Aktuálně: 4 825 inzerátů175 269 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 10.03.2024, 11:00:31 xxx:xxx.ff0a:2eba

Přemýšlela jsem že bych stvořila nové téma s mými postřehy a tipy jestli by to někomu v budoucnu pomohlo. Ono o cukrovce lidí se toho dá najít hodně o té zvířecí toho moc nenajdete. Myslím tím postřehy majitelů.

určitě založte. Znala jsem jen jednoho cukrovkáře - labradora (s PP). Žil spokojeně na inzulínu a dietě spoustu let - páníci byli vzorní - jako odměna například fungovala na maličké kostičky nakrájená syrová paprika…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 10.03.2024, 06:58:56 xxx:xxx.ff0a:2eba
Mi:

 Nejde mi  do hlavy, proč kupírování uší ne a kastrace jedou jak na běžícím páse. Přitom takový zásah do organismu.

Zajímalo by mě jak kupírovali např.ve středověku.Možná pár dnů po narození jako se dělaly ocásky? Nikde jsem se o tom nedočetla.A vůbec,tehdy veterina,kastrace hosp.zvířat,muselo to být drsné.


tak zuby lidem se taky ve středověku trhaly za živa a amputace se taky dělaly. Celý život byl drsný boj o přežití.

ještě relativně nedávno (netřeba jít do středověku) byly veterinární výdaje zbytečnými náklady navíc - a kupírování či kastrace za živa byly zcela normální…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 10.03.2024, 06:50:00 xxx:xxx.ff0a:2eba

pokud máte průkaz původu (ne pas pro psy - to není PP), a smlouvu (kde jsou také asi rodiče štěněte uvedení), tak se obraťte na klub, který vydal krycí list a požádejte o genetický test, zda odpovídají rodiče v průkazu původu uvedení. 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 10.03.2024, 06:44:42 xxx:xxx.ff0a:2eba
Daja:

Dobré ránko Xerxova😉,

Vaše hmm vlastně manželové fotky kouzelné👍. Děláte si album s nej fotek a nebo je máte jen v PC? Já bych chtěla album, já mám ráda papír v ruce a ke všemu voňaví🤫.

Dája


máme alba v PC a v psích webových denících. Papírové fotoknížky necháváme vytisknout jen vnoučatům z našich společných velkých prázdninových cest.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 09.03.2024, 20:30:19 xxx:xxx.2b71:13e3

a hodně nepsích - když to jaro je tak hezký… Nejprve nedělní Ralsko (děsnej kopec), pak čtvrteční Drhleny a údolí Kněžmostky a páteční podtrosecké rybníky a bledule. Poslední je za humny - dnešní okruh pěšky kolem baráku

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 08.03.2024, 15:07:09 xxx:xxx.ff0a:2eba
Sardullah:

Teda musím říct, že u adopcí z různých spolků  tomu věřím. Moje příbuzná chtěla adoptovat fenečku ze slovenské osady, nějak jí padla do oka … no a fenku nedostala, protože už je na psa prý stará… je jí 53 let… tak si nakonec koupila štěně, poněvadž chovatelce stará na pořízení psa nepřišla. Často je překážkou k osvojení povinná kastrace, ne každý je ochoten to absolvovat.

Ale myslím, že  městské útulky to tak přísné nemají. Kolikrát čtu, že pes je vhodný na zahradu…

A nebo zkusit nějakou skupinu psi v nouzi…


hmmm - tak to už jsem na psa stará docela dlouho… ještě že to Yoda neví… by chtěl někam k mladším a pohyblivějším…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 08.03.2024, 14:01:05 xxx:xxx.ff0a:2eba

osamělá žena v důchodu může být zdatná sportovní pětašedesátnice a nebo jí může být o patnáct let více. A to jsou zcela rozdílné startovací pozice (vím, že leckterá osmdesátnice je na tom stále báječně fyzicky i psychicky)

Může zvládat staršího pejska z útulku - a nebo nemusí. Bude jí vadit třeba nedokonalá čistota, uštěkanost, nebude kompatibilní s nějakými psími zlozvyky… pokud to není osoba vyloženě psí, a psa delší dobu neměla… nemusí to jít hladce. Ale se štěnětem to může být totéž - nutnost běhat ven každou chvilku, učit, cvičit… nemusí to jít hladce.

Opravdu to dobře rozmyslete - kdo pohlídá a postará se po dobu nemoci, dovolené, lázní… Pes může být báječný parťák, ale taky to klapnout nemusí. A místo radosti to bude starost

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 08.03.2024, 13:51:50 xxx:xxx.ff0a:2eba
megi-the-pes:

U kříženců a “starobylých” plemen tomu věřím. 
To je to, proč se říká, že kříženec je zdravější, taky. Nestávalo se, aby pes/kočka odešli v 7, 10 letech, jak tomu je dnes. Jaký je průměrný věk dožití teď? 12 roků? 
Čím menší pes, kočka, klasických rozměrů, tím víc roků tu bude. Bohužel nemůžu najít důvod a kvůli tomu nebudu dnes spát. 
 


