Aktuálně: 4 665 inzerátů177 667 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.12.2023, 12:20:26 xxx.xxx.65.248
Aluška:

Chodím s  Mirďou do lesa mezi půl sedmou a osmou večer. Jediný místo kde mám trochu obavy, je kde si myslivci zakrmujou pro divočáky. Tam si zpívám, aby se stihly zpakovat, než tudy projdu 😀


Tak tady musím navázat, jak se pěkně dá vytvořit nechtěné spojení. 😄 Opět nepřekvapím, kdo je hrdinkou (nápověda: naše hnědá). Když jsem míjela místo v lese, kde měla zvěř krmelce nebo kde měli nasypáno divočáci, tak jsem zrychlila a řekla hodně hlasitě: tady je tak krásně, že musím zatleskat radostí. (abych jako na minutu tu zvěř poodehnala). Udělala jsem to takhle dvakrát a potřetí už hnědá vyrazila bez váhání: Kde se tleská, tam by mohla být zábava v podobě zdrhajícího zadku. 😄 

Pak jsem ještě udělala kontrolní situaci na prázdné louce a potvrdilo se. Obě po zatleskání začaly lítat kolem jak splašené a začaly hledat “vodiče”. Takže jsem pak zase musela spojení roztleskat jiným směrem a kolem krmelců jsem se vrátila k triviálnímu “ke mně”. 🙂 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.12.2023, 10:34:48 xxx.xxx.16.248

Kdybyste nesehnali nic ze severského luxusu, pak já opakovaně doporučuji tento overal. Máme Hurttu, Rukku i toto a toto teď nosí nejčastěji. Na stránkách 240 fotek psu v tomto modelu, včetně buldočků. Máme je už 6 let.

Na první fotce evidentně špatná velikost, nevejde se mu krk. Ale overal má krátké nohavice, takže větší velikost pro malého psa není problém. V pase zdrhovadlo. Dobře se obléká.

https://www.zoohit.cz/shop/psi/oblecky_pro_psy/zimni_oblecky/overaly/638910?origin=hopps&q=overal&i=1&ro=10

Obrázek Obrázek Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.12.2023, 09:12:01 xxx.xxx.65.248

Napadlo mě, že ten starý “PR” článek může být klidně podvrh od někoho, kdo množí. Stejně jakou jsou dnes na netu na míru napsané spotřebitelské recenze…  škoda, že to bylo vytaženo ze záhrobí zpět na světlo…

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.12.2023, 09:09:31 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 06.12.2023, 08:55:26

🙄 tak udělejte výjimku a vemte na milost ty moje dvě curly coated pudly 😊 dyk je můžete mít ráda na dálku i tak, což? 😊😊 fotky prostě přeskakujte, no 😄

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.12.2023, 07:58:23 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 05.12.2023, 23:33:02

Máte pravdu Balu, že nejde srovnávat plemeno zničené přešlechtěním a úpravu srsti, ale přeci jen - řekněte, proč se pudlům s vyšlechtěnou srstí do kudrn zase ta srst natahuje, aby se dali takto stříhat? Mně, když poprvé řekla chovatelka, že musím od štěněte srst natahovat přes kartáč, abych pak mohla dobře ostříhat, tak jsem si vzpomněla na neteř, která s vlasy podstupovala jako dítě toto podobné, a hned jak dorostla velikosti schopné vzdoru, okamžitě matku s kartáčem zapudila. Vím, že jiní psi zase musí vydržet jiné věci a nikdo se jich neptá, jen tady mi stále u těch pudlů naskakuje velké PROČ? (A to nemá nic společného s tím, že se nám dvěma líbí jiné modely - ale zrovna vy máte nádherné plemeno samo o sobě, krásné, co vypadá jako pes… 🙂)

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 05.12.2023, 15:21:28 xxx.xxx.65.248

Já tomu nerozumím. Máte ho rádi, zatím mu bylo třikrát zle za šest let. Tisíce za případné vyšetření jsou moc. Takže dál budete mít psa rádi bez veterináře s tím, že buď to zase přijde nebo ne.  Když to přijde a pak zas, možná půjdete. Když vám veterinář řekne - ošetření a léčba za tisíce nebo uspání za patnáct set, bude tedy podle rovnice to uspání a pak zase přijde nějaký voříšek maximálně za patnáct set adopční poplatek… rozumím tomu tak, že se to prostě nevyplatí opravovat. Jako třeba pračka. 

No, chápu, dnes většina potravinových zvířat nemá pro lidi ani tuto malou cenu, ale pak má zřejmě vyjádření spojení “mít rád” evidentně širší rozsah, než jsem dosud myslela. Promiňte mi. Já přijetí zvířete a péči o něj mám nastavenou jinak a z takových počtů je mi vždy hodně smutno.  Přeji, aby váš pes byl zdravý.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 05.12.2023, 14:21:43 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 05.12.2023, 09:47:03

V tom případě jí podávám přihlášku na DAMU. Kdybyste viděla její výraz nad psím hlavolamem, rozplakala byste se. 🙄 …no vidíte, a já myslela, že zvládne pouze FTVS.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 04.12.2023, 17:58:40 xxx.xxx.242.84

Prosím tímto Lupuse4 nebo kohokoli dalšího znalého musherských bot. Praha v tuto chvíli je na zemi složená z umrzlého ledu, rozčvachtaných vrstev prosoleného sněhu, ostrých posypových kamínků a nejméně je normálního sněhu a normálně ušlapaných pěšinek. Vrátily jsme se teď s dámičkami z vycházky, kde se občas chodilo po třech, protože buď ta sůl nebo kamínky… No, opravdu jsem nemyslela, že někdy budu dávat psům boty… 🙄 nemám s tím vůbec zkušenost. Teď jsem se dívala například na nonstop dogwear protector bootie a několik lidí psalo, že to ve sněhu psi hned ztratili… poradí někdo, co neztratí ani naše lítací černé pometlo, které se občas chová - slovy Zrzavců - jako utržené ruské kolo? 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 03.12.2023, 11:25:38 xxx.xxx.242.84

Já už se neřídím tím, co je mi “blbé” z lidského pohledu. Když mi psi dají najevo, že je jim zima, že jsou promočení na kost a klepou se, že je jim vedro… jednám podle nich. Ve třicetistupňových vedrech je také nevláčím po slunci a tak, když je jim zima, hodím jim přes záda deku nebo pláštěnku. Jsou to psi, kteří žijí v bytě a nemohu je srovnat s pastevcem, který pomalu s podzimem přestrstí a je raději venku než v domě. Jak už zde jinde psali jiní - je rozdíl mezi módním a funkčním navlékáním zvířete. 🙂 Styděla bych se dnes už jen, kdyby šly čuby ve zlatém oblečku s kožešinkou na límci. Minus patnáct venku a dvacet tři v domě. To je třicet osm stupňů rozdíl z minuty na minutu.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 03.12.2023, 09:50:52 xxx.xxx.242.84

Dajo, přeji vám se Sazínkem dlouhý, krásný a zdravý čas. A jinak - vítejte v klubu - od nynějška máte psa, který bude na většině fotek vidět jen jako obrys 😀