Aktuálně: 4 849 inzerátů175 208 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
evcusik
evcusik (99 příspěvků) 21.09.2023, 14:47:12 xxx.xxx.38.220

Jedna věc je věda a výzkum - určitě jsem pro a nikoho bych nehanila, že to chce zkoušet. Pakliže je to rozmyšlené a uvolněné finance, proč ne - hranice se mají posouvat. Ale kůň není myš, prostě stojí prachy a mnohdy dost.

Ale sere mi, že se dějí sbírky na toto - jsem ženská na amteřský, nemám prachy, jako princezna jsem si chtěla odvést hříbě do zahraničí…a jéééé, ono to i docela dost stojí. A všichni okolo, zachraňte mi zadek. Když už bych se dostala do takovýho průseru, tak snad radši zastavím barák, vezmu si půjčku, šoupu nohama a modlím se, aby to jakztakž dopadlo.

Cílem sbírek má být něco jiného - nemyslím si, že je vhodná cesta pro zachraňování puberťačky co ji překvapil život.

Samotnou by mě zajímalo, jakou má hříbě prognózu i vzhledem ke komplikacím na klinice.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 14.09.2023, 09:24:39 xxx.xxx.57.149

Byla blbost takového koně kupovat - od toho ty předkupní prohlídky jsou - abyste si ověřili jak se kůň chová, v jakých podmínkách je, jak je na tom zdravotně. hodně věcí se dá odhadnout již z původní stáje. 

Pominu, že jste si troufla vzít asociala (dlouhodobého) a supla do stáda - to jste fakt očekávala že bude pohoda, lambáda? S problémovým koněm je fajn pracovat jako s mladým - jednak oťukavate,co už umí a jak dobře/vhodně se to naučil a zároveň zjistíte, kde jsou naproste mezery, které se snažíte doučit. V případě zkaženého koně, hledáte řešení tak dlouho, než naleznete. Občas se může stát, že ho nenaleznete nikdy.

Pokud si neumím poradit se základní manipulaci (což je i napájení), nebudu přece zdvihat laťku, že do takového procesu soupnu hříbě. Kdy kobyla bude zase jiná reagovat,když má pod sebou hříbě a je otázka jestli bude vhodně (bezpečně reagovat).

Není ostuda takové koně prostě nechat být, pokud se vyčerpali možnosti (zde určitě trenér, zkušený člověk a klidně ne jeden, mě napadlo Adam Punčochář). Některé křivdy koě  se koní nepřepíší.

Velmi zvažte připouštění - hodně dělá kobyla - zdraví i chování - pozorujte kolem sebe, ptejte se chovatelů…

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 31.08.2023, 14:36:49 xxx.xxx.27.210

Běžný nejezdící režim, krmení jako obvykle. Po sedaci jsou koně v nenastlaném, bez sena. Cca 2h trvá než jsou zase “při vědomí”, pak jsou puštěni na pastvu/výběh se senem.

Aby byl kůň hodný na ošetřování se řeší jinak než utaháním 🙂

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 31.08.2023, 10:36:50 xxx.xxx.27.210
JanaJanaJanaJana:

No…..mně Magda Frantlová, což už je v Čechách sedlářský pojem, řekla, že raději jezdí s beránkem než bez, i když je sedlo padnoucí, jelikož je fajn mít něco tlumícícho + když sedlo po nějaké době přestane sedět a než se na to přijde, je lepší ho mít vypodložené. 
Takže mně doporučila nechat sedlo napasovat na tvar koňských zad + beránek a funguje to skvěle.


Mám to stejně - jen teda napasovano na sedlo+gelka. Na dlouhé trasy si ještě ráda přidávám Acavallo gel potah posedli, pro pohodlí obou.

Funguje to dlouhodobě, kobyla spokojená 🙂

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 28.08.2023, 14:31:52 xxx.xxx.27.210

Jednoznačně Wintec. Mám několik let vyšší řady /Isabella, Close contact/ a stále ani nejde vidět, že by bylo odrbané, ošoupané apodobně. To se nedá říct o nortonech. V isabelle toho nalítám dost (třeba 7-10h týdně) a furt hezká a pohodlná pro nás obě. A ještě tak dalších 5-10 let bych ji dala.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 28.08.2023, 14:28:19 xxx.xxx.27.210

Jízdně je cheval fajn. Na “domácí žvýkání” si ho umím představit + pokud jste vy nebo někdo v okolí zručný - semtam něco zkontrolovat, dotáhnout, dospravit. Myšleno když se jezdí přes kopec na tréninky, jednotky závodů.

Pokud plánujete jezdit hodně často či daleko, spíš bych se koukla po jiných značkách - Boeckman, Thiel, Ifory, Woermany,.

U každého (nový, starý, půjčený) doporučuju zkontrolovat vnitřky, jestli nejsou místa, kde se koně můžou zranit, může se zaseknout ohlávka/vodítko atd. Nespoléhejte, že v novém se nemůže nic stát - vlastní zkušenost s hřebčí mříží ve fungl novém chevalovi končící karambolem. Kromě jiného technického zhodnocení.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 25.08.2023, 18:12:13 xxx.xxx.27.210

Také se přidávám ke gratulacím  - moc krásná prezentace! Chválím. Vždy mám takovou radost, když vidím, že se majitelé/chovatelé na výstavy připravili a fakt to pak vypadá jinak. Prostě 1* 🙂

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 25.08.2023, 18:10:26 xxx.xxx.27.210
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 25.08.2023, 16:09:42

Někomu prostě do cesty vstoupí EGO, že je ten nejvzdělanější pro danou problematiku a je to 😀 co myslíte? 😀

Já mám  taky svoje představy, zkušenosti, nároky a vím, co má jakou hodnotu. A když se dva v této problematice nesetkají navzdory x pokusům, tak je vzít za kliku to lepší řešení. Ale než člověk rozklíčuje, kde je vlastně v komunikaci problém a jestli má do toho cpát energii - tyjo, na chocholouška 😀 

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 24.08.2023, 15:39:21 xxx.xxx.27.210
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.08.2023, 15:33:35

Přesně napsaný můj pocit - kdyby to byla jedna zelená louka, dobrý. Ale ten areál měl potenciál nabídnout fakt kvalitu s troškou přispění práce* a myslím, že i tak klientela by se hrnula.

Chytrá investice a s ohledem na počet stájník a i důvod proč zvýšit ustájení, když by nabízeli lepší. Takto ten směr spíše bude spíš chátrat a je to škoda. Asi se mi to osobně dotýká, že když někdo před námi nějaké statky a majetky vybudoval, mělo by se to lehkovážností postupně spláchnout do záchoda. A samozřejmě - být jen klient bez vazby, tak se to tak nedotýká…dost energie na chod byla i má…no je to holt konec jedné etapy, oevírá se nová

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 24.08.2023, 15:14:16 xxx.xxx.27.210

Nové bydlení se našlo 💓 takže klidný spánek zaručen 😀

můj odchod kvalitně rozdmýchal vody ve staré stáji, takže jsem se od nového vedení dozvěděla novinky z welfare zvířat - je cajk krmit seno se síťkou (z baličky), bahno/metrové kaluže je ok i v létě (myšleno jako teď po sérii týdnů veder) a podobné hlody jak z 90tek.  (Za tohle mě určitě Kometa přerazí - za češtinu😀). jakože takhle to dělají ostatní stáje, tak to nemusí být blbě… Ale tím líp, jsem ráda, že jsem se rozhodla včas a vidím, že směr, kterým se to vydává je opravdu hooodne odlišný od mého. *

Jen si říkám proč…proč někdo chce provozovat stáj a vykasle se na tolik hezké, inspirující, praktické literatury a k welfare koní příznivějším příkladům - taky v okolí;( 

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 23.08.2023, 11:40:02 xxx.xxx.21.106

klasická termodeka se určitě při ježdění nepoužívá. bederky ano. Otázka zni, proč dekuju, jestli mám oholeno a jakou právě po koní požaduju práci - od toho se odvíjí výběr a použití.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 22.08.2023, 15:13:22 xxx.xxx.21.106
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.08.2023, 14:21:11

no co, dvířka mají pořádné zástrčky, tak je nevylomí a při vykládání se neotvírají, ale jde se pro něj ze zadu - při jeho rozměrem je to ok 😀 a když je nutno mít otevřené, holt má druhé vodítko, které mu takové nápady nedovolí ;)

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 22.08.2023, 14:43:14 xxx.xxx.21.106
Odpověď na příspěvek uživatele Pavlina z 22.08.2023, 14:37:54

Mě se na závodech taky líbí 😀 zase na to, že je to mobilní řešení, jsou skvělé - jen musí být v odpovídajícím prostředí vůči počasí.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 22.08.2023, 14:09:21 xxx.xxx.21.106

Krása střídá nádheru - nojo, mít za cíl hezké, zdravé jedince odpovídající plemenému standardu je prostě trapné.  A kéž by to skončilo jen u té první generace. Zkušený koňák pochopí, proč je blbost tohle podporovat a laikovi to stejně nikdo nevysvětlí, nepochopí ani krumpáčem. Věřím, že cena osloví hodně 😕

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/173173878/prodam-letosni-hribata.php?fbclid=IwAR0jmb-yjS-APxg7AvEvhcdIwzY3j9fvX0DU0YiA_uoZycNVlR9FFNgyCtA

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 22.08.2023, 14:00:41 xxx.xxx.21.106
Odpověď na příspěvek uživatele Řechtačka z 22.08.2023, 07:22:06

Vy jste čekala něco jiného při této konstrukci? Zajeďte si na závody, kde mají turnajáky - sama můžete na všechny smysly otestovat.

Upřímně název turnajové boxy jsou dostatečně vysvětlují k čemu jsou určené - nikdy se to nevyrovná kvalitně provedenému venkovnímu boxu či vnitřním boxům ve zděných stavbách.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 16.08.2023, 10:03:49 xxx.xxx.50.195
Odpověď na příspěvek uživatele Marcela z 15.08.2023, 18:32:46

Pokud plánujete hříbátko, je nejjednoduší si pokecat s reprovetem (klidně po telefonu). Jaké jsou možnosti a co doporučuje ve vašem případě. Možností jak to všechno vychytat je více 🙂

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 14.08.2023, 21:54:00 xxx.xxx.50.195
Buggyra:

již tradičně se něco pos… zrovna když mám našetřeno něco bokem

Můžu potvrdit, koně mám jen půjčeného, takže si na něm platím “jen provoz”, ale tvl jak je kačka v pěsti, tak je hned (!) kam ji otočit, je to fakt na budku 😀


Já jsem vlastně ráda, že mám taky tento omezovač. Já bych se se všemi vysněnými krámy a nápady vůbec nikam nevešla 😀