Aktuálně: 5 036 inzerátů173 694 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
aldamax
aldamax (37 příspěvků) 19.03.2024, 09:52:37 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 16.03.2024, 21:06:30

Dojezd Roba Cooka už mám uložený, občas  si udělám radost a podívám se znovu.

Zajímal by  mě  taky  dojezd  Rogera Dahla na FiL  600, nechával psy pořádně  odpočinout, tak asi dojeli  radostně  a  v  kondici. Pro mě není ani tak  důležitý pořadí  a vítěz, ale taky stav psů. Když nejde  o vakcínu proti záškrtu, jde o houby.

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 12.03.2024, 18:22:16 xxx.xxx.83.143

Vidím, že stihnu ještě závěr Iditarodu, to jsem zvědavá. Pořád se ještě může stát něco zvláštního", a i když  ne, jsem zvědavá  na dojezdy ostatních. 

Dočítám a žasnu nad losem, fakt se to ve svém už značně pokročilém věku dozvídám poprvé. A to jsem v mládí uměla  Jacka Londona skoro nazpaměť,  že bych zapomněla? 

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 25.02.2024, 09:36:33 xxx.xxx.83.143

Hortenzií je víc druhů, některé kvetou na “mladém dřevě” tedy letošních výhoncích. Ale tady předpokládám, že je řeč o hortenzii velkolisté, která je nejběžnější a taky se prodává v těch květináčích s jedním velkým květem. Určitě bych ji dala do půdy až po zmrzlých, ale předtím ji postupně při vhodném počasí vynášela ven a otužovala. Ze začátku do stínu, slunce by jí spálilo lístky, které by už mohla mít. Přikrytí na zimu je v posledních letech jediná záchrana kvetení, protože po dlouhém teplém období v únoru přijdou v březnu velké mrazy a narašené pupeny zmrznou. Mně loni omrzla i přikrytá, dva týdny po sobě minus osm nedalo kde co. Letos na ni dám v kritických nocích snad peřinu.

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 23.02.2024, 12:08:01 xxx.xxx.83.143

Já se pořád nemůžu zbavit pocitu, že minimálně  nějakou roli v tom  průjmu  u  kocourka  hraje stres,  psychika. Nejdřív hrůza z hnusného  hmyzu,  pak bolest  z  průjmu  a když už  se zdálo, že  hrůzy pominuly, přijdou cizí chlapi, mluví  a  dělají randál. Zkusila bych uklidnění, než dojde  k další hrůze neboli veterině.  Předpokládám tedy, že tam nechodí  rád.   Phytovet toho má  víc, jsou i určitě  i jiné  firmy, a  bylinky snad nemůžou uškodit, případně se to dá konzultovat  s vetem. Je mi  kocoura líto. 

https://www.phytovet.cz/cool-down-pro-kocky/

https://www.phytovet.cz/digestive-herbs-pro-kocky/

https://www.phytovet.cz/stay-cool-pro-kocky/

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 19.02.2024, 20:27:34 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 19.02.2024, 09:50:55

Superdryják, bohužel, asi neexistuje, černá skvrnitost je pěkná mrcha. Používám Discus nebo Ortivu, kterou mám na rajčata, tak jí vždycky namíchám víc. Na letošek jsem koupila ještě Syllit 65 WP, abych to prostřídala, zkušenost s ním nemám, ale ono je to jedno. Hodně těch fungicidů zakázali a přestaly se vyrábět, pořád se to mění. Tyhle tři jmenované jsou pořád k dostání. 

Když jsem kdysi dávno se zahradou začínala, nemusela jsem stříkat nic a radovala se z bezchemické produkce. Pak se to ale začalo měnit, nejdřív plíseň bramborová na rajčatech, pak moniliová spála u meruněk a višní a začalo to přibývat. Zjistila jsem, že buď budu stříkat a budu aspoň vědět kdy a čím a dodržovat ochranné lhůty nebo nebudu mít nic. A budu si kupovat mnohem horší výpěstky v obchodech. 

Jo, a s černou skvrnitostí mám ještě jeden poznatek – je potřeba stříkat preventivně, dokud jsou listy růže bez poskvrnky. Jakmile se byť na jediném lístku objeví flíček, už to jde jenom zpomalit, vyléčit fakt málokdy. Lehce kurativní je ta Ortiva a měl by být Syllit, ale já nato moc nespoléhám .

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 18.02.2024, 11:19:03 xxx.xxx.83.143

kocoura si dovedu představit, jak ji někde vidí se šourat, začíhá, vystartuje chňapne ji…a je vystaráno

Ano, takhle nějak  jsem si to taky představovala. Proč by neměl  mít  z leknutí průjem? Vždyť  se říká:  "Strachy  jsem se málem  po*ral", a  v čem se  kocour  liší od  člověka? Obzvlášť  opečovávaný domácí kocourek, kterému se do té doby  nic  zlého nestalo.  No a když si představím,jak smrdí klasický kočičí bobek, suchý  váleček  obalený  kočkolitem, tak bodejť  by  celý, tekutý obsah střev rozlitý  po bytě  nesmrděl  extrémně. Ble, chudák  Canka.

Canko, jsem ráda, že už je kocourovi líp, bude  v  pořádku. 

