Aktuálně: 4 645 inzerátů177 453 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů
kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 12.07.2023, 13:23:23 xxx.xxx.104.252
Zrzavci:

Můžu se zeptat jako neználek a jednou možná i chovatel? Není řešením položit pletivo i na zem a spojit ho se stěnami výběhu? Pletivo prostě nahoře i dole a je z toho Alcatraz?


U nás se tomu říká pasťák 🐰

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 12.07.2023, 11:46:27 xxx.xxx.104.252

Tak o tom jsem nikdy neslyšela. Kde jsem to viděla, tak měli vždy pošťáky… pokud na to někdo využívá holuby netrénované, stávají se spotřebním zbožím ☹️  Nezbývá než doufat, že bude co nejvíce snoubenců vybírat zodpovědně a po takových službách nebude poptávkka…

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 12.07.2023, 10:13:57 xxx.xxx.104.252
Hellisa:

Zdravičkó, mám dotaz jak dopadnou bílé holubice co se vypouští na svatbách? Jsou chovy které se na to vyloženě zaměřují ale jak dopadnou takoví holubi co odletí? Nejsou předurčeny předem k záhubě?


Vrátí se do místa bydliště…. tedy pokud se nic nepokazí 🙂 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 11.07.2023, 08:13:25 xxx.xxx.104.252
Rapotačka:

Nikdy jsme nic a nikoho nepřipravovali.

Samozřejmě dohled je nutný.


Není to povinné. Já bych to udělala už jen z důvodu větší pohody kočky…. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 08.07.2023, 10:12:01 xxx.xxx.0.1

Ač jsem kočičkář, souhlasím s Leithian. U všech zvířat lze, jen u koček nelze. Zvláštní. A nebavím se o kočkách, co jsou u stájí, kravínů atd. To beru. Ale na vesnici je většinou kočka u každého baráku, o kterou se ale “majitel” příliš nestará, spíš ji jen tak přikrmuje a jinak je mu fuk. Jsem proti tomuto z principu, jak kvůli kočkám samotným, tak kvůli jiným zvířatům, které teoreticky ohrožují, případně jiným škodám, které mohou napáchat. Ano, dřív to bývalo normální, vždy se to tak dělalo… nemyslím si, že vše co se dřív “nějak dělalo”, je nutně správně. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 05.07.2023, 13:00:22 xxx.xxx.0.1
kometa:

Dobře.

Ale znovu se ptám. Giardie byly prokázány? A jaké parazity chytne kocour ze syrového masa?


Mně třeba veterinářka doporučila odčervovat pouze domácího kocoura 4x ročně z důvodu, že dostává syrové maso…. taky se mi to úplně nezdá….  

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 02.07.2023, 15:14:26 xxx.xxx.0.1
Fikovnice:

Přece jen něco ještě napíšu: 

- přijeli jsme na nastavení léčby. Dr. odebrala glykémii (tuším byla 23), pak začala vlát mezi ordinacemi a po asi 20 min mi říká:"Tak já nemám Lantus. Nevím, jak se to mohlo stát… No, holt musíte přijet jindy!" Podotýkám, že jsem si brala v práci D a ještě se mnou byla kamarádka, která jela přes celé město, počítaly jsme se 6 - 8 hod pobytem na veterině. Fido v šíleném stresu. Dr. jsem řekla, že na jejich vyzvání mám už nějakou dobu na ten den online rezervaci, kam jsem jasně napsala jako poznámku “Nastavení inzulinoterapie”. Odpověď:"To my nemáme čas číst…" (přestože online rezervaci po mně vyžadovali) Moje reakce:"Tak mi napište na rp. Lantus a já teď hned jej pojedu sehnat někam do lékárny, ať Fido nemusí ten stres zažívat znovu. Reakce taková, že “To ne, my jsme strašně hlídání, recepty fakt ne, nemůžu…ale já Vám Lantus objednám a bude do dvou dnů u nás.” Za dva dny telefonát - jiná dr.:"Tak Lantus má dlouhodobý výpadek. Recept Vám napíšu, pokud si jej chcete zkusit sehnat po známostech, zkuste to, ale prostě není." No, hned v první lékárně mi farmaceutka (známá, ale známost ani nebyla potřeba) říká:"No ale Lantus máme na pobočce. A teď koukám…je i u distributorů, stáhnu Ti jej k nám, ať to máš blíž, bez problémů…" Raději snad ani nebudu popisovat jaké chyby recept obsahoval (formální i věcné). Takže jsem měla Lantus a domluveno nastavení inzulinoterapie (pokus č. 3). A to už jsem naznačila výše: Dr. použila chybnou stříkačku, glykémii udělala po příchodu a pak už jen jednu po asi 3.5hod po aplikaci inzulínu a ta byla vyšší než bez inzulínu… Pak nás hned odeslala domů…a já byla v tu chvíli ráda. Ta chybná stříkačka mi docvakla doma. Od té doby veterina nereaguje, vypomohla VFU - zdarma mi dali základní zásobu správných stříkaček, glukózu a větší stříkačku (kdyby šel do hypo, abych Glc aplikovala). Těch pochybení je ještě mnohem víc. A já už je asi ani nechci vypisovat. Omlouvám se za román, možná jsem se potřebovala i z toho vypsat.


