjednaní, a dost možná tam vylíhnete i nějakou místní mnohonožku nebo stínku - no a to už je pane podívaná, jak tramvaje jezdí 🙂

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 11.07.2023, 08:48:49 xxx.xxx.198.226

No a koukám, že nikdo neporadil k tomu odkvokání, tedy zamezení, aby slepice seděla:

Co si tak pamatuji z iF, tak je záhodno takovou slepici šoupnout na studený podklad do temného prostoru, aby neměla co zahřívat. Proč temný prostor, to si nejsem jistá, určitě to nějak souvisí s cirkadiálním rytmem kvočny. Takže třeba položit na zem pekáč (kov, kamenina, smalt, něco studeného) a přiklopit maltovníkem. Případně do samostatné tmavší ubikace (dávají je do kotců v králíkárnách) na rošt (zase účel, aby neměla co zahřívat - tj. žádná podestýlka). Samozřejmě zajistit jí pitivo a krmivo v té její ubikaci, no a mám dojem, že to pár dní trvá, než se slépka vzpamatuje (ale lepší týden v kotci než tři týdny bez vajec, že).

Znalejší mě doplní/opraví.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 11.07.2023, 08:17:01 xxx.xxx.198.226

Jj, u nás už se nějaký zkušební vrtá, snad na Litoměřicku..? Jenže u nás je problém s tím, najít geotermál dostatečně blízko povrchu a v dostatečně stabilní oblasti - takže asi jako České středohoří jo, to může jít, ale nějaké pohraniční hory bez šance, pokoušet se probourat s tím vrtem skrz žulové nebo rulové masivy, do toho prostě nikdo nepůjde. Ale čekala bych, že to půjde třeba v lázeňském trojúhelníku, jenže to jsou všechno chráněná území (vodní zdroje Matonky, Natura, SOOS, atd.), takže to je asi to, co jim do toho háže vidle. Na Islandu člověk kopne a má saunu, tady těch vhodných oblastí zase tolik není….

Jinak se mi samozřejmě osobně líbí i technologie tepelné výměny pro lokální využití, kdy stačí trubky zakopat “na zahradě” do nějaké hloubky, ale to není zdroj elektriky, to je fakt dobré jen na ohřev (vytápění, voda).

To jsou ty Litoměřice: https://prvnigeotermalni.cz/

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 10.07.2023, 14:55:35 xxx.xxx.198.226

Když má vůči kočkám averzi a mít zvíře ho neláká, tak nijak… 

Mít kočku neskýtá žádné výhody, kterými by šlo argumentovat (jakože třeba se psem poznáte nové kamarády, vytáhne vás z baráku, dá se s ním dělat nějaký sport…).

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 10.07.2023, 13:39:39 xxx.xxx.198.226
raven_kix:

Dobrý den, všichni ostatní nad vámi odstavce mají. Jak píšete nový odstavec? Možná mě napadá, čím by to mohlo být. Zkusím na to kouknout.


Funguje to, děkuji 🙂