Aktuálně: 4 689 inzerátů176 777 diskuzních příspěvků17 784 uživatelů
keriton
keriton (481 příspěvků) 05.06.2023, 09:15:37 xxx.xxx.80.145

Zkušenost nemám, jen řeším jakousi nesamostatnost u našeho útulkáče, kterýho máme pár měsíců.

Jak je váš pejsek starý a co je to za plemeno?

"Pokud víme, bývá doma v klidu"   - Bylo by fajn si někdy udělat záznam a pak se podívat, co teda doma skutečně dělá, při těch odchodech, které zvládá bez vyvádění. Jestli je v pohodě nebo jsou tam známky stresu nebo dokonce vyvádí a vy o tom jen zatím nevíte.

Napadají mě dvě možnosti postupu, asi se to dá i kombinovat. 

1) Nacvičovat od nuly ty netypické odchody a postupně prodlužovat čas.

2) Při nácviku netypických odchodů zůstat nenápadně za dveřmi (předstírat odchod - přivolat výtah, poslat ho dolů prázdný a tajně zůstat u bytu), a jakmile spustí, vrátím se, sprdnu ho a zase odejdu a znovu předstírám odchod.

keriton
keriton (481 příspěvků) 05.06.2023, 08:08:55 xxx.xxx.80.145

Sardullah, to je holt asi úděl... :D

Já asi budu mít jiný úděl - sledovat, jak pes dělá na lidi divadýlka o roztomilým pejskovi a jak snadno mu na to spousta lidí skočí. Jsou to fakt divadýlka, vyloženě si nasadí masku, nahodí kukuč, naladí emoce, a už to jede. Rozplývání diváků (případně doprovázeno vydáváním pamlsků, kdo má po ruce) zaručeno :D

Klidně se chvíli předtím snažil sežrat někomu psa nebo jinak zlobil, a dovede okamžitě přepnout na tento režim.

keriton
keriton (481 příspěvků) 03.06.2023, 19:27:53 xxx.xxx.80.245

Pokračujeme v objevování vody, dnes jsme zařadili lekci o tom, že voda není výmluva pro to, aby pejsek nemusel poslouchat. Přišlo mu to docela překvapivé. Již začíná i plavat. Po odchodu z vody jsme se ještě procházeli kolem rybníka a dali si další lekci o tom, že pes se chová slušně, i pokud by nejradši šel zpátky do vody. Samý divný požadavky na něj :D

Obrázek
keriton
keriton (481 příspěvků) 03.06.2023, 19:16:52 xxx.xxx.80.245

Wow, díky za tolik tipů! Župan mě pobavil, je dobré vědět i o takových vymoženostech. Sarah, děkuji za nabídku, napíšu vám SZ :)

Přemýšlím, jak to pak používat. Samozřejmě doma, když přijde pes z venku urousaný. Ale když se jdeme v horkým dnu koupat, tak jestli ho vyručníkovat rovnou u rybníka, anebo ho nechat schnout volně během procházky a doručníkovat až doma, co nedoschne samo. Co je lepší? Mně by přišlo přirozenější nechat ho schnout samovolně během procházky a dosušit až doma.

keriton
keriton (481 příspěvků) 03.06.2023, 19:12:32 xxx.xxx.80.245

To je úžasná zpráva, přeji mnoho zdaru a ať mládě co nejlépe zapadne a doplní smečku! Také se těšíme na fotky :) Ony se sem mohou vkládat jen fotky do velikosti 500 kb, větší vložit nejdou.

keriton
keriton (481 příspěvků) 03.06.2023, 10:34:53 xxx.xxx.80.245

Vím, že mnozí používáte nějaké ty chytré nebo kouzelné ručníky, co vezmou vodu z psí srsti mnohem líp než lidské. Mohli byste mi prosím dát odkaz na nějaké osvědčené? Asi se mi to přeci jen pro vodního psa bude hodit :)

keriton
keriton (481 příspěvků) 02.06.2023, 19:32:46 xxx.xxx.80.231

Tak si jdu městem a říkám si, jak je fajn, že tu ten ječmen ještě nemáme (je třeba být vděčný za každou maličkost, že ano), když tu náhle si ho na každým kroku začnu všímat. Takže ano, ve městě je ho opravdu hodně.

keriton
keriton (481 příspěvků) 01.06.2023, 12:51:35 xxx.xxx.80.231

S ignorováním štěkání a dalších zvukových projevů to může být dost nebezpečné, já to beru tak, že mlčení znamená souhlas :) 

