Hlavně ten strup musíte strhnout. A ránu čistit několikrát za den.
Hlavně ten strup musíte strhnout. A ránu čistit několikrát za den.
Když jsem se stěhovala na druhý konec republiky se čtyřmi kočkami, pořídila jsem difuzér Feliway a fungovalo to. Jakmile jsem je vypustila z přepravek, zapnula jsem ho do zásuvky a změna byla fakt viditelná. Nejdřív se plížily přikrčené okolo nevybalených beden, ale pak začaly chodit uvolněně, usmívaly se na sebe, ačkoliv jeden kocour byl dost ranař, druhý nebyl doma nikdy zavřený a kočka je nenáviděla oba, protože kastrovaná jako panna v osmi měsících chlapy nesnášela, taková Eulálie Čubíková to byla. Tehdy byl Feliway novinka, nic jiného nebylo, teď už je těch přípravků víc, jak jsem koukala. Za pokus to podle mě stojí.
Na zapadlém venkově náhodou ještě před dvaceti! Jenom si nepamatuju, co se do toho vyčištěnýho ucha pak dávalo.
Pak se na králíky všichni vykašlali, protože kokcidióza, myxomatoza, mor, očkování…. Moc peněz.
U zanedbaného (pozdě odhaleného) svrabu je vhodné nejdřív změkčit olejíčkem strupy a strhnout je, jinak se léčebný prostředek k parazitům nedostane.
Dávala jsem kvočnu do nejspodnějšího kotce v králíkárně, aby měla výhled ven. K žrádlu vodu a pšenici. Přišlo mi, že když vidí na ostatní (schválně jsem zbytku hejna sypala lahůdky před králíkárnu), tak ji dřív přejdou myšlenky na “děti”. A samozřejmě jsem ji tam dala ihned poté, co jsem kvokání zjistila. Když se slepice rozsedí, trvá odvykání déle.
Asi jste se upsala - dává se samice k samci, vyplývá to nakonec i z pokračování vašeho příspěvku. Samec se půjčuje jedině na delší dobu a nechá se nejprve v novém prostředí zabydlet a zvyknout.
Už chápu sousedku, která na manželovy stesky ohledně toho, že má tři dcery a jen jednoho syna, odpovídala: " Co sis udělal, to máš".
Jestli jste tu hnojivou zálivku přechovával v uzavřené nádobě pokud možno bez přístupu vzduchu, tak neztratila nic,nebo málo, na kvalitě. Jestli v otevřené, vyprchal dusík, který je na jaře pro růst nejdůležitější. Nějak se mi ale nechce věřit, že byste to neměl zavřené, leda někde kilometr z dosahu a dočichu.
hmn:a pokud má kocour potřebu značkovat, tak mu v tom kastrace nezabrání
Ale přece jenom to od kastrovanéhpo kocoura tak příšerně nesmrdí.
Moc vám to nepomůže, tak se omlopuvám, ale naskočila mi dávná vzpomínka. "Chovala" jsem kdysi dávno pokutníka v rohu u kredence. Nebylo tam vidět, takže pavučina mi nedělala ostudu, a byla to docela legrace. Chytala jsem mu tučné mouchy, pokaždé se na ně nadšeně vrhal a já si představovala, jak má vzadu v obytné rource špajz, kde mu od stropu visí muší kejtičky. Dařilo se mu, rostl, neustále se svlíkal, až dosáhl velikosti, kdy jsem se ho pomalu začínala bát i já. Po čase nějak zmizel, asi to byl sameček?
Sarah01:Mně ten účet na iFauně nejde deaktivovat, jak jste to udělali?
Mám takový dojem, že Megí někde žádala,ať to zatím neděláme a čekáme na povel. Bohužel nemám čas to hledat, třeba si někdo vzpomene.
Strom, co má podpaží, sluníčko je úžasný. A ozubená příšera Yoda pobavil.
Vítejte!
Osobně bych ocenila, kdybyste s tímto tématem šli aspoň do sekce ostatní. Na psech se mají probírat psi, na kočkách kočky.., atd.
Zkouším, jestli budu mít i nadále co číst, tedy jestli jsem se přihlásila.
aldamax = aldie