Aktuálně: 4 571 inzerátů178 102 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
hmn
hmn (1053 příspěvků) 28.06.2023, 11:20:37 xxx.xxx.43.113

CBD jako samostatně kapky?

Pyrenejákovi začnu dávat alavis canabiflex cbd tak uvidíme. Nějak skokově (samozřejmě že po mém pochválení si, že na něm ten věk není znát 🙄) mi zestárnul, zcela jistě zlobí nožičky. Librelu budu s vetem konzultovat a patrně k ní budeme směřovat.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 28.06.2023, 11:14:05 xxx.xxx.43.113
Thielli:

Na to mi nestačil ani celý semestr antropologie, ani těch XY předepsaných knih ke studiu = odpověď se sem fakt nevejde smile

Ale otázka vznesená dobře.


Thieli, děkuji za pochopení mého příspěvku 🙂👍

"Každá kultura má své zvyklosti, některé pochopitelné, některé ne."

jistěže, ale tohle je o něčem jiném

hmn
hmn (1053 příspěvků) 28.06.2023, 10:09:27 xxx.xxx.43.113

"A na tom, že tam řada žen dělá pro nás podivné zvyklosti dělá dobrovolně, je velký kus pravdy."

tady si dovolím vnést otázku, nakolik se dá u chování určeném náboženstvím, tradicemi, zvyky, neznalostí.....mluvit o dobrovolnosti

hmn
hmn (1053 příspěvků) 28.06.2023, 09:46:39 xxx.xxx.43.113

venčit zvlášť - jednoznačně ano, fena i člověk si potřebují vytvořit vztah, fena potřebuje výchovu/výcvik, nechť se spolu mohou domluvit

venčit spolu - jednoznačně ano, pes i fena si potřebují toho druhého zafixovat jako normální součást prostředí, jako normální součást života. Venčit ve dvou a ne vedle sebe ale v přiměřené vzdálenosti, která se bude dle reakcí zmenšovat a zmenšovat až bude kontaktní. Ideální by bylo, opět dle reakcí zvířat, nejprve nechat fenu se přiblížit zezadu, očichat, a zase jít po svém. Na tohle nejsou tabulky a škatulky, ale člověk se musí řídit tím, co mu zvířata říkají.

"že jsem měla od začátku velet více a důrazněji."

noo, ono to důrazněji by mohlo svádět k trestům a použití síly. Co je třeba je naučení pravidel, neboli pevné vedení psa a to tak, že ho budu učit, jak se chovat má. A to "po dobrém". Nepoužívat primárně tresty, k těm stejně dojde při řešení nějakých nedobrých situací - neboli takovým se snažit se vyhýbat.

opět zmíním KLIKR jako super pomůcku pro takové případy

a jsou to šarpejové, tak hodně štěstí.......

hmn
hmn (1053 příspěvků) 28.06.2023, 09:12:19 xxx.xxx.43.113

"sice v září,to už klíšťata třeba nebudou"

to mívají druhý vrchol, samozřejmě dle počasí. Jinak už jsou celoročně.

"tohle je ten kámen??"

ano, ve vodě se nerozpouští, chlor ano. Prostě tvrdá voda.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 28.06.2023, 09:05:23 xxx.xxx.43.113

"Nevíte někdo, jak je na tom teď purizon a ND? Purizonem jsem krmila kočku jako kotě, jen jsem tehdy musela dva pytle po sobě reklamovat a už jsem je potom nezkoušela (což už bude nějakých 5 let) a ND mi jednou přišlo taky ve velmi podivném stavu."

Purizon a okrajově NaD krmím dlouhodobě a nikdy žádný problém, objednávám bitiba.

jako nad složením můžu rozumovat, ale když mi to nežerou, takmi to je prd platný

hmn
hmn (1053 příspěvků) 27.06.2023, 18:17:21 xxx.xxx.43.113

a představte si, že existují systémy kontroly, kdy kontrolor ověřuje shodu s, obecně, "normou", existují postupy, na kontrolory jsou nějaké požadavky

a světe div se, podstatný požadavek na kontrolora zní "nezávislost", neboli kontrolor nemůže kontrolovat svůj "džob"

naopak zainteresovaní se podílí na tvorbě norem a pravidel pro posuzování

a ono to funguje, a už hooodně dlouho..........

hmn
hmn (1053 příspěvků) 26.06.2023, 20:41:26 xxx.xxx.42.22

"Tam by se dal importovat vyváženě Ca a P skrze tvaroh"

och, z toho neusnu, koblihy a tvaroh?! NIKDY! Povidla, jedině povidla, švestková,domácí.....🥰....a jo, vápník tam je! 🙂

hmn
hmn (1053 příspěvků) 26.06.2023, 17:24:18 xxx.xxx.42.22

"Špatně je, že mi nikdo neuvaří svíčkovou"

TAK! Toto je problém! budu se muset vzchopit k akci.......

a ještě - že mi nikdo neusmaží koblihy. Dyndám u mámy, už několik let, na dotaz "co chceš na narozeniny/Vánoce".... a nic! 🙄 

 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 26.06.2023, 12:36:51 xxx.xxx.42.22
chvd:

A kdyz jsou tedy ZOO tak skvele, proc je zcela bezna praxe, ze napriklad ty casti ZOO, treba ruzne restaurace,stanky s rychlym obcerstvenim apod. jsou mnohdy za nemale penize vybaveny a nasledne za neumerne male penize pronajaty, aby tam nejaky "trafikant" uskutecnoval nemaly zisk a odvadel ho mimo prijem ZOO ?


a toto je k tématu s názvem "stop pozitivním seznamům zájmových chovů živočichů"?

hmn
hmn (1053 příspěvků) 26.06.2023, 10:28:27 xxx.xxx.42.22
assil:

Jak už jsem psala, na to by každé zoo stačilo pár druhů a granty a dotace a můžou takto dělat vědu bez návštěvníků.

Na záchranu pár druhů není třeba držet někde stovky nebo tisíce dalších nijak ohrožených druhů.


assil, v zájmu logiky diskuze a argumentace - ptala ses na rozdíl mezi aqua a zoo - teď a tady, ne na "co by kdyby".......a ten rozdíl tam prostě je

hmn
hmn (1053 příspěvků) 26.06.2023, 09:00:26 xxx.xxx.42.22

obecné pravidlo zní, že počet wc doma = počet koček + 1

jestli to je nutné nebo ne už je věc individuální, záleží na kočenkách, jak se shodnou a jak komu vadí používat wc s někým/po někom

ono je také dost podstatné umístění, jak komu vyhovuje

hmn
hmn (1053 příspěvků) 24.06.2023, 12:51:12 xxx.xxx.32.20

"pry jsou casto nemocne, tusim na ledviny nebo jatra rikal"

u perských koček jsou uváděna onemocnění jater, ledvin a srdce

a ne, s krmením to nesouvisí