Aktuálně: 4 827 inzerátů175 271 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 23.03.2024, 19:32:06 xxx:xxx.cc5d:255

a teď ty nepsí - jarní… každý rybník se jiný… i když jsou si podobné  Na čtvrté fotce jsou kromě labutí i uječení jeřábi… jen holt pro dobré oči

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 23.03.2024, 19:30:19 xxx:xxx.cc5d:255

nedělní Jizerky se zbytky sněhu už jsem vywebila, úterní Modlivý důl s jaterníky jsem vywebila… ale ještě něco se najde. Jednak výpravy za humna a jednak včerejší Valtinovské rybníky

nejprve Yodislav - na “pláži” ještě nenapuštěného rybníka se chlapec trochu rozjel…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 23.03.2024, 15:04:22 xxx:xxx.cc5d:255

ale vždyť vaječníky berou v obou případech. Chápu, že odborně latinsky jsou dvě verze, dvě různé operace… ale kastrovaná fena je to v obou případech. Slovíčkaření neslovíčkaření

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 23.03.2024, 13:01:27 xxx:xxx.cc5d:255
kometa:

Bude se tu bazírovat na slovíčkách?

Pro mě to nejsou slovíčka. Buď je to kastrace = odstranění jenom vaječníků (ovariektomie) nebo se bere i děloha (ovariohysterektomie). Jsou to dva různé zákroky. S různě velkou jizvou.


a kastrovaná fena je tedy jen ta bez vaječníků?? To je blbost - prostě česky operativně neplodná je dle mě kastrovaná…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 23.03.2024, 09:52:06 xxx:xxx.a459:8950
Ph:

Tady je to “prouzek kam se podivas” 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek

gratuluji ke krásnému vrhu. Tak ať to mamina v pohodě zvládne a všichni jsou zdraví a najdou páníky, kteří ví, do čeho jdou a udělají korsátkům báječný život.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 23.03.2024, 09:46:02 xxx:xxx.a459:8950
efe:

Xerxová na zvěř přeci musíte k nám 🤣
Mě dnes právě před zvěří udělala Barča radost. Učím jí, místo aby se vyvěsila na vodítku, tak aby si sedla a v klidu jenom koukala. Přímo před zvěří jsme měli zatím možnost to trénovat jenom dvakrát. Dneska ráno v lese jsme potkali srnce, chvíli se věšela a pak si najednou sama od sebe sedla! Udělala mi hroznou radost.

Obrázek Obrázek

nojo - když se věší Baruška, je to výrazně jednodušší, než když se zcvokne Yodislav. Alespoň nemusím utrácet za posilovnu 😄 I když odvolání od veverky v neděli v Jizerkách zvládnul na jedničku… tak se třeba zase zpátky naučí ignorovat i ty kopytníky… Štve mě to - neb jeho předchůdci už v tomto věku na tom byli podstatně lépe. Ale zase neměli dvě puberty a zblázněné hormony (mimochodem stále ještě blokace testosteronu trvá - psychicky už je “jiný” od půlky ledna, ale varlata ještě nedorostla. A pak že u mamutů to bude mít kratší účinnost…)

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 22.03.2024, 21:06:42 xxx:xxx.1edd:d33c
janaa:

Ony ty rybníky byly přes zimu vypuštěné, tak ptáci zimovali jinde,bude trvat,než se vrátí


to by dávalo smysl. Jediný ještě nedopuštěný byl ten největší Hrubý rybník. Smolný, Labutí i Zaječí rybník byly až po okraj - tak plné jsem je ještě nezažila. No - moc hezká procházka to byla. Jen holt dnes bez srnčí zvěře a i bez prasátek (ta jsme tam potkali ještě s Nightem - křížila nám cestu a bylo jich hodně). Zajímavé je, že ovečky s jehňaty i telátka Yodu nechala zcela v klidu. I kočky před hospodou vzorně ignoroval.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 22.03.2024, 20:29:57 xxx:xxx.1edd:d33c

u Nighta i Yody jsem očkovala na půl roce vakcínou s tříletou platností. Byla jsem veterinářkou upozorněna, že pokud bychom chtěli cestovat do států, kde je třeba nabrat titr protilátek, že u nepřeočkovaného štěněte se to ten třetí rok nemusí povést, že už hladina může být nízká. A že je možnost přeočkovat dřív. Ale vakcína je tříletá a platí to i u štěňat… Takže jsme NIghta přeočkovala až po třech letech a u Yody je to taky v plánu

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 22.03.2024, 17:11:52 xxx:xxx.1edd:d33c
Plaka:

Pruhaté hlášení, koho zajímá vývoj mého vořecha, tak: 5,5měsíční “štěně”, váha 21,5 kg, výška zhruba 52? cm. Roste pozvolna, nohatí se. Eště nějaký ty neurony by mu mohly dorůst. 😀 
Jinak pohybově je na tom docela fajn, nejlepší gymnastikou jsou pro něj hrátky se svou psí tetičkou. Omluvte kvalitu obrazu, stalkovala jsem je za sklem. Měla bych jít umýt okna, jak na to koukám…


pěkně ti to štěňátko roste… takový nohatec je to. A moje favoritka s ním má svatou trpělivost. Podrbej oba 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 22.03.2024, 15:59:10 xxx:xxx.1edd:d33c

tak dneska naše oblíbená jarní procházka k Valtinovským rybníkům. Jeřábi nezklamali - řvali a přelétali a postávali na polích - jen  tedy letos dost daleko. Kachen i labutí málo, lysky a potápky chyběly, volavky jen popelavé, nově přibyli kormoráni. Nad Zaječím rybníkem kroužil luňák. No a největší zážitek byl na lesním Smolném rybníce - bohužel bez fotek, neb jsme stáli a zírali, jak párek káňat (najednou byla tak maličká) zaháněl mořského orla.

