Aktuálně: 4 840 inzerátů175 672 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
hmn
hmn (1048 příspěvků) 06.06.2023, 08:38:08 xxx.xxx.0.224

"Není moc motivovatelnej pamlsky ani hračkama, spíš mu jde o vztah ( abych byla spokojená)."

Doron, jako tak je to hezký, ale určitě je velmi užitečná věc si tu pamlskovou motivaci vybudovat

je krásný 🌹🌺🌻

hmn
hmn (1048 příspěvků) 06.06.2023, 08:28:49 xxx.xxx.0.224

"Myslíte tedy, že je nejlepší se úplně vykašlat na nějaké rituály? A co loučící fráze ("hned přijdu")? Dodá mu to v případě dobře naučených různých situací jistotu? "

zcela jistě bych rituál nerušila

naopak se zamyslela, zda ho má pes dostatečně "vrytý"

pokud pes řve a ví, že se vracíš, tak to je špatně. A on ječí nějak déle? Když se nikdo nevrací? (jestli jsem to přehlédla, omouvám se)

 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 05.06.2023, 10:19:53 xxx.xxx.0.224

"Dračí krev totiž vytvoří krustu a pokud je pod ní hnis, tak je to špatně a musí se celý strup strhnout."

některé hotspoty jsem řešila sudokrémem, a to hotspoty aktivní, mokré, který také vytvoří krustu, nic jsem neodstraňovala, ono se to pod krustičkou hezky vyhojilo a krustička sama odpadla z již zdravé kůže

hmn
hmn (1048 příspěvků) 05.06.2023, 10:16:42 xxx.xxx.0.224

"tak odpovídám "pyrenejský horský pes" a protože málokdo ví, cože to je zač, tak dodávám "Bella a Sebastián""

na chlup stejně 😄

hmn
hmn (1048 příspěvků) 05.06.2023, 09:37:22 xxx.xxx.0.224

""ti jsou krásní...co je to za plemeno" a podobně....ale zároveň přidají nějakou větišku typu "to s nima máte co dělat, abyste je utáhla"..."ti vás asi odtáhnou kam si vzpomenou"..."a řekněte vodíte vy je nebo oni vás?""

tak tohle je každodenní klasika

+ ještě "ten toho sežere, co"

ale jsou to milé reakce, a jsem ráda, že bílý medvěd budí úsměv a obdiv a ne strach

hmn
hmn (1048 příspěvků) 05.06.2023, 09:26:13 xxx.xxx.0.224

"no tak to mi povězte, jestli ti předchozí taky chodili na procházky jen na krátké šňůře, a skákali od paní po všem, co se pohnulo, to to ta paní nevidí, že to není úplně tip ťop?"

tak ti předchozí nic takového dělat nemuseli....

hmn
hmn (1048 příspěvků) 03.06.2023, 11:49:36 xxx.xxx.0.224

asi by to chtělo pár foteček

zprava, zleva, spící bdící i v pohybu.......

hmn
hmn (1048 příspěvků) 03.06.2023, 08:23:02 xxx.xxx.0.224

"Od této chvíle budu tedy odpovídat. A zároveň budu doufat, že admini stran citací nastaví, aby se necitovalo celé vlákno, ale skutečně jen to poslední, na co člověk reaguje. Víte, uvědomujete si, že bez toho ten kontext mnohdy zapadne? A vyďobávat jednotlivé věty...nu, ano, také to jde. "

Fíkovnice, prosím, NEodpovídej, cituj! Protože, přesně jak píšeš, bez citací se ztrácí kontinuita,  bez citací jsou zde možná dialogy, ale celkově to vlákno nedává smysl. A dohledávat příspěvky, na které se "odpovídá"........???

Vyďobávat jednotlivé věty - jistě ano. Nebudu citovat půlmetrový příspěvek, když reaguji jen na sdělení obsažené v pár větách.

A pokud cituji, pak je snad a ale opravdu každému jasné, a to jednoznačně, na co konkrétně člověk reaguje. A to je také užitečná vlastnost psaného textu.........

hmn
hmn (1048 příspěvků) 03.06.2023, 07:55:10 xxx.xxx.0.224

můj vet děl, že než bravecto, tak radši simpariku, což je totéž, jen méně koncentrované a tudíž menší záhul pro organismus psa

advantix mé zvíře má, aplikováno tak týden-10 dní, a sem tam klíště najdu. A to "semtam" je nutno přičíst také osrstění psa, ve kterém něco najít je zázrak

hmn
hmn (1048 příspěvků) 02.06.2023, 08:21:50 xxx.xxx.0.224

"když dám kočkám na talíře konzervu na zemi a ony nedojedí, tak pes si to nevezme, dokud nedostane svolení. Vyzkoušeno i celou pracovní dobu, kdy nikdo nebyl doma. "

nechci brát iluze, ale stejně se chová i můj pes. A to ne že dám kočkám, ale mu zbytky, co kočky nechtějí. Nikdo doma = nežeru, přijdu, přivítá se a jde misku vyluxovat.

Jinak jak píše plaka - hračka, ručník/hadr napachovaný mámou a sourozenci.....zní obecně rady, Mí štěníci tedy nic takového neměli a nevadilo, až si říkám, jestli by to nemohlo být i kontraproduktivní.

 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 31.05.2023, 13:40:19 xxx.xxx.0.224

"O Guču se nebojím vůbec, ten je opravdu přirozeně dominantní a superinteligetní, šarvátkám se vyhýbá"

to byl můj HW také, agresor byl příchozí. Samozřejmě to byla velká pomoc při řešení agresora, ale samo o sobě to nestačí....jen realistická pozn.

hmn
hmn (1048 příspěvků) 31.05.2023, 09:24:58 xxx.xxx.0.224
Zrzavci:

Hmm - já jsem teda znala asi trošku jiný kousky - byly to všechno, jak jsem psala -feny  a z toho jak jsem je poznala právě dobře zapadly do toho, co vyhovuje Doron. Všechny to byly sídlištní feny, žijící v paneláku se vším, co k tomu patří, tedy neměly problém s okolím a kontaktem s cizími lidmi. Chodily navolno, svou majitelku poslouchaly. 


Zrzavci, zcela nerozporuji

Jen to jsou ta úskalí osobních zkušeností. A dvojnásob, pokud ta osobní není skutečně osobní jakože majitel. Člověk neví, jaké množství práce za tím bezproblémovým psem je, neví, jak je "ta" povaha pro současný chov typická a tak. A je třeba si uvědomit,jak odlišná je podoba téhož povahového rysu při různém temperamentu (vyrovnaný x labil), to může být nebe a dudy (jak mám hezký příklad v rodině).

 

 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 31.05.2023, 08:37:58 xxx.xxx.0.224

tohle je takový hezky střízlivý šlánek o plemeni:

https://www.ifauna.cz/psi/atlas/briard-francouzsky-ovcak

i zde:

https://hobbio.cz/briard/

při výběru plemene je dobré se zaměřit na ty relativně negativní stránky a poctivě si říci - nevadí mi, umím si poradit, tohle mě baví......

náročná péče o srst, není to dětská chůvička, velmi akivní, možná reaktivita na cizí psy-samci, nelehká povaha, odtažitost k cizím (možný problém při potřebě hlídání, venčení někým cizím),......

a když to čtu, tak něco takového mám doma a v POHODĚ...🙂

hele a zde - mají speciální výstavu+bonitaci v Děhylově 25.6, takže šup na výlet : http://www.briardclub.cz/