Aktuálně: 1 894 inzerátů281 901 diskuzních příspěvků20 124 uživatelů

Třetí víčko

Coudas (neregistrovaný) 26.05.2026, 08:07:43 xxx:xxx.f885:92a9

Včera manzel delal.krtka, a já bobra 🙂

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci 26.05.2026, 08:28:19 xxx.xxx.226.6

Sarah -ten muchovník je dobrý nápad můžete ho právě i vystříhat , kvete krásně, je vzdušný, a ty plody - mňam. Pak taky ten zmiňovaný kýřeš - neboli šeřík není marný nápad , stejně jako líska - tam je výhoda, že když potřebujete můžete ji hodně moc seříznout a ona zase pěkně obrazí. 

Napadá mě ještě jeřáb - áronie, či třeba okrasná třešeň- měli jsme na vícekmínku, bylo to moc hezký. bohužel nám odešla.

Buggyra
Buggyra 26.05.2026, 12:35:03 xxx.xxx.198.226

Máme muchovníku dva keřostromy a nějak mi ty plody nechutnají. Mají velká jadýrka a málo dužiny… Mám už odšťavňovač, mohla bych to zkusit na šťávu…

Zrzavci
Zrzavci 26.05.2026, 13:18:03 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 26.05.2026, 12:35:03

Já to spolu s divokýma třešněma používám na výrobu luxusní marmeládičky - říkám jí borůvkový šméčko 😀

lesnizinka
lesnizinka 26.05.2026, 17:31:24 xxx.xxx.80.128

Jak jsem tak včera pod muchovníkama šla, tak mi blesklo hlavou, co tak tam těm potvorám pověsit, aby nám nechaly alespoň na ochutnání😏Už jsem zkoušela kde co, je jim to putna, ,,naši" ptáci se nějak nebojí ničeho👎

Já u spaní nemusím mít ticho ani zatemnění, já bohužel mám problém spíš se vzbudit🙄V neděli mi soused říká: tak jsem si říkal, že jak ta chuděra Radka může s těma žábama spát. To je ale šílený řev, ti povim. A já mu říkám: mě je to naprosto jedno, mám otevřené balkonovky, venku řvou žáby, mě řve telka, svítí lampička a já lehnu a než se mi vůbec povede naladit nějaký program, tak chrápu. Neberu to jako plus, někdy si připadám jak zombie😏Chrápu u telky, přelezu do patra, vyčistím zuby a v momentě chrápu zase. 

Sarah01
Sarah01 26.05.2026, 18:14:53 xxx.xxx.162.253

Já fakt nich užitkovýho nechci. Nemá to kdo sbírat a vařit z toho marmelády už vůbec ne. Strom s mirabelkama jsem letos oholila a ořezala úplně do mrtě, aby dával jen stín a pokud mě bude štvát, půjde taky k zemi. Stačí mně ta jabka a švestky a na podzim hrabání listí. Nalejme si čistého vína, jednoduše na to nestačím prostě no.

lesnizinka
lesnizinka 26.05.2026, 22:26:56 xxx.xxx.80.128

Žádné listí nehrabu, co nepotřebuju neobírám, nechám na stromech, buď to někdo sežere, nebo to shnije a spadne a rozpadne se. Tedy jediné listí co hrabu je platanové, to je obří a tvrdé a pod platanem jsou levandule, které v zimě sice listí ochrání před vlhkem, ježkovi poskytne úkryt, ale na jaře ho z nich musím vybrat, protože by naopak uhnily. To je normál na malou vlečku👎

Coudas (neregistrovaný) 27.05.2026, 05:42:57 xxx:xxx.8d6:be1a

Já už bydlím 😁

Obrázek
Sarah01
Sarah01 27.05.2026, 06:29:03 xxx.xxx.11.197
lesnizinka:

Žádné listí nehrabu, co nepotřebuju neobírám, nechám na stromech, buď to někdo sežere, nebo to shnije a spadne a rozpadne se. Tedy jediné listí co hrabu je platanové, to je obří a tvrdé a pod platanem jsou levandule, které v zimě sice listí ochrání před vlhkem, ježkovi poskytne úkryt, ale na jaře ho z nich musím vybrat, protože by naopak uhnily. To je normál na malou vlečku👎


Jenže vy máte latifundie, já to zatím stíhám. Až nebudu, tak tam listí taky zůstane.

Zrzavci
Zrzavci 27.05.2026, 06:57:28 xxx.xxx.226.6

Sarah- tak co habr třeba? dá se tvarovat, stříhat, jak potřebujete, užitek to nedává - ono teda z toho muchovníku byste nic sklízet nemusela, postarají se o to rádi ptáci  - ale roste to pomaleji zase no.  No a nebo, co tam udělat oporu a nechat tam něco popínat?

Zrzavci
Zrzavci 27.05.2026, 07:44:03 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.05.2026, 07:08:20

Habr má i to, že když opadá, tak pak ty holé větve mají zajímavou “kresbu”

A podívejte se i na tu áronii - sklízet nemusíte, máme ji na chalupě a nikdy jsem z ní nic nebrala, je to užitek na jaře, když kvete - pro hmyz a na podzim pro ptáky. Umí se s podzimem hezky vybarvit a je jich hodně kultivarů, takže vyberete výškově, tvarem. Já jsem teď pořizovala nižší variantu k jedné části plotu společného se sousedem, chtěla jsem , aby se to tam u toho plotu oživilo a bylo ve stejné výšce, jako je plot. Jsou pak i nižší a naopak vyšší.

Coudas (neregistrovaný) 31.05.2026, 20:09:55 xxx:xxx.6f39:56fc

Tak jsme byly třetí 😁

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka 31.05.2026, 21:45:09 xxx.xxx.80.128

Šíííkovní👍Nebo šikovné? A vlastně nevím, jestli se gratuluje koňovi, nebo jezdci(řidičce😛)?

Coudas (neregistrovaný) 01.06.2026, 07:05:45 xxx:xxx.6f39:56fc
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 31.05.2026, 21:45:09

No to je dobrá otázka 🤔 Když člověk sedí na koni, tak asi koňovi, když jde člověk pěšky, tak oběma 😁. Byť je pravda, ze když to to zvíře člověk nenaučí, tak není gratulivat k čemu…

Sardullah
Sardullah 01.06.2026, 07:29:30 xxx.xxx.221.235
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 27.05.2026, 07:08:20

Tak já teda miluju šeříky a sakury, když jsme teda u “ neužitečných” stromů.

Za mě třeba i bílej bez je super. Ten zakryje výhled spolehlivě.

Coudas (neregistrovaný) 01.06.2026, 08:41:23 xxx:xxx.fd56:5d86
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.06.2026, 07:30:08

Díky, že jste nepřijeli.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.