Takové příběhy mě fakt děsí… jak se pak majitel-laik může spolehnout na veterináře a dát mu důvěru…. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.06.2023, 10:37:59 xxx.xxx.104.252
megi-the-pes:

Tak jsem se podívala, čí to je společnost... Lyopet a Yolopet - Ing. Wozniak, založeno loni a už insolvence... no jo... ale v těch papírech je jedna zajímavá věc. Říkala jsem si, kdo to vyrábí, protože tady určitě ne, na to nemáte prachy (nemáte zisk a nemáte ani velký dluh, takže se žádná linka v Čechách nestavěla)... A oni dlužili za výrobu a dodávky od společnosti Platinum. To se dělá v Německu. Takže stejně jako dalších dvacet českých firem jen přeprodávají to, co se vyrobí jinde. Dostanou svůj obrázek na sáčky a řeknou - české granule.  

Co se složení týká, 70 90 % masa je samozřejmě nesmysl, když je ve výsledku 30 35 % bílkovin, což je normální číslo pro granule, kde je 30 40 % masa + další výplň. Není tam psaná vlhkost, ale jako Platinum to budou možná nějaké polovlhké, takže se maso s obsahem 60 - 90 % vody hodí do hrnce, přisypu to a tamto... výsledek jsou gulášové bobky.

S příšernou cenou. 


Díky za info, až takto dopodrobna jsem společnost nezkoumala :) 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.06.2023, 09:27:45 xxx.xxx.104.252
Tenurri:

děkuji, vím, že krom těch pár vadných pytlů tenkrát jsme byli s purizonem spokojeni (ale už je to fakt pár let), takže zkusím pytel vzít a uvidím. Nebyl by to (při nejhorším) první pytel, který dovezu do kočičího spolku, kdyby to nechtěli :D

 

Kocoura219: Nevím tedy jak yoggies vypadá teď, ale naposledy co jsem viděla ty slisované "králičí" peletky, tak to by u nás 100% neprošlo :D


Já taky nevím jak vypadají, nezkoušela jsem je právě kvůli výše zmíněným problémům... 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.06.2023, 09:26:32 xxx.xxx.104.252

Docela mě zaujalo složení granulí Lyopet: 

Složení: 91% masa (70% krůta vykostěná z volných chovů, 15% sušená krůta vykostěná z volných chovů, 3% hydrolyzovaná krůtí játra, 3% mrazem sušené krůtí maso a játra), sušené farmářské brambory, krůtí tuk, baby hrášek, máslová dýně, baby karotka, lněné semínko, směs bioaktivních vitamínů v přírodní formě BIOSENSE - 100% tělu vlastní forma, minerály ve formě chelátů, BIO kolostrum, taurin, mananové oligosacharidy, extrakt z juky, přírodní antioxidanty pro obnovu buněk, ostružina, borůvka, malina, jahoda, plod jalovce, prebiotika (MOS; FOS), probiotika; šalvěj, chia semínka, pískavice, šípek, kopr, slávka zelenoústá, semínka pampelišky lékařské, semínka zeleného čaje, grapefruit, pomeranč, okurka, čekanka (bohatá na FOS), mořská řasa Kelp, pastinák, levandule, tymián, rozmarýn.

Analytické složky: hrubý protein 38 %, hrubé oleje a tuky 15 %, hrubá vláknina 3,2 %, hrubý popel 7,5 %, vápník 1,1 %, fosfor 0,85 %.

Doplňkové látky (na kg): Vitamín A 20 000 IU, Vitamín D3 2 000 IU, Vitamín E 200 mg, Taurin 5000 mg, Železo v chelátové formě 155 mg, Jód 1,6 mg, Měď v chelátové formě 15 mg, Mangan v chelátové formě 15 mg, Zinek v chelátové formě 150 mg, Zinek v chelátové formě 20,2 mg, Selen v chelátové formě 0,44 mg,

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.06.2023, 08:44:45 xxx.xxx.104.252

Shodou okolností jsem dnes strávila celé ráno tím, že jsem pročítala složení různých granulí a taky si nemůžu vybrat. Sice je používám jen doplňkově, ale úplně vyřadit je nechci. Brit care taky nesedí (asi kvůlli hrachu), takže Carnilove ani nebudu zkoušet. Líbí se mi složení Yoggies, ale vím, že tam byl dřív problém kvůli poměru minerálů a nevím, jak je to teď... Zajímá mě, co poradí ostatní. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 22.06.2023, 17:22:12 xxx.xxx.0.1
lesakm:

Tak když se přes prázdniny pěkně vykrmí můžou se přesunout do mrazáku ne ?


Tak to asi můžou, jen bych to nechtěla vysvětlovat těm dětem.... nicméně celý ten nápad mi připadá dost... no nic... 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 22.06.2023, 06:43:21 xxx.xxx.104.252

Na prázdniny? A co bude se zvířátkem po prázdninách? Navíc ovce i koza jsou stádová zvířata, takže držet pouze jednu je nevhodné. Vím, že jste se na tohle neptala, ale pokud to není vtip, je to špatný nápad. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 20.06.2023, 15:19:34 xxx.xxx.0.1

Tchán chová holuby a kocour mu holuba ulovil, takže určitě ano. Větší riziko bude asi u holoubat... Ale kočky i holuby mají celý život a že by se to dělo nějak běžně, to zas ne.

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 20.06.2023, 10:51:47 xxx.xxx.104.252

Já jsem nedávno někde četla, že se objevuje u koček čím dál častěji (nebo se to dřív jen tolik nezkoumalo?). Asi to případně souvisí i se životním stylem... 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 17.06.2023, 09:33:58 xxx.xxx.0.1

Je normální, že se kočky mazlí, jen když samy chtějí. Myslím, že se s tím nic moc dělat nedá a ani není potřeba s tím nic dělat, je to běžné chování. Pokud vás kotě drápe na krku při přešlapování, prostě si ho z krku sundejte ;-)