Aktuálně: 4 708 inzerátů176 617 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 28.06.2023, 08:21:12 xxx.xxx.198.226

No to nemyslím nechat dělat něco nežádoucího. Prostě bych se konfliktních situací vyvarovala úplně. Tj. striktní oddělování, venčení na zahradě třeba na přeskáčku, ale hlavně ty procházky s tou fenou ven, kde si budeme dělat nějaký vztah. Ale konflikty samozřejmě nedovolit, to je cesta do pekla. Na druhou stranu uznávám, že spousta lidí (Impact, pokud jsem správně pochopila, a asi i Arosek a další...) funguje tak, že prostě přivedou psa do domácnosti, a od první chvíle je se všemi, je daný režim, jsou daná pravidla, a pes do nich vpluje. Jenže to jsou zkušení psovůdci, kteří umějí v psech číst, mají zbytek smečky nějak zmáknutý. Takže nový pes k nim přirozeně okamžitě získá důvěru, neb mají důvěru i ostatních členů. A teď je otázka, jak je to v domácnosti tazatelky, jestli má pořešeného byť i toho svého psa, no... jasné.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 28.06.2023, 08:13:47 xxx.xxx.198.226

Na fejsbůku ta funkcionalita je, a nijak mě to v čtení neomezuje :-) Kolikrát jsou tady třeba od anonymů také nesouvislé výkřiky do tmy, tak nějakou reakci na neviditelného diskutujícího jistě zpracuju :-)

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 28.06.2023, 08:08:03 xxx.xxx.198.226

My měli vlky až v ohradě :-) Nahnali si tam stádo srnek a pak to tam mordovali. Ale žádnou přímo uvnitř nesnědli, takže buď jim to vyskákalo ven nebo si tu srnu odnesli.

Ve vedlejší ohradě navolno koně.

Druhý den nám tam lozili po výběhu ochranáři a odlejvali si stopy ze sněhu a vzorkovali a byli celí nadšení :-D

Zrovna teď tam máme už asi měsíc sousední koně, kteří mají ohradu až k lesu, ohradu tvoří jedno lanko elektřiny v proměnlivé výšce podle toho, jak to zrovna visí nebo padá nebo kde se do toho zamotala jaká zvěř. Tak snad by si vlk došel tam, kdyby měl chuť...

A slepice mi nějak enormně nemizí (loni jeden kus slovený).

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 28.06.2023, 07:59:42 xxx.xxx.198.226

Já teda z laického hlediska bych možná byla opatrná s nějakým velkým velením feně, která zatím vůči novým lidem nemá důvěru...

Co tak nejprve se skamarádit z pozice páníčka s fenou, ukázat jí, že je na mě spoleh, může se na mě v nouzi obrátit, že za ni situaci vyřeším, a pak teprve je seznamovat? 

Asi bych se je nepokoušela venčit dohromady, fenu bych každopádně brala zvlášť a pokusila se ji na sebe navázat  a nějaké větší seznamování bych možná nechala na potom....

Ale třeba na to koukám špatně, třeba mě pejskaři opraví, že je potřeba vše jaksi zakombinovat dohromady, třeba by oddělování od  začátku dělalo potíže, psi by si zvykli, že k sobě nemají přístup a zafixovali by si tu averzi, nevím.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 28.06.2023, 07:53:09 xxx.xxx.198.226

To lajkování sebe sama je skutečně žertovné :-) Já si reaguji jen na to, co mě nějako osloví nebo inspiruje, ale musím říci, že mě opravdu obtěžuje osočování diskutujících, tam klesá potom pro mě autor do hlubin nezájmu. Už aby tu byla možnost vybrat diskutující, jejichž příspěvky se mi nebudou zobrazovat...

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 17:14:41 xxx.xxx.198.226

Překlad pro chvd:

"Nikdo nepláče, to za prvé.

A za druhé, kdo vám bránil si to forum také zálohovat (možná je k dispozici k nahlédnutí / stažení ještě na webu timemachine

- pozn. překl.: to je dobrovolná dárcovská aktivita nějaké skupiny lidí, která ukládá na servery náhledy různých webů v určitých časových obdobích, a pak jsou tyto náhledy k dispozici, pokud se web změní, jsou to takové časové "fotky" toho webu - já to znám jako wayback machine, asi je jich víc)

a začít diskutovat a citovat (tj. poté, co si to stáhnete někde na svůj server a zpřístupníte ostatním)? Nikdo. Pláče ten, kdo pro věc (míněno zálohu a zprostředkování těch informací) nic nedělá."

