Aktuálně: 4 675 inzerátů177 297 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 05.08.2023, 20:40:26 xxx.xxx.0.1
biaca:

Ps. problém také může být umístění škrabadla, tj. kočka má snahu, aby její práce byla vidět.


Přesně. Pokud je to možné, zkuste přemístit škrabadlo k sedačce. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 02.08.2023, 09:13:14 xxx.xxx.104.252
Daja:

Dobrý den,

tak to zase prrrr, i na nás hleděly starší generace jako “ no tohle zásadně roste pro kriminál ” a to jsme slýchaly i od úči ( tak jsme je jmenovali ), ale respekt byl a to veliký. Když šel policajt radši obloukem jsme se vyhýbali. Vždy byl respekt, ale dnes hruza a děs a co generace to bude horší.

Taky mám dítě a vnučky a taky pozoruji, že já bych to vychovávala jinak, no prostě po stáru, ale jsem jen babička nerozmazlovaci, ale vychovávaci když jsou u nás.

Asi tak Dája.


Pracuji s lidmi. Nedá se říci, že by se starší generace chovala nějak uctivěji než ta mladší, někdy je to naopak horší. Proč? Jakože dříve tedy měli úctu ke starším nebo k autoritám, a teď když jsou sami starší, tak ji už nemají k nikomu? Ale to jen tak na okraj, nechci plevelit vlákno. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 01.08.2023, 21:39:07 xxx.xxx.0.1

Neomezujme je, aby se mohla rozvinout jejich osobnost, takže když se dítě bude chtít houpat na lustru, kopnout toho cizího pána a nebo plivnout na tu holčičku, tak mu v tom nemůžeme bránit. 

Tak tohle je samozřejmě extrém, toho příznivec nejsem, ale že by se mohly udělat ve školství určité změny, to mohly. 

Každá generace asi tak nějak kritizovala tu nastupující mladou generaci, to je věc, která se určitě v každé generaci opakuje, ale stále víc mi připadá, že svět se v zadel obrací. Ale třeba je to jenom tím, že se to z mého pohledu všechno strašně zrychluje..ty změny…a že nejsem ochotná některé příjmat, protože mi připadá, že těm lidem nutně musel vypadnout někde mozek.

Chápu, rozumím, nedivím se. Já jsem asi ještě poměrně mladá, snažím se být všemu otevřená a neodsuzovat nic předem. Věci, kterým nerozumím se snažím pochopit. Ale dá to někdy práci. A něco se pochopit prostě nedá. Ale na to má každý jiné měřítko. 

Jinak musím říct, že i jako nepejskaře mě tohle téma hodně bavilo a bylo hodně zajímavé a ráda si přečtu další postřehy a zkušenosti 🙂 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 01.08.2023, 20:39:58 xxx.xxx.0.1

Já teda docela zírám jak si tu všichni přizvukujete, jak ta mladá generace za nic nestojí. Dřív bývalo líp, všechno bylo lepší, lidi byli chytřejší, všichni sportovně založení a štíhlí, i tráva byla zelenější, že 🙂 Dle mého se to tedy nedá paušalizovat. Není všechno růžové, ale že bych šmahem takhle všechny odsoudila, to bych si teda netroufla. Mi připadá, že je takovým koloritem, že kde kdo, když dosáhne určitého věku, tak se začne pohoršovat, jak jde všechno do háje a “tohle za nás nebylo”. Vy tady nikdo nemáte děti a vnoučata? O těch taky takto smýšlíte nebo to jsou světlé vyjímky? Nevěřím tomu, že dřív byli lidi o tolik lepší a pracovitější atd. Vždy se zcela jistě našli jedinci, kteří se ulévali, jak mohli a vymlouvali na všechno možný. O tom jak to fungovalo ve spoustě zaměstnání za minulého režimu se nebudu ani zmiňovat (přiznám, že to znám z vyprávění, ne z osobní zkušenosti, ale nemám důvod nevěřit).  Jinak ale souhlasím s tím, že slušné vychování, pokora, tolerance, apod… toto se opravdu vytrácí, ale vidím to napříč všemi generacemi. Bohužel. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 01.08.2023, 08:39:36 xxx.xxx.104.252
Louža:

Kapsičky právě dostává s tuňákem a granulky od Britu pro dospělé kočky, jsou mu 2 roky a je kastrát.

Obrázek Obrázek

Whiskasu bych se pokud možno vyhnula. Zkuste kapsičky, které opravdu obsahují maso, čtěte složení. A že jí málo granulí? Tím bych se netrápila. Co by za to jiní dali 🙂 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 01.08.2023, 08:04:34 xxx.xxx.104.252

Jediné co jí je hovězí maso, drůbeží srdíčka, drůbeží játra, koňské maso, tuňáka občas a kočičí kapsičky.

Takže vlastně toho jí docela dost, tak mu to dávejte ;-) Jen s tím tuňákem bych to nepřeháněla. Granule dostává jaké? Kapsičky dostává jaké?

