Aktuálně: 4 658 inzerátů177 146 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 18.10.2023, 09:07:06 xxx.xxx.108.252
Anonymní:

Inu dobrá, děkuji vám za vaše příspěvky i když s nima teda nesouhlasím. Nevím proč by nemohla mít fena bez papíru štěňata, není méně cenná. Znám spoustu takových fen, i v inzerci je mraky štěňat bez PP a je to plné právo majitele psa jak s ní naloží. Ale nenapsala jsem, že chci mít od ní štěňata, byla to úvaha.

Ale dobře, existuje nějaky vyšetření u veterináře který by mi odhalil případné vady feny nebo se to musí udělat až u štěňat?


Že je v inzerci mraky štěňat bez PP neznamená, že je to v pořádku, pouze to znamená, že je na světě spoustu nezodpovědných lidí. 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 16.10.2023, 08:03:41 xxx.xxx.108.252

Ta fotka kocoura visícího na sloupu, řvoucího, je boží… 😄

A já si zas říkám, kočku/kočky pro 10ti letou holčičku, která se bude starat současně s bráchou, proč ne. Jen nesmí mít rodiče přístup “to je vaše zvíře, vaše starost a nás to vůbec nezajímá”. To by pro mě bylo výstražné znamení. Chca, nechca, rodiče prostě tu zodpovědnost za zvíře musí přijmout taky, nebo spíše hlavně oni. 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 11.10.2023, 18:27:59 xxx:xxx.3c5d:bd32
Fikovnice:

Ony jsou kočky indikátorky závadnosti nebo možná spíš konzumovatelnosti masa.

Z určitých řetězců se mi kočky syrového ani nedotknou…


To jsem si taky vždycky myslela, ale jednou mi kocour snědl maso, který teda podle dalšího zkoumání bylo už trochu zasmrádlý, tak úplně nevím…. 🤔 nic mu po tom nebylo, tak asi žádná hrůza, ale nejsem si teď jistá, zda věřit tomuhle konkrétnímu indikátorovi 😀😀

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 11.10.2023, 11:48:40 xxx.xxx.108.252
Zrzavci:

No ale copak ty lidi nemají mozek?? Jak se krmí kočka venkovní? Masem! Syrovým a klidně s parazitama. Rozbor u toho žádnej nedělá a myš si nepřevaří.  Tak jak mohli lidi kdy uvěřit tomu, že maso pro psa a potažmo kočku je nebezpečný a nevyvážený a já nevím, kde co.  Jak asi žila ta zvířata po staletí, než někdo přišel s králičíma bobkama, jak granulím říkám. Jasně, mají své opodstatnění, když má zvíře nějaký problém, to chápu, že se člověk bojí. taky bych se bála. Na druhou stranu si pamatují paní Černou, která měla kolem svý chatičky v péči šécky okolní toulavý kočky a měla depozitim útulkový a která - sama jsem to zažila, vytáhla hrobníkovi z lopaty kocoura ledvináře a kocoura játraře. Vařenou stravou. 


No jestli mají mozek…. 🙂 Samozřejmě jak kdo 😀 Ale pokud se dočtou z několika zdrojů “HLAVNĚ NEDÁVEJTE KOČCE SYROVÉ MASO, KOSTI A SYROVÁ VEJCE!!!!”, tak i ti, kteří nejprve použili selský rozum, znejistí…. jak píšu, samotné se mi stalo, že jsem pak z infa, co jsem se dočetla na netu byla zmatená a pochybovala o tom svém mozku… 😄 Další věc je ta, že veterináři hodně často lidi od krmení přirozenou stravou odrazují a ne každý si dá dvě a dvě dohromady, že ten veterinář, ty granule co doporučuje, taky prodává. Přeci je to doktor, tak musí mít pravdu…. Takže… je to těžké… 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 11.10.2023, 11:13:25 xxx.xxx.108.252

Mě rozesmála hlavně ta věta o tom, jak kočky krmené krmivem Whiskas budou mít v super stavu imunitní systém, přitom je to složením jedno z nejhorších krmiv, “koktejl antioxidantů, co snižuje poškození DNA” už to nevytrhne.  Kdo má o problematice trochu povědomí, tak si to přebere, ale kdo je neznalý? Usoudí z toho, že syrové maso je téměř to nejhorší co může kočce dát…. a bude krmit Whiskasem… no potěš… Ale takových článků je na netu samozřejmě spousta. Pamatuju si sebe, jak jsem v začátcích byla vyhoukaná z toho, že jsem dala kočce syrovou kuřecí kost, protože jsem se pak všude dočetla, jak je to nebezpečné…. Když jsem se začala zajímat více do hloubky, potřebné info jsem si zjistila, ale ne každý, kdo si pořídí zvíře se bude složitě babrat v různorodých informacích. Přečte si jeden článek a má vyřešeno… pro kočku bohužel. 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 05.10.2023, 18:06:27 xxx:xxx.b317:6c03
Doron:

Ještě ste zapomněla na gólii, bazroje a leonbertýna ! A čajčaje ! A vlkodrava !