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 18.02.2024, 10:34:31 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 18.02.2024, 10:01:27

Vhodná doba je cca teď,  jakmile  pupeny  jeví  první známky  toho, že by mohly  rašit, liší to se  samozřejmě  polohou, na jižní Moravě  raší dřív než  někde ve vyšších polohách. Chce  to  ale  fakt  ten čas vychytat. Pomůže  pak ještě  podzimní  postřik po opadu listí, důležitější je ale tento jarní.  Kadeřavost už  je opravdu  všude, bez  postřiku  se to neobejde  nikde. Ono nejdřív se ty  napadené listy   zkroutí a  zčervenají, pak  opadnou  a vyrostou nové, ale  strom se tím vysiluje,  plody neudrží a po pár letech zajde. 

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 24.01.2024, 17:40:56 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.01.2024, 17:28:12

Moc děkuju!

Takže  pokud  samotné granule, tak nějaké “normální”  a radši  menší množství, jestli to dobře chápu?  Kamarádka má starší kastrovanou fenu velkého plemene, která váží o dost víc, než by měla. Tvrdí mi, že na  mase  jí  tloustla, což bych jí ráda  dokázala, že  je nesmysl, ale nevím, jak moc na mě dá. Aspoň  teda ty Lyopety jsem jí vymluvila, jak  se zdá. Bydlí teď daleko ode mě, jinak bych  jí fenu snad  jezdila  krmit.

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 24.01.2024, 16:58:05 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 23.01.2024, 20:20:09

Díky, ono to nebylo pro mě, chtěla je koupit kamarádka a já jsem  jí to  rozmlouvala. Svoje psy  jsem odjakživa  živila  normálně, neboli masem plus přílohy. Ještě  i ty fronty  v nuceném výseku pamatuju. Teď už žádného psa nemám a  bohužel asi  mít nebudu, i  když  mi pes hrozně  chybí. 

Kamarádce  jsem našla  jiné  dvoje  granule (Marp  a Essential) s  nízkým obsahem tuku  i bílkovin  a sestavuju  jí  návod hubnoucí krmení  s  masem. Vždyť  to může střídat, když na maso zapomene  nebo  jede  z domova. V (nevyžádaném) jídelníčku  ode  mě má kromě ryb  i dršťky, plíce, žaludky, mleté chrupavky, skelety bez kůže  a podobně,  v  kombinaci se zeleninou, tak  snad mě  s tím nepošle  do háje.  Nerada  bych, aby házela  peníze  oknem, což  by  v případě granulí od  uvedené firmy podle mě bylo.

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 22.01.2024, 19:56:37 xxx.xxx.83.143

Dobrý večer, můžu  poprosit o názor  na tuto  firmu  a jejich  granule,konkrétně pro  psy?

https://www.lyopet.cz/   např.:  https://www.lyopet.cz/za-studena-lisovane-granule-pro-psy-seniory-lyopet-81--rybiho-masa--vyrobeno-v-cr/

Na mě to celé působí krajně nedůvěryhodně (popis je “too  good to  be  true”, chybí  údaj o výrobci, čerstvé maso ve složení?,  sortiment příliš široký na  neznámou  firmu, apod.),   ale v  granulích  se  až  tak nevyznám, tak můžu být úplně mimo.  

Děkuji.

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 07.12.2023, 18:41:22 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.12.2023, 12:18:05

Mně právě  přijde, že  Puella nejsou eterické oleje, nebo  rozhodně ne jenom.  Ve  složení je  spousta  dalších věcí. Ale nejsem chemik. No, každopádně to zkusím na oblečení, ale asi jenom na svetry  a oblečení “do civilizace”,  ne na prádlo  a ne na nic, co  nosím doma.  A budu se velmi mírnit v dávkování, případně počkám na  jaro, kdy  je  tady  stejně pořád  otevřeno. Děkuji tímto i Buggyra za názor. 

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 07.12.2023, 10:55:31 xxx.xxx.83.143

Zase já k té Puelle - můžu? Mně totiž vrtá čím dál víc hlavou, jestli potenciálně není škodlivá i ta vůně,  hlavně když tím někomu voní doma úplně všechno a navíc v zimě, kdy se moc nevětrá ani nepobývá venku. Co si o tom myslíte? A druhá věc, jak to třeba snášejí zvířata? Já si odjakživa myslím, že třeba pes není šťastný z žádné umělé vůně, má zatraceně citlivý nos. A kočky? Rybičky? Ptáci?

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 02.10.2023, 10:01:35 xxx.xxx.83.143

A ještě něco - ani jedny ze zmiňovaných granulí nejsou nic moc, spíš nic než moc. Jistě někdo doporučí kvalitnější i v podobné cenové relaci. Moje kočky mají celodenně v misce teďs třeba Feringy, ale jinak jsou taky na mase, deset deka vyjde kromě hovězího masa levněji než deset deka kapsiček. I když nějakou tu konzervu máme doma taky v záloze.

aldamax
aldamax (37 příspěvků) 11.09.2023, 13:04:13 xxx.xxx.83.143

Měla  jsem pepřový sprej  a moc velkou jistotu mi nedával. Při té jediné rvačce jsem na  agresora sáhla nakonec rukama. Ale nebyl  to boj na život  a na smrt, spíš  taková  jako hospodská rvačka  o ženskou, jenže  jsem potřebovala bránit svého starého psa. Dneska bych si koupila paralyzér, přijde mi  rychleji a snadněji použitelný, i na odstrašení.