Aktuálně: 4 849 inzerátů175 207 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 13:59:34 xxx.xxx.226.6

Jako znám důchodce, co pořád výletí a trekují a jezdí na kole a taky takové, co mají problém se zvednout od tv.

No ano, přesně . Moje máma psa teda naštěstí nechtěla, ale prostě byla přesně ten typ, kde by jakékoliv zvíře - a to ona je měla ráda, bylo spíš chudák. Já jsem mohla do určitýho  jejího věku počítat s pohlídáním, lehkým povenčením, obstaráním, když jsme jeli na otočku na koncert, ale že by sama měla dlouhodobě zvíře, to by prostě k tomu nebylo. a on si to ten člověk nemusí úplně uvědomit, že pokud doteď zvíře neměl, zatraceně se mu přetočí život. S tím psem ven musí prostě, musí - každý den a za každého počasí, a ne jen kolem paneláku, to je prostě málo, max. tak pro pekinéze, ale tam zase ty chlupy …. a máma mojí kamarádky, jezdí na kole, chodí plavat, s jejich jozefpčikem chodí řádný a pořádný procházky… a to není rozhdně čerstvá důchodkyně. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 13:47:47 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.03.2024, 13:31:43

Buggyro  miluju vaše řešení problémů! měla byste se tím živit. Ono by to navíc mohlo fungat i jako protikočičí plůtek, páč to by jim taky mohlo zabránit, aby tam chodily a konaly potřebu. Megi nezabrání nic teda, protože plůtky proti buldozerům se nedělaj, to skončilo s érou komundíry na hranicích.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 13:01:22 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 08.03.2024, 12:11:31

Supr nápad.

By to byl, kdyby člověk nestavil! 😀 

Ale já půjdu vedle za “babičkou” a ona jich má na zahrádce půlmiliardy a slíbila mi, že si můžu vzít. Tak budu saturovaná.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 12:59:35 xxx.xxx.226.6

Já jen tak namátkou ještě cituji z nabídek psů k adopci:

Ferda přišel do Tyldy koncem léta 2023. Jeho majitelka odešla do domova důchodců. Od štěněte žil u boudy na řetězu, jako mnoho jeho předchůdců ????

Bobík byl z našeho útulku adoptovaný již v roce 2019, ovšem bohužel majitel začal mít vážné zdravotní potíže a o Bobíka se již nadále nemohl starat. Proto se k nám vrátil zpět…..

Moje jméno je Rony a patřím mezi voříšky z říše jezevčíků. Je mi 10 let a jak už to tak bývá, přišel jsem o paničku z důvodu jejího věku a nemoci.

A to jsem fakt v rychlosti sáhla jen do první nabídky malých psů z útulků, nešla jsem po tom záměrně.

Ti psi doplatí na to, že dělají společnost nám lidem.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 12:50:07 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.03.2024, 12:34:44

Ok, takže pejsek. a ještě jedna základní a hodně podstatná otázka - když se s paní něco stane - má se o psa a ale i příp. jiné zvíře kdo postarat? Ten pes je z toho nejkomplikovanější. A taky je pro ně hodně vleký stres, pokud zase musí změnit majitele. Já tím neříkám, že si psa paní nemá pořídit, to vůbec ne, ale je zapotřebí napřed do důsledků domyslet vše a případně se domluvit s tím spolkem-útulkem, že by kryli záda - nicméně by to pro toho psa znamenalo, že zas skončí v útulku a to není úplně fajn pro jejich psychiku, takže je lepší mít opravdu dobrou zálohu pro ten případ, že - přijde třeba potřeba nemocnice, nebo pak prostě stáří se ozve (nevím věk,to je jasné) . Jen předestírám co všechno je zapotřebí dotáhnout do konce. Ono i pro vlastní klid, protože když se pak něco semele a já ještě řeším to, že moje milovaný zvíře se ocitá v trablech, tak to je blbý.

