Aktuálně: 4 572 inzerátů178 110 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.06.2023, 14:25:25 xxx.xxx.0.224
keriton:

Mezi prostornou klecí a prostorným kotcem nevidím zas až takový rozdíl.


tak to bude subjektivním vnímáním slova "prostorný"

mi by se dle mého vnímání "prostorná" klec domů nevešla, tedy vešla, ale my k ní už ne

hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.06.2023, 13:10:03 xxx.xxx.0.224

zákon o myslivosti říká :

§ 10

Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků

(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

par.21 je prosím o valné hromadě honebního společenstva.....

takže to záleží, kdo jak vykládá "mimo vliv". Myslivci jako "na vodítku".

hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.06.2023, 12:08:44 xxx.xxx.0.224

acher, nestavěj na přivolání

nauč toho psa "stůj", pes tak neztrácí kontrolu nad okolím a je to pro něj daleko jednodušší a přirozenější chování - je to také pastevec (pokud tedy hovoříme a slovenském čuvači)

hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.06.2023, 12:01:01 xxx.xxx.0.224

" Jinak nevím, ale myslím, že tyhle plemena prostě v noci hlídaj a tak štěkat budou no"

NO nebude preventivní samostatný hlídač jako např. pastevci, kde je to soumračné hlídání a štěkání "jen tak" očekávatelné

Zadavatelka může svého psa naučit povely "štěkej" a "ticho", a odstěhovat se na noc na zahradu a tam naučený povel "ticho" aplikovat. Negativní vliv může (ne-musí) mít i zavření v kotci, páč zvíře nemůže fyzicky kontrolovat pozemek a situaci, zbývá mu jen štěkat.

 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.06.2023, 10:24:00 xxx.xxx.0.224
Sarah01:

Tak tedy nevím, komu jsem to vlastně napsala, protože Megi tady registraci má.


je to megi

jen není přihlášena

a možná zrušila registraci, ale to by možná zmizelo to "megi" i z příspěvků, kde přihlášena byla. Nebo taky ne. Nevím.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 13.06.2023, 06:52:09 xxx.xxx.0.224

Thielli:

"Nemohu si pomoci, ale pokud někdo do diskuze přispěje bez přihlášení pouze odkazem na parlamentní listy, pak je to pro mě, jako by se mai v noci pod rouškou tmy vykálel před branku..."

a co z toho splňuje rysy kálení před branku? :

- nepřihlášení? rapotacka tam podapsána je...

- odkaz bez komentáře? není třeba vše a za každou cenu komentovat, ne?

- že jde o parlamentní listy? no alespoň víme, co rapotacka ráda čte.....

kde je problém?

 

EDIT: zde je aktuální problém v tom, že se k citaci nevkládá i text pisatele. Již chápu příspěvek janajanajana

hmn
hmn (1053 příspěvků) 11.06.2023, 15:44:04 xxx.xxx.0.224

"cena štěněte je zlomek ceny toho co za psa za celý jeho život vydáme."

jsem tento argument nějak nikdy nepobrala......

náklady na život psa s pořizovací cenou nesouvisí

a např. 25000 je polovina z 50000, tedy mám 25000 k dobru, třeba právě na ty náklady......to je prostá matematika

hmn
hmn (1053 příspěvků) 11.06.2023, 09:51:30 xxx.xxx.0.224

"Hmm: jak to myslíš, co dělám? Jako když vyšiluje? Když se mi nepodaří jí na mě přesměrovat, tak s k ní čupnu a jen s ní tak mluvím."

no, tak nějak to myslím

souhlasím s keriton, taky si myslím, že zde chybí jasné vedení, pravidla, rituály. To potřebuje nejistý pes jako prase drbání.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 11.06.2023, 09:16:16 xxx.xxx.0.224

"kde se už několikrát otočila abeceda, štěnda tam byli vlastně celoročně, chovných fen více, prostě z takové chovky už bych štěně nevzala"

jen k tomuto - tohle automaticky neznamená, že jde o špatnou CHS s nekvalitními odchovy. Na jedné feně s dejmě tomu třemi vrhy za život svůj chov nepostavíš.