Snad jsem vystihal mastňáčkovu myšlenku. Stačí to tak?

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 17:03:04 xxx.xxx.198.226

Zeptám se majitelky, zda vám mohu předat kontakt a můžete lustrovat přímo u ní ;-) 

Aroca jsem viděla naposled na závodech 27.5.2023. Je to hřebec, no, takže je holt živější i z toho hlediska, mezi koňmi. Ale jinak je velice jemný, dobře jezditelný, ochotný, dopředný, akční. Tady po okolí (Liberecko) má potomků víc, ale z potomků neznám žádného osobně, tak nevím, do jaké míry předává. Majitelka vám poví určitě víc, bude mít víc informací :-) Zítra budu vědět, pokud bude na fejsu ;-)

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 16:53:37 xxx.xxx.198.226

Majitelka si ho dovezla z ES jako mladého, zdaleka nevyběleného, tak předpokládám, že záznam do plemenné knihy se dělal ještě pod matkou a v té době těžko s genotypem, tak tam prostě hvízdli to, jak to "vypadalo". Asi jako my máme u nevybělujícího šimla zapsáno, že je to vraník, protože inspektor zrovna přijel v zimě, žeano. No v květnu by nám toho koně prostě podle průkazu nikdo neuvěřil :-D

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 13:29:01 xxx.xxx.198.226

Na tlachani je spise chat nebo treba soc. site,...

ehm... tohle je sociální síť. Definice:

Sociální síť (z angl. social network nebo community network) v rámci pojmů virtuálního světa můžeme definovat jako online službu, která na základě registrace umožní vytvořit profil uživatele, pod kterým lze tuto službu využívat zejména ke komunikaci, sdílení informací, fotografií, videa atd. s dalšími registrovanými uživateli.

Sociální sítě - INTERNETEM BEZPEČNĚ (internetembezpecne.cz)

Mimochodem, myslela jsem prve, že je to nějaký omyl, ale proč si, chvd, lajkujete vlastní příspěvky?

Vaše definice diskuse je sice platná, ale bohužel ve světě sociálních sítí je obsah toho pojmu již posunutý. Třeba na wiki píší o internetové diskusi toto:

Internetová diskuse je stránka (místo) na internetu, kam lidé vkládají své názory a reakce a ty se následně na stránce zobrazují. Oproti IRC kanálům nebo chatu se internetová diskuse obvykle liší tím, že přispěvatelé nemusí být ke stránce připojeni současně a reagovat bezprostředně, ale mohou reagovat i s odstupem mnoha dní či měsíců.

Zde není pravidly dáno, že by diskutující neměli odbíhat od tématu. Ale pokud se původní definice diskuse chcete držet striktně vy sám, a od této vteřiny psát pouze k tématu v názvu toho kterého vlákna, prosím, nikdo vám jistě bránit nebude.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 13:14:04 xxx.xxx.198.226

A ještě k tomu "Moje vode se pít totiž nedá,je fakt jak z městského bazénu..i v konvici mám nános chloru po pár "várkách"👎" to není nános "chloru", ale vodního kamene. Chlor v nativní podobě je plynná sloučenina, tzn. z vody se ochotně vypaří, proto ho z té vody taky cítíte. Pokud chlorový odér je jediné, co vám brání pít kohoutkovou vodu, nechte prostě vodu k pití odstát a nebo si ji převařte ;-) Na druhou stranu pokud máte vodu tvrdou (a zde je na místě se informovat od místních vodáren, jak moc tvrdou), je na zvážení její konzumace z hlediska zdravotních rizik. Na třetí stranu, jestli místo kohoutkové pijete balenou Magnézku, tak se tím vůbec trápit nemusíte :-D

Na balamutku od zdravotních pomůcek vůbec nedejte a pokud vám na tom skutečně záleží, nechte si zpracovat jak řečeno rozbor od nezávislé akreditované laboratoře, není to drahé (kolem tisícovky).

