Aktuálně: 4 884 inzerátů174 983 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 28.06.2023, 21:14:56 xxx.xxx.221.216
Plaka:

Nezkoušela jste CBD kapky?


Věřte, že jsem zkoušela všechno možný... Závidím lidem, co řeknou "dobrou" a spí. Já potřebuju něco, co mi prostě " vypne mozek" a to jsou bohužel ty hypnotika. Jen Škoda, že se to prostě nedá zobat nonstop. To by pro mě byla úleva, protože by odpadl stres z toho, že zase neusnu. A samozřejmě opravdu není příjemná ta únava z nevyspání. 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 27.06.2023, 20:30:54 xxx.xxx.221.216
kometa:

A nejsou psi lehce zfetovaní?tongue-wink Pokud vím, odvar z makovic se dával miminkům, aby spinkala.


Koláče takové účinky nemají... to mám vyzkoušené. Jsem chronický nespavec na kterého zabírají jen hypnotika, ale ty nemůžu zobat každý den .... tak se přiznám , že včera v noci mě i ten mák napadl. Hlavně teda proto, že jsem si už ze zoufalství pouštěla i pohádky...že třeba usnu a narazila jsem i na Makovou panenku, jak šla ke staré makovici pro máček, protože Emanuel nemohl usnout.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 26.06.2023, 18:13:45 xxx.xxx.189.104
Doron:

Megi, Vy jste tak nedovtipná..

Chvd již přece mnohokrát odpověděl...

Kosti chce nahradit JINOU STRAVOU přece :))))!


Kosti zásadně nahrazuji makovým koláčem....😜

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 26.06.2023, 18:12:23 xxx.xxx.189.104
Doron:

Tak já vám nevím, zatím se zdá, že psík nám do krásy neroste :))).

Hodně roste a přemisťuje těžké předměty. Třeba všechny peřiny z postele na svůj denní pelíšek, nebo takovou tu nafukovací polokouli na cvičení. Posunul mramor před krbovými kamny o dva metry, netuším jak. Předměty shromažďuje ale neničí. 


Tak jsou plemena, která jsou nej roztomilouši na světě, už když si je člověk přiveze...ano a takové momentálně vlastním. A pak jsou plemena, které rostou do krásy. A to je váš případ ...Myslím, že nikdo nebyl ze štěněte víc překvapen než já, když jsme se jeli poprvé podívat k chovatelce na štěňata afgánů. Já do té doby afgání štěně nikdy neviděla, jen dospělce...no "ošklivější" štěně jsem fakty neviděla...no a chovalka si asi všimla, že na ty štěňata čumíme s manželem jak zjara a tak hned říkala "afgán roste do krásy"....

Vy máte alespoň z mého pohledu roztomilouše, ale malej afgán mi nepřijde ani roztomilej. 

Jo a stěma peřinama mě to teda fakty pobavilo....to je ale šikulka kiss

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 26.06.2023, 16:46:51 xxx.xxx.189.104
balu:

V mém světě je myš škůdce, takže trávíme. Tak, aby se k návnadě nedostal pes. 

Vy je odnesete na louku a ony se vrátí... z výletu... Rozmnoží se... A vy jim uděláte přes zimu luxusní život...

Tohle prostě nepochopím. Stejně jako jednu známou, která sbírá slimáky, odnáší je za zahradu k lesu a diví se, že jich má stále moc... Bodejť by neměla, když se vracejí...

Co je na tom, zabít myš, slimáka, potkana, krtka?

 


Z výletu se rozhodně nevrátí...nechci podceňovat myši, ale když je odvezete mimo civilizaci automobilovým vozem, tak prostě netrefí...nejsou to holubi. 

Ano přes zimu jim udělám luxusní život a pak je vypustím někam, kde si fakty nemyslím, že něčemu škodí...lidský příbytek daleko, pole, kde by mohly něco sežrat v nedohlednu...jen lesy a louky. A zase nebudeme si lhát do kapsy....že všechny moje myši budou žít, že se nestanou kořistí dravce, kočky, psa, co jde na tu louku na prochajdu....

