Aktuálně: 4 940 inzerátů174 353 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 30.12.2023, 19:55:35 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 30.12.2023, 19:06:51

Tý jo, tak to mám radost. Já jsem k němu došla vylučovací metodou a náhodou zároveň… jednak jsem potřebovala něco reflexního do města, když není taková zima, aby to bylo na vestu na chlad, černá nesnáší oblečení vůbec, takže navlékat je do tenké reflexní vesty se mi nechtělo… pak něco do lesa, aby byly vidět, protože ZÁSADNĚ běhají každá jinde a já je nepouštím dál než na 20-30 metrů od cesty, prostě na ně stále musím vidět, takže jsem se dívala na takové ty vesty pro lovecké psy, jenže zase “obleček”, tak že si ušiju nějaké šátky s reflexem… no pak na mě vyskočil v pracovních oděvech ten nákrčník. Nechápu, že se to pro psy ještě nedělá sériově. Na těle je to neprudí a jsou všude z dálky vidět.  

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 30.12.2023, 18:41:10 xxx.xxx.242.84

🦮🐕‍🦺 …že prý už máme tlamy jako medvědice a hlavy jako Rod Stewart. Takže panimáma už si bousí strojek. Doteď dala pokoj, že aby to nenalítalo do všeho toho jídla. Mmchd - Yodo - ten tvůj zelený je taky luxusní. Dnes zase v Klánovicích. Ale z druhé strany.  Tuhle jsme šly kolem “toho” místa, šly jsme očuchat ty růže, dostaly jsme za to kartáč, panička v krku knedlik, jí přeskakoval hlas… tak prý tam nějaký čas nemůžeme.

Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 29.12.2023, 13:43:35 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 29.12.2023, 13:35:04

Vy jste měli kromě koníků i takový malý smetáček? 😳 Přeji, ať vaše bolest brzy odejde. Protože sázím všechny boty, že u vás se měla jako v nebi. To znamená, že ona přešla jen z pokoje do pokoje. 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 29.12.2023, 13:36:56 xxx.xxx.65.248

Výhodou domácích pamlsků je, že jim to můžete ujídat. Divili byste se jak moc tohle zvyšuje v očích psa hodnotu pamlsků. 🙂

A já si občas namyšleně myslím, že už k pamlskům vím úplně všechno ! 😄 Prdlajs! Díky Chingis!

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 29.12.2023, 13:18:45 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 29.12.2023, 12:55:16

Víte, já mám někdy pocit, že vaše opozice je občas jako sportovní disciplína. Koho podeberete víc. Kdo se víc nechá vyprovokovat vašimi příspěvky. Jako když jsem tuhle míjela pubescenty, co už testovali petardy… a když jsem se zeptala, zda myslí i na to, že se lidé nebo zvířata těch ran lekají, zatímco oni se baví, hned mi jednu hodili za záda. 

Ale možná vám křivdím, možná jste opravdu viděla klimbající zvířata jak v Krakonošově zahrádce, zatímco od nich padesát metrů lítaly rachejtle. Kdo ví…🙄

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 28.12.2023, 10:23:03 xxx.xxx.242.84

Pokud by váš syn byl ten jeden z tisíce, který by dokázal alespoň půl hodiny svého času darovat psovi, výrazně by to pomohlo. Půl hodiny intenzivní hry se psem na zahradě udělá hodně. Ale také to chce trochu fyzičky a disciplíny. Na honěnou, na hledanou, na přetahovanou, překážka… cvičení odložení, cvičení jiných povelů. Každý den, jeden jako druhý. To však většinu dětí vůbec nebaví… V našem domě dvě holčičky nadšené - konečně mají pejska, celá rodina s cvičitelkou za domem se učila, jejich australačka je skutečně poslušná a hodná… ale co dnes vidím za domem na zahradě po roce? Holčičky v ruce mobil, pes před nimi.. a teprve když štěkne, kopnou jí balonek. A za 15 minut jsou pryč…

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 27.12.2023, 12:50:48 xxx.xxx.242.84

Upřímná motlitba za snížení cen potravin v roce 2024. 😁

Všem přejeme pohodový rozjezd a hladký dojezd v dalším kalenářním roce. Ať se vás, i vašich chlupáčů či holátek, drží zdraví a veselá mysl.

Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 27.12.2023, 12:43:12 xxx.xxx.242.84

Smutné čtení.  😔

Zvykne si? Nejspíš ano. Co jí zbyde?

Jestli je nutná denně alespoň jedna velká vycházka? No, jako majitelka si neumím představit, že bych jí psům odepřela z jiného důvodu než kvůli své nemoci = čuby byly bez ní jen při mém těžkém covidu. 
Ale je spousta lidí, kteří maji zavřené psy celé dny v kotcich a na zahradách a jejich svědomí je s tím úplně v pohodě… 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 27.12.2023, 12:23:00 xxx.xxx.242.84

Po hnědé, když byla štěně, házel soused z okna petardy. Trvalo asi čtyři roky, než se dostala z nejhoršího.

