Já ninak zvlášť neporadím. My máme javor, břízy, borovici, lípy, duby, buky. Trošku jsme to dali blízko sebe, tak chci dva stromky zkusit vykopnout a přesadit. Z vrby se snažíme udělat stěnu u bazénu. Zkusím kouknout, jeatli nemám fotku, když jsme to sázeli. Ani si nepamatuji, kdy to bylo, ale přes 10 let to bude. Muchovnik máme taky, loni jsem z něj dělala rádoby marmeládu. A když je řeč o špačkovi, který nám.tu sice mrásně zpívá a přezimuje, tak manželovi otrhal venku papriky a rajčata. Poprvé za ty roky, co to takto pěstuje. Poučení pro příští rok 🙂
Třetí víčko
Aha, kosi, pardon.
Díky, holky. Já prostě chci jen takovou trošku zábranu, aby mně lidi nekoukali od brány až úplně dozadu k plotu. Dřív tam byl skleník, takže vidět nebylo vůbec, ten je od loňska už pryč. Nechci úplně živý plot a taky to nemůže být něco, co má mohutné kořeny, blízko se nachází jímka. Zatím tam mám jen záhon s kytkama. Vzadu si chceme udělat ohniště na opékání, tak bych ráda i nějaké soukromí a ne aby na mě ten postižený soused z ulice pořád vyvolával, jak je to teď.
. Z vrby se snažíme udělat stěnu u bazénu.
Coudas-a co listí v bazénu…moc tomu nerozumím,ale před X lety jsem sbírala po lese obnože habru …chtěli z něho dělat živý plot…Nevím,jak to dopadlo,ale bylo jich tam moře,tak jsem s kámoškou dovezly celkem hodně…
mám ráda jako bariérový plot rúj vlasatou. Mám světlou i červenou - rychle rostou a i když jsou to keře, dají se odspodu vystříhat, aby jim psí opečovávání až tak nevadilo.
A není náhodou jedovatá?
Bobi máme na bazénu plachtu 🙂 i kvůli ptákům, prachu (kolem chodí koně) a dalšímu “kalu”.
Tak zkuste, jak píše Xerxova, udělat z keře stromeček. Třeba šeřík jde docela dobře. Šeřík mám moc ráda. A střemcha je taky fajn.
Jestě mě napadl bez.
acher:A není náhodou jedovatá?
asi je - píšou že je slabě až středně jedovatý. Ale nějak to na zahradě moc neřeším - máme i veliký tis (milují ho ptáci na hnízdění i na podzimní hody bobulí) - a ten je podstatně jedovatější. To bych nesměla mít ani konvalinky (právě kvetou)… všechna štěňata i vnoučata to zvládla…
teď jsem koukla na seznam jedovatých rostlin na zahradě… a je jich víc, než jsem si myslela. Třeba rododendrony a azalky mě překvapily… ty jsou v Liberci všude. A taky čemeřice, hlaváček jsou poměrně silně toxické… O cibulovinách to vím. Navíc máme i náprstníky… málem mám těch zahradních kytek víc jedovatých než jedlých… 😲
No a? Měla jsem dva psy, teda nula dětí, ale tohle vůbec neřeším. Ještě se nikdo neotrávil, protože i toho, co je jedovaté, by to děcko muselo sežrat nůši a to určo nezvládne, chutné to není. Nejvíš se potento…😜
Já se nebojím kvůli psům ani dětem, nikdy nic nesnědli, ale mám spíš obavu kvůli štěňatům. I když je na zahradu dávám zásadně do ohrádky. Uvidíme, musím si to promyslet, každopádně něco tam dát i kvůli nim musím, aby tam byl i stín. Jak už je teď ten pařák, tak tam nejde vydržet a mám v plánu tam udělat i pískoviště pro vnučky, tak i kvůli tomu.
Já jsem to nikdy nějak moc neřešila… co mi jedovatýho roste na zahradě… akorát hodně malý děcka jsem hlídala, aby u tchýně na zahradě nesežraly oleandr. No a pak jsem si pořídila berbery, to už byla doba internetová a někde na mě vyskočil článek, jaký rostliny jsou jedovatý pro psy a zjistila jsem, že mám na zahradě jedovatý skoro všechno, snad krom trávy….
A to je pak prima, když vidíš, jak malá Sára postupně zlikvidovala keř azalky a malá Gina lítá po zahradě se šlahounem břečťanu.
Teda naštěstí žádné následky to nemělo, ony to teda holky naštěstí nežraly.
Myslím, že někde jsem četla, že jsou jedovaté i túje. Těch mám na zahradě celý živý plot. Sice se mně to moc nelíbí, ale službu to udělalo, už mají snad 3 metry a soused už mě špehovat nemůže. A já na ně taky nevidím, chválabohu.
No a já mám túje, tis, jalovec, rododendron atd atd… to bych psa nemohla pustit na zahradu.
Já třeba mám plotem rozdělenou zahradu hlavně kvůlivá bazénu…když nebudu počítat, že berbeří štěňata tam spadla 2x, naštěstí jsme je na zahradě nenechávali bez fozoru, tak třeba v zimě měli psi tendenci přebíhat po zamrzlé hladině, jenže led není celou zimu v takové tloušťce, aby unesl psa 50 kg… tak tohle mi přijde nebezpečnější než nějaký rododendron a musela jsem to řešit oplocením…
Jalovec mám taky, ale asi odejde, moc mokrá půda tam, kde jsem ho měla původně. Sice jsem ho přesadila, ale asi už ho nezachráním.
Na meteo mám 35 z venku-na čidlo pere slunko..Včera bylo 40..Venčit se chodím odpolko kolem 4,dělám okruh uličkama,kde je stín…Nemůžu se ráno dokopat k ničemu..
Já měla u mámy na dvoře durman-nádherný..taky jsem musela hlídat Aranku(akita inu),ale ona neokusovala nic Neviděla jsem ji ani trávu ukusovat.
Já teď pravidelně chodím do práce pozdě. Spát jsem už nějak začala chodit dobře, to už jsem překlopila celkem statečně, že jdu spát v deset třeba (a ne o půlnoci, jak se to poslední dobou zvrhlo). Ale ráno se sice probudím v pět, ale prokrastinuji, povaluji se, od ničeho k ničemu se nedokopu, je to hrozný. Jenže mám v práci pár hodin mínus díky tomu. A měla bych naopak mít přesčasy. Tak jsem se hecla, že teď dojdu dvakrát po večerech do kanclu (jenže o to později půjdu spát a o to později se mi bude “chtít” vstávat)… no nějak se s tím poplácám. Potřebuji nutně dodělat určitou práci do konce měsíce…
S tím vstáváním je to teď dost blbý. Je brzy světlo, takže i přes zatemnění to člověka vzbudí, ale z postele se nechce, znám to.




