Aktuálně: 4 817 inzerátů175 592 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů
hmn
hmn (1048 příspěvků) 16.04.2024, 20:35:15 xxx.xxx.59.65
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 16.04.2024, 20:27:37

zdroj těchto informací?

nacházím info poněkud odlišné…..

hmn
hmn (1048 příspěvků) 16.04.2024, 09:15:00 xxx.xxx.59.65

proč postroj? 
protože 1. neohrožuje krk a za 2. štěně se z něj nevyvlékne

je to samozřejmě o štěněti

dva psi - štěňata - na obojku bez problému

Moja vyfasovala postroj ve 3. měsíci, protože její panické útěkové stavy se na obojku řešit nedaly - jednak se z obojku vyvlíkla, a než se vyvlíkla, tak ten tlak obojku jí maximálně stres ještě zvyšoval

za mě - dobrý postroj + obojek

hmn
hmn (1048 příspěvků) 16.04.2024, 08:10:01 xxx.xxx.59.65
Fikovnice:

To by mě zajímalo, JAK psi pod vodou vyhledávají mrtvé. A JAK je to vůbec učí… Pes, který má tolik vjemů zprostředkovaných čichem a sluchem, což pod vodou nevyužije! Pro mě záhada a skutečně obdivuhodné!👌


fíkovnice, ne POD vodou, ale NAD vodou….cítí pach stoupající z mrtvoly nahoru

hmn
hmn (1048 příspěvků) 13.04.2024, 08:24:33 xxx.xxx.112.173
Sardullah:

No a já si celou dobu myslela, že patříme do skupiny živočichů, kde prostě příroda zařídila, že jsme samci a samice….no tak asi evoluce pokračuje 😴


to příroda zařídila i to “jiné”
stejně třeba jako downův syndrom, a další
to jsou taky hrátky s chromozomy

“nepěstovali homosexualitu ani jiné výstřelky.”
homosexualita je výstřelek?!!! 😲😲😲

hmn
hmn (1048 příspěvků) 13.04.2024, 07:58:58 xxx.xxx.112.173

“Je zvláštní kolik lidí, a asi to budou převážně mladí lidé, se necítí být tím pohlavím, se kterým se oficiálně narodili nebo třeba nejsou žádné pohlaví nebo ví, že 100% něčím jsou, ale nevědí čím atd atd.”

https://www.lui.cz/wellbeing/20225-dve-pohlavi-jsou-prekonana-tvrdi-veda-argument-s-chromozomy-x-a-y-je-pouze-voda-na-mlyn-s-dukazy?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context

😉

hmn
hmn (1048 příspěvků) 11.04.2024, 09:23:33 xxx.xxx.112.173

musím pochválit Mojinku - včera poprvé sídliště, velké parkoviště plné aut, vstup do paneláku, schody, byt. Byt jen prošňupala, nesnažila se cokoliv rozkousat, nezavalila mi maminku, kost se nesnažila kamkoliv zahrabat a byla ochotna ji v klidu zpracovávat v obýváku, takže byla víc než hoďku uzemněná a zcela zaměstnaná. Pak přesun k mladým, kde na víc než dvě hodiny zcela vytuhla, takže babka mohla být 100% babka.

no šikulka moje šikovná…..🥰
(jako je mi jasné, že to je normál, ale s Mojou člověk nikdy neví…..😎)
 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 10.04.2024, 09:12:07 xxx.xxx.112.173

“No a najednou tam mám rezatýho oslika, co stojí s hlavou u dveří a naprosto dokonale předstírá, že vůbec neví, netuší, nerozumí, ale hodlá ty dveře rozrazit hlavou a jít. A protože já pochopitelně nemůžu vědět, zda skutečně netuší, či nerozumí, tak si chvíli trvám na svým, ona si taky trvá na svým a jak to asi dopadne????? Netuší asi nikdo, že ne?”

a takhle to není normální? 😲😲😲

😉

hmn
hmn (1048 příspěvků) 10.04.2024, 07:59:34 xxx.xxx.112.173
lesnizinka:

Holky, kdo berete tablety na cholesterol?  Vím, že Bobča, ty mi Bobi písni, jakové máš výsledky a prosím i vy ostatní. Mamka byla překvapená, doktor ji pochválil, o polovinu ho srazila. 


beru a sražen na normál

hmn
hmn (1048 příspěvků) 09.04.2024, 08:12:55 xxx.xxx.112.173

“Třeba jednoho dne také dostanete do ruky ničitele a útěkáře a zjistíte, že rada uzpůsobit prostor je často spíš hezká pohádka než skutečná možnost.”

ale to není standard, ale výjimka

a o tom to celé je

bude nějaká menšina psů, kdy je takové omezení nutné v zájmu jejich zdraví, bez ohledu na výchovnou snahu člověka (a je nutno konstatovat, že bude menšina majitelů takových psů, kteří jsou schopni se psem pracovat nějak relevantně)

a pak bude ta většina, které budou stačit nějaká normální opatření (jako nějak uklizený byt/část), nějaká výchova a nebo třeba taky nic.
A ti jsou zavíráni do klecí, bo “se to tak dělá” ……

a "klecí" myslím uzavřenou věc, ne to otevřené, které může pes kdykoliv opustit

mi dobře hrabalo i z pokoje na kolejích, při tak brutálním omezení jaké představuje klec bych ji rozmlátila taky, v totálním hysterickém šílenství

hmn
hmn (1048 příspěvků) 06.04.2024, 19:56:07 xxx.xxx.112.173

“Ono to “ fuj” vlastně znamená, že je něco moje , ať už nějaká věc ( například koňská kobližka na cestě). nebo třeba prostor, kde chci mít klid bez rvaček. Není to povel, ale varování.”