My Pražáci vždy ráno odjedeme na dlouhé venčení někam do lesů, pak pustíme doma vše co jde, televizi, počítače, rádio, vodu, plyn… a s přibývajícími ranami přidáváme zábavu. Od desíti do dvou tak stošedesátkrát hodíme balonem, tristakrat plysakem, provedeme všechny hlavolamy, hrajeme na koridu a taháme se o fusekle… 

Jedině tak nevnímá, co se děje venku.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 25.12.2023, 16:19:42 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 25.12.2023, 16:02:11

Srabík to schválně hodil na často navštěvovanou stránku. Prostě sem zatekla špína ze stoky, které jsou na fórech běžné. Většinou je distributorem někdo, kdo sám nikdy nic nedokázal, nikoho nezajímá, nemá co druhým nabídnout, tak alespoň kálí nebo ubližuje. No, co už… 🙄

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 25.12.2023, 15:55:35 xxx.xxx.242.84
Anonymní:

Šťastné a veselé.

Obrázek

A stále nemohu uvěřit těm pěti palcům pod tímto anonymně srabáckým příspěvkem.  Buď všechny palce opravdu blbě vidí a nepochopily narážku nebo V. Klause mladšího nenávidí tak, ze se dokáží bavit tím, že se někdo narodil s postižením obličeje. V každém případě je mi z toho smutno. Nějak se tu cítím čím dal méně dobře. 
 Edit - vůbec nejsem příznivcem tohoto člověka, ale tento druh “humoru” považuji za ten nejnižší a nejubožejší.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 19.12.2023, 11:14:47 xxx.xxx.65.248

Bylo mi raděno mírné plácnutí proutkem nebo vytřepání za kůži.”

Dodávám spolu s Keriton: Dobře si vybírejte, od koho si necháte poradit. Výše uvedené doporučení spadá do prehistorie výchovy psa, čekala bych to od někoho, kdo zastává např. názor, že pes se na zahradě vylítá sám…

Můžete se tím zkusit řídit a sama záhy zjistíte, že vás právě tahle rada pošle přesně na opačný konec cesty, než je ten, kam chcete jít. 

hmn odpověděla přesně, není co k tomu dodat. A dle uvedeného plemene a typu otázky bych ještě dnes sedla k počítači a našla si na začátky práce s vaším tvorem někoho zkušeného. Vězte, že se vám to bohatě “zaplatí”… vzít si pár lekcí dobrého cvičitele. 

  

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 16.12.2023, 22:01:44 xxx.xxx.242.84
Xerxova:

tak tedy nejprve Yoda - po vzoru pudlích dam jsme vytáhli reflexní nákrčník… schválně volný, kdyby se někde chytil, aby se snadno svlékl… První dvě jsou úterní z Hradčan, dvě z týdne za humny a ta poslední je z dnešní cesty “o patro výš”

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ta jeho tlama mě nepřestane fascinovat 😆 on musí dokázat natáhnout vodu z misky, i když skloní hlavu jen o pár centimetrů. Z něho to štěstí nesálá, z něho prostě plandá všemi směry. 😍

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 15.12.2023, 09:28:33 xxx.xxx.65.248

Obávám se, že Zrzavcům brzy dorazí rozezlená petice od namíchnutých čtyřnožců, pokud to všude bude probíhat jako u nás. Včera jsem o 10 minut zkrátila psí hraní, abych si o 10 minut dříve mohla začít číst… 🙊🙈🙉😳

Takže Eliette a Thierry už to podepsaly 😳😳😳 ….a daly mi drápy na krk, takže jsem musela odpřisáhnout, že jim dnes sebraný čas vrátím, a to s úrokem úrokem 40 %. Lichvářky. 🤨 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.12.2023, 13:27:56 xxx.xxx.65.248
Zrzavci:

U nás je asi pořád málo vody,

protože ji máme u nás ve sklepě, ještě v jednu v noci jsem tam vytahovala vodu ven. A to jsme si mysleli, že už to máme vychytaný a voda se tam nedostane. Tak normální voda ano, ale tající sníh to dokáže.


Vy jste hrozně hrrr, Zrzavci. Vydržte do jara. My máme na chtě celou zimu ve sklepě krytý bazén, tak se můžeme koupat tam. No a na jaře zase ta voda někam odejde a tak chodíme do venkovního koupaliště, do řeky. No, řekněte, kdo to dneska má? A bezpracně.  

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 12.12.2023, 10:46:13 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 12.12.2023, 10:28:35

Orionko, vůbec nic z vás nedělám a proto jsem napsala - opravte mě. Mně pořád naskakuje ten Nárožný (však víte - formuluj přesně!) Dneska se kašle i na pravopis, takže obecně lidé mnohdy něco napíšou a z textu vznikne jiný výklad. Mě chytají právě za vlasy všechny výrazy, které označují celou skupinu lidí bez ohledu na jinakosti. (Někde jsem tu zrovna použila “pejskař” v tom kontextu, že není pejskař jako pejskař / takže s emotikonou) A když jste napsala “rouškař”, tak se mi rozsvítilo to červené světlo a spustilo poplašné zařízení, které mě vede k osobnímu odboji proti jakémukoli zobecňování. Ano, zaútočila jsem na to slovo, ale nikoli na vás. Zase se budu opakovat - jsme složeni z mnohosti a že se mi nelíbí jednotlivost, neznamená, že odsuzuji zbytek. Jsem ráda, že jste zareagovala, děkuji.