V mém světě se psy k návnadě nemají šanci dostat...ano jeden rok bylo myší opravdu moc moc moc a i lidumil jako já se uchýlil k návnadám...ale pak jdu a uprostřed obýváku myš, kterou jsem normálně chytla do ruky...nejde o to, že se pes má šanci dostat k návnadě...má šanci se dostat k otrávené myši...a ví bůh, jestli by jí nesežral.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 26.06.2023, 16:38:13 xxx.xxx.189.104

OT

(Jestli mě totiž něco děsí, pak je to když ke mně doskotačí nějaký pejskař a ptá se, zda může jít s námi 😊 ...tak těm, co mě neznají, stále vysvětluji, že venčení je čas, který patří mým psům a tím pádem ho nehodlám strávit žvaněním s někým cizím 

No neasi, jdu ven a za chvíli se tam stahuje půl vesnice, já dostávám kopřivku a z vycházky nemám nic, zrovna jdu, v tento čas by všici mohli být v penny, shání kuřecí kosti.

Tak to neznám, ode mne se naopak všichni snaží odskotačit. Vyhnout se obloukem. A pokud ne a pokud vidím, že má Gina problém, tak odskotačím já, protože Gina ač je za normální situace psomil a nemá se psy absolutně žádný problém, tak pokud má sebou Matese, tak sranda a kamarádčoft končí, protože Mates je JEJÍ a tak na něj nemá kdo co sahat (myšleno lidi) a kdo co si k němu čuchat (myšleno psy). Což dá očividně najevo tak, že nikdo nemá tendenci za námi přiskotačit. 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 26.06.2023, 14:28:59 xxx.xxx.189.104

Téma této diskuze jsou kuřecí kosti a já bych k tomuto napsala, že je fajn, když pes ty kuřecí (syrové) kosti jí. Nevím kolik vápníku je v té či oné konkrétní kuřecí kosti. Ale z vlastní praxe můžu říct, že pokud jsem štěněti medvědoidního plemene dávala jako součást krmné dávky kuřecí kostru, tak to z mého pohledu pokrylo nároky na vápník, jak pro růst kostry, tak jsme zvládli i období přezubování.  

Měla jsem psa, co prostě odmítal jíst syrové maso, tím tedy padala možnost mu vápník podávat v podobě syrových kostí. Tam jsem tedy pak sušila a mlela vaječné skořápky a následně je zakápnuté citrónem přidávala do krmné dávky. 

Jako naprostý laik, který přečetl kde co o krmení psů BARFEM (jak se dnes moderně říká) musím říct, že čím odbornější studie, článek, tím má člověk blíže ke zhroucení a tím víc je z toho jelen a tím víc má pocit, že tohle nemůže dát v životě dohromady (alespoň mě šla z těch prvků,. poměrů, mikroprvků, vitamínů, bílkovin, proteinů, aminokyselin a nevím čeho ještě hlava kolem). Ale pak jsou tady právě ti lidi z praxe, ti majitelé a chovatelé, kteří již vychovali několikátého obříka a vyrostl jim na pohodu, kde se můžu inspirovat, kde se přestanu hroutit z toho, že nejsem schopná mít vyváženou každou jednotlivou krmnou dávku, že opravdu nevím naprosto přesně, kolik čeho v té konkrétní krmné dávce mám např. prostě rostoucímu štěněti jako součást krmné dávky šoupnu jednu kuřecí kostru, k snídani přitom mělo krupicovou kašičku s trochou másla a medíkem, k jedné svačině dostalo banán s jogurtíkem, no a ostatní jídla jsou masíčko (svalovina + nějaká ta vnitřnost) třeba s nastrouhanou mrkvičkou a červenou řepou a trochou ledového salátu a trochu rýže...pokud to pes vůbec jí, třeba moje pyrenejka mi do toho hodila vidle a tak měla jen maso a aby toho masa nebylo příliš, tak ke svačině dostala suchej rohlík..třeba...