 

"Já si právě myslím, že když se uvedou ceny, tak to množky budou mít lehčí."

množky moc dobře ceny znají, o to bych se vůbec nebála

a i bych řekla , že jednou z věcí, které jim hrají do karet, je ta neprůhlednost CHS ohledně cen

hmn
hmn (1053 příspěvků) 11.06.2023, 09:10:16 xxx.xxx.0.224
Fikovnice:

Hmn a nevíš, když se odhlásíš (třeba nechtěně - psala jsem jinde), tak si to teda nepamatuje při znovupřihlášení, kde jsem diskutovala a kdy naposledy? U mě teda ne - nefunguje to, pokud se nějak blbě nedívám.


ono to včera furt nějak odhlašovalo samo, musela jsem se opakovaně přihlašovat i když jsem dala přihlásit trvale, i dnes ráno (možná to souvisí se změnami v profilu, co furt kutí?), ale skočí mi to v diskuzi tam, kde jsem skončila minule. I teď.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 11.06.2023, 09:04:39 xxx.xxx.0.224

kdybych byla chovatel produkující a prodávající štěňata, tak netvrdím, že mám cenu na stránkách, ale bylo by to první, co sdělím potencionálnímu zájemci. Nebudu se zbytečně vykecávat s někým, s kým se zcela v této nezanedbatelné otázce míjíme - platno pro obě strany.

A mmch, pyreneják je Ital a tak nějak mám tušení, že tam byla cena štěněte paušálně určena klubem.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 10.06.2023, 12:12:23 xxx.xxx.0.224

dotaz - je dobré mít nastaveno řádkování s mezerami - jako odstavci? Chtěla jsem napsat ucelený text ale jako jednotlivé věty. Jednotlivé věty se pak tváří jako samostatné odstavce s mezerami, při shift+enter se mi to slilo do nesrozumitelné věty. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 10.06.2023, 12:05:29 xxx.xxx.0.224
hmn:

on ten konec je začátek a učí se zvlášť povely drž a pusť držet předmět vložený do tlamy vzít předmět ze země a držet pouštět

spojíš až naučené

to jako zhruba a v kostce

 


omlouvám se za nesrozumitelnost, spojilo mi to věty psané zvlášť na řádcích

má to být:

on ten konec je začátek a učí se zvlášť

povely drž a pusť

držet předmět vložený do tlamy

vzít předmět ze země a držet

pouštět

hmn
hmn (1053 příspěvků) 10.06.2023, 11:48:07 xxx.xxx.0.224

on ten konec je začátek a učí se zvlášť povely drž a pusť držet předmět vložený do tlamy vzít předmět ze země a držet pouštět

spojíš až naučené

to jako zhruba a v kostce

 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 10.06.2023, 09:22:31 xxx.xxx.0.224

"já když si kliknu v "záložkách" na "chozvířat,cz",pak na sekci "kočky",pak napravo na "třetí víčko"..a jsem hned na konci vlákna."

napravo?

já mám název tématu nalevo a když kliknu na něj - na ten název, ne na nějaké číslo stránky, tak mi to skočí tam, kde jsem minule skončila číst

napravo mám "poslední příspěvek" a ano, když na něj kliknu, tak jsem na posledním příspěvku

hmn
hmn (1053 příspěvků) 09.06.2023, 15:07:45 xxx.xxx.0.224

"Admini dobrý jen: už ste přišly na to, jak se dostávat na konec psaní(čtení)? Za chvíli to bude otravné...tolik toho posunovat a načítat. S tím by měli něco udělat taky. Plííís"

lesnížínka, už nějaký ten den funguje, že když otevřeš téma, tak se ti otevře tam, kde jsi minule skončila