Aktuálně: 4 939 inzerátů174 290 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 22.04.2024, 18:48:00 xxx:xxx.ae88:a30
Tenurri:

Napsala jste to hezky. Já chápu, že chce někdo zvíře primárně venku. Ale vždycky je mi úplně úzko, když tam vyhodí toho malého tvorečka hned první den co si ho přinesou a nechají ho tam plakat. Naštěstí si většina lidí v mojí sociální bublině informace zjišťuje a nechovají se ke zvířeti jako k doplňku na zahradu. Piřizují si zvíře zodpovědně, jako kamaráda a člena rodiny. Potom se mi vždycky ale tají dech, když se setkám s touto mentalitou, že zvíře patří ven a doma být nesmí a nikoho nezajímá, že to je malé zvířecí mláďátko.


Taky tak… ☹️ bohužel u nás na vesnici/malém městě naprosto běžná věc.  “Vždycky se to tak přeci dělalo”. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 22.04.2024, 13:31:42 xxx.xxx.104.252
Ivy:

Děkuju všem co normálně přispěli. Nevidím nic špatného na tom mít starost o děti.


Na tom vskutku nic špatného není. Jenže z vašeho dotazu to vypadá, že chcete pořizovat kotě jen jako hračku pro děti a jinak vás kočka nebude vůbec zajímat. Viz děti se budou o kotě samy starat a kotě bude žít na dvorku a pohybovat se volně po okolí. Pardon, ale to fakt není zajištění optimální péče o zvíře. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 16.04.2024, 07:44:42 xxx.xxx.108.252
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 16.04.2024, 07:04:12

Co se týče steliva, tak nemám přehled, protože ho kupuji v kamenné prodejně. A přiznám se, že ani u krmiva většinou nezkoumám, kde ho mají nejlevnější. Na bitibě i zoohitu mám ten jejich bonusový program, takže nakupuji nejčastěji tam a pokud mi něco připadá přehnaně drahé, prostě to nekoupím. Většinou si přepočítám cenu za porci a podle toho se pak rozhodnu, zda je to přijatelné nebo ne 🙂 Nicméně je pravda, že jsem už víckrát slyšela stížnosti na jejich cenovou politiku…

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 16.04.2024, 06:43:26 xxx.xxx.104.252
Machova B.:

Moc děkuji za komentář a doporučení na konzervy! Napíšete ještě, kde bych je mohla objednat na internetu? Nejlépe spolehlivý e-shop.


Kupuji nejčastěji na zoohitu nebo bitibě 😊

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 16.04.2024, 06:42:43 xxx.xxx.104.252
Fikovnice:

Já kdysi kupovávala Animondy, ale minikonzervička TEHDY stála snad kolem 40 - 50 Kč. Až jsem zjistila, že nejlevněji vyjde…syrové maso!😀👍


Jo, souhlasím, maso vyjde levněji a pro kočku nic lepšího být nemůže. Ale dotaz byl na konzervy 🙂 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 11.04.2024, 08:48:14 xxx.xxx.108.252
Fikovnice:

U mě dtto, akorát, že sousedka/přátelé chodí jen 1x denně. Ale dost dlouho se u mě zdrží, i si pohrají s Kukačkou a pomazlí s Elsicí a s Fidem - pokud má o to zájem…

Kočky to úplně lehce nenesou - hlavně Fido, ptž chce na noc chodit ven. No a Kukačka je zas na mně extrémně závislý. Ale prostě několik málo dní a nocí se to dá.

Biaco, já už si nepamatuji, jak jsem to dělala…jo, už vím!! To jsem ještě měla normální vztah s tetou - ta ke mně přijela a místo mě byla v bytě ona. To byl první krok. No a pak jednou nemohla, takže jsem to musela zkusit… Škody v bytě nedělají, jen někdy bývá vyzvracený bezoár…předpokládám, že od Elsy a že v tom psychika může dost hrát roli. Plus u mě ještě přibylo píchání inzulínu…😟

Ale Tvoji kluci, Biaco, by to měli zvládnout!👍


Takhle to řeším já. Poprosím mamku a ta po dobu mé nepřítomnosti dělá kocourovi spolubydlící. Aby se chudáček necítil osaměle 😢😄

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 10.04.2024, 11:40:22 xxx.xxx.108.252

Pokud budete pryč několik dní, asi bych nejprve vyzkoušela, zda zvládnou bez problému jednu noc a podle toho bych se zařídila dál. Pokud budou v pohodě, nebála bych se toho, pokud by bylo evidentní, že vaší noční nepřítomností  zvlášť trpěli, vymýšlela bych další opatření, jak jim tento čas zpříjemnit a zároveň je té situaci opakovaně vystavovala. 

Já se tedy k tomuto kroku zatím neodhodlala a nemusela odhodlat (vždy zařídím hlídání na celý čas mé nepřítomnosti, taky jsem kvůli tomu terčem posměchu 😄), ale asi bych nakoupila/vymyslela nějaké nové hlavolamy, nové hračky, něco co bude neokoukané, zabaví je a zároveň to bude bezpečné. 

Hodně lidí by vám určitě řeklo, že to nijak neřešili, prostě odjeli a kočky to zvládly bez následků, ale chápu, že chcete být připravená a vytvořit situaci pro kocoury co nejvíce komfortní. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 03.04.2024, 21:56:08 xxx:xxx.e4b:93e

Granatapet, MAC´s, Grau, případně levnější Animonda Carny nebo Feringa. Trošku čekám, že tady někdo doporučí také Marp 😀 i jejich konzervy mají dobré složení. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 02.04.2024, 14:06:58 xxx.xxx.104.252

Močení mimo záchod je u těchto problémů běžné. Bolí ho to, zkouší to jinde. Píšete, že čůral, bylo tedy to vycévkování nutné? Jaké vyšetření se dělalo?  Doporučovala bych jiného veterináře a případně si říct o léky na bolest. A spíše než granule bych dávala mokrou stravu, případně maso. Je dobře, že pije, ale musí i jíst. Jinak na problémy s močovými cestami mám super zkušenosti s WeCysto, hodně chválené je i Feluro, případně tinktura lichořeřišnice (lze sehnat bez alkoholu). 