Já si vybavuju ještě picbůma 😀

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 05.10.2023, 13:45:24 xxx.xxx.104.252
Zrzavci:

budete spokojenější všechny tři

taky amen. 

Páč tady pro rozhodnutí člověka na to pak můžou celý život dojíždět ty dvě čubiny. Ta jemná proto že bude furt ve střehu, kdy jí to rozjuchaný labradůří tele převálcuje - byť třeba jen radostně. A labradůra zase proto, že furt bude umravňovaná a okřikovaná, aby se chovala příčetně.


Labradůra 😀😀😀

Jsem úplně mimo téma, ale už jsem si víckrát všimla, jak vtipně pojmenováváte jednotlivá plemena. Nechcete vytvořit nějaký seznam, aby to bylo pohromadě? 😀

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 04.10.2023, 14:40:47 xxx.xxx.108.252

Pakliže sám dospělý netuší, že netuší, tak holt děj se vůle boží, s tím nikdo nic nevymyslí.

Bohužel takových lidí je pořád hrozně moc. Co si kolikrát na internetu přečtu za nesmysly… a ještě jsou schopní se hádat, že mají určitě pravdu, že jejich babička to tak přece dělala celý život a bylo to ok, atd… škoda mluvit. 

O existenci chovatelského kroužku jsem se dozvěděla poměrně nedávno a překvapilo mě, že něco takového je a dost se mi to líbí. Asi pak záleží, kdo takový kroužek vede, ale stejně je fajn, že tyto možnosti jsou. 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 03.10.2023, 19:26:01 xxx:xxx.b317:6c03

Dobré téma 🙂 Já tam mám třeba ještě obinadlo, , Betadine, betaglukan, meloxidyl na bolest a WeCysto na problémy s močovými cestami. A taky lososový olej - pro případ zácpy 😀 Vlastně mi teď došlo, že toho mám asi pro kocoura v lékárničce víc než pro nás…. klasika 🤣

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 03.10.2023, 19:03:26 xxx:xxx.b317:6c03

Jsem na facebooku ve skupině o krmení koček syrovou stravou a tam doporučují, pokud je kočka krmena pouze masem, přidávat suplementy, a to i ten taurin. Pokud aspoň polovinu stravy tvoří granule nebo konzervy, prostě nějaké kompletní krmivo, pak doplňky přidávat netřeba. Asi bude rozdíl mezi koupeným masem a čerstvě ulovenou kořistí… Proto jsem si zatím netroufla na to, krmit pouze masem, stále mi to připadá trochu jako věda…. 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 02.10.2023, 07:21:36 xxx.xxx.108.252

Při nákupu vždy sledujte složení. Důležité je, aby ve složení bylo maso, nikoli obiloviny nebo rostlinné produkty. Felix kvalitní bohužel není. Kvalitní kapsičky můžete objednat z internetu, namátkou Granatapet, Leonardo, Feringa,... Obecně ale levněji vyjdou konzervy, Granatapet, MAC´s, Animonda Carny,... Nedávno jsem v Kauflandu viděla kapsičky značky Pure Nature a ty mají složení taky fajn. Rozhodně neuděláte chybu, pokud budete krmit syrovým masem 🙂 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 26.09.2023, 11:34:44 xxx.xxx.104.252

kozu s kostnatým zadkem

Z prázdnin u strýce, který měl hospodářství, si pamatuju kozy přesně takhle… kostnaté 🙂 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 25.09.2023, 13:49:27 xxx.xxx.104.252

Jakože dotaz - proč se to dělá - dobrý 👍 taky jsem to nevěděla a ráda se poučím, ale řešit, že to vzhledově nevypadá dobře? To je asi to poslední, hlavní je přeci, že jsou kozy v čistém prostředí, mají dostatek krmení, nestrádají…Pro zajímavost, o jakou farmu se jedná? 🙂 

kocoura219
kocoura219 (133 příspěvků) 17.09.2023, 13:42:47 xxx:xxx.ca3e:8689
Edůza:

Já synovi chování ke zvířatům cpu do hlavy od té chvíle kdy se dokázal sám pohybovat a tudíž byl potenciál k čapnutí jakékoliv části zvířete. Často jsem slyšela, že se na to mám vyprdnout a že z toho nemá z rozum. Ale stojím si za tím, že je třeba dát hranice od začátku. Jasně nedávala jsem přednášku 6-ti měsíční žouželi, ale chytila ruku a říct “tohle zvířátkům neděláme”. A postupem času nabalovat info a případně vysvětlovat. 

Teď ve 4 letech si jsem jistá, že se dokáže zvládnout seznámení skoro s každým zvířetem a už jsem ho i slyšela školit nějaké kamarády ve školce. A narozdíl od některých dospělých se nezhroutí při představě, že naše káčata jdou na podzim do mrazáku. Naopak se jako správný vědátor kouká na vnitřnosti co mu rozložím na stůl a zkouší jestli si pamatuje co to je. 

Chápe, že máme zvířata jako kamarády a zvířata jako konzervy. A že k těm “konzervovým” by se měl chovat nejlépe jak může, protože ony se pak v určitém smyslu postarají o nás.


Super přístup 👍🙂