Aktuálně: 4 645 inzerátů177 456 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 02.12.2023, 11:06:29 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 02.12.2023, 10:58:08

No tak je to trochu trapas, že si lidé vyšlechtili plemena, která pak v přírodě musí vypadat jak šašci 😳

Dost jsem se styděla, když jsem se svými psy poprvé vyšla v nějakém hadru. Ale ony si o to řekly samy 🤷‍♀️

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 02.12.2023, 09:35:27 xxx.xxx.242.84

Tak vy všichni šťastní venkované tohle znáte každou zimu, ale v Prahe jsem takovouhle fotku neudělala ani nepamatuji. A hlavně! Skoro nic nikde nejezdí! Juchů. Praha bez aut. Uklidila jsem kolo a vyndala běžky. V pondělí na nich jedu do práce. 💪 

Přeji všem  zasypaným, aby přežili. Chyběli byste mi. 😳

Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 23:29:32 xxx.xxx.242.84

No vidíte. A pak vidím babu s pinčem, pinč podobnou deku přes kousek zad, baba stojí a probírá s jinou klepy a pinč se klepe 🙄

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 22:52:33 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 01.12.2023, 22:09:53

Tak když vidím vaši profilovou fotku, tak vy asi budete mít zkušenost s jinou botičkou. Takovou, co drží a má i lepší střih. My koupili něco v prvním zverexu, noha poraněná, museli jsme ven a venku prosolená čvachta. Tam bude možná zakopaný pes. 🙂 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 22:42:19 xxx.xxx.242.84

Máme Hurttu, ale máme i levnější vestu a není to šunt. Ta Hurtta (Expedition Parka) je paradoxně nejlepší na expedici po Praze, když mrzne, až praští a my se vlečeme na vodítkách. Takže jí šetříme spíš na pudlí důchod. Jinak, jak jsou v pohybu (i když já jdu pomalu a ony na volno krouží kolem), mají raději tu lehčí a levnější variantu. Tu jsme koupili za 600,- v Equiservisu. (foto přiloženo) 

Teď tam mají stejný střih jen v těchto barvách: https://www.equiservis.cz/deka-plastenka-na-psa-w-8519cz516/?enum=1098 …a jsou i vybrané velikosti a oproti těm našim má krk vykrojený. Ale ani ta jejich řada Bucas Freedom by nemusela být zlá… 

suma-suma: to jen náš poznatek, že není všechno pod tisíc korun hadr. Chce to ale ideálně sáhnout si na to, vyzkoušet…

Obrázek Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 21:51:49 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 01.12.2023, 20:57:16

Botičky v tomto případě nepomohou, nejde o ochranu tlapek, ale srsti až ke kolenům, na kterou se lepí sníh a po deseti minutách nese pes na každé noze čtvrt kila tahajícího ledu. Čím větší pes, tím snadnější řešení. Na briarda, pudla, afghána se šijí přímo návleky s gumami i sucháčem. Horší je to s miniaturními kudrnáči, pro ty není na trhu nic. Naše pudlové jsem navlíkla do fuseklí, protože je to zanedbatelný náklad oproti všem profi řešením. A když ta pometla lítají po lese, ztrácí to. Ztrácí i ty botičky… tu měla při poraněné tlapce a z nohy jí to padalo. Musela bych to utáhnout tak, že by jí nešla krev do nohou… V tom je výhoda vašich psů. 🙂 Ve fuseklích vypadají jak šašci, ale je to účinné, no. 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 20:08:41 xxx.xxx.242.84
Dafi:

Thielli-prosím vás,jak vám to na těch holkách psí drží ty ponožky?Dafina i Maxík-taky se jim dělají koule i když olejuju,oba pak stojí,nechtějí chodit…jak to děláte,že to drží na nožkách?


Musí to být těsné rourky, ideálně s pevnějším lemem nebo gumičkou na koncích. Těsné natolik, aby to nesjíždělo, ale zase nesmí škrtit. Kdo má doma stroj, může vzít kus pružné látky a ušít si rourky na svou velikost. Na naše čuby stačí ty podkolenky dětské velikosti 15-16. Ale stejně teď také už hodinu sedím s jehlou v ruce a tenoučkou gumičkou obšívám tu prostřiženou špičku. Tam, kde je guma v lemu, tam to drží, ale to prostřižené se hodně povolilo… ještě, že psi nemají nohou jako hmyz… 🙄 

A samozřejmě ani tato ochrana není úplně dokonalá, ale zatím je to to nejlepší, co jsme vymysleli. Olejování nepomohlo vůbec, jen jsme pak měli naolejované auto zevnitř… Občas to trochu sjede, občas vykouknou chloupky dole a hned se na ně něco chytá, ale troufám odhadnout, že tak 80 % zmrazků bylo fuseklí zablokováno. 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 19:21:37 xxx.xxx.242.84

Ta černá kráčmera už zase jednu novou ztratila, jak lítala zase jak střelená 🙈. Chce to fakt ty nejmenší, uzoučké. Nebo je zabrat v ruce. Jak se namočí, povolí trochu. 🙈🙈 takový nádherný fusky! Ještě, ze vždy kupuji alespoň čtyři náhradní…

Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 10:36:22 xxx.xxx.65.248
Daja:

Se mi zázrakem podařilo stáhnout Chulia.