Ať se kocourkovi brzy uleví. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 21.03.2024, 11:50:27 xxx.xxx.104.252
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 21.03.2024, 11:42:40

“ Já, já si myslím.., že lidé kteří chtějí po dětech jejich potlaviny ….ktelých mají málo, to není hezké, to vůbec není hezké! To nejsou hodní takoví lidé! ”

🤣🤣🤣 tak to nemá chybu! Díky za zlepšení dne 🥰

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 13.03.2024, 14:47:27 xxx.xxx.108.252

Tak ono to nebylo tak, že by třeba v rámci návštěvy kvůli očkování  doporučovali jejich krmivo, ale bylo to v rámci řešení problému s močovými cestami.  Sice to nesouvisí s tématem, tedy s citlivým zažíváním, ale pro zajímavost to sem napíšu. Jeden vet - kocouři na to trpí, to bude chtít celoživotní dietu, tady máte vzorek(Hill´s),  značkování to není v žádném případě, to s tím nemá co dělat. Druhý vet - to je jasná FIC, jestli ho nezačnete krmit urinary dietou (doporučila Hill´s), budete to řešit každé tři měsíce.  Tohle jsem jako cpaní vnímala, protože vlastně ani jeden nenabídl jinou možnost řešení. Jen poslední veterinářka, u které jsme do teď, mi dietu nenutila, jen zmínila, že je to další možnost, která by stála za zkoušku, ale opět se jednalo o  Hill´s, takže jsem už na tuto značku lehce alergická 😀 Hádejte, jak se nakonec problém vyřešil…… přestože všichni veti mi tvrdili, že problém nijak nesouvisí se značkováním či pohlavním dospíváním kocoura, ode dne kastrace je pokoj, ťuk, ťuk 🙂 

Nicméně slyšela jsem víckrát o tom, že kdo si třeba pořídil kočku, nebo i psa, poprvé a neměl tedy žádné zkušenosti, u veterináře dostal doporučení na značky Hills nebo RC, jako to nejkvalitnější, co může zvíře dostat. Kdo se dále nezajímal, krmí tím dodnes 🙂 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 13.03.2024, 13:00:07 xxx.xxx.104.252
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 13.03.2024, 12:41:39

Máte pravdu v tom, že holé doporučení “krmte masem”, může být dost nebezpečné, protože přesně jak píšete, pokud si dotyčný nezjistí žádné bližší informace, může to být průšvih. 

Ono to opravdu chce si ke krmení čistě masem něco nastudovat. Pokud je to zhruba 50/50, ať už kombinace masa s granulemi nebo konzervami, prostě s nějakým průmyslově vyráběným kompletním krmivem, je to ok. Na druhou stranu, to, jak veterináři za každou cenu každému cpou granule pofidérní kvality, se mi taky nelíbí. Stalo se mi to vlastně u všech, kde jsem byla - doporučováno krmivo Hill´s, a po mé poznámce, že se mi nelíbí složení, jsem byla ubezpečena, že složení je naprosto v pořádku. O krmení už s veterináři tedy nedebatuji, jsem schopná si patřičné informace zjistit sama. Myslím si ale, že by veterináře rozhodně neubylo, kdyby se více vzdělali v oblasti výživy, jelikož zdraví je přece komplexní problematika a výživa hraje velkou roli. To, že mají veti z prodeje granulí velkých známých značek profit, je na jinou debatu…. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 27.02.2024, 08:19:02 xxx.xxx.104.252

Občas sem nakouknu a když jsem zjistila, že Canky kocourek má nějaký zdravotní problém, sledovala jsem s napětím každý den, jak se to vyvíjí. No a dnes ráno podobné příznaky u mého kocoura…. Včera ještě vše v pořádku, jedl, vylučování ok, pohrál si, no a dnes ráno průjem, jíst nic nechtěl a je zalezlý v přepravce nebo v tunelu. Ven nechodí, takže doufám, že mu jen nesedlo nějaké jídlo, ale včera nedostal nic neobvyklého, tak moc nevím, v čem je příčina. Zatím jsem podala enterozoo gel a čekám, co bude 🤔

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 26.02.2024, 10:20:38 xxx.xxx.104.252
lesnizinka:

Marp je mi ukradený, ale pro zajímavost jsem koukla, když jste to psala a: kde jste našla ten česnek?? Já jsem přečetla snad v 5 prodejnách složení a nic takového jsem nenašla. 


Je v granulích. Zkopírovala jsem složení z výše uvedených webových stránek 🙂 

Čerstvě připravené kuře 29 %, Sušené kuře 29 %, Sladké brambory 14 %, Brambory, Kuřecí tuk 6 %, Sušená vejce 4 %, Hrách, Pivovarské kvasnice, Kuřecí vnitřnosti 2 %, Minerály a vitaminy, Fruktooligosacharidy (1440mg/kg), Rajčata, Česnek, Sušená mořská řasa, Sušené brusinky, Šípek, Anýz, Pískavice řecké seno, Máta, Petržel.

Ale asi ho tam bude takové minimum, že by snad neměl na kočku mít vliv, navíc nebezpečný je hádám hlavně syrový… ? Ale to třeba odpoví někdo znalejší 🙂