Proč má spousta lidí tendence předhazovat něčí věk. Diskutuje slušně, nikoho neuráží. Tak je to jenom proto, že má jiný názor?
Příspěvky uživatele
Ladd
U nás se to už pěkně rozjíždí. Hlásím hejno vrabců. Letos jsem dal krmítko až doprostřed dvora, tak neřeknu jakých, ale typuji polňáky, těch jsme tu měli vždy hejno + jeden, dva páry domácích (teta o 300 m dále zase mívá hejno domácích ). Hejno koňader a nejspíše jen jedna modřinka (zajímavé, že u tety jsou sýkorky sporadicky). Zatím čtyři hrdličky a párek kosů. No a pak dnes sameček dlaska (ve všední dny tedy nevím). A pak celoplášťově hnědý ptáček s šedým bříškem, ten nebyl na krmítku ale hledal v záhonu. Podle šídlovitého zobáčku hmyzožravec. A asi půl metru od něj střízlík. To mě na chvíli zmátlo, že to jsou dva střízlíci. Tenhle ale neměl ocásek nahoru a byl o fousek větší. Nějaká pěnice?
Wiki píše:
“Ostříži se podobá dřemlík tundrový (Falco columbarius), který se liší kontrastní kresbou hlavy a vyskytuje se v ČR v jiném ročním období (každoročně protahuje i přezimuje)”
Podle fotek na Wiki by to mohl být on, ptáka velikosti holuba je prý schopen ulovit.
Nejpravděpodobnější ale vzhledem k početnímu výskytu by asi ale byl ten krahujec.
Slepice zkrátka ostruhy mít nemají, je to typický samčí znak. Možná proto, že je to tak jasná věc, tak se to tam ani nezmiňuje. Nejspíš se tam ale zmiňují výrazy jako samčí a samičí pohlavní znaky, pohlavní výraz a tak..
Tak je to starej i a d. Když si představím, co ptáků těma mastnejma a slanejma čipsama zabije, tak klidně budu hulvát.
Do očí bych mu to ale vzhledem k jeho věku samozřejmě neřekl.
Kdyby bylo léto, tak řeknu pár dní ho nepouštějte domů a je vyřešeno.
Teď začněte tím, že mu dáte záchod s kočkolitem i ven.
Až tam začne chodit, tak ten doma zlikvidujete.
Jako třetí krok mu nasypete hromádku kočkolitu někam volně.
Jako čtvrtý krok, pokud toužíte hrabat se v kočičincích v záhonech, je přestat mu ten kočkolit sypat.
Verun:Několikrát , akorát se mi vždycky vysměje, že jim to chutná…
Ignorant a debil. To mu vzkažte.
Chce to víc lidí a v klidu je nahnat do nějakého dvora nebo zahrady. Tam už je odchytíte a převezete.
Každopádně by se měl postarat místní úřad.
Imunita se nezíská?
Tak. 👍
Vźdyť píšu: Lidé musí jíst.
Slepice od půl čtvrté čekaly před brankou, na odpolední krmení, po té co se nažraly, tak se vydaly do louky na pastvu. Takže nasycené. Přes den střídavě odpočívaly na oblíbených mistech , mezi tím se pásly.
Bodlinko, většina zvířat si stanovuje své teritorium, ve kterém se pohybuje, odpočívá, spí. Ty slepice v hale by si určtě stanovily teritorium větší, kdyby se nemusely prodírat zástupy jiných. Že, by jim venku bylo lépe (po aklimatizaci), o to se snad nepřeme. Holt ale lidé musí jíst.. Jestli je volný chov na podestýlce v hale lepší než ten v obohacených klecích se nepřu. V drůbežnictví jsem pracoval, ale už je to nějaký pátek. Ty podestýlkové haly byl na konci turnusu humus, ovšem ty pidiklece nelidské.
Je to buď tečka a čárka nebo tečka a tečka. Je to vidět už od narozeni.€
Jestli můžu jako neholubář. Sousedi chovali holuby roky. Hejno, tak 30 ks. Holubi pravidelně polařili, vraceli se na jejich střechu. Nikdy jsem nezaznamenal, že by sedali na střechy cizí, zrovna tak nikdy nezalétali k nám na zahradu, a že jsme obhospodařovali “lány”, kde by mohli přistát a zobat. Možná to ale bylo tím intenzivním polařením. Buď létali po širém okolí nebo odpočívali doma.
Ta dlouhá sláma je špatně. Kuřeti se po ní špatně běhá a může o přijít k úhoně. Kvočna, když se dá do hrabání, tak všechno lítá na všechny strany. Mohla by ho pod slámou přišlápnout. Lepší by byly hobliny. Jestli nemáte možnost, tak slámu nakrátko nasekejte sekyrou nebo přejeďte sekačkou (říká se tomu řezanka).
To jí tam spíš přidávala ta druhá.
K sedící kvočně by jiné slepice neměly mít přistup.
Pod kvočnu se dává plný počet vajec najednou a kuřata se pak najednou vylíhnou. Teď v zimě, v tom sklepě a pod žárovkou se nic neděje, maximálně z těch vajec sleze. Což je škoda těch nevylíhlých. Na jaře ale, místo rozvleklého sezení, by měla hejnko najednou vylíhlých kuřat vodit po venku.
Ten váš novej přírůstek je taky fajnovej.
My už se také zařekli, že se už ničeho ujíímat nebudeme, po to ¾ roce, co jsme s tím pacholkem absolvovali. Určitě ne nějaké dospělé tuláky. Malé kotě je něco jiného. Alibisticky jsem rád, že jsem na žádné nenarazil.
Naše kočička byla do jara na rok v bytě. Sousedi maji 7 koček, tak to tam měly za své. Již si ale svůl rajón vydobila zpět. Někdy byla zakřinutá a chodila jen po půdách a střechách, to asi dostala, jindy na dvoře chlupy z cizí kočky a ona jak suverén. Ale je fakt, že stále drží “bytové” zvyky 😀. Na noc je až na výjimky pravidelně doma, u někoho v posteli a přestala se toulat. Ped tím třeba dva dna nepřišla (kastrovaná) a kdyz se vrátila, jídla se nedotkla. U nikoho určitě nebyla, kdo by ji krmil, je nedůvěřivá.
A tohle naše holčička.
Všiměte si toho ocasu. Kdyby se u Benátek vyskytovaly divoké kočky, tak bych řekl, že je mixnutá. Její až urputný lovecký pud a akrobatické kousky, které zde občas zmiňuji by to potvrzovaly.
Tohle je ten syčák.