Motýl je plemeno psa Papillon

https://www.google.com/search?q=papillon&sca_esv=224fa05bca59979e&rlz=1C1GCEB_enCZ946CZ948&ei=PPvqZfTMEe2Li-gP8K6hqAg&udm=&ved=0ahUKEwj02rLAzOSEAxXtxQIHHXBXCIUQ4dUDCBE&uact=5&oq=papillon&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiCHBhcGlsbG9uMgoQLhhDGIAEGIoFMgUQABiABDIUEC4YgAQYxwEYrwEYmAUYngUYmQUyBRAAGIAEMhQQLhiABBjHARivARiYBRieBRiZBTIUEC4YgAQYxwEYrwEYmAUYngUYmQUyERAuGIAEGMcBGK8BGJgFGJoFMgUQABiABDIFEAAYgAQyDhAuGIAEGMcBGK8BGI4FMhkQLhhDGIAEGIoFGJcFGNwEGN4EGN8E2AEBSNwQUABY1AxwAHgAkAEAmAHiAaABpAaqAQU2LjEuMbgBA8gBAPgBAZgCCKAC-wbCAgoQLhiABBiKBRhDwgILEAAYgAQYsQMYgwHCAgoQABiABBiKBRhDwgILEC4YgAQYxwEY0QPCAg4QABiABBiKBRixAxiDAcICCBAAGIAEGLEDwgIZEC4YgAQYigUYQxiXBRjcBBjeBBjfBNgBAcICDRAAGIAEGIoFGEMYsQPCAg4QLhiABBiKBRixAxiDAcICCxAuGIAEGLEDGIMBwgIIEC4YgAQYsQPCAgwQLhiABBiKBRhDGArCAggQLhixAxiABMICERAuGIMBGK8BGMcBGLEDGIAEwgIEEAAYA5gDALoGBggBEAEYFJIHBTUuMi4xoAeboQE&sclient=gws-wiz-serp

edit - pokud psa - tak se taky přikláním k tomu dospělému voříškovi z útulku (nebo i plemeni, většina plemen má své V nouzi)

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 12:45:07 xxx.xxx.226.6

Tohle přesně říkala moje druhá polovina. Jenže si neuvědomil, že toho stačí opravdu málo a když vezmu, co všechno jsme likvidovali do nebezpečného odpadu my, po koupi Domečku….tohlede budou ještě u některých nemalé zásoby, bohužel. Normální člověk to mít nebude. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 12:22:20 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.03.2024, 11:39:35

Já s dovolením položím dvě základní otázky, než se začne bádat:

* počítá s tím psem paní důchodkyně, přeje si ho ona sama? (protože leckdy lidé v dobré víře darují důchodcům psa a oni o to nestojí)

* má paní zkušenosti se psy? S výchovou, péčí a tím vším kolem psa, co pes obnáší, potřebuje?

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 12:17:38 xxx.xxx.226.6

PLZEŇÁCI POZOR - POKUD O TOM UŽ NEVÍTE, TAK ZAS NĚJAKÝ ŠMEJD ŘÁDÍ

https://plzenska.drbna.cz/krimi/14333-pes-sezral-maso-prospikovane-hrebiky-a-zemrel-neznama-osoba-hazi-otravene-navnady-za-zahrady-u-domu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=0NtuYxjnVlF-202403080956&dop_id=26718137

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 12:16:59 xxx.xxx.226.6

PLZEŇÁCI POZOR -dám to nejdřív sem  a pak i do všeobecného pokecu (jsem dneska jak černá kronika ☹️ )

https://plzenska.drbna.cz/krimi/14333-pes-sezral-maso-prospikovane-hrebiky-a-zemrel-neznama-osoba-hazi-otravene-navnady-za-zahrady-u-domu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=0NtuYxjnVlF-202403080956&dop_id=26718137

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 11:50:47 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 08.03.2024, 11:23:18

Jojo, má můj velký obdiv a když byl dřív čas, furt jsem k nim nakukovala, máma byla jejich věrná fanynka. Tak moc držím palce, aby se to uzdravení podařilo dokonale.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 11:49:23 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 08.03.2024, 11:23:17