Během tří let jsem měla 3 štěňata a všechna tři vyrostla v poho.

Prostě můj názor je, že u krmení psů nebo obecně zvířat, je třeba přemýšlet, je třeba si nastudovat, je třeba dát zvířeti to, co potřebuje, ale netřeba se z toho hroutit a dělat z toho raketovou vědu. 

Třeba náš berňucha Mates včera objevil, že mu moc chutná kompotovaný ananas se šlehačkou...no tak spapal v součinnosti se mnou misku ananasu se šlehajdou...že to není správné?? Že by tohle pes jíst neměl?? Jo tak v žádným článku nebo studii o krmení a výživě psů jsem se to nedočetla, ale nemyslím si, že bych tohle zrovna nemohla pejsovi dopřát...zase není toho kýbl a máme to párkrát do roka...Pyrenejka zase klidně spucne k večeři svíčkovou s pěti knedlíky a ještě pokukuje, jestli se ještě nepodělím o ty dva, které jsem nandala sobě. Že je to špatně?? Že by pes neměl jíst knedle s omajdou?? No asi neměl. Ale když máte psa totál nežravku, tak máte radost, když jí něco chutná a zase není to denně, je to třeba 2x do měsíce...

Opravdu si myslím, že pro "normálního" majitele psa..štěněte..který řeší jak a čím krmit je přínosnější, když si přečte, jak krmí v praxi lidi s podobně velkým plemenem, obzvlášť pokud tito lidé mají už několikátého psa, než když by si přečetl nějakou odbornou studii, protože na to mu asi jedna studie, odborný článek nebude stačit, protože vše souvicí se vším a i v tom krmení to není jen o tom vápníku, fosforu.....

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 26.06.2023, 09:15:17 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Neeeee!

Jani, Ty vážně myši odchytáváš a vypouštíš někde dál???

Jani, pomóóóc! teethrolling-laughing


Jo...já vím...blázen...zrovna předminulý týden jsem vypouštěla mladé...šest dle velikosti asi sourozenců chycených během dvou dnů. Tak to se i přiznám, že i přesto, že je venku počáso na to myšpule vypustit, tak jsem je asi 10 dní krmila, aby měly nějaký základ, aby trošičku povyrostly.

Asi před třema rokama jsem přes zimi piplala asi 20 myší a to už musí říct, že za těch pár měsíců už to byly ochočené potvůrky. A když jsem je potom na jaře vyklopila do přírody a jdu zpátky k autu, tak se ohlédnu a koukám, že si to štrádujou za mnou a to už jsme byly několik metrů od místa vypuštění...možná náhoda, ale v tu chvíli jsem si připadala jak krysař...a tak jsem jim prostě utekla. Ale tenhle ročník byl opravdu nějak extrémně ochočenej, pak už se mi to nestalo u žádné skupiny.

No komukoliv to řeknu, tak si ťuká na čelo.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 25.06.2023, 16:41:48 xxx.xxx.189.104

Mě upozorňovala přímo deratizérka, že zvíře kočka..pes apod., které by chytilo a snědlo otrávenou myš, tak by mohl být problém. Taky jsem viděla myš po pozření této otrávené návnady, jak byla zpomalená a nebyl problém jí chytit. Teda alespoň u toho jedu, co používají oni.

Já teda pro jistotu myši netrávím, prostě nebudu riskovat, že to některý z mých psů sežere, navíc s tím mám i trochu osobní problém, zabít myš, takže zůstávám u svého způsobu odchytávání do sklopců a vypouštění myší dále od civilizace na louku....teď v létě je to paráda...chytnu ..vypustím. Horší je to v zimě, přeci nevyhodím myš na mráz, takže mám akvárium, kde odchycené myši skladuji a celou zimu se o ně starám a vypouštím až na jaře, když se udělá hezky.....je to teda pěknej vopruz, ale když ony jsou tak roztomiloučké a ty očíčkasleeping...

