Včera manzel delal.krtka, a já bobra 🙂
Třetí víčko
Sarah -ten muchovník je dobrý nápad můžete ho právě i vystříhat , kvete krásně, je vzdušný, a ty plody - mňam. Pak taky ten zmiňovaný kýřeš - neboli šeřík není marný nápad , stejně jako líska - tam je výhoda, že když potřebujete můžete ji hodně moc seříznout a ona zase pěkně obrazí.
Napadá mě ještě jeřáb - áronie, či třeba okrasná třešeň- měli jsme na vícekmínku, bylo to moc hezký. bohužel nám odešla.
Máme muchovníku dva keřostromy a nějak mi ty plody nechutnají. Mají velká jadýrka a málo dužiny… Mám už odšťavňovač, mohla bych to zkusit na šťávu…
Já to spolu s divokýma třešněma používám na výrobu luxusní marmeládičky - říkám jí borůvkový šméčko 😀
Jak jsem tak včera pod muchovníkama šla, tak mi blesklo hlavou, co tak tam těm potvorám pověsit, aby nám nechaly alespoň na ochutnání😏Už jsem zkoušela kde co, je jim to putna, ,,naši" ptáci se nějak nebojí ničeho👎
Já u spaní nemusím mít ticho ani zatemnění, já bohužel mám problém spíš se vzbudit🙄V neděli mi soused říká: tak jsem si říkal, že jak ta chuděra Radka může s těma žábama spát. To je ale šílený řev, ti povim. A já mu říkám: mě je to naprosto jedno, mám otevřené balkonovky, venku řvou žáby, mě řve telka, svítí lampička a já lehnu a než se mi vůbec povede naladit nějaký program, tak chrápu. Neberu to jako plus, někdy si připadám jak zombie😏Chrápu u telky, přelezu do patra, vyčistím zuby a v momentě chrápu zase.
Já fakt nich užitkovýho nechci. Nemá to kdo sbírat a vařit z toho marmelády už vůbec ne. Strom s mirabelkama jsem letos oholila a ořezala úplně do mrtě, aby dával jen stín a pokud mě bude štvát, půjde taky k zemi. Stačí mně ta jabka a švestky a na podzim hrabání listí. Nalejme si čistého vína, jednoduše na to nestačím prostě no.
Žádné listí nehrabu, co nepotřebuju neobírám, nechám na stromech, buď to někdo sežere, nebo to shnije a spadne a rozpadne se. Tedy jediné listí co hrabu je platanové, to je obří a tvrdé a pod platanem jsou levandule, které v zimě sice listí ochrání před vlhkem, ježkovi poskytne úkryt, ale na jaře ho z nich musím vybrat, protože by naopak uhnily. To je normál na malou vlečku👎
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-eurojackpot-ve-vysi-29-miliardy-korun-vyhral-sazejici-z-ceska-40580057#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz - která jste to vyhrála? Niki, Bobčo, přiznejte se!😜
Já už bydlím 😁
lesnizinka:Žádné listí nehrabu, co nepotřebuju neobírám, nechám na stromech, buď to někdo sežere, nebo to shnije a spadne a rozpadne se. Tedy jediné listí co hrabu je platanové, to je obří a tvrdé a pod platanem jsou levandule, které v zimě sice listí ochrání před vlhkem, ježkovi poskytne úkryt, ale na jaře ho z nich musím vybrat, protože by naopak uhnily. To je normál na malou vlečku👎
Jenže vy máte latifundie, já to zatím stíhám. Až nebudu, tak tam listí taky zůstane.
Sarah- tak co habr třeba? dá se tvarovat, stříhat, jak potřebujete, užitek to nedává - ono teda z toho muchovníku byste nic sklízet nemusela, postarají se o to rádi ptáci - ale roste to pomaleji zase no. No a nebo, co tam udělat oporu a nechat tam něco popínat?
Jo, habr taky nevypadá špatně. 👍
Habr má i to, že když opadá, tak pak ty holé větve mají zajímavou “kresbu”
A podívejte se i na tu áronii - sklízet nemusíte, máme ji na chalupě a nikdy jsem z ní nic nebrala, je to užitek na jaře, když kvete - pro hmyz a na podzim pro ptáky. Umí se s podzimem hezky vybarvit a je jich hodně kultivarů, takže vyberete výškově, tvarem. Já jsem teď pořizovala nižší variantu k jedné části plotu společného se sousedem, chtěla jsem , aby se to tam u toho plotu oživilo a bylo ve stejné výšce, jako je plot. Jsou pak i nižší a naopak vyšší.
Coudas:Já už bydlím 😁
🤪👍
Tak jsme byly třetí 😁
Šíííkovní👍Nebo šikovné? A vlastně nevím, jestli se gratuluje koňovi, nebo jezdci(řidičce😛)?
No to je dobrá otázka 🤔 Když člověk sedí na koni, tak asi koňovi, když jde člověk pěšky, tak oběma 😁. Byť je pravda, ze když to to zvíře člověk nenaučí, tak není gratulivat k čemu…
Tak já teda miluju šeříky a sakury, když jsme teda u “ neužitečných” stromů.
Za mě třeba i bílej bez je super. Ten zakryje výhled spolehlivě.
dobrá práce a pěkný výsledek
Díky, že jste nepřijeli.