Nepíšete věk. Je už vykastrovaný? Náš před kastrací hrozně vymýšlel s jídlem, asi myslel na vše ostatní než na jídlo. Od kastrace je to OK. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.07.2023, 13:40:20 xxx.xxx.0.1

Spoustu lidí má jen v bytových podmínkách obyčejné mourky, třeba zachráněné z ulice, z útulků, apod., bez přístupu ven, a kočky to bez problému zvládají. Samozřejmě, že venku mají více podnětů, ale taky tam na ně číhá mnohem více nebezpečí. Také se tady několikrát řešilo, jaké škody kočky páchají na majetku jiných lidí ;-) Samozřejmě, že nejšťastnější je kočka, která se může dle vlastní libosti pohybovat mezi domem a venkovním prostředním, ale pak je nutné zajistit, aby se nedostala mimo pozemek majitele. Kdo má kočku jen v bytě, musí si uvědomit, že jí chybějící podněty z venkovního prostředí musí vynahradit, ale myslím, že to není zase takový problém. Kočka, která má doma dostatek zábavy, rozhodně nijak nestrádá. Bytová kočka nerovná se dekorace na sedačce, to je nesmysl. Dle mého názoru, kdo si pořídí kočku jako mazlíčka/parťáka/kámoše a vytvoří si k ní nějaké citové pouto, ji nemůže pouštět volně ven, protože pak je dost pravděpodobné, že o ni brzy přijde. 

Chápu, že si chcete pořídit čistokrevnou kočku, ale být vámi, zvážím i pořízení kočky třeba z  toho útulku, právě pro ten aspekt, že dáte domov zvířeti, které zatím nemělo příliš štěstí. Pokud však čistokrevnou, tak určitě s PP a nevybírat jen podle vzhledu, ale dle povahy a dle toho, co jste schopni kočičce nabídnout 🙂 Info o ceně poskytne chovatel, pohybuje se to různě. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 25.07.2023, 12:42:47 xxx.xxx.104.252

Rozhodně v první řadě veterinář a vyšetření moči. Pokud bude OK, můžete řešit další… 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 25.07.2023, 10:29:00 xxx.xxx.104.252

Já bych se chtěla zeptat na ty klece - nejsem pejskař, moc toho psech nevím, ale znám pár lidí, co v době své nepřítomnosti mají psa v bytě v kleci a tvrdí, že je tak vlastně spokojen. A jsou to lidé, co o sobě tvrdí, že jsou milovníci psů, případně lidé, co mají psy dlouho a tedy předpokládám, že mají zkušenosti.… jak to tedy je? 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 18.07.2023, 12:27:52 xxx.xxx.104.252
kometa:

To mi nedošlo. Já taky dávám přednost mokrému krmení - maso, kapsičky, konzervy. Granule jako doplněk. 

Urinal dieta je právě i ve formě kapsiček.


To ano, ale asi by pak nepřipadalo v úvahu to syrové maso či polívky 🙂 Nevím, jak moc je obvyklé, že je ta urinal dieta už navždy nebo zda je častější, že ji má zvíře jen dočasně…. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 18.07.2023, 11:31:48 xxx.xxx.104.252
kometa:

Jak chcete přesvědčit kočku, aby více pila? Viz výše. Někdy pomůžou fontánky, ale…


No myslela jsem to spíš tak, že bych upřednostnila krmení mokrou stravou. Já třeba ještě do konzerv/kapsiček přidávám vodu. Možnost jsou taky různé polívky pro kočky nebo vývar z masa/kostí. Syrové maso taky obsahuje dost vody. Určitě zkusit tu fontánu, případně zkusit kočce pustit vodu z vodovodu. Měla jsem se vyjádřit přesněji. Tohle jsou moje tipy na pitný režim koček 🙂 Záleží taky na tom, zda vet doporučí tu urinal dietu, ale stejně bych se na tu vodu/mokrou stravu hodně zaměřovala. Krmit jen granulemi, ač urinal, mi v tomto případě nepřipadá moc logické. Můj názor. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 18.07.2023, 10:43:01 xxx.xxx.104.252

Líbí se mi téměř všichni koně, ale zvláštní slabost mám pro tažné, např. českomoravský belgik, slezský norik a podobně 🙂 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 17.07.2023, 10:56:46 xxx.xxx.0.1

Souhlas s výše uvedeným, plus zkuste nějaké volně prodejné doplňky na stres - např. Feliway, WeCalm, WeCysto, KalmVet a určitě bych nechala zkontrolovat moč u veterináře. To, že čůrá všude možně může ukazovat i na nějaký zdravotní problém. Kočky si často ze stresu přivodí zánět močových cest. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 12.07.2023, 14:33:53 xxx.xxx.104.252
Tenurri:

Ale tak vaši chodí i ven, ne? To potom takové věci nejsou potřeba.

Znám lidi, co také mají “obyč kočky” jen doma, proto se ptám.


Mám obyč kocoura jen doma…. a utratím za něj tolik, že to až hezké není, radši to ani nepočítám 🤪 Ale jak píšete, chci aby to prostředí doma měl co nejvíc podnětné, aby měl co nejlepší krmivo atd.