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 25.06.2023, 16:33:22 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 25.06.2023, 14:29:17

Ona byla jediné štěně z vrhu a třeba oproti svým sestrám měla o 3 kila méně...tak aby to nevypadalo, že jí málo krmíme chudinku.

oprava-doplnění:

mělo být samozřejmě uvedeno, že byla jediné štěně z vrhu krmené masem, ostatní sourozenci byli na granclích.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 25.06.2023, 14:29:17 xxx.xxx.189.104
Doron:

Moc vám, holky,  děkuju za cenné rady a uklidnění :)red-flower

Nebyla jsem dřív tak nervózní okolo krmení, ale různé diskuze, ještě na ifauně mě nalomily.

Asi je to dobře, protože jsem mazánkům dávala moc čisté svaloviny, což u dospěláků asi tak nevadí, ale malýmu by mohl vápník chybět, i když neroste tak rychle jako dogátka paní Xerxové.

A je fakt, že Framovi úplně nejoblíbenější žrádlo jsou právě ty skelety nebo kosti na okusování, tak možná sám dává najevo, co potřebuje.

Jste moc hodné, ono je to někdy tak, že čím víc toho člověk ví, tím je úzkostnější , děkuju za podporu, selský rozum zapojím :)).


Já jsem u Giny (pyrenejka) byla taky nervózní, abych neudělala nějakou výživovou chybu a abych nenepáchala nějaké škody v období růstu. Ale asi dobrý...berňucha Mates je už třetí štěndo medvědoidního typu nyní je mu rok a půl, které jsem během krátkého období měla.

No a tak nějak používám osvědčené...u štěněte, které přivezu, obzvlášť pokud u chovatele bylo na granulích dávám ze začátku třeba mleté krky a nebo křídla pomlácená paličkou, pak rychle nastává u těhle psů období takového překotného růstu a to teda dávám kuřecí kostry. A samozřejmě maso a nějaký podíl vnitřností. Nějaké přílohy a zeleninu a mléčné výrobky si prý můžu strčit za klobouk.

Myslím, že je to hodně o té praxi...u Giny jsem dokonce i vážila, připravovala jsem synátorovi krabičky se snídaněmi, obědy, večeře + pokyny, co dávat ke svačinám a samozřejmě krabičky popsané "Gina-snídaně, Jack-snídaně, Gina-oběd, Jack-oběd...."..v té době jsme měli ještě psího důchodce, tak dle toho vypadal i počet krabiček, obzvlášť pokud jsem připravila jídlo na dva dny...byly jsme jak přípravna krabičkové diety pro celou ulici...

Moje chovatelka je "granulářka" a hodně mě zrazovala od krmení masem a obzvlášť v období růstu. Když jsem jí podávala raporty o tom jak Ginuša roste, tak jsem dokonce Gině "přidávala" kila. Ona byla jediné štěně z vrhu a třeba oproti svým sestrám měla o 3 kila méně...tak aby to nevypadalo, že jí málo krmíme chudinku. Až následně jsem si někde přečetla, že štěňata krmená masem můžou růst pomaleji než jejich vrstevníci krmení granulemi. Což mi teda rozhodně nevadilo, protože nejdůležitější pro mě bylo, aby štěně nerostlo moc rychle...jako jasně štěně velkého plemene roste rychle, ale rozumíte mi, aby nerosto příliš rychle a aby ten růst byl pěkně rovnoměrný a v klidu.

