Aktuálně: 4 593 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 23.02.2024, 15:59:49 xxx:xxx.ff0a:2eba

Dnes kolem Hradčanského letiště ❤️

ještě tam leží ta dobře uleželá laň ?? Tam jsem přetáhla Yodu vodítkem po čenichu… neb na mě zcela překvapivě vycenil zuby, že si to sám našel a že ochutná a nebudu mu v tom bránit… (byl navolno a já se šla podívat, co to tam podivného našel). Ihned to přehodnotil a šel s námi dál, jako by to nezkusil… Holt jedna dobře mířená zcela automatická ťafka zabrala…

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 23.02.2024, 12:55:37 xxx:xxx.ff0a:2eba

protože je relativně malá, mohlo by jí vydržet něco takového - alespoň u Yody to mělo překvapivě dlouhou výdrž…

https://img.superzoo.cz/galerie/1_70800/hracka-gigwi-duraspikes-divocak-ruzovy-original.jpg?v=1675837728

jen doplním - on sice ty plastové čudlíky odkusoval, ale plival je. On je ničič, ale nežere to, co zničí. Takže pokud nejen ničí, ale i konzumuje, tak by se to muselo hlídat… jestli se jí to podaří porcovat

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 23.02.2024, 10:52:46 xxx:xxx.ff0a:2eba

tak ještě jednou - ať se vám všem spolu dobře daří a hlavně přeji pevné zdraví (taky všem). Doufám, že neděle klapne a poznáme slečnu osobně.

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 22.02.2024, 12:24:21 xxx:xxx.b120:b6d6
marcelaamax:

Tak se nám z toho vyklubala solidní gastritida. Jen mi je teda pořád divné, že to mělo takový pomalý nástup, protože většinou je to hned. Spis jsem to tipovala zase na slinivku, ale to se vyloučilo, delal se ještě RTG a tam se taky na nic nepřišlo. Nicméně včera jsme byly na kapačce, a fena je konečně v pohodě, spí, je veselá, tak doufám, ze už bude klid. 


ufff - tak snad je záhada objasněna a hlavně vyřešena. Přeji klidné dny celé smečce

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 21.02.2024, 19:36:55 xxx:xxx.b120:b6d6

Arona brodila, neplavala. Moře ráda neměla (hýbá se to). Xerxes byl taky brodič, moře tak po kotníky… Beta další neplavec, na hýbající moře si musela zvyknout, ale pak jí voda po břicho nevadila. 

A přišel Night. Už jako štěník se vrhal do každé kaluže, do každého rybníčku. Plaval - krásně, klidně bez cákání. Vodu miloval. Vlny v moři mu nevadily - naopak, řádil v nich jak malý děcko. I ho vlna občas doběhla. Plaval bezkontaktně, nebála jsem se “topit” vnoučata a mít u toho černého chlupatého plavčíka. 

A pro změnu Yoda. Hystericky se bál vstoupit do vody, přes potok se vrhal mohutnými skoky, aby se snad nenamočil. Už se to trošku zlepšilo, když není zbytí (a nedá se to skočit), tak přebrodí. Ale nerad. Plavání nehrozí. Nutit ho není důvod.

fotodokumentace je tedy jen Nightí - od tříměsíčního štěníka, po počátky plaveckého výcviku (já pro jistotu s tričkem) až po mořského šílence i klidného plavce. Vodu si opravdu užíval

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 21.02.2024, 06:58:41 xxx:xxx.ff0a:2eba
lupus4:

já bych to zas tipoval na 1 kmotru + 3 nápadníky 😉


překvapilo mě, jak poklidné, bezštěkavé, hrabající ve sněhu (myší oběd??) kmotry (či kmotři) lišky byly. Nějak jsem námluvy čekala “akčnější”. Koukali jsme na ně dost dlouho… jen když se cesta po chvíli stočila k nim, odběhly.

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 20.02.2024, 19:33:45 xxx:xxx.562:6421

před pár lety jsme za mrazivého dne v polovině ledna pozorovali čtyři pohodově se tvářící a spolu komunikující lišky. Bylo to kousek od Žitavy. Moc jasné mi to nebylo - zkoušela jsem dohledat, jak si vysvětlit “smečku” v zimě… asi nejpravděpodobnější byla verze, že se jednalo o odrostlá mláďata, že prý se umí lišky při příznivých potravních příležitostech rozmnožovat skoro kdykoli.

