Aktuálně: 4 825 inzerátů175 270 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 18.03.2024, 14:25:09 xxx:xxx.7778:3d46
lupus4:

dnes poprvé jsem zaregistroval drozda zpěvného 😉


drozdy jsem měla na zahradě už včera. Takže naše trio zahradních pochodovačů - kos, špaček, drozd je komplet.

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 18.03.2024, 12:43:44 xxx:xxx.7778:3d46

Arona na devíti měsících - na mamuta hodně brzy, Beta na patnácti měsících - i na mamuta dost pozdě… Obě německé dogy

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 17.03.2024, 19:57:12 xxx:xxx.7778:3d46
efe:

Ajoooo 🤣 na mobilu sem ho fakt neviděla. 
To mě mrzí, že ještě nikoho nezaujal 😢


myslíš, že máš málo zrzavých fousáčů ?? 😉

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 17.03.2024, 15:27:46 xxx:xxx.5807:a31e

dnešní Jizerky: Bílá Smědá - mělo být jasno - křížek Effenbergerů - Yoda si sníh užíval - hádanka - já vím, co to je… - vrchoviště Klečové louky - hatě děsně klouzaly, neboť mrzlo - kousek od Knejpy bylo sněhu dost - pes žebrá moji svačinu, svoji již vdechnul - konečně ustoupil mrak a vylezla namrzlá Jizera - cesty mokré - hatě kluzké (tady Yoda opravdu bruslil) - sluníčko konečně vylezlo - ale ve stínu bylo ledové království

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 17.03.2024, 06:38:20 xxx:xxx.5807:a31e

potencionálně nebezpečný je každý plyšák - pokud je pes ničič a trhač a párač a k tomu žrout. Nejen plyšák - ale i ponožky, kapesníky, utěrky, bačkory… Většinou vše zažívání zvládne, ale nemusí…

potencionálně nebezpečné jsou skoro všechny gumové a plastové hračky - pokud je pes načne a je ničič a trhač a žrout… Navíc malé hračky a hlavně míčky se dají spolknout i v zápalu hry. 

nebezpečné jsou klacky, větve, kaštany, šišky… a taky “kožená” žužlata…

A přesto moji psi měli všechno možné - protože nejhorší ze všeho je smrt z vyděšení. Netřeba jít nebezpečí naproti, ale hroutit se z rozebrané hračky… 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 16.03.2024, 20:30:24 xxx:xxx.2e56:f28f

a teď nepsí - trocha jara, od třetí fotky je to včerejší výlet na Velkou Bukovou a Strážov a Kocábovu věž a poslední je dnešní (Bručoun je o kus výš - nemám ho bez psa…)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 16.03.2024, 17:21:29 xxx:xxx.2e56:f28f

chicht - anebo když jedna desetiletá a jeden ještě ne třináctiletý zcela sami anglicky na letišti v Palermu vysvětlují ochrance, že musí mít Fany v penálu kružítko, neb se o prázdninách připravovala na přijímačky… a to kružítko uhájili… pilota naštěstí kružítkem nezapíchla… a přiletěli i odletěli… My jeli autem (Yoda do letadla nelze naložit - musel by se přepravovat stejně jako třeba nosorožec) a jim jsme nezaplatili doprovod letušek, že to zvládnou - a dítek rodiče vůbec proti tomu neprotestovali, neb taky zastávají výchovu, kde trocha “zdravého stresu” neškodí… A ta radost, když to nakonec zvládnou - vysloveně na letišti zářili…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 16.03.2024, 13:00:31 xxx:xxx.f28e:6cee

myslím, že pes pil vodu ze záchodu. Třeba - jinak by nepřežil. Ale myslím, že u toho majitele to byl nějaký psychický průšvih. Jako by se třeba děsně psa bál a snažil se “zlo” zničit a přitom nejít do kontaktu a nemluvil o svých děsivých pocitech s nikým… Nemyslím, že by za tím byla zlá vůle - to by se psa zbavil rychleji a jednodušším způsobem. Myslím, že větral, aby smrad z bytu nebyl tak děsný… a nikdo nic neřešil…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 16.03.2024, 11:43:06 xxx:xxx.f28e:6cee

nervózní mohla být i z toho, že šla na výuku a má přitom přerušené studium… To není standardní postup a možná jí to vnitřně vadí… třeba co tomu řeknou spolužáci

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 16.03.2024, 10:20:13 xxx:xxx.f28e:6cee

my dneska ráno lezli k Bručounovi - to je zajímavý žulový blok s boční skalní mísou - a vítr v něm prý umí bručet… Nebručel - nastoupali a naklesali jsme víc, než jsme chtěli… měl být klidnější den před zítřejšími Jizerkami…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 15.03.2024, 14:49:09 xxx:xxx.ff0a:2eba
efe:

Tak to musíte zas k nám za barák na dostihovku - denodenně tam trénuje vysoká slabý nervíčky slečny vořechový 🤣


no - asi někdy něco takového podniknu. Neb mě ten propad štve, to už jsme jednou zvládli…

Dneska byl vzorňák největší - byl hodně na volno a reagoval báječně. Poprvé jsme byli na Velké Bukové nahoře (nejen na cestě s vyhlídkou) - a ta pláň padlých bukových velikánů pod vrcholem byla překrásná - Yoda přes kmeny ladně skákal, já se přes ty obří kulila jak mrož na suchu, výhledy na Břehyni, Mácháč, Bezděz, vysoká zlatá šustivá tráva (a klíšťata) a těsně u vrcholového skaliska dvěstě let starý neskutečně krásný jilm. No a teď jdu v klidu zase něco odpracovat - jak já jsem ráda za tu zcela volnou pracovní dobu… 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 15.03.2024, 14:23:37 xxx:xxx.ff0a:2eba

my dneska venčili na Malé a Velké Bukové u Efe za humny. Moc hezké kopečky - na obou jsme zdolali vrcholy. Návrat na parkoviště u Trojzubce přes jednu zaniklou obec - Strážov a Kocábovu věž. Máme to tam rádi - krásně bylo… jen zvěř dnes zklamala. Potřebujeme cvičit klid (chlapec se zase povahově lehce mění - asi pomalu hormony nabírají na síle) a dneska nebyl vůbec žádný studijní materiál…

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 14.03.2024, 12:04:52 xxx:xxx.d684:90d0

klidně nosím ponožky ve sportovních sandálech. A koneckonců jsme někde zaznamenala, že to má být módní výstřelek příští sezóny… 😄

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 12.03.2024, 10:10:11 xxx:xxx.ff0a:2eba

dnes mi nad zahradou (stotisícový Liberec) poprvé kroužil luňák. Ještě před pár lety rarita, dnes hlavně na českolipsku výrazně častější… ale z okna ještě vidět nikdy nebyl