 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 25.06.2023, 09:08:30 xxx.xxx.189.104
Vahine:

Jsou impozantní, miluji Barzoje a Afghánské chrty od dětství. Chodila jsem se na ně dívat k jedné vile, měli jich tam víc, a to byla vskutku krásná podívaná na šlechtice tongue-wink


JJ...šlechtice😄...to si tak vyjdete s mladým afgánským princátkem, nesete se jak pávice, co pávice, mistr světa omeleta by si nevykračoval pyšněji, protože vedle vás se ladným krokem vznáší psí vílák....o hodinu později při návratu domů byste to raději vzala kanálama, protože mladý afgánský  pán stihnul na prochajdě hodit ouško do lidského exkrementu....a tak nějak bylo dost materiálu, aby to na sobě rozmázl od ucha až po plece...včetně obojku... 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 25.06.2023, 08:59:22 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 23.06.2023, 18:26:23

Na jednu stranu velmi smutné a všichni víme, co prožíváte, protože jsme si to už sami prožili a nezbývá jen napsat držte se a ať je čas co nejmilosrdnější a tu bolest co nejdříve otupí. Na stranu druhou zaplať pánbůh, že existujete, že u vás našla milující domov a troufám si říct, že s vámi prožila tu nejbáječnější část svého psího života, že by jí nikde nemohlo být lépe.🌹🌹

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 24.06.2023, 13:44:32 xxx.xxx.189.104
Doron:

Jj, já potřebuju do neklidný doby klidný psy :)...

Mám pocit, že tam vidím velkej podíl pastevce, oni prý tak vznikli, že prokřížili pastevecký a ovčácký psy.

Ale pro někoho, kdo by chtěl dělat třeba agility, by asi nebyl, má teda dost dlouhej reakční čas :). Chtěla bych s ním dělat sportovku, tak uvidím, jak to půjde..

 


No ono fakty záleží na tom, co chce člověk se psem dělat / nedělat, jaký temperament mu vyhovuje, jaké očekávání má. My neděláme defakto nic, jen prostě spolu bydlíme a chodíme na prochajdy, kde fakty nechci vymejšlet ještě zábavu pro psa. A teda jediný požadavek u Giny je hlídání a v případě krajní nouze fyzické násilí proti narušiteli. V případě Matese byl požadavek, aby dělal společnost tý mojí pastevecký potvoře a aby to bylo takové to "samovychovatelné" plémě, což teda splňuje na jedničku s hvězdičkou a že to není moc velkej hrdina...tak on nemusí, od toho máme Ginu. 

A třeba můj předchozí pes Jack, tak délka jeho reakčního oblouku byla neskutečná a to mu do toho nesmělo nic vlítnout...třeba letěla okolo moucha, to potom kouknul po mouše a nějak se mu vykouřilo z hlavinky, že předtím po něm někdo něco chtěl a nebo se prostě jen zamyslel nad nesmrtelností chrousta a bylo vymalováno. Nicméně Jack byl teda z mých všech psů extrém. Ale na druhou stranu, pokud měl něco nacvičenýho a šlo se cíleně cvičit (hrát si na cvičák) a ještě pokud to bylo s vidinou odměny, tak nevymejšlel a konal. Vždycky měl radost z toho, že něco udělal dobře a že byl pochválen. Ono rychlá reakční doba je super, ale zase u feny, která sice reaguje ihned, ale ta její reakce spočívá v tom, jak to vymyslet, aby to a nebo ono nemusela provést a nebo v jiném provedení, než vyžaduju já.....to je pak podstatně lehčí pořízení s tím "tupounkem"..

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 24.06.2023, 10:39:12 xxx.xxx.28.161
Doron:

Má velmi inteligentní výrázek hearts.

A na rozdíl od toho našeho, vypadá jako krásný a roztomilý stěník.

Nene, žádná závist v tom nebyla :))))).


Tak já musím australáčky milovat, neboť můj psí vnouček je taky ausík. Akorát je na nás strašně akční a to prý v rámci plemene patří Ikuška k těm klidným a nepříliš akčním. Na stranu druhou Frama tady na fotkách vidím furt ležet a čtu jakej je to salámista a kliďas... tak ho vidím jako ideála do naší smečky.... 

Obrázek
Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 21.06.2023, 11:37:25 xxx.xxx.189.104
Bodlinka:

je to jednoduchý, oba rodiče Nory měli PP, na vlastní oči jsem ty papíry viděla. Akorát každý byl jiný plemeno, no.


