Aktuálně: 4 658 inzerátů177 163 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 26.02.2024, 10:20:38 xxx.xxx.104.252
lesnizinka:

Marp je mi ukradený, ale pro zajímavost jsem koukla, když jste to psala a: kde jste našla ten česnek?? Já jsem přečetla snad v 5 prodejnách složení a nic takového jsem nenašla. 


Je v granulích. Zkopírovala jsem složení z výše uvedených webových stránek 🙂 

Čerstvě připravené kuře 29 %, Sušené kuře 29 %, Sladké brambory 14 %, Brambory, Kuřecí tuk 6 %, Sušená vejce 4 %, Hrách, Pivovarské kvasnice, Kuřecí vnitřnosti 2 %, Minerály a vitaminy, Fruktooligosacharidy (1440mg/kg), Rajčata, Česnek, Sušená mořská řasa, Sušené brusinky, Šípek, Anýz, Pískavice řecké seno, Máta, Petržel.

Ale asi ho tam bude takové minimum, že by snad neměl na kočku mít vliv, navíc nebezpečný je hádám hlavně syrový… ? Ale to třeba odpoví někdo znalejší 🙂 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 08.12.2023, 12:12:42 xxx.xxx.104.252

Chtěla bych se zeptat… mám pocit, že u staré verze bylo možné vyhledávání jak v názvu tématu, tak v příspěvcích diskuze. Nevím, zda nedělám něco špatně, ale připadá mi, že nyní, když zadám klíčové slovo, vyhledávač vyhledává pouze v názvech témat. Přitom bylo super vidět všechna témata, kde bylo klíčové slovo/slovní spojení, zmíněno, i když název tématu byl třeba úplně jiný…. snad jsem to napsala srozumitelně 🙂 Díky moc. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 05.12.2023, 11:05:46 xxx.xxx.104.252

mockrát je tu i zmíněno, jak se domácí kočka vrátí domů dotrhaná tak, že je potřeba veterina nebo se dlouho dává dohromady

To se dle mého týká především nekastrovaných kocourů. A nebo se pak jedná o různé autoúrazy, potrhání od psů a podobně. Vyhánět cizí kočky z teritoria, to ano, ale že by se mezi sebou běžně zabíjely, to jsem nezažila. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 04.12.2023, 18:37:35 xxx:xxx.604b:bbc2
kometa:

Kocouři provozují infanticidu. Stejně jako lvi nebo hřebci. To není klasické teritoriální chování ani boj o zdroje.


No ale dělají to i kastrovaní? To se mi úplně nezdá, že by to bylo obvyklé… 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 30.11.2023, 18:59:28 xxx:xxx.f16b:86de
Fikovnice:

Jj, já o min. víkendu Prostřednímu hračičkovi koupila jakousi hračku; říkala jsem si, že to bude miliónosmá hračka, co se bude někde povalovat. Jenže to je hračka z aktinídie a Prostřední si s ní hrál snad týden, válel se s ní, okusoval…a slintal!!😂 Takže hodlám zakoupit novou… 👍


Jojo, u nás aktinidie taky jede 😀 Já kupuju ty tyčinky a taky si s tím vyhraje až až 😀 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 30.11.2023, 14:09:45 xxx.xxx.108.252

protože mi přišlo divné, proč by kočka kradla houbičky na nádobí?!?😲 To s tím má zkušenost ještě někdo jiný?

Já myslím, že možné je vše 😀 Možná by i stálo za to, pokusit se kočce nabídnout něco ještě atraktivnějšího, než jsou ty houbičky. Třeba má ta kočka jen nedostatek (vhodných, pro ni zajímavých) hraček… 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 30.11.2023, 12:24:48 xxx.xxx.104.252

Ta trouba není úplně špatný nápad 😀 Hlavně houbičku omylem neupéct 😀 Napadá mě ještě třeba nějaká vyšší nádoba, nejlépe neprůhledná, aby se do toho kočka tak snadno nedostala a ani na první pohled neviděla, že je houbička uvnitř…. případně nějaká uzavřená plastová krabička, do které by se udělaly díry, aby mohla vytékat voda a zároveň se dostal dovnitř vzduch…. možná je to blbost, přemýšlím “nahlas” 🙂 A přeju ať z toho kotě brzy vyroste 🙂 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 30.11.2023, 09:01:01 xxx.xxx.104.252

Zkusila sem tedy houbičku polýt octem, posypat pepřem, pokapat tobascem. Tohle bych asi nedělala, může to být pro kočku nebezpečné. 

Myslím si, že jediné, co zabere na 100 %, bude odstranění houbičky z dosahu kočky.  A ještě vás chci uklidnit, že to může být jen takové období a za nějaký čas ji houbička přestane zajímat (a kočka začne dělat nějakou jinou lumpárnu 😄). 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 29.11.2023, 08:01:24 xxx.xxx.104.252

proč je teď v módě šikanovat chovatele všeho možného?