Na druhou stranu utnout štěkání tak, aby to pes nevzal to jako "hurá aspoň nějakou pozornost jsem si vymohl" a na druhou stranu se z toho zase nesesypal, nemusí být úplně jednoduchý. Resp. jednoduchý to nakonec je, ale třeba pro mě to začalo být snadný až poté, co jsem viděla správné provedení trenérkou na svým konkrétním psovi. Do tý doby by mi to někdo mohl stokrát psát přes internet a já bych to zkoušela provést a pes by byl furt vytlemenej :)

keriton
keriton (481 příspěvků) 01.06.2023, 12:47:37 xxx.xxx.80.231

Částečným řešením by bylo pořídit si již dospělého pejska, ať čivavu nebo něco podobně malého, třeba z útulku. I tam se můžete potýkat s nečistotností nebo nesamostatností, ale přeci jen se obojí od dospěláka už dá "požadovat", zatímco od štěněte určitě nikoliv.

Jinak proč ne, pokud zvážíte všechna pro a proti (hlavně ta proti) vlastnění psa a usoudíte, že to pro vás má smysl a potřebujete to. Já např. potřebuji, aby mě někdo bral pravidelně ven).

keriton
keriton (481 příspěvků) 31.05.2023, 12:37:08 xxx.xxx.80.14

Jejda já už se těším s vámi a zároveň mám takový to mrazení v břiše ze všech změn, které vás čekají. S naším vořechem již dospělým budeme za chvilku "slavit" společný tři měsíce a pořád ještě jsme v provizoriu, např. co se týče uspořádání věcí v bytě. Hrozně se těším, až se věci tak nějak vrátí k normálu a doufám, že se toho kdyžtak dožije i ten pes (že ho nezabijeme úplně :D )

keriton
keriton (481 příspěvků) 30.05.2023, 10:45:27 xxx.xxx.80.131

Tybrďo ale jen si to představte, to si tak vedete poklidný web, a najednou se vám tam ze dne na den nakýbluje pár desítek nováčků a mají spousty představ, co by mělo jak vypadat a fungovat, aby se jim u vás líbilo :D

keriton
keriton (481 příspěvků) 30.05.2023, 10:34:21 xxx.xxx.80.131

Mně to tu přijde super a jsem nadšená, že nás admini ještě neodpálkovali s těmi všemi našimi nápady :D

A mám ještě jeden nápad na zlepšení - barevně rozlišit jednotlivé sekce, aby člověk na první pohled viděl, že toto téma se diskutuje v sekci rybiček, toto téma se týká koní, a tohle bude o psech. Teď mi to přijde takové náročné rozeznat :)

Obrázek
keriton
keriton (481 příspěvků) 29.05.2023, 15:00:30 xxx.xxx.80.190
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 29.05.2023, 14:58:54

Jj, smazali, a prý i profilovky některých. Asi to postupně procházejí a mažou, co můžou :)

keriton
keriton (481 příspěvků) 29.05.2023, 07:57:53 xxx.xxx.80.190

Pár střípků z posledních dnů, v tomto počasí se pěkně fotí, když má člověk konečně psa a tudíž důvod jít v šest ráno ven. Pořídila jsem další stopovačku, doufám, že už finální :D Akorát tam měli spoustu barev, tak jsem si řekla třeba olivovou, a ona je to úplně stejná barva, jako tráva. Takže je to na zemi "fakt moc hezky" vidět... :D

Psisko má super urousávací srst, která navíc na fotkách hází neustále všelijaké podivné odstíny, obvykle modrou, zelenou. Tak se s tím musím ve zpracování fotek naučit. Minulej pes tolik odstíny neházel, i když byl taky černej.

Jo a došli jsme k závěru, že to zkusíme nechat otrimovat. Tak jsem zvědavá, jak to potom bude vypadat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
keriton
keriton (481 příspěvků) 26.05.2023, 20:16:41 xxx.xxx.80.136
Vahine: Jsem ráda, že už jste tu a že Vám nezdrhnul v noci pesan. A on zkouší, jestli nemůže do postele? Hmm, to taky bělouš taky zkoušel a teď ví, že to jde jen, když není páneček doma....

On nesmí ani do ložnice, o tom nehodlám diskutovat :D Ale on ano :D

keriton
keriton (481 příspěvků) 26.05.2023, 11:10:36 xxx.xxx.80.136

V rámci zachování dobré nálady pojďme obnovit toto osvěčené téma! Na ifauně jsem se zapomněla pochlubit, že jsme minulý víkend poprvé spali pod širákem. Podařilo se, že pes v noci neodešel, jak jsem se obávala. No ono když jsem skoro nespala a pořád dávala pozor na to, abych držela vodítko, aby se pes tulil a byl přikrytý spacákem, to by se mu odcházelo blbě :D Prý se vyspinkal moc hezky a od té doby se doma v noci průběžně ptá, jestli jsem si jistá, že má spát jinde než my. Achjo  .... :D

 

Obrázek