Odpověď na příspěvek uživatele Tap z 26.03.2025, 16:10:47
Uvádíte, že “přes zimu budou zavřené”.
ne. neuvádím, nevím, kde jste k tomuhle bludu přišel. Proto jim dělám Alcatraz, aby mohly být venku furt, tedy i v zimě, proto to budu mít s automatickými dvířky, aby mohly být venku za světla i v zimě a žít tak, nejlíp jak můžou žít, protože právě kvůli zvířatům vstávám a odjíždím v nekřesťansou hodinu, abych se i v zimě dostávala domů za světla a tudíž já sama je vypouštět nebudu moct.
Tak buď víte, co kde píšu, říkám a nebo ne. Vyberte si.
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 26.03.2025, 16:41:42
Jasné
Nemyslím, Varaxi, kdyby to bylo jasné nenapsala byste to, co jste napsala a co mě krapítek zaskočilo, to přiznám poctivě.
Na tenhle můj konkrétní dotaz - bych tam odpověď nenašla. Pouze debatu na téma zateplený x nezateplený, nikoliv zateplený, se stěrkou apod. tedy v podstatě stavení hodně podobné tomu zděnému. Stejně tak bych tam nenašla odpověď ohledně té kůry a také ne, zda zastřešení průsvitné /makrolon apod/. jaké někdo uváděl, že má vs. střecha neprůhledná, která se sice nebude tak zahřívat, ale sebere světlo. Takže to se nedozvím, ale to neva, přežiju. Tohle vyjmenované v těch starých příspěvcích nebylo. Nicméně chápu.
Teda ne, právě, že nechápu, protože já buď na otázku odpověď nemám a pak mlčím, nebo mám a nechce se mi odpovídat, protože jsem na stejnou otázku už odpověděla xy počtu lidí za ty roky a pak jsem zase zticha, no a nebo náladu mám a odpovím. Tudíž to bych lhala, kdybych tvrdila, že chápu. Takže jen akceptuju. V pohodě. Narvu si své začátečnické dotazy do trenek a nebudu s nimi prudit ty, jenž posedávají na slepičářským trůně.
Ano psaly / psali. vím.dotaz teď z mého pohledu byl o trošku , jiném,než běžně zateplením kurníku Vs. ten zdeny. Chtela jsem pouze znat nazor.Na komínové vetrani jsem si díky spoustě jiného dovolila zapomenout, nicméně jsem se neptala, ani na tu.pomoc pro nemocnou slepička, tudíž žádný můj dotaz není duplicitní, prostě to tu přispívající zmínili a já logicky zareagovala. Netušila, že by to mohl být problém. I vzhledem k tomu, že tu záplava dotazu nepadá, to ad jedna a ad dva, nikoho nic nenutí do diskuze přispívat. Vytváři-li to ovsem problém, tak o alceptuju ,nemám problém se prostě neptal zde vůbec na nic.
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 26.03.2025, 13:10:22
Ančovičko - jasně, že když slípka bude nemocná, nenechám ji trápit, to vůbec. No budu se snažit, aby se jim dobře a dlouho žilo a snad nic nepřehlídnu????
to provrtání je navíc k tomu otvoru trubky samotné, nebo máte trubku dole/nahoře uzavřenou záklopkou nějakou a větrání obstarávají ty dírky nahusto vyvrtané. Tak asi že jo,? aby tam nic nevlezlo.
No o tak malý slepičky bych se bála dvakrát tolik. Líbí se mi, stejně jako některý plemena, ale tak já mám svou misi, tak budou jen ty halovky nahatý.
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 26.03.2025, 12:03:33
Jo, takže okýnko dolů. Díky Ale! Ten komínek, ten komínek od Peji , ten mě uchvátil. Tetkon ešče aby uchvátil i pana stavitele. Pak by okýnko mohlo zůstat logicky nahoře, otvíralo by se v létě (taky bude zasíťovaný)
Mně to nebude vadit, že to budou odhrabovat, ven se dostane minimum (mám opravdu malý očka toho pletiva) a i tak to vadit nebude. Já se těšim, až spolu na podzim a zjara budem zahradničit na záhonech.
. V kurníku se mi velmi osvědčilo tzv. komínové větrání.
Hmmm, to zní dobře. Protože já sama v sobě vnitřně furt bojuju s tím okýnkem otevřeným i v zimě. Jak moc? jak dlouho?? Abych to nepřehnala na jednu, nebo druhou stranu. Komínový efekt se mi pozdává velmi. Nadnesu panu staviteli. nahoře přikryté sítí, že jo? Nezaklápíte nikdy?
Kompost ve výběhu by se mi líbil taky, ale se tam nevejde. Dumám nad nějakou malou variantou. Že jako udělám kruh s vyšším okrajem a do toho jim budu dávat věci z kůchně, nějakou slámu a ono to časem zkompostuje - viděla jsem na videu a přišlo mi to jako aspoň nějaká alternativa. Pouštet holky taky budu, až budu doma. Mám takový pěkně zarostlý rožek zahrady pod lipkou, jsou tam manonie, mochyně peruánská…. to vyhradím vyloženě jim a to asi taky shora přikreju sítí a tam si budou moct být tak jako, když je nebudu moct vypustit volně po zahradě, že to budou mít zase jako něco jinčího, než ten výběh u kurnika. Bude to ten oplůtek co někde zmiňovala Assil, takže to budu moct snadno přesunout jinam. Plus mám v plánu se domluvit s obcí, že by holky sekaly pruh obecního za naší zahradou, kde je veden vodovod a nikdo se o to nestará. Tam to taky můžu shora pěkně ochránit, bude to úzká dlouhá ulička a než to tam holky zkultivujou, tak si máknou 😀
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 26.03.2025, 11:15:53
Mně je takový člověk u zadní části těla, abych to nějak přiměřeně popsala, spíš mi je směšný, nedotkne se mě, ale pokud by přišel někdo nový, slušně by se zeptal a tady tohle by četl, tak to je ………jak to slušně říct? Budu zticha.
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 26.03.2025, 11:13:10
Jasně hrabaní u hrabavý drůžeb nevadí. Počítám s tím, že ji brzo právě zlikvidují, rozhodně nevydrží jak ta štěpka. Zatím jsem nenarazila, že by psali někde , že nepoužívat, tak snad to vadit nebude. Musím ten záhon předělávat, tak když to budu už dávat stranou napadlo mě to využít nejdřív takto a štěpku tam dát, až zničí tu kůru.
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 26.03.2025, 11:00:48
To jo, ale to není ta první odpověď. 🙂
V té druhé jsem se ale třeba - na rozdíl od Vaší odpovědi nedozvěděla, proč zateplení není komfortem, ten důvod, resp. důvody, které jste tu vypsali vy ostatní. Nejsem člověk, co slepě poslouchá, ráda vím proč něco ano a proč ne. Od toho jsem na chovatelský diskuzi, abych se to dozvěděla.
Vypsala jsem, že ano, trusný stůl bude atd. Tyhle zmiňované věci překvapivě pro pana Povznesenýho vím, protože nejsem telecí dáma, za kterou mě může dle jeho vyjadřování považovat, ale snažím se informace získat. chtěla jsem vědět jen jediný, zda ta zateplená varianta nemá nějaký přednosti pro pobyt slepic. A to jsem se dozvěděla. od ostatních.
Vím, že nejste tisková mluvčí, píšu to ani ne tak pro Vás, jako proto, že chování lidí jako je pan Povznesený rozhodně nepřispívá k tomu, aby se tu někdo na něco zeptal, když reagující sepíše v první odpovědi pamflet hodný spláchnutí do záchodu.