A že šikanujeme zvířata a honbou za co největší roztomilostí/módností/whatever jim způsobujeme utrpení, je v pořádku? 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.11.2023, 08:57:17 xxx.xxx.104.252
Sarah01:

To já ale nikde netvrdím, že starší jsou zodpovědnější. To se týkalo konkrétních případů. Možná to bude tím, že sama takovýho psa mám a dodneška nechápu, co těm lidem na psovi vadilo, je hodný, poslušný, pracovitý, děti miluje, akorát všechno sežere, to zas jo. Spíš na něj neměli čas, ale že to nevěděli dřív. Víte, kolik je psů, kteří nesnesou děti? Já jsem rozhodně nepsala, aby doufali, že pes nekousne. Ale za psa je přece vždycky zodpovědný člověk. Pes nemá nikdy zůstat s dítětem o samotě, nikdy, i kdyby byl sebehodnější.


👍 Nemůžu než souhlasit. Hodně často je problém v tom, že se lidé psovi dost nevěnují a případně ani nemají zájem zjišťovat si informace a správně s ním pracovat…

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 28.11.2023, 08:18:29 xxx.xxx.104.252

Trochu zodpovědnosti by těm mladým neškodilo.

Takže ještěže všichni ti starší jsou zodpovědní až na půdu 🙂 

Třeba se tazatelka ještě ozve a upřesní svoji situaci, ale na mě to taky působí, že pes není její. Na druhou stranu se ptá, zda si psa nechat, takže nějaké rozhodovací právo v tom asi mít  bude….Otázka je to těžká, za mě, pokud pes její je, tak já bych nebyla pro, dávat ho hned pryč, má za něj zodpovědnost, stejně jako za to dítě. Chtělo by to vědět o situaci více, zvážit možnosti…. Doufání, že by pes nekousl je dost ošemetné. Kdysi dávno můj děda měl psa (NO), co neměl rád děti, teda on neměl rád kde koho, ale pamatuju si, že po mě “šel”, jakmile jsem byla z dohledu dospělých a přestože mě nikdy nepokousal, příjemné to nebylo, bezpečné určitě taky ne a věřím, že některým jedincům by toto pak mohlo způsobit celoživotní strach ze psů (a to by byla škoda). 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 24.11.2023, 11:40:02 xxx.xxx.104.252
megi-the-pes:

Tak. Člověk přirozeně kouká tak nějak na levou stranu. I když teď vím, že vpravo je ta cihlička, co má asi důležitou funkci, nepodívám se tam. 
Mě tedy překvapilo něco jiného… ona cihlička by se vlevo nevešla, byl by to asi docela tučný řádek… ale že lidem vadila ta svítivá mrkvová a mrkvový zobáček, že ty zbylé barvy jako on ruší, tak místo aby zmizel, tak nate, tady máte další, a rovnou cihlu. 🙂 Co je na cihlové přírodní? A to vůbec neříkám majitelům webu, to ani náhodou! To by mělo trknout toho grafika. 
Dělám si legraci.

Ale do včera to téma bylo v pohodě a ta levá pravá, no…


Mně tedy ta oranžová v přírodním schématu taky moc nesedí, ale jinak jsem se změnami spokojená. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 22.11.2023, 14:28:52 xxx.xxx.108.252

Mě to taky hrozně láká koupit a vyzkoušet, ale nevím, jestli bych to “dala”…. dělá mi docela problém i práce se syrovým masem, natož tohle. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 22.11.2023, 13:27:45 xxx.xxx.108.252
Raduše:

Ahoj, můj dvouletý kocour chodí od malička se mnou a mým psem na každodenní procházky. I 3 km. I tak se ještě často toulá mimo domov, nejdýl byl pryč 14 dnů a tak mě napadá jak nejdýl byl pryč váš kocour?


Když jsem byla malá, naše kočka se zatoulala na dva měsíce. Pak se vrátila, ve výborné kondici 🙂 Musela být u někoho. V dnešní době bych už kočky volně ven nepouštěla vzhledem k nebezpečím, která na ně číhají (auta, psi, zlí lidé,…).

Co se týče venčení, se současným kocourem párkrát vyzkoušeno a moc se mu to líbilo. Doma kšíry nesnese a neudělá pomalu ani krok, venku najednou zapomene, že je má a zkoumá okolí, šplhá na stromy, hezky si vykračuje 🙂 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 09.11.2023, 06:30:21 xxx.xxx.104.252
megi-the-pes:

Proč se vám tolik moc zdá, že kočka nemůže mít starost o dítě; brát ho jako něco slabého?

Mně to přijde docela normální. 

Samozřejmě vynechávám to, že to tu kočku nutili se naučit, a nějakým blbým způsobem.

Je to jako pasení. Nic divného.
A kotě teda nepoznám, např. můj Tommymátoxoplazmozu je zakrslý, Míca byla zakrslá, Kocourek tak napůl, ale Tommytxz má i takovou zvláštní, hranatou 😀 hlavu a dost krátké uši i nohy, myslím, že na něm nikdo nepozná, kolik mu je. 


A tak to já tomu věřím, že by kočka mohla mít starost o dítě a mohla by ho chtít chránit. Ale na tom videu toto nevidím, vidím běžné otírání. Jsme tu na dva tábory, to je skoro na anketu 😀 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 26.10.2023, 11:10:14 xxx.xxx.104.252
Fikovnice:

Ach jo Niki, Ty se tak snažíš…👍

No a proč vlastně dostává ATB??😲 Vždyť jsi psala, že v krvi (ani v moči…?) nic nenašli…?


Protože leckterý veterinář, když si neví rady, tak dá ATB…. 👎