ono to “fuj” bude znamenat to, co s tím člověk a/nebo pes spojí (si), přičemž se ne vždy shodnou, jako ten člověk a pes
+ jakým způsobem (potlačení versus posílení)

 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 06.04.2024, 17:12:23 xxx.xxx.112.173

“Jináč nevím, čemu tady říkáte potlačování chování a proč proti tomu všichni brojíte? Potlačit nějaké chování můžu přece všemožným způsobem.., třeba pozitivním posilováním.”

potlačení = trest = chování se potlačuje v důsledku negativního zážitku zvířete, neboli zvíře má strach ono chování provádět

posilování = odměna = posilujeme aktuální chování, protože se zvířeti v souvislosti s tímto chováním děje něco, co chce

již z těchto definicí je zřejmé, že se jedná v podstatě o protichůdné procesy a že “potlačit pozitivním posilováním” je oxymoron

a toto poznání je základ

hmn
hmn (1048 příspěvků) 06.04.2024, 08:17:17 xxx.xxx.112.173

“jak na ty jeho výpady reagovat správně, aby to nebylo zbytečně moc (a blbě a ještě blbě načasované) a ani příliš málo.”

keriton, fór je ale v tom psa k nějakému výpadu nenechat dojít 
o tom je to vedení, o tom je ta práce
a, domnívám se, v tom si nerozumíme

“A skončilo to nevyprovokovaným napadením staré slepé malé fenky s pokousáním”

k tomu musím - tam byl nejspíš problém nedostatečného mechanického jištění a ne pohledu “psa trestám” versus “psa léčím”

“Jinak úplně souhlasím s tím, že každý pes je originál, některý je tvrdý, některý měkký.., závislý nebo solitér, s každým člověkem musí zacházet jinak.”

PRINCIPY JSOU STEJNÉ, STEJNÉ a STEJNÉ
furt a pro každého a nejen psa

a jedna dost podstatná věc - není totéž řešit agresivitu směrem k cizím psům a vůči druhému domácímu psu (záměrně nepíši smečce).
Vůči cizím bude normálním a snazším cílem dosáhnout ignorace, venku je obr prostor, neutrální prostor…..
Doma to je jiná.

I proto bych si opravdu dvakrát rozmyslela jít na to “potlačováním”, které jen potlačuje ale převrat v hlavě asi neudělá, zejména pokud spolu ty dvě fenky vycházely dobře. 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 05.04.2024, 13:13:44 xxx.xxx.112.173

“psovo nevhodné chování neakceptovat, už od začátku”

tak toto je přeci základ 

a proto si myslím, že si nerozumíme…..
 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 05.04.2024, 12:58:45 xxx.xxx.112.173

“Naše hnědá, dvakrát napadená do zadku, vylítávala na jiné psí nerváky, které tedy “jen” děsila zalehnutím a zvednutými pysky. Takže jsem nebyla tak “tvrdá” a stále za tím viděla hlavně její strach a méně tu agresi. A skončilo to nevyprovokovaným napadením staré slepé malé fenky s pokousáním”

myslím, že si nerozumíme
a já nerozumím vyjádření “nebyla tak tvrdá”….?

ten můj pohled je o rozdílu mezi trestám=potlačuji chování agresora a pomáhám psu chovat se tak, aby to bylo dobře=učím psa, co má dělat

a moje osobní zkušenost je naopak taková, že v okamžiku, kdy jsem si toto ujasnila a tím i způsob/metodiku řešení, bylo vyhráno

hmn
hmn (1048 příspěvků) 05.04.2024, 12:03:17 xxx.xxx.112.173
Marie:

!!!Díky!!! Jsou 2 možnosti, buď jak byla po operaci hodně chlácholená tak teď chce veškerou pozornost jen pro sebe. Nebo už má ráda svůj klid a aktivnější mladší fenka ji leze na nervy. Je to pro mě nová situace před zákrokem problém nebyl takže se s tím učím žít a korigovat to jak radíte.


tak to bych viděla ještě třetí možnost a to, že se cítí nejistá a preventivně se brání potencionálnímu ohrožení ze strany mladší

a možná to i není jen potencionální, možná se na ni mladší NĚJAK koukla, zaujala NĚJAKÝ postoj, grimasu…..něco co člověk ani nemusí vidět a co starší signalizuje nebezpečí

jako vcelku bych souhlasila s tím, co je výše psáno. Jen velký pozor na toto: “Na agresorku pověsit couračku a v případě, že vyletí, okamžitě stáhnout k sobě, dát jí do povelu (stačí sedni) a houknout na ni ve smyslu, že takhle ne.”……agresorka nemusí být agresorka, může to být jen nejisté zvíře, a takové řešit “houkáním” asi nebude to pravé ořechové…