Aktuálně: 4 958 inzerátů174 147 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 23.06.2023, 09:49:23 xxx.xxx.198.226
ančovička:

Ty budou někde zanášet 😀..já jsem na podzim (z nedostatku vajec),koupila 5 IsaBrownek,brzy začaly snášet po 5ti vejcích denně a nesou stále stejně 😀👍..sice to nejsou žádné krasavice 😂,ale jejich užitkovost je velice milá 😀🤷


To je mi jasné, že zanášejí, kráčmery jedny. Ale kam... to budu muset nějak vypátrat. Možná bych si o neděli mohla dát tu práci, a dopoledne tam strávit v činorodém ruchu, a pozorovat...

Já mám hybridí Lohmanky, jsou lehké a běhavé (což ocení člověk zejm. při zahánění do kurníku...). A naštěstí už mám skoro všechny bílé, tak máme o nich s jestřábama dobrý přehled 😉

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 23.06.2023, 09:38:47 xxx.xxx.198.226

Přesně, my jsme nastavili všechny vodolapy, abych měla aspoň tu vodu s prachem na zalévání, a kulové. Tak ještě by mělo zapršet teď v noci, to už nastavíme vodolapy promyté od prachu na lapání pitné vody pro zvířata, a uvidíme, zda něco nakape. Doufám.

Jinak holt budeme vozit vodu v kanystrech i nadále. Ale už mám celkem vymyšlený systém, který by mohl fungovat, a nemusela bych jezdit denně.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 23.06.2023, 09:35:36 xxx.xxx.198.226

Mno jo, Horsano, máte životní poučení. To já než nutím koně lézt do vody, tak samozřejmě ověřím, že je terén bezpečný. A já lezu s koňmi do vody proto, aby tam uměli vlézt, když to bude potřeba. Už se to párkrát vyplatilo. A jsou situace, kdy potřebuji, aby ten kůň prostě fungoval, a nevymýšlel si svoje řešení (dobře, řekněme, aby mi věřil, že ho nenacpu někam, kde ho něco sní), takže na to jednoduše trénuji.

A mechanismus "zakonči lekci úspěchem" je standardní učební postup u koní (u všeho), ačkoli je pravda, že pokud se lekce fakty nedaří, za úspěch klidně prohlásím i to, že mi kůň předvede nějaký jemu notoricky známý cvik, který s lekcí nemá nic společného. Kůň by z toho měl vyjít s pocitem, že když nakonec člověku vyhoví, dostaví se příjemno (odměna, třeba ve formě konce lekce). Což je za mě obsaženo v parafrázi "aby nakonec nevyhrál" - akorát to chce trochu toho citu, kde má kůň hranice, na to Lenacia zjevně v určitých situacích bude muset ještě přijít, a být chytřejší. Neznamená to z mého pohledu vykašlat se na vodu, pouze vymyslet, jak koni vysvětlím, že splnit pokyn je fajn :-)

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.06.2023, 14:17:25 xxx.xxx.198.226

Máme ekvivalent 3 velkých koní a vypijí teď v těch vedrech 100 litrů denně, dohromady (počítám vč. znehodnocené vody, pár litříku ze dna vždy vylejem). Jsou půl na pastvě a půl na seně. Předpokládám při plné pastvě by spotřeba klesla na 80 l za den. Nej řešení je asi cisterna na kolečkách s napáječkou. Což se dá udělat i z té kubíkové nádrže. Ale bude muset být chráněná před sluníčkem kvůli řasám, stačí omotat černým itelitem (strečkou) nebo se i prodávají černé textilní návleky na nádrž. Dá se i natřít načerno. Jen teda ta voda bude teplá. Asi lepší než nic, ale teplo podporuje mikrobiální život, takže to bude zřejmě chtít nějakou úpravu vody, jako týden bych to stát na pastvině asi nenechala... no nevím

My máme kubíkové nádrže zakopané v zemi, tam si voda zachovává jakost velmi dlouho.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.06.2023, 12:57:10 xxx.xxx.198.226

Tak já se právě vrátila z té vopičárny venku do chládku svojí pracovní kanceláře, ve zděné části budovy, otočené na sever, kde normálně klepu kosu a i v létě tu jsem v punčochách a ještě včera se zapnutým topítkem na nohy. Teď se málem tisknu ke zdi, jak jsem zvenčí rozpálená. Uf.

Byla jsem u koníka s veterinářkou, koník už skoro měsíc kulhá, a tak jako divně, jednou jóó, jednou nééé, jednou ták, jednou onák. Asi artroza nás dohnala, předpokládám. Protože absces se nepotvrdil. Jako kopyto prasklé měl, krev z toho tekla, ale to je zdá se zahojené (dokonce do toho vetka zaryla diagnostické kleště a neudělala do toho kopyta ještě větší díru, což mě překvapilo - ale hlavně z toho netekla krev). No a tak dám ještě tři týdny klidu a uvidím, jestli se do závodů to kulhání ještě zlepší.

Vetka prohlásila, že se jí zdá, že ho bolí spěnka a né kopyto (udělala jakože ohybovku nějakou). Tak proto si myslím, že artroza. Předloni u jediného abscesu, který jsem u našich koní zažila, se tahle noha rentgenovala (absces byl na jiné), protože na ni překvapivě kulhal. A vetka říkala, že na jeho věk vypadá ten nález překvapivě čistě. Takže třeba je to něco podobného. A třeba je artroza v karpu nebo lokti a ta spěnka bolí, protože nějaká kompenzace (i když, co by tam bolelo, že). Spousta teorií a nic z toho, dokud se do té nohy nepodíváme, stejně nic nezvíme. Ale peníze, žejo.

A když nic, tak před závody budu mít nějakou kačku snad v ruce, tak bych nechala udělat pořádnou diagnostiku. A pak se uvidí.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.06.2023, 12:53:26 xxx.xxx.198.226

Tak já se právě vrátila z té vopičárny venku do chládku svojí pracovní kanceláře, ve zděné části budovy, otočené na sever, kde normálně klepu kosu a i v létě tu jsem v punčochách a ještě včera se zapnutým topítkem na nohy. Teď se málem tisknu ke zdi, jak jsem zvenčí rozpálená. Uf.

Byla jsem u koníka s veterinářkou, koník už skoro měsíc kulhá, a tak jako divně, jednou jóó, jednou nééé, jednou ták, jednou onák. Asi artroza nás dohnala, předpokládám. Protože absces se nepotvrdil. Jako kopyto prasklé měl, krev z toho tekla, ale to je zdá se zahojené (dokonce do toho vetka zaryla diagnostické kleště a neudělala do toho kopyta ještě větší díru, což mě překvapilo - ale hlavně z toho netekla krev). No a tak dám ještě tři týdny klidu a uvidím, jestli se do závodů to kulhání ještě trochu zlepší.

A když ne, tak před závody budu mít nějakou kačku snad v ruce, tak bych nechala udělat pořádnou diagnostiku. A pak se uvidí.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.06.2023, 09:22:22 xxx.xxx.198.226

Jako když mohli soukromníci s nelicentovanou podomácku upravenou ponorkou dělat výlety s turistama, tak proč by soukromí odborníci s plně ověřenou schopnou ponorkou nemohli pátrat při záchranné akci? Leda by třeba neměla vhodnou signální výbavu, aby se s něčím nesrazila, jinak si to neumím vyložit... Jestli je to dezinfo nebo ne, to těžko soudit, třeba měli dobrý důvod jim to právě nepovolit, ale je to zajímavé.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.06.2023, 07:58:21 xxx.xxx.198.226

No, s tím tloustnutím u koček nevím nevím :-) Mám to na očích u té známé zachraňovačky, tam jde všechno pod kudlu, a pak se druhý rok ptám, jestli ta kočka povije již brzy a ona se směje, že ta byla loni vykastrovaná :-) Samozřejmě mají adlibitní přísun krmení, to při těch počtech venkovanek jinak nejde.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.06.2023, 07:55:03 xxx.xxx.198.226

Včera mládky nanosily spořádaně do kukaní. V zánosu pod chovatelským barokem ani pírko, v kukani pěkně hromádka vejcí :-) Hodné slípky!

Od pěti mládek zatím každý den pravidelně tři vejce, takže podezírám dvě z nich, že si ještě našly nějaké jiné vykutálené místo pro kladbu, musím vyzkoumat :-) Možná je zase na jeden dva dny zavřu do voliery, abych viděla, jestli nesou všechny.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.06.2023, 07:11:25 xxx.xxx.198.226

A to ještě nemluvíme o tom, že se tu často probírá, že si v období dospívání taky mladá se starou nemusejí sednout, a mohou se začít hádat, a v tu chvíli takovéhle krmení je pouze dobrý spouštěč takové výměny názorů.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 22.06.2023, 07:10:00 xxx.xxx.198.226

No když nic jiného, tak třeba že je k tomu krmení uvážu a nebo je dám každou do jiné místnosti. Jakože tohle je způsob pro lidi, co mají psy nevychované a jinak to nejde.

Jak sakra pohlídáte, aby starší fena sežrala jen svou krmnou dávku a nesežrala svoje a ještě nezhltla půlku štěněti? Jak sakra pohlídáte, aby štěně dostalo svou KD a příslušnou dávku minerálů a stavebních látek ke svému vývoji?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 21.06.2023, 14:38:36 xxx.xxx.198.226

Jo, tak já teda povolávám ochotné otroky. Otrokařím na fotografovi, který přijede za svoje a pak ještě tráví čas nad fotkama, otrokařím na holkách z klubu, které pečou občerstvení a půjčují materiál z domu, otrokařím na rodině, která nezištně pomáhá, otrokařím na rodinách klubových holek, které sedí u občerstvení :-D A dokonce mi sem jezdí jeden pán, se kterým jsem se sčuchla na seznamce, ale řekli jsme si, že nejsme pro sebe stvořeni, ale baví ho pomáhat, tak nám měří čas :-D Ale je to tak, že tihle "otroci" mohou kdykoli říct, že zrovna nepřijedou, a pak si to my dvě organizátorky, co jsme se tomu upsaly (a stojí nás to akorát peníze, čas a nervy) budeme pytlíkovat zase samy :-)

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 21.06.2023, 14:31:01 xxx.xxx.198.226

Takový agresivní jedinec ovšem "není normální", a bude agresivní i vůči ovečkám, takové zkušenosti už tady z okolí taky jsou... Takže takoví jedinci se skutečně nejprve kastrují, pokud byl problém v hormonech, tak se pak třeba uklidní, ale pokud byl problém jinde, tak se buď prodají a nebo skutečně eliminují. To je život.

Jinak vím tady ve vsi minimálně o dvou chovatelích ovcí (v minulosti o třech), kteří mají dvě ovečky. Na vypásání zahrady.