Obrázek

Dovoluji si bez dovolení použít jeden obchodní název 🙂: Dokonalá láska

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 10:24:55 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 01.12.2023, 10:22:59

No ano, ale když do excelu zadám chybný vzorec a z matiky vím kulové, ani mě netrkne, že mi to počítá špatně, ne? 😄

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 10:19:07 xxx.xxx.65.248

Vygůglila jsem si slovo “Ambis”… (ne, fakt jsem to neznala, za mých studií ještě tyhle vzdělávací ústavy nebyly) a dost mě překvapilo, že škola vyučující ekonomii a bankovnictví si do prvního banneru napíše “bez matematiky” 😲 …něco mi uniká? Ono už se v ekonomii a bankovnictví nepočítá ?

Jinak - jakkoli se přikláním k názoru, že paní Bobošíková bude “výt” s kýmkoli, jen aby zůstala přišpendlena mezi paprsky slunce, považuji na druhou stranu za ubohé a podlé v diskusi útočit na cokoli jiného než je výrok o sobě sám, v případě, že ho rozporuji.

Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 09:44:20 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 01.12.2023, 09:08:59

Jo a chyba v psaní, já o tom vim, že chybují, proto málo sem píšu a timhle se zase stahují, děkuji.

Tak to by byla snad trochu škoda, ne? Tady nejsme na semináři z lingvistiky. Někdo prostě ty chyby tolik nevidí… no, co už… Nevypadá to, o tom žádná, ale snad se tady trošku už známe a víme, kde co komu jde nebo nejde, tak se snad nebudeme soudit podle jedné vlastnosti/dovednosti, když jsme všichni složeni z mnoha vlastností a dovedností. 

Já považuji za trapné, když sem vletí někdo zvenku, začne poučovat se vztyčeným ukazovákem a  má v textu hrubky. To pak ten ukazovák vypadá fakt směšně… Jiná věc je, když někdo píše jako vy, přináší sem kus své duše a občas přehlédne pravopis. 🙂

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 08:40:22 xxx.xxx.65.248
strapaty:

Chcel by som sa opytat.Krmime nasho maltezaka granulami Brit premium.Zeria dobre.Stolica dobra, vitalita dobra…len postava ako kensky maratonec.Davky dostava trocha cez, no nie a nie pribrat.A teraz v zime…trasie sa ako osika.Nema skoro vobec tuk.Mali by sme zmenit stravu.Z barfu zvracal.Zral s chutou, ale zvracal.


Naše zkušenost: hnědá přechod na barf bez problémů, černá zvracela. Přecházeli jsme postupně. Takže nejdřív ráno trochu nebobtnavé granule, odpoledne kousek masa (zataženého v horké vodě) a pak pomalu měnit poměr a přestat zatahovat v té vodě, a do měsíce nebyl problém. Kuřecí ale vyhazovala i pak = vyřadili jsme úplně. A k té kost a kůži postavě - bylo to to samé. Černá, ač dostávala naloženo stejně jako o pět kilo těžší hnědá, stále hubená jak lunt, bez gramu tuku. Přidávali jsme i lososový olej, někdy těstoviny…a nic. Hubená. Přibrala až po kastraci, dvě kila. Po změně z granulí na maso ne. Ale na veterině vše ok. Takže má kabátek. 

OT: Někde jsem tu dávala odkaz na vyzkoušenou a přitom docela levnou kvalitní kombinézu, kterou nabízejí už šest let stále ve stejném provedení, dobře se obléká, není úplně tlustá, dobře se v ní pohybuje, za nás se opravdu povedla - dávám znovu: https://www.zoohit.cz/shop/psi/oblecky_pro_psy/zimni_oblecky/overaly/638910?origin=hopps&q=overal&i=2&ro=10 ;;

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 07:40:38 xxx.xxx.65.248

Navazuji na předchozí - ano, kyčle se mohou ozvat, člověk má více nohy od sebe a ano širší lyže (s vroubky) s volnou patou udělají podobnou službu. Kdysi jsme takhle z legrace chodili na gympl na “lyžích” po Praze, když napadlo. Koupili jsme na bazaru za hubičku takové ty dětské široké lyžičky, dali na to delší řemínek jako na kandahára a hurá do školy. Člověku nebylo líto s tím jít přes silnici, přes kameny, prostě šel pořád rovně, občas se i popovezl… 🙂

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 30.11.2023, 09:03:34 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 30.11.2023, 08:47:32

Efe, děkuji za naději. 🙂 Kdyby odešla první černá, také myslím, že by to nebylo tak zlé. Hnědá si jede na svém prkně, černá je odmalička svázaná se smečkou. Ona lítá v lese mezi rozcouranou skupinou, ona sedí u těch dveří, ona se zvedne a jde do místnosti, kde jsem zrovna já a když si pro něco jdu jinam, hned jde také a se mnou zase zpět. Doslova pro ni platí “chodí za mnou jako pejsek”. Je jen o 10 měsíců mladší než hnědá. No, uvidíme, až to nastane. Máte pravdu, dopředu se hroutit nebudeme 🙂