mám pocit, že u obřích plemen psů se nezvětšují ve stejném poměru jako tělo vnitřní orgány. Že prostě játra, srdce… musí táhnout větší “hmotu” - a tudíž se snižuje výdrž - rychleji se organismus vyčerpá…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 08.03.2024, 13:35:55 xxx:xxx.ff0a:2eba

my dneska taky bledulovali… u podtroseckých rybníků - stihli jsme Vidlák, Věžák, Podsemín, Nebákov i Krčák. Kromě bledulí kvetou i sasanky, na rybnících jednoznačně vedou kachny, sem tam labuť a husice nilské. Řvali jeřábi, ale vidět nebyli.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 08.03.2024, 06:30:30 xxx:xxx.ff0a:2eba

tak znala jsem pudlíka 21 let (prokazatelně, byl s PP). Takže těch 23 věřím, s tím problém nemám. I kočky umí být dlouhověké. Prostě statisticky vybočující měření silně nadprůměrné… věk dožití není symetrická veličina…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 07.03.2024, 18:50:01 xxx:xxx.2a2f:f91e

byla jsem kdysi poprvé v Anglii, a v noci s námi začala jezdit postel po pokoji v hotýlku v Birminghamu… a ono největší zemětřesení v Británii za hodně roků (popadalo pár komínů a zídek… nic se nestalo, jen toho ráno byly plné zprávy). Taky jsem do té doby netušila, že je Anglie zemětřesná oblast…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 07.03.2024, 18:11:16 xxx:xxx.2a2f:f91e

dneska jsme měli odpolední výlet po rovince (slíbila jsem včera zubaři, že budu po jeho zákroku hodná a budu venčit psíka jen klidově…) Našla jsem Suhrovické rybníky s mostky a lávkami (tj. to, co Yoda nerad a vždy spíše plazí než jde) a tam si toho užil… a protáhli jsme to údolím Kněžmostky až za tesaný tunel - jedním břehem tam a druhým zpátky. Vody dost, mokřady hezké… trošku jsme doufala v bledule, ale tady doma nejsou. Sousta kachen a sem tam volavka. A taky jeden bobrem čerstvě ohlodaný kmen… poprvé na našich stezkách… Jen na fotce není, neb tam zrovna seděla parta lidí - jediní, které jsme za ty dvě hodiny potkali. 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 05.03.2024, 16:02:52 xxx:xxx.ff0a:2eba

docela často potkáváme v přírodě “stopy” po vyčesávání chlupatců. Asi v době línání lidi češou psi bytové venku - a ne na balkoně či dvorku… Ondá taky hromada černobílých jemných chlupů kolem pařezu na pasece… Překvapilo nás to. Inu doba línání asi začala… nechají vylítat, vyblbnout… a pak teprve češou. 

Chodím ven na lehko - češu na zahradě…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 04.03.2024, 19:36:52 xxx:xxx.cee8:a491

včely na krokusech bzučely tak, že je bylo slyšet z dálky. A bylo jich hodně. V lese létali motýli, ptáci řvali a teď večer nad terasou lítalo několik netopýrů.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 04.03.2024, 19:08:32 xxx:xxx.cee8:a491
Sarah01:

Díky, první to není, ale já si to už stejně nepamatuju, jak to tenkrát bylo. Veterinář právě o dietě nic neříkal, jen že mám dávat jídlo pomalu a sledovat. Kdyby začala zvracet, tak přestat a počkat. Já jí dala normálně syrové kuřecí s vločkama, nic tučnýho v tom není. Měla už hroznej hlad, naposled měla včera v 7 večer. Vypadá v pohodě, ale nechce moc pít, ona teda ani normálně moc nepije, to prý je u některých psů na syrovém normální. Pro jistotu jí dávám trošku vody stříkačkou. Musela jsem jí dát límec, v noci ji neuhlídám. A ještě co se psem, když je to vrchní zdravotní sestra. 🙄


zavřela bych ji k sobě do ložnice - pes by na ni tak nemohl v žádném případě a kdyby chtěla moc bojovat s límcem a dostat se ke stehům… tak se taky vzbudíte. neriskovala bych bezdozorový režim s přístupem ostatních ošetřovatelů…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 03.03.2024, 11:02:11 xxx:xxx.1f14:f818

jojo - je to lýkovec

dneska ráno jsme zdolali Ralsko. To je tak děsnej kopec… ale stejně si ho občas neodpustíme. Výhledy nic moc (spíš nic než moc), ale díky horšímu počasí jsme na hradě byli sami. Už kvetou bažanky, raší spousta zeleně v podrostu… i kopřivy už tam měly “nádivkovou” velikost… Potkali jsme nějaké to srnčí, spousta strakapoudů a datlů a na hradě nás uvítal krkavec. 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 02.03.2024, 21:24:05 xxx:xxx.1f14:f818

a teď ty nepsí… nejprve nám zmizelo celé veliké město - zůstal jen Ještěd (architekt Hubáček by se tento týden dožil stovky),  citroník nám provoněl celou předsíň, kvete mocně (a zase budou domácí citróny), mlžné dny v půlce týdne…, dnešní potoky za humny. Od šesté fotky je to včerejší cesta na Černou Novinu - obnovená studánka kousek od vsi a na posledním snímku je jediný kousek zdiva bývalého statku…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek