Aktuálně: 4 852 inzerátů175 000 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 20.06.2023, 12:34:22 xxx.xxx.189.104
Cieniawa:

Hlásím, že my dnes poprvé od operace packy vyrazili společně na procházku. Bylo beztak moc horko, jít někam daleko, tak jsme šli se všemi dokupy. Bylo to prima, už mi chybělo, chodit s oběma kluky dohromady, i když je to větší pohoda, mít jen jednoho tibeta v ruce teeth

 

O víkendu jsme se zdravou omladinou vyrazili po delsi době na výlet na místní kopečky, je fakt, že tuhle část Beskyd nemáme moc probadanou. Vyjeli jsme vlakem, na 10 km výlet, nic hrozného na začátek, bylo moc prima :) 

    Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak když tak kukám na tu první fotku, tak se vlastně ani nedivím, že se mě furt lidi ptají, jestli svoje psy udržim na vodítku, jestli mě nevláčejí, kam se jim zachce a že s nima mám teda určo co dělat a já odpovídám, že asi kdybych to nezvládala, tak se psy nemůžu vytáhnout paty, ale mě to při pohledu na to foto napadlo taky...😄.

 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 19.06.2023, 15:42:33 xxx.xxx.221.216

...auto mi nestartuje, myčka stávkuje...den blbec, ale přijdu sem a tady je svět ještě v pořádku...nemám čas komentovat každou fotku...tak štěňátkům posílám alespoň společné a hromadné ťuťu ňuňu 🥰

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 13.06.2023, 12:34:17 xxx.xxx.189.104
Rezzzy:

Já nevím, tak nějak všeho, zvládnu výchovu? Aby měl dost vyžití, abych ho nepretezovala, zvládnu naučit odpočívat? Bude u nás šťastný? Puberta!!!!

Asi stárnu, dřív jsme o tom nepřemýšla a slonto tak nějak samo, přirozeně 


Ono si to sedne, až bude pejsek doma. crazy

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 11.06.2023, 14:51:07 xxx.xxx.189.104
Bodlinka:

nemůžu teda souhlasit s tím, že cena štěněte je irelevantní, protože ten pes pak stojí víc. protože to jsou postupné výdaje, které člověk nějak zpracuje do svého měsíčního rozpočtu, případně průšvihy, které se hasí z rezervy. Že Nora sežrala za pět let sušenky tak za 100 tisíc a má novej vnitřek za třicet, to je prostě něco, co k psovi patří. Ale nový štěně se nekupuje z rezervy, na něj se odkládá a je potřeba vědět, kolik odložit. Smutně závidím všem, co klidně vytáhnou těch padesát a nikde by nechybělo, ale většina lidí to asi tak nemá.

 

No a je blbý vést dlouhé hovory s chovatelem o věcech, co už dávno víte, protože všechno ostatní je veřejné na netu a na konci se dozvědět, že na to štěně budete šetřit asi půl roku a tím pádem teď to fakt nehrozí.


No já to mám podobně...cena štěněte je jednorázová částka...provozní náklady jsou pak rozmělněny. Co se veteriny týče, tak člověk si je tak nějak vědom, že může nastat situace, kdy ty účty za veterináře můžou pěkně naskákat, ale tak nějak doufá (alespoň tedy já), že se to nestane...nicméně i tohle se během života psa může trefit do období, kdy prostě žádný finanční rezervy člověk nemá. Nebo zase naopak můžeme mít kliku a pes se na veterinu podívá jen kvůli očkování.

Zmiňovala jsem to hlavně proto, že se takové argumentace v diskuzích objevovaly. A že z určitého úhlu pohledu je to prostě pravda, že cena štěněte je zlomek ceny toho co za psa za celý jeho život vydáme.

 

 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 11.06.2023, 12:32:17 xxx.xxx.189.104

S tou uváděnou/neuváděnou cenou štěňat....na jednu stranu fajn, mám zájem o to a to štěně a chci ho protože jsem si vybrala pečlivě tohle plemeno, aby mi vyhovovalo povahou, naturelem...atd atd a tak by mě cena měla zajímat až v poslední řadě, protože pořizovací cena je potom za celý život psa jen zlomek finančních nákladů...a nemusí to být jenom případné výdaje za veterinu, v případě velkých plemen už i to "žrádlo" nevyjde na úplně malé peníze.

Např. já mám dva velké psy. Psy plemen, kde se ty průměrné ceny nešplhají do závratných výšin. Oba pesani pořizovací cena 25 tisíc. Když to řeknu nepejskaři, popř. pejskaři bez PP a nebo s voříškem, tak většinou omdlí a když se probere z bezvědomí, tak mi řekne, že 50 tisíc by za psy nedal. Ale těch padesát tisíc je sranda...jen základní krmení mě vyjde cca na 4000,- a to nic dalšího nepočítám...nepočítám mňamky, nepočítám zakapávání proti klíšťatům apod.A když si to potom člověk spočítá, tak třeba za deset let už je to nýgl nágl nový auto. Ale já jezdim ve strarým vraku, protože jsem socka a nemám na provoz dvou velkých psů a na nové nebo zánovní auto zároveň. 

Jasně nemám problém zavolat chovateli a ano neptám se na cenu na prvním místě, protože mě zajímají přednostně jiné věci...ale zároveň mám psy na mazlíky, nemám chovatelské ani sportovní ani jiné ambice, tak mám nějaký strop kolik jsem ochotná za psa na mazla dát a tak jsem prostě nejela pro leonbegří slečnu do "západního" Německa, když byl v Čechách zrovna štěňat nedostatek a já nutně potřebovala psí holku teď hned, protože 42 tisíc za štěndo už bylo prostě nad můj rozpočet.

Upřímně mě to třeba mrzí, že často u inzerátů štěňat s PP ty ceny nejsou uváděny...já si totiž myslím, že na tom často profitují právě množky. Ty totiž cenu uvedou a člověk si potom řekne "no když štěně bez PP stojí tolik, tak kolik musí stát to štěně s PP (u inzerátu jsou často uváděné tituly z výstav, provedená vyšetření...a čím víc tam toho je, tak pro laika to, si myslím, automaticky znamená, že cena bude astronomická), ale často ten rozdíl cen s PP a bez PP není nějak závratný...jasně určo to o pár tisícovek bude, ale stále to může být akceptovatelné. Druhá věc je...že člověk, který se zatím jen tak porozhlíží, tak by měl jakýs takýs přehled o cenách štěňat s PP daného plemene a pokud je cena inzerovaných štěňat oproti nějakému průměru výrazně nižší, tak už to znamená zdvižený prstík "bacha, něco nemusí být v pořádku". Tu zkušenost mám já u pyrenejky...dejme tomu, že průměrná cena štěňat se pohybovala 25-30 tisíc a najednou narazím na štěňata, která vypadají jako ideál...francouzský pes, matka pracovní fena na farmě, štěnítka socializovaná se zvířaty na farmě a cena 15 tisíc...to je prostě divný...

A ještě bych k tomu dodala, že podobné diskuze proběhly i na fauně a musím říct, že já mám pocit, že člověk, co si to pak přečte, musí mít nutně dojem, že zeptat se na cenu štěněte je něco nemravného...bože, jen se nezeptat chovatele na cenu hned, protože pak by chovatel mohl nabýt dojmu, že mě zajímá jenom cena a přitom opravdu může jít o člověka, který nemá dojem ani pojem, kolik takové štěně s PP stojí a snaží se tedy nějak získat informace, jak se ceny pohybují a zda na to vůbec má finance....a kdy už je tedy vhodná doba se zeptat. Ono my, co už máme nákup nějakého štěněte za sebou, tak víme své, ale člověk, co kupuje poprvé...

Jako chápu, že třeba ne všechny štěňata z vrhu budou za stejnou cenu...v tom případě by mi přišlo lepší než inzerovat cenu od-do, inzerovat každé štěně zvlášť, neboť si umím živě představit, že se lidi budou dotazovat na ta levnější štěňata, obzvlášť pokud je pes kupován čistě jako společník. Nejsem chovatel, takže možná, že nemám ten správný pohled na věc, ale třeba výše Anet psala, že u NO jsou ty ceny běžně uváděny...ale u většiny ostatních plemen si to prostě člověk musí nějak zjišťovat .... 

Často padaly rady, že než štěně bez PP, tak raději třeba rok počkat a našetřit si na štěně s PP, ale kolik si mám našetřit?? Jak zjistím ceny?? Buď se tedy zeptám někde na diskuzi a lidi, co dané plemeno mají a mají nějaký přehled o cenách mi to tajemství sdělí a nebo si aktuálně najdu několik inzerátů a zavolám chovateli "Dobrý den, aktuálně štěně nechci, ale potřebovala bych vědět, jaké jsou ceny takových štěňat." Což třeba s mojí povahou mi to přijde takový trapný. 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 11.06.2023, 09:46:19 xxx.xxx.189.104
Trickyvoo:

Tak se omlouvám, pár  dní jsem večer padala únavou a nebyla tu.

Hmm: jak to myslíš, co dělám? Jako když vyšiluje? Když se mi nepodaří jí na mě přesměrovat, tak s k ní čupnu a jen s ní tak mluvím. V minulosti to dost pomáhalo. Já jsem si říkala, že jsem to asi přehnala s chozením do přírody. Protože Malina zvládala město skvěle, tak jsem to asi podcenila, ale nevím. Víc dětí pohromadě jí nějak nevadí, jen ta škola a čekání. Byli jsme dnes na pouti, tam jí nějaké děti hladily a nevypada vůbec rozhozeně. Rozhozeně vypadala, když jsme stáli a poslouchali nějaké vystoupení.

Keriton: Ano, cvičák kolem nás asi žádný moc dobrý není. Co jsem zatím viděla, tak to byla dost hrůza. Zařadili jsme víc socializačních procházek. Přece jen jsme oba s mužem chodili raději do přírody než po městě. Zkusím se kouknout na ta videa.


Já chodila pro děti ke škole s berbery, když byli malincí. To bylo super, protože před školou je plac, tak tam lítali s dětmi, nechali se hladit....no ale všeho dočasu, bohužel štěníci (kříženci bernardýna a BSP) jsou opravdu malými štěnítky, kterých se nikdo nebojí jen chvilinku a třeba už ve čtyřech měsících je to docela kus psa a to už na nějaké vypouštění mezi děti není, protože to už se některé dětičky bojí, když se na ně řítí štěně, co má...no kolik tak mohli míti??..přes 20 kilíček?? Takže to pak už jen na vodítkách a hlazení jen od dětí, kteří si je opravdu aktivně přišly pohladit.

Na druhou stranu přes všechnu tu socializaci s "dětskými" skupinami z nich stejně vyrostli psi, kterým jsem nakonec musela držet cizí děti od těla...ano byla jsem ta "taksitohočoklastrčdozadeletykrávo" popř. "takcosnimalezešvenkdyžjsouzlí" když jsem mamince sdělila, že si její ratolest moje psy nemůže pohladit, protože to nejsou hodní bernardýnkové.

Malina je ještě mladý tele a prostě se ještě nenaučila držet emoce na uzdě. Ta škola není ani tak o dětech, ale přesně jak píšete...o tom čekání, o tom natěšení.

Hele já nejsem žádný cvičitel a sama mám máslo na hlavě, protože ne všechny psy mám zvládnuté stopro na myšlenku tak ani nevím, jestli mám vůbec do toho kecat a přicházet s nějakýma radama, ale....já bych zkusila při tom čekání před školou čekat aktivně...prostě zařadit nějaká pořadová cvičení...sedni. lehni, teď jdeme u nohy tam a zpátky a teď zase sedni.....Malina by pak neměla tolik času být "natěšená" a ještě by se třeba naučila to ovládání před školou. 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 10.06.2023, 16:31:40 xxx.xxx.189.104
Rezzzy:

Však on se zrychlí, snad. Včera byla štěňata na povahových testech a ten náš byl prý jak kobliha, nic ho nerozrušilo, vše mu bylo šumák


kobliha, nic ho nerozrušilo, vše mu bylo šumák

a nebo je to známka pevné nervové soustavy😇

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 10.06.2023, 16:27:51 xxx.xxx.189.104
Anonymní:

Tak už máme Frama doma týden ;).

No řeknu vám, nevím, jestli jsem to s tou klidnou povahou nepřehnala, je to stoprocentní flegmatik, reakční čas má tak dvě vteřiny :)).

Včera po očkování usnul u vetky na stole, zatímco jsme vyřizovaly papíry :)

Vet říkala, že nic takovýho ještě nezažila  ;)). No, bude to zase nová zkušenost... Zatím doufám, že má moc starostí s růstem a snad se trochu časem zrychlí  :).

Jináč je moc fajn, už tady všechno zná , hodně věcí pochopil, hezky hlídá a je fakt dojemnej.

Takovej lenochod sloníkovitej...:).


Včera po očkování usnul u vetky na stole, zatímco jsme vyřizovaly papíry :)

Tak to jsem ještě nikdy ani neslyšela....

Ale jinak, dle vašeho popisu, úžasňák, to jsem teda zvědavá, jestli mu to zůstane...🌺

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 09.06.2023, 15:08:23 xxx.xxx.189.104

Záleží na psu...jestli má rád společnost, tak by mohl uvítat přechodné bydlení u vás. Hele za vyzkoušení nic nedáte. Můžete vzít psa k vám a když vám bude připadat, že se moc necítí, že by mu bylo líp doma, tak ho můžete přesunout dom a chodit se o něj starat.

Já mám taky berňáka, sice ještě mlaďocha, ale nebojím se říct, že pro něj by byla lepší varianta, kdyby si ho někdo vzal k sobě, pokud by na to byly vhodné podmínky, než aby byl defakto celý den sám. A teda před dovolenou bych s ním chodila na "zvykačku", aby se seznámil s cizím prostředím.

 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 09.06.2023, 14:46:11 xxx.xxx.189.104
mastnacekk:

Ty se furt nezrusuj a cekej na lupusska. Komunito.


Já jsem teda na vás nechtěla reagovat vůbec, ale prostě musím....vůbec nechápu o co vám jde. Nechápu vaše, často urážlivé, příspěvky. Jestli jste se ohledně fauny o něco snažil, snažíte, tak fajn a ať vám to vyjde, ale proč tady šijete do "pejskařské komunity", která je sice často jedna velká drbárna, ale upřímně co vám je do toho. Pokud se toho nechcete účastnit, tak si běžte diskutovat někam, kde to je smysluplné a na úrovni. Ale evidentně stále věnujete energii tomu, že to tady čtete a že sem píšete. Nechcete se na to krajcvajc...?

A pokud by mohlo někomu vadit, že teda nejsme dle vás "na úrovni", protože zabíráme spoustu místa tlacháním a vkládáním fotek z procházek a podobně, tak by to mohli být tak max zdejší admini... ale vám je do toho kulový, nejsme na malochovu.

 A máte pravdu ...ifauna komunita už neexistuje ....protože jsme se jako komunita přesunuli sem...a přesunuli jsme se právě proto, že ta komunita jsme, že nejsme banda nějakých anonymních přispěvatelů.

Prostě se smiřte s tím, že nás tady nepředěláte k obrazu svému.😉

 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.06.2023, 22:30:13 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 05.06.2023, 19:22:22

Neberu to osobně... jsem ráda, že jste na to upozornila a máte svatou pravdu. Teď si spíš říkám, že jak jsem stará, tak jsem blbá.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.06.2023, 18:49:59 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 05.06.2023, 16:08:06

No já to střívko myslela spíš pro psa velikosti čivavy, jsem si tak nějak představovala, že ten minipsík to nezhltne najednou, ale zkušenost s malými psy nemám, tak vlastně ani nevím...ani svým velkým psům nedávám sušená střívka bez dozoru právě proto, aby jim nezaskočilo....

Ale máte pravdu...zrovna to střívko jsem doporučovat neměla.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.06.2023, 15:47:36 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Gertruda z 05.06.2023, 14:45:56

Ještě možná zkusit šoupnout mu nějakou mňamku, co bude mít na dýl...teď nevím, co máte za plémě resp jaký je pejsek velikostně, tak dle velikosti třeba nějaký vepřový záušek, sušený střívko...prostě něco, co si bude nějakou dobu žužlat. Třeba si pak ani nebude toho "nestandardního" odchodu všímat. Ale zase je rizko, že když pak něco nedostane, tak zase bude ten odchod řešit.

