Aktuálně: 4 828 inzerátů175 275 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 29.05.2023, 08:56:12 xxx.xxx.183.76

Človek utrazvuk nepočuje (aj keď ktovie, či napriek tomu, že ho nepočujeme, nemôže mať na naše telo vplyv), ale je množstvo zvierat, ktoré ho počujú. Napr. aj pes. Možno odplašovač odplaší hmyz, ale bude pôsobiť aj na iné živočíchy, a nakoniec si to "vyžerie" aj človek, ktorý takýto odplašovač, nainštaloval, pretože bude mať nepokojné, agresívnejšie  zvieratá okolo seba, ktoré budú trpieť, lebo tak ako blchy, kliešte,..., ujsť nebudú môcť .

Ja by som skúsila radšej inú ochranu.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 29.05.2023, 07:38:40 xxx.xxx.183.76

Mám podsadenú kvočku, sedí 9. deň.

Ráno som ju dala z hniezda dole, aby sa najedla, vyprázdnila, pobehala, okúpala - tak, ako každý deň - a keď som asi po pol až trištvrte hodine išla skontrolovať, či sa vrátila (ako sa vracala každý deň), nebola na hniezde, vajcia boli takmer studené, niektoré mali náznaky vlažnosti. Keď som ju preniesla pred hniezdo, sadla na vajcia.

Aké máte skúsenosti, sú šance, že zárodky prežijú?

Ďakujem.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.05.2023, 17:43:07 xxx.xxx.183.76

Otázka je, čo urobiť pre to, aby sa nič takéto nemohlo zopakovať. Ako zálohovať všetky tie cenné informácie do budúcna. Na Ifaune toho bolo mimoriadne veľa - vo forme diskusií a aj článkov.

Tunajší admini sú úžasní, ústretoví a ich úsilie vnímam veľmi vďačne.

Ale nik nemôže dať zodpovedne sľub, že nejaké fórum, plné cenných informácií za každých okolností zachová naveky. Nato sú potrebné peniaze, zdravie, vhodné rodinné prostredie, okolnosti môžu byť rôzne...,  proste každý, hoci aj dobromyseľný admin a majiteľ môže mať dôvody pre ukončenie činnosti. Môže byť donútený životnou situáciou nepokračovať.

Nebolo by dobré porozmýšľať o tom, ako zálohovať informácie aspoň o rôznych praktických metódach, skúsenostiach, cenných vedomostiach aj v inej forme? Aby sa dali obnoviť.  A dá sa to vôbec? Lebo situácia sa môže zopakovať.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.05.2023, 17:15:29 xxx.xxx.183.76
JanaJanaJanaJana:
Buggyra:

Přesně, na IF uzamkli celou diskusi, to je ale trapnost nejnižšího kalibru, už nebudu slušná. Dobře jim tak.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.05.2023, 08:06:39 xxx.xxx.183.76

zbynek:megi-the-pes:

 

Skončí to tak, že budou chtít koupit chovzvirat. A budem brečet :-)

Vím, že to asi píšete s nadsázkou ale my bychom náš web nedali. Stojí za ním mraky hodin práce a spoustu let.

 
 

 

 


-----

Tak vďaka.

Vidím aj to, že ste už (zdá sa, že na naše prianie) stihli pridať novú možnosť - oceniť príspevok zdvihnutým palcom.

Vďaka za ústretovosť. 👍