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 11:26:53 xxx.xxx.198.226

Jo, tak 13letého psa už bych opravdu neřešila. Max paliativní péči, aby pohodlně dožil, vždyť vemte si, že půl dalšího života (i zdravého) by byl v rekonvalescenci... To je opravdu lepší nechat být a těšit se ze společného bytí, dokud je to pro psa přínosné :-)

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 10:12:38 xxx.xxx.198.226

Děvčata, já mám za to, že nás to odhlašuje proto, že se pořád pracuje na tom webu, a při načtení nových funkcí se to nějak restartuje, ne? Zatím to beru shovívavě. Zjistím to zpravidla tak, že chci olajkovat příspěvek, a hodí mě to rovnou na přihlášení.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 09:59:45 xxx.xxx.198.226

K jaké věci by se mělo psát na diskusi? Diskuse je ZÁBAVA. Je to jen tlachání. Pokud jste se domníval, že to má být něco jiného, tak jste byl ošálen :-)

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 09:48:39 xxx.xxx.198.226

Já chválabohu nemám nemocná zvířata, jen jsem onemocněla sama. Ale nic zajímavého, jen asi nějaká angina, klasika, půl krku oteklo do boule, ale už kýchám, tak se to léčí, včera jsem ležela a kurýrovala, ale dneska jsem nastoupila už do šichty, abych se mohla tvářit trpitelsky :-)

To je zlatý proti nemocnému zvířeti. Hodně štěstí všem, kteří ho potřebují, brzké zotavení, ať jsou chlupáči co nejvíc v pohodě.

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 27.06.2023, 09:03:43 xxx.xxx.198.226
Lenacia:

A nakonec tam vlezla i semnou v sedle... 

Já už tý kobyle nerozumím... Ale takovou radost mám 


Jj, ona ta "hranice" může být každý den někde trochu jinde :-) Podle situace. A kobyly si ty hranice posouvají sem a zpátky zrovna podle postavení stájových much vůči Vodnáři a Blížencům, takže já se ani nesnažím jim rozumět :-)

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 23.06.2023, 12:25:49 xxx.xxx.198.226

Já jsem jezdila na poníkovi s bičíkem dvacet let. Pravda, když jsme finišovali, už jsem taky bičík nepotřebovala, protože už jsme přesně věděli, co od sebe čekat, a když to bylo fakt nutné, tak těma šunčičkama zamrskal :-)

No a taky zezačátku jsme byli učení pobízet do každého kroku, což jsme pak několik let odbourávali oba, když jsem se dozvěděla, jak to teda vlastně funguje.

Tři roky je nic :-) Až to bude šest, osm, deset, budete koukat zpět a usmívat se tomu, že jste nevěděla, jestli to půjde jinak :-)

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 23.06.2023, 12:18:49 xxx.xxx.198.226

Domluvila jsem se s posledními ochotnými pěti šesti jezdci, co tam zůstali se mnou, aby mě vzali mezi sebe, a potok jsme procválali.

Já moudře zastavila v louce ještě než jsme k tomu potoku dojeli, bylo mi jasné, že pokoušet se koně přes něj dostat, je nesmysl. A to si myslím, že mě zachránilo, protože kdyby věděl, že tam ten potok je, tak hodí stopku i mezi koňmi. A taky byli frajeři ti, co do toho se mnou šli, protože se jeli podívat, jak ten potok vypadá, ale nebyl to upe terén na cválání. Navíc ten můj kůň kopal po druhých koních, takže ti, co jeli po stranách, dost riskovali. Fakt zlatý lidi. No ale nevím, co bych jinak dělala. Asi bych hledala ten most a pak se pokusila dostat na nějakou silnici a nebo bych se vrátila na nejbližší silnici a zkusila jít směrem, kde jsem myslela, že je ta vesnice, z které jsme vyráželi. Máma jela tenkrát na voze jinudy, takže by se to dozvěděla až zpátky ve stáji, no ale byla tam autem, tak by se mě asi vydala hledat...  :-)

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 23.06.2023, 12:09:10 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 23.06.2023, 12:01:52

Tak jasná, na oslíkách nebo poníkách jsem taky byla vysmátá, na oslíkách kolikrát jen ohlávka, vodítko a dva proutky a jelo se :-)

Jinak ten náš plňas je taky pohodář a pokud ho zrovna nehoní hlava, tak nezkratkuje. Ale když už se jednou rozběhne... ani všechny ohlávky světa. Takže udidlo je jen brzda, případně připomínka, že se bude cválat mým tempem a ne jeho tempem (moje tempo je takové to maximum tlustého poníka, to plnokrevníkovo tempo jsem si párkrát vyzkoušela na oválu, a nemáme tu na to prostě DOST DLOUHÉ LOUKY....).