Z mého pohledu je fakt lepší to "ochodit". 

 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.06.2023, 14:03:56 xxx.xxx.189.104
Buggyra:

Ten Mates je furt v pohybu, to je ďáblík.

No, to si taky říkám, co bude nebohá paní "záda vejpůl" dělat, až bude pes dospělý a takhle nevychovaný. Ona s tím evidentně nedělá vůbec nic, protože se od toho malého štěněte doteď nic nezměnilo. A to je sucho a neklouzavo. Až ji ten roční pes bude cepovat na ledu, tak to nechci vidět....


No mě někdy stačí i bahnitá cesta mírný kopeček...tam mi to klouže i bez toho, aby mě pes tahal....to vždycky jdu a říkám "Ginuš, prosím tě, pomalu nebo sebou panička flákne, zlomí si nohu a kdo se pak bude o tebe starat?"...a námraza, led je teda ještě challenge...

 

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.06.2023, 13:25:00 xxx.xxx.189.104
keriton:

Zrzavci:

přesně, udělat pochodový cvičení. Ven, zpátky, jdu, zase se vrátím, vezmu tašku, šmarjá nemám klíče, ešče musim na záchod, pak do kůchně, vypadnu, vrátim, v koupelně si umeju ruce a pes nestíhá sledovat, jak se furt zjevuju a mizim a pak to prostě radši vzdá 

A co tento případ - ano, pes to vzdá. Ale druhý den, když odejdu normálně do práce, tak to s tím vzdáváním bylo včera a dnes už to neplatí, je nový den, tak se může zase znova vyvádět. Kolik dní bych musela takto pochodovat jak vůl a ještě si na to udělat volno od práce (i domácí), protože u toho se fakt nic udělat nedá? \"loughing\"

Nerozporuju, jen tam vidím určité, ehm, zádrhely, má-li člověk chytrýho psa s velkou vůlí pro boj za svá domnělá práva (např. právo dělat si, co chce) \"tongue\"

Hele já si myslim, že se nemusí nonstop pochodovat celý den, každý den...ale udělat to prostě několikrát denně...těch pár minut 

Jde o to, aby to psu zevšednělo, že to není jen "celá rodina se oblékne, dostanu mňamku, hračku a budu hodný, protože tak to je v pořádku", jde o to, aby si pes zvyknul, že i mimo takový rituál může někdo odejít...a že se svět nezboří.

A kolik dní...to je asi hodně individuální, jeden to přestane řešit za den, za dva a u dalšího se o to "ochození" budeme muset snažit déle.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.06.2023, 10:49:54 xxx.xxx.189.104

Tak zkuste náhodně odcházet...třeba i jen za ty dveře a hned zpět nebo počkat pár minut...dokud je pes v klidu. Pak přidat i ten výtah...Když tohle uděláte xy krát denně, tak si myslím, že už to psa i nakonec přestane bavit a to že se furt někdo courá sem a tam přestane řešit....a postupně prodlužovat. A já bych snad ani nepoužila nějaký rituál s odměnou a hračkou...prostě "Alíku počkej hned přijdu..."

Klidně i že přijdete se psem domů, necháte ho tam a hned na chvilku odejdete z bytu....

Něco jak psala výše Buggyra.

Já třeba takový problém nemám, ale zase jsem si tak nějak naběhla s mojí "psí bundou"...jakmile jí vezmu na sebe, tak už si psi myslí, že se jde automaticky na prochajdu...takže letí k věšáku, kde jsou vodítka, pak zase ke mně...takové to nadšení....no tak jsem si prostě tu bundu začala brát i když na procházky nejdeme, aby ta bunda neznamenala automaticky "jde se na prochajdu".....ono nemám problém, že by psi potom nějak štěkali, kňučeli, ale je mi jich pak líto, že se těšili na procházku a ono prdlajs a pak tak kouuukaj, když jim řeknu, že se nikam nejde.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 05.06.2023, 10:20:07 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 05.06.2023, 09:52:36

Oprava:

"myslím oba psi dohromady...to není moc na to jak jsou velcí"

samozřejmě mělo být psy s tvrdým y🙄