Druhý cíl - klid před zvěří se opět nezdařil - neb tam, co vždycky srnky byly byl párek pracujících traktorů… 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 22.03.2024, 15:50:13 xxx:xxx.1edd:d33c
efe:

Péčkovací přítelkyně! 

Přispěchávám popsat převeliký progres!! Po předlouhých periodách peprné, přespřílišné práce přinášející pošramocení psyché plus postavy, přišla přeměna!!!

Počínaje příští periodou pEfe pracuje pouze pokráceně, pročež pátky představují pohov, psí procházky, poní poježdění, porýpání půdy, povalování, prostě pohoda!!!!!! ❤️


pogratulování převeliké pro pokrácení pracovního přetížení. Pěkné plány -  ponýčkové, psice paničku pěkně provětrají, palici pročistí, plíce posílí…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 22.03.2024, 06:21:53 xxx:xxx.ff0a:2eba
Irma19:

I tak děkuji 🍀

Strategii známe, navíc  je to v testu vždy poslední úloha. Ale každý bodík dobrý 😁


u těchto úloh je často nejlepší strategie rychlý (ale přesný) náčrtek. Vlastně mi tuhle metodu loni předváděla vnučka. Nekreslila by se s pyramidkama ze tří kostiček - rychle by je nahradila trojúhelníčky (opravdu jí to neskutečně pálí) - a už by je sázela na papír. Trojúhelníček = tři kostičky, základna trojúhelníčku dvě kostičky… A na vrcholech by stála další řada. Ona je hračička - takže by si udělala mezi minitrojúhelníčky ještě barevné tečky - to by byly ty otvory… A než by se počítala s tabulkou posloupností… už by jich klidně namastila pětadvacet vedle sebe… - tam jí stačí jen dvě vrstvy a spočítala tečky (úloha část c). A ty ostatní dvě části (a, b) jsou vidět taky snadno.

Je to cesta - ale jen pro rychlé a přesné malíře, kteří zároveň rozumí tomu, co mají vidět…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 21.03.2024, 21:22:22 xxx:xxx.ff0a:2eba

Xerxová přišla pozdě… řešení už tady je. Pokud studentík tato řešení “nevidí” rychle - tak ať se tím nezdržuje - příkladů je v testu hodně a skoro nikdo všechno vyřešit nestihne. Je nutné naučit dítka rychle přelítnout zadání a věnovat se tomu, co umí a neztrácet čas tím, co sebere hodně času a stejně se třeba správného výsledku nedopočítá. Jsou dítka, která řešení u těchto příkladů vidí - je jim systém opakování malých celků jasný - a pak jsou to snadno získané body. Ale těch dětí je málo.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 21.03.2024, 10:49:11 xxx:xxx.ff0a:2eba

nerozumím tomu až tak - ale konstrukčně mi ten Ricco nepřijde až tak jiný. Možná jen u mini psa nepředpokládají využití v tahu a tak to tam nepíšou, že je to univerzál… Zase tolik trpajzlíků se v tahu nevidí - a u běžců je spíš vídám na volno.

Uvidíš, co ti odpoví

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 19.03.2024, 18:34:28 xxx:xxx.ff0a:2eba

dneska jsem se konečně zbavila stehů… a tak jsme za odměnu hned vyrazili na úžasnou tradiční jarní procházku - na Slavíček na podléšky. Slavíček je kopec nad Modlivým dolem - tam, kam ke skalní kapli chodil i poslední český král Ferdinand Dobrotivý.

Krásně bylo ve skalách. Kvetly nejen jaterníky, Yoda se nechal přesvědčit k průzkumu jeskyněk, sluníčko slůnilo, zároveň svítil i měsíc, ptáci řvali… Na poslední fotce Yoda je 😄

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 19.03.2024, 11:21:25 xxx:xxx.ff0a:2eba
Aluška:

Jestli můžu sem - moje druhá vnučka Madison Qinn, 18.3.2024, Whitehorse, Yukon Canada

Obrázek

vítej na světě - holčičko. Ať se ti daří - a rodičům a sestřičce taky. Holt k babičce to máš kus světa…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 19.03.2024, 06:24:31 xxx:xxx.ff0a:2eba

jen drobnost - docela chápu, kam se diskuze rozjela, když to o dvou psech bylo jen nepodstatně. Nestálo by ale z důvodu přehlednosti chovatelského webu to celé téma přejmenovat? Protože pokud někdo bude řešit eventuální soužití psích kluků - z této diskuze se nedozví nic. Takže třeba Sněhové vločky?? Nebo pokec II….