Fotky jsou Night a pak zdálky ty 4 šelmičky… Blíž nás nepustily, zdrhly…

Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 20.02.2024, 16:48:15 xxx:xxx.562:6421

tak dokonce právě dneska je to třicet let, co se Arona narodila. Jsem koukla do databáze, nějak jsem se nemohla rozhodnout, jestli to bylo 20. 2. a nebo 24. 2… Lépe se pamatují kluci  Xerxes (5. 5. narozen a dovezen 7. 7. ) a na Hromnice se narodil Night (2. 2.)  … samá cimrmanovská data 😄

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 20.02.2024, 15:27:57 xxx:xxx.562:6421
assil:

Ono je to asi o perspektivě, mému psovi bude 8 teď zanedlouho a představa, že je to +- konečná a konec přijde každým dnem je pro mě fakt děsná, takhle vím, že je tak +- v půlce a i tu další půlku se štěstím dá v pohodě.


já vím - ale je to těžké. Zamilovali jsme se do těch obrů a ten krátký společně prožitý čas je vykoupen vzájemnou kompatibilitou… Občas se bavíme, co po Yodovi… Jestli návrat k pudlům (Pepa vyrůstal se střeďáky), nebo raději něco “bezúdržbového” (ale co?? Thielli mě na jednu stranu inspiruje, na druhou odrazuje 😄)… a nebo ještě jednoho mamuta (žíhanou holčičku?? - byla by menší a lehčí než psi… a byl by to návrat zase zpátky na počátek)

Tento týden je to třicet let, co se v Liberci narodila naše první… Arona Ruprechtice. Na fotce dvouměsíční s jedním psím kamarádem

Obrázek
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 20.02.2024, 06:42:43 xxx:xxx.562:6421

jdu sem s dotazem - někde někdy někdo (Efe?? Buggyra??) diskutoval o bederním prohřívacím pásu (infra odrazivost ??) pro lidi. Prosím, dejte mi odkaz. Nejde sice o moje záda, ale potřebovala bych doporučit osvědčený výrobek

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 19.02.2024, 12:25:53 xxx:xxx.ff0a:2eba

u některých psích mimin se projevuje poměrně silný atavismus - třeba i to, že se čůrá jen v bezpečí domova, že se při procházce nikde nesmí zanechat pach zranitelného mimina. To přejde.

Jen poznámka - taky se může objevit jiný atavismus - období strachu. Ten vymyslela matka příroda pro štěňata, aby se nevzdalovala od domova, a neztratila se, když třeba smečka loví… Občas v určitém období nechtějí štěňata opustit zahradu, dvorek… prostě nejbližší okolí. Stačí je odnést někam o kousek dál - a už to je normálně průzkumnické štěnítko, které sleduje (i občas nesleduje) svého člověka. Zase je to jen časově krátká epizoda v počátku soužití. Zase to vymizí a štěník se bude těšit na každé cinknutí vodítka…

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 18.02.2024, 17:35:43 xxx:xxx.b51e:26c4

přihodím dnešní procházku na Černou Nisu a Pilzberk (tedy dnes Milíř). Bylo umrzlo, sluníčko se snažilo, ještě se daly najít zbytky sněhu. Psisko si to užilo, my taky…

Když se potká buková suchá větev, správná vlhkost a správný mráz… je z větvičky rázem mrazivá chlupatice (předposlední fotka)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 17.02.2024, 18:23:12 xxx:xxx.ff0a:2eba
Sarah01:

To je krásný ta vyhlídka. 👍


Jizerky jsou krásný, a vrcholových žulových masivů s vyhlídkami je hodně - nejen Ořešník, ale i Paličník, Jizera, Frýdlantské cimbuří…  máme je prochozené křížem krážem… Zítra taky asi nějaký ten kus prošlápneme. Jen je to zatím takové šedivě smutné - sníh není, námraza není a do jásavě zelené jarní bučiny je ještě daleko.

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 17.02.2024, 18:14:54 xxx:xxx.ff0a:2eba

a teď ty nepsí - všechny z pátečních Jizerek - vodopády Velkého Štolpichu a masiv Ořešníku

na osmé fotce je vidět, kde jsme byli (ten nejvyšší hrb mezi stromy), na předposlední je jediný zbyteček sněhu a na poslední odložený Yoda pod Ořešníkem

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek