Aktuálně: 4 850 inzerátů175 198 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
evcusik
evcusik (99 příspěvků) 14.08.2023, 21:11:24 xxx.xxx.50.195

Sh-a …shagya-arab

OR 1/1 = Ar 1/1 = OX  …plnokrevný arab

OA …arab narozený v zemi svého původu

IC …irský cob

HF …hafling

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 11.08.2023, 10:29:35 xxx.xxx.50.195
Odpověď na příspěvek uživatele Elmíra z 11.08.2023, 07:51:20

Vše bylo již anpsáno, ale proč proboha jste koni sebrala objem? Na základě jaké domněnky?

Máte konec prázdnin, zimu před sebou, je víc než fajn koni dát možnost se nafutrovat objemu. (ideálně ad libitum)

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 11.08.2023, 10:06:41 xxx.xxx.50.195
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.08.2023, 09:35:28

Měl to být cihlák, menší frakce. Určitě se podívám, sama jsem zvědavá, ale necchi pokusu už vystavovat svoje prďky.

Ono ani nejde o to, jestli něco jde nebo ne, jako spíš jestli se chce a je tam ten drive to řešit a ladit řešení, než se z toho vybrousí diamantík. 

Energie jsem už do toho nainvestovala dost (aj možných kontaktů-v okolí máme aspoň 5 stáji s uspěšným zpevněním). Takže je čas taky říct, že už dost. Což mě docela štve, protože na konci léta hledat nové slušné venkovní ustájení  je naprd.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 11.08.2023, 09:31:00 xxx.xxx.50.195
Odpověď na příspěvek uživatele Kallisto z 11.08.2023, 08:48:53

Z toho vyplývá, že beru nohy na ramena 😀, jsem jen platící majitel koní ne vlastník areálu

můj úzus je že 90t je sakra málo, pokud to má fungovat pod 15 koňmi a má být přejížděno traktorem (bez hutnění a dalších "stavebních" kroků), a má se jednat o nejzatíženější prostory (krmiště). Ač jsem ženská s kanceláře, tak nějak mi ty čísla neštymují, že by to mohlo zvládnout zimu nebo dvě. 

(jedná se v součtu o cca 300m2)-důležitou infromaci jsem vypustila, pardon

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 10.08.2023, 19:43:32 xxx.xxx.50.195

Tak kdyby se někdo chtěl pousmát - bylo navrženo navézt  90t materiálu a hotovo. 😢 Močka je i 20cm  pod sebranou půdou ("vana") …takže já mažu 🐇🐇

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 15:49:52 xxx.xxx.60.159
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.08.2023, 15:17:42

Mno, nám to jasné je. V praxi se s tou jasností tak moc nesetkávám 😀 

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 15:08:38 xxx.xxx.60.159
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.08.2023, 14:12:26

taky je mylné se domnívat, že kůň učitel roky zůstane tím hodným, ochotným, dobře reagujícím koníkem, pokud jej v tomto nebude zkušený člověk semtam udržovat 👍

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 10:32:46 xxx.xxx.60.159

Pokud chci vlastnit koně, tak poslední priorita by byla že neumím jezdit. Umíte s koněm manipulovat, ošetřovat, veterinární minimum? Dokud neznáte, radši sekundujte své kamarádce s licencí, pomáhejte ji a učte se co a jak okolo koní.  Souběžně si platte jezdecké lekce. 

jinak to zavání pruserem a poškozením zdravi u obojího. Nečekám, že vám kamarádka bude stát za zadkem 24/7…

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 10:28:48 xxx.xxx.60.159
JanaJanaJanaJana:

a za moje plemeno by někdo dal tenhle ranec možná tak v případě krásného charakterního chovného hřebce 😀

Taky si myslím, že tolik peněz vysolí začátečník nebo pokročilý začátečník, kterému bude vše umě vysvětleno. Jelikož i když vím, že takhle ceny teď jsou, osobně jako člověk s nějakou zkušeností bych za něj dala minimálně o 100 000 méně….a to by musel být zdravý a samozřejěm mi sednout jezdecky. 


Jako na pohled hezké zvíře - ale mě bude stačit pohlednice 😀 ujezdit zdravě takové zvíře není prďka, ale tak na to se už dlouho nehraje ;D 

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 09:42:59 xxx.xxx.60.159
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 02.08.2023, 09:06:31

Za mě si takového koně koupi spíš začátečník - který víc bude řešit vzhled a jak se tyto plemena hýbou. Než co je pod pokličkou (samotné plemeno, dosavadní přístup ke koni, jaktoze takhle starý ani není obsedly *, bez rtg bych nikoho nekupovala, ťuplem ne X-frise - hodně koní v okolí měli v mladém věku zkostnatělé chrupavky …

* upřímně, mě by se s takhle narostlym klackem ani nechtělo začínat, vše se protáhne (optimisticky pohled)…pokud je to klacek sotva vytáhly z pastviny, tak potěž,. A jestli oficiálně není obsedly, protože se třebas stala chyba, taky potěž (pesimistický pohled). 

Moje plemeno se za takový prachy prodává, když je zdravé a má i výkonnost L a výš 😀

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 09:36:39 xxx.xxx.60.159
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 02.08.2023, 09:08:27

ve stáji chovali frise a starokladrubaka, to co průměrný jedinec jiného plemene neřešil, tak tyto zástupci plemen ano. Zavřeli se na noc na box - zacpova kolika, výrazná změna počasí - kolika. Ucpaný jícen bez změny krmení (nebo chyby, z bezpečnostního hlediska jsme ve stáji nekrmili bobtnavymi krmivy a nebo byly bokem kvůli dětem).

Co tak si matně pamatuju, mají svoje vrozené neduhy (třeba jiná anatomie jícnu) a to jim přispívá k této choulostivost i a tudíž i veterinárním výdajům. Horsana a Kometa jako vetove mohou popsat víc do detailu 🙂

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 08:44:32 xxx.xxx.60.159

Na inzerci je další warlander, 8 lety, připraven na obsednuti. Taky za ctvrt míče. No já bych si k tomu dodala, nejsem tolik bohatá, abych si ho koupila 😀 (nakupka je cajk, ale daál bojím, bojím). 

A celkem mě štve, kolik stojí takové křižovatky. Oproti jiným plemenům s plným (a prověřeným) původem a výkonností..

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 24.07.2023, 19:21:16 xxx.xxx.60.159
Odpověď na příspěvek uživatele Bártovi z 22.07.2023, 20:08:47

Nejhorší nápad jak se dostat k jezdectví 🙂

 Poník/koník je nutný aby byl pro děti přiježděný a celkově dobrý charakter. A také jej někdo furt musí udržovat ve stavu, aby byl na jezdecké pobídky citlivý a celkově výchovu. A pokud chcete aby se děti neco naučili, potřebují k tomu zkušeného člověka na zemi (trenér). Bude za Vámi někdo dojíždět či je trenér ve vaší vybrané staji? Máte k ruce zkušeného člověka co vám poníka porovná?

Jednoduší je na to jít cestou jezdeckého klubu, pravidelnou návštěvou stáje, kde se na výcvik specializují. I pro děti je vhodné, aby se naučili jezdít na víc koních, naučili se, že každý kůň je trošku z jiného těsta a platí ždibec jiný přistup. A také neřešíte, když je kůň zraněný/nemocný.

Pokud zvažujete koně samotného domu - tak je to blbost už jen z pohledu zajištění welfare koně, natož ty výcvikové šumy viz výše.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 24.07.2023, 19:12:30 xxx.xxx.60.159

Hodně skokových potíží vychází z nedostatečné drezurní přípravy. Pomoci Vám může jen zkušený člověk na zemi, který vidí jakých chyb se dopouštíte a nejlépe ihned na ně upozorňuje a opravuje. 

Hlídá Vám trenér sed, jestli koukáte za překážku, radí jaké použít pobídky, pomůcky?

Ještě může být kůň sám o sobě nezkušený a je vhodné mu připravit takovo cvičení, které mu tyto potíže zrutinuje - což je opět zakázka pro trenéra (nebo vaše samostudium).

Pokud to z tohoto trenéra nedostanete, je to spíše na výměnu. 

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 20.07.2023, 07:26:38 xxx.xxx.60.159

Pokud nevíš proč situace vzniká, tak jediná slušná odpověď je najít si trenéra. Přijít na to, proč kůň nereaguje na pobídky a tím se i nabídne odpověď, jak koně naučit, aby reagovat na pobídky.

Ad kontrolován vetem - jak přesně kontrolován? Pokud je to kůň, který už nějaký pátek jezdil, spíš bych si tipla na zdravotní potíž/bolesti. A spíš kůň jen citlivě ukazuje, že fakt nemůže.

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 19.07.2023, 14:55:01 xxx.xxx.60.159

Má kůň pravidelnou péči zubaře? Tím bych začla vždy - ať je potíž či nikoliv, do prevence to patří. A 3x podtrhla pokud se jedná o mlaďocha (přezubování) nebo seniora. (Kvalitně jde udělat a zkontrolovat zuby jen v sedaci)

Pokud je v tomto ohledu vše ok, tak zkontroluju uždění (vhodnost velikosti - délka udítka, šířka udítka) a jestli sedí v hubě dobře (výška lícnic). Pokud to nevím, zeptám se optimálně trenéra - popř veterináře/zubaře.

Pokud je vše opět v tomto ohledu vše ok, tak dělám max proto aby udidlo kůň ochotně přijímal - otlapkávat hubu, podávat udidlo s pamlskem, pracovat s nasazeným udidlem, ale nepouživat jej, mít přes něj ohlávku a tu používat atd, pomalými krůčky zase vložit důveru koni v udidlo.  (A při nezkušenosti majitelů/jezdců je také možnost, že kůň si dělá jen prdelky a nechce příjimat udidlo pouze stran nedůslednosti - ale na toto se nevymlouvat, a začít vyšetřování problému se zubařem.

Sama žasnu co najde vetka mezi kontrolami za krásy u koní, že vůbec nechápu, jakto že není zubařina brána na stejné úrovni jako vakcinace v prevenci ☹️

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 11.07.2023, 15:08:44 xxx.xxx.60.159

….dle Hesse veterináři chovu koní nerozumí …koně v bahně po karpy…

nojo, já Hesse měla vždycky za člověka co se rád poslouchá a pohladí vlastní ego 😛