No však tam paní píše, že ty kočky zavírat, jenže, co ty myši, že jo. Já se snažím Mousese fakt korigovat, co to jde, jakmile třeba vidím, že je ptačí hodinka a napere se to šécko ke krmítkám, tak jde dom a tuhle jsme měli hezkou možnost nácviku, protože zaregistroval ptáčka- podle mě zvonek a podle mě bohužel i nemocný, letěl, sednul na strom a Mouses okamžitě zaregistroval a šup pod vořech, tak jsme si to probrali, že ptáčky jako necháme být. odvolání, koncentrace na mě a tak jako podobně. Ano vím, kočka, ale prostě se snažím využívat situace k tomu, že myšilov podporuju, ptáčky nikoliv. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 11:01:03 xxx.xxx.226.6

Já vím, není to pes, ale prostě potřebuju si ulevit na duši, protože - tohle co se děje, se prý vůbec dít nemusí, prý záleží na tom JAKÁ  ta debilní řepka se zaseje. Tahle srna měla aspoň malý štěstí, Makovští jí postavili na nohy a třeba se to podaří i víc, ale ti další mají bohužel smůlu. a přitom tedy asi řešení je, jen musí zemědělec asi chtít ☹️

https://www.denik.cz/zvireci-denik/srna-zachrana-makov.html

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 10:21:59 xxx.xxx.226.6
hmn:

“takže ne, že by neuměli a nebývali, ale víc prostě moc nechtěli, nestáli o to být v baráku”

lesnížínka, nepochopila jsi podstatu mého  příspěvku. Tví psi byli naučeni, že pro ně to lidské doma NENÍ doma, šlus, tečka, bodka. A proto nelze poctivě argumentovat, že tam být nechtěli. Nic nehodnotím, nesoudím. Jen konstatuji.


Tak. Myslím, že to je asi nejlíp vystiženo. 

Já jsem tu kotcovou Taliprdnici dávala jako příklad toho,  že i ten pes co nikdy nebyl uvyklý být venku, se dá navyknout na to, aby byl prostě součástí domova, aby byl zvyklý být s ostatními uvnitř, neb  se toto naučila i když o nás nestála. NESTÁLA tedy = takže žádné  

…dají cokoliv za to, aby byli s člověkem, aby jim někdo projevoval lásku, prostě měl je rád.

Nic takovýho, to my jsme ji učili být součástí smečky. Ten argument je právě naprosto mimo. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 09:07:36 xxx.xxx.226.6

Jen, kdybyste si nevšimli, tak pro jistotu dám sem článek, jistota je jistota.

https://www.chovzvirat.cz/clanek/1238-otrava-orlu-na-pribramsku/

Zavřela bych takovýhle šmejdy, až by zčernali a ještě by museli makat, makat a makat, šli by kopat výkopy bez ohledu na to, že jim je s největší pravděpodobnosti bližší odchod do důchodu než maturitní vysvědčení, hajzlové.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 08.03.2024, 08:40:51 xxx.xxx.226.6

Mám psy bytové, psy útulkové a psa čistě z kotce vzaného, v bytě nezvyklého. A toho z těch všech můžu směle dát jako příklad teda.

Ohař, myslivecký to pes, v kotci chovaný - tedy čistě venku. Furt jen venku. Když přišla k nám,  byl to pes, který si s přehledem ustlal na jehličí a chrápal, protože nic jinčího ta fena neznala, o lidi a lidskou společnost  rozhodně víc, než  nestála. Musela se naučit, jak bydlet v bytě. Naučila se to (dřív než to, že potřebuje lidi 🙂 ). A pak  velmi rychle a velmi ráda vyměnila jehličí za gauč. Pamatuju si, když jsem si ji  cvakla, jak tam prvně spí, spokojená , uvolněná. (to by myslivec čučel, jsem si tehdy říkala) . Pak jsme se i se psy přestěhovali na venkov, k domečku se zahradou. A…….světe div se, i tenhle původně psí Mauglí, jak jí říkáme, pes tu zahradu si užívajíc ze všech těch tří psů nejvíc, začne po nějaké době trpět, jak mi říkáme “Venkovkou” nebolí stojí u dveří a moc chce jít domů. Někdy i zapláče, že byla světem a smečkou opuštěna a zapomenuta 😀 a že se chce jít taky válet na ten gauč. 

A ano- když je pes nemocný, nemusí být ani starý, stačí pěkně rozjetý psincák, tak to, že je doma nebo venku, je myslím pekelný rozdíl