Aktuálně: 4 841 inzerátů175 674 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
hmn
hmn (1048 příspěvků) 20.03.2024, 11:10:09 xxx.xxx.99.62
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 20.03.2024, 10:49:24

tak to koukám 😲

mám zero dc short, je to festovní záležitost a co se na něm pyreneják natahal! Teď ho podědila Moira, a před ní ho měl dlouhodobě zapůjčen mladých hovík, a ten je tažná kobyla. 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 20.03.2024, 10:40:51 xxx.xxx.99.62
efe:

Protože mi tady x lidí poradilo obrátit se na MushGo, tudíž jsem tak učinila…


a to je jaká značka postoje?
mi to  jako zero DC připadá….

hmn
hmn (1048 příspěvků) 20.03.2024, 09:10:30 xxx.xxx.99.62

“Dafi sem chodí chvíli, tak myslím, že se dá prominout, že téma je na psech.”

jak “dá prominout”….
bych i řekla, že většina příspěvků “na psech” nemá se psy nic společného
a tohle  je o něčem, a jak píše balu, týká se i psů

hmn
hmn (1048 příspěvků) 18.03.2024, 11:44:15 xxx.xxx.99.62

asi je to tady
výtok tedy zatím ne, ale začala zajímat psy
určitě značkuje
má 9,5 měsíce, což je sice v udávaných mezích, ale poměrně brzo, na velké plemeno, ne?

no uvidíme…..

edit: jo, a má gastritidu, tak to je spolehlivý příznak, ne? 😎

hmn
hmn (1048 příspěvků) 17.03.2024, 12:13:58 xxx.xxx.99.62

“Ale slečna učí psy na plenu, ta s nimi nehodlá chodit ven a navazovat kontakty.”

Moje psice je naučena na savé podložky a procházkuje se 4x denně..…i když má k dispozici zahrádku
Takže to bych jako jednoznačný ukazatel nepovažovala.

hmn
hmn (1048 příspěvků) 17.03.2024, 08:40:57 xxx.xxx.99.62
keriton:

Přesně to, co píšete (absence samostatné hry s ostatními dětmi venku), je podle některých zahraničních odborníků hlavní příčinou současného stavu. Řešení není jednoduché. Rodičovský styl se za desítky let tak moc posunul, že není vůbec snadné jít proti proudu.


jsem panelákové dítě - 12 pater, dva vchody
bylo nás tam, v tom jednom paneláku,  cca 65 dětí o věkovém rozdílu tak cca do 5ti let
v našem vchodě jsme byly 4 holky narozené ve 4 měsících po sobě jdoucích

+ děti z dalších paneláků

to se nám to venku družilo, hráli jsme kde co a pořád…..mohli jsme hrát i fotbal, bylo nás dost
a bylo kde, parkoviště před domem bylo naše hřiště, kdo měl auto, vytáhl ho tak na výlet o víkendu z garáže

mé děti vyrostly v podstatě tamtéž
v paneláku byli jen dva kluci v přibližné stejném věku
jen DVA

a zatímco my jsme si lítali někde u Odry, v přírodě, tak za mých dětí už tam byly rozsáhlé stanové tábory bezdomovců
za nás se ti největší lumpové scházeli na určitém místě a pili “čučo”, za mých dětí už jel fet a i já jsem se občas bála, s velkým psem, procházejíc kolem “pod vlivem” bezďáků i ďáků….
začalo vykrádání aut….

ten “rodičovský styl” bude záležitost dost vnucená prostředím, posunem společnosti

(a pak že dřív nebylo líp, bylo!)

hmn
hmn (1048 příspěvků) 16.03.2024, 08:44:29 xxx.xxx.27.149

“vrazil na pozdrav komukoli čumák zepředu mezi nohy”

přesně tak se vítal můj pyreneják, taky jsem se kvůli tomu převlíkala za člověka až v práci, a tam jsem taky “člověka” nechávala 😀
Ale to tedy nedělal komukoliv, ale svým milovaným…

hmn
hmn (1048 příspěvků) 14.03.2024, 16:21:25 xxx.xxx.27.149
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.03.2024, 15:45:50

ale ono z popisu majitelky taky jasně čiší touha se štěněte zbavit
tak by to asi, pro štěně, byla varianta nejlepší

hmn
hmn (1048 příspěvků) 14.03.2024, 12:11:54 xxx.xxx.27.149

“Dva mesice jsem byla se stenetem doma, nekolikrat denne jsme mely kratky trenink poslusnosti, nasledovani, zabrany kousnout a zvykani si na dotyk.”

zábrana kousnou - to se dělá jak?