Tak berbeři byli podobný případ...rodiče dokonce chovní, akorát se nám taky nějak nesešlo to plemeno 😄

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 21.06.2023, 10:58:57 xxx.xxx.189.104
chvd:

neni pravda, ze NEZADOUCI CHOVANI samo o sobe nikdy nezmizi.


Ale na to se přeci nedá spoléhat....

Jasně v pubertě někteří jedinci ohluchnou, někdy člověku přijde, že všechno dělaj na truc, můžou býti vzdorovití...a pak dospějí a je s nimi i rozumná řeč. S borderkama nemám zkušenost, psala jsem spíš zkušenosti s mojí pyrenejskou čubou. Ale přeci nemůžu spoléhat např. na to, že když v pubertě začala na vodítku tahat jako lokomotiva, tak že mi z toho vyroste...to by se mi taky mohlo stát, že bych dnes celou prochajdu byla vlečena pasteveckou madam. Nemůžu spoléhat na to, že když mi v cca osmi měsících udělala často divadlo, když jsme se měli potkat se psem, tak že z toho vyroste a že v dospělosti to bude na pohodu, bez nějaké mojí intervence, bez toho, abych se snažila nějak výchovně zapůsobit.

To, že z něčeho pes vyroste, tak to si snad troufám říct u kousavýho štěněte, protože moje zkušenost je taková, že různé postupy vedly ke stejnému výsledku...štěně přezubilo a byl více méně klid. Ale u pubescenta?? Tak tam si troufnu říct, že nemůžu hodit flintu do žita a čekat, že se problém vyřeší sám...naopak musím makat a makat a to i v případě, že to vypadá, že to nepadá na úrodnou půdu, protože všechna ta práce, pokud to neděláme úplně blbě, se nakonec zúročí.

A stejně to vidím s chováním té bordery....nedá se spoléhat na to, že až dospěje, tak že si aut nebude všímat. Naopak musím se snažit zamakat na tom, aby mi tohle nedělala. Musím jí naučit, jak se chovat.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 20.06.2023, 14:59:48 xxx.xxx.189.104
Leithian:

Dneska až pojedu nakoupit ti vyfotim co mám v autě. Není to původně kvůli psům ale můj kombík sloužil jako firemní malé nákladní auto. Nicméně mříž je super když jsem zjistila jak funguje tak snadná manipulace a úprava dle potřeb. Párkrát jsem v kufru vezla kamarádce švýcaráky a sobě jezevčíka takže i vůči psům je fajna. Akorát nemám dle TP osobák ale nákladní auto 😂


Díky....já teď koupila starou hondu CR-V, tak řeším, jak oddělit kufr od zbytku auta. Doteď jsem jezdila v Kia Sorento a tam jsem měla sklopený zadní sedačky, takže pesani měli celej prostor kufru a sedaček pro sebe a za předními sedadly jsem měla síť...ale nepřijde mi to jako ideální řešení. Je to dle mého spíš, aby se vlk nažral a koza zůstala celá...jo když mě zastaví policajti, tak mám asi splněno a Gina mi neleze na přední sedačku...ale tím veškerá pozitiva a sociální jistoty končí.

Jako už jsem uvažovala i o tom, že si nechám něco svařit...ale potřebuju, aby to zároveň nebylo moc těžký a bylo to lehce demontoatelný v případě potřeby.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 20.06.2023, 14:27:19 xxx.xxx.189.104

Budu potřebovat koupit mříž do auta. Ale teď když na to tak koukám, tak je vícero typů, zkušenost nemám, měli jsme auto s originál mříží, teď jsem tam měla síť, tak nevím, kterou vybrat. Předpokládám, že tady budou i pejskaři, kteří v autě mříž mají a že mi určitě poradíte nebo napíšete s jakou mříží máte dobrou zkušenost.

Předem díky za odpovědi.