“Travime hodne casu venku, alespon jednou denne jezfime do parku, kde si muze hrat s pejsky (nez je zacne kousat) a mazlise s lidi ( je roztomila a hrava)…”

jestli se s cizími mazlí, ale s psovodem ne, pak je třeba v prvé řadě hledat problém u psovoda

“… nez je zacne kousat. Kdyz zacne kousat, jdeme dal, aby si na to kousani nezvykala. Bohuzel, kdyz ji musim takhle odvest kdyz kouse tak se muze nastvat a pokousat me.”

jak již padlo výše, nenechám to dojít do stavu “začne kousat”, psa odvádím pryč hrou, s povelem za pamlskem….
chtěla jsem vznést dotaz, jak to odvedení vypadá, ale asi to bude jasné, že po dobrém to nebude

“Ted chodim do kancelare a je prez den sama. Doufala jsem ze budu pro ni vzacnejsi a bude me mit radsi ale zadna zmena nenastala, porad je radsi sama.”

tak to asi fungovat nebude
a pokud ten vztah s psovodem není OK, tak naopak

“Navstevy kouse take, nejradeji kouse do zivyho. Kdyz si hrajeme s hrackou tak radsi chce kousnout ruku a nesetri. Nekdy prijde jakoby se chce mazlit ale pak nahle kousne, uz mi prokousla nekolikrat ret.”

ale tak tohle je normální, je to prostě přímý kontakt s parťákem
výměna části člověka za nějakou věc se taky musí učit, musí se hledat ta správná hračka

má současná psice (běží jí 10. měsíc) je (byla) oproti psům piraňa roku, přiblížit hlavu k její = zákus do ksichtu, chodili jsme dokousaní, modřinoví……a zároveň to je největší mazel
holčička moje malá…..❤️


 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 14.03.2024, 11:38:56 xxx.xxx.27.149

štěně nemá dovyvinuto ústředí rovnováhy, to se (prý) koná až kolem roku, tak alespoň to u staršího psa odpadá

 a to přivykání těla na pohyb - tam bude asi dost podstatná ta četnost (to je to každý den) a délka, a to taková, aby byl pes ještě v pohodě. A samozřejmě to umístění psa v autě (to chce fakt vyzkoušet), a i to samotné auto (jak jsem psala, kvůli psici jezdím furt ve staré tvrdé koze, na novější houpací budeme teprve navykat).
A způsob jízdy! (to mám jako “kinetik” výhodu, protože to cítím….na rozdíl od chlapa 😎)

hmn
hmn (1048 příspěvků) 14.03.2024, 09:30:30 xxx.xxx.27.149

stav “štěně kouše a nechce se mazlit” je normální

že mu nevadí, že to člověka bolí, je normální

že štěně není mazel, který se přijde sám pomazlit, to je také normální
i z takových umí vyrůst velcí mazli

“druha ke me nechtelo jit a kdyz jsem si ji vzala do naruce, tak se vytrhlo”
takové bylo mé štěně HW
obrátil v půlce cesty domů a do konce života jsem pro něj byla bůh

že si štěňata hrají tak, že se koušou, je normální

“Take jsem si vsimla ze hned na zacatku rado behalo za cizimi lidi se mazlit, ale se mnou se mazlit nechce. Na pamlsky ji ucim tolerovat muj dotyk.”
tak tohle je na otázku, dost zásadní otázku, jak se k ní chováš, co děláte…..

vše, co píši, že je “normální”, může i normální nebýt, ale to se z těch písmenek výše nepozná

PLEMENO?

jo, a trestat fakt ne, tohle se řeší naučením povelu “pusť”, po dobrém, a přesměrováním kousání na hračku a aktivní hrou se štěnětem

hmn
hmn (1048 příspěvků) 14.03.2024, 08:07:19 xxx.xxx.27.149

“Musím přiznat, že jsem v tom nácviku byla trochu urputná, prostě chudák jezdil, dokud si nepřivyknul.”

jojo, to chce každý den, i kdyby to bylo 500m

hmn
hmn (1048 příspěvků) 14.03.2024, 08:00:33 xxx.xxx.27.149

“Když se za lidmi rozběhne a Vy už víte, že ji nepřivoláte…”

i u tohoto plemene bych raději sázela na zastavení, než odvolání či přivolání
ono je to pro takového psa snazší, neodvracet se od předmětu svého zájmu

samozřejmě přivolání trénovat a pilovat, o tom žádná

hmn
hmn (1048 příspěvků) 12.03.2024, 15:38:05 xxx.xxx.27.149

kinetóza - jedině koukat dopředu, dopředu a zase dopředu 😉
a jediné 100%ně spolehlivé je sedět za volantem (což tedy psu moc nepomůže)
 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 11.03.2024, 14:32:37 xxx.xxx.27.149

“Vydrží takhle asi 40 min. Pak začne slintat a po dalších cca 20 min se poblije.”

takže po 45-50ti minutách jízdy = venčení
respektive když začne slintat

Moja blila i po 5ti minutách. Kvůli ní zůstalo staré auto (nehoupe se tak), jezdila jsem s ní kratičké jízdy a krokem, ale jako fakt. A prodlužovat po minutkách. 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 11.03.2024, 07:43:42 xxx.xxx.27.149

tak zrovna pastevci chovatelský um ke svému vzniku až tak nepotřebovali
ten se podílí spíše na jejich degeneraci

ale o to by byla větší bravkovina snažit se je totálně překopat

hmn
hmn (1048 příspěvků) 10.03.2024, 18:12:45 xxx.xxx.27.149
Anonymní:

Z toho mi vyplyva, ze kto chce psa ako partaka pre normalny zivot, nemoze robit sportovku. A inak mam to overene aj v praxi, a bol to aj moj nazor, takze  vlastne ste mi ho potvrdila. 


😲😲😲