Aktuálně: 4 521 inzerátů178 405 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 20.03.2024, 19:30:18 xxx.xxx.137.233

liste, liste, koukám, že tu máte fanouška. 😀 A dokonce Vám tyká - že je to nějaká bývalá známost? Nebo jste někomu šlápl ve frontě na lístky na kuří oko?
Co to znamená, když se o něčem ví zelené joudo? Vím, co znamená, když někdo ví kulové, ale zelené joudo, to je pro mě naprosto nový a obohacující slovní obrat. A kdo či co je im? Imbecil to není, to se tu dá normálně napsat. 

To chce klid, milé číslo 27.120. Rozčilujete se tu úplně zbytečně. Není povinnost, aby se každému ta výstava líbila, a představte si, že lidi dokonce mají právo na to, aby preferovali jeden způsob platby před ostatními. 
Zjevně se Vám placení kartou též zamlouvá, když díky nim je veškeré zboží o desetiprocentní dražší, nebo co jste se to snažil napsat. 

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 20.03.2024, 19:14:25 xxx.xxx.137.233
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.03.2024, 17:58:03

To je něco jako Ezopova bajka bez zvířat. Není třeba to brát doslova, protože to by byla skutečně neskutečná slátanina; smyslem příběhu je poukázat na nějaký problém nebo fenomén mezi řádky, a to se tu snad povedlo. 
Je to stejné jako takový ten divný příběh, že zaměstnavatel hledal zaměstnance a všem zájemcům o ono lukrativní místo dal květináč s hlínou, že jim vyroste kytka a ať mu ji po roce přinesou ukázat, že podle toho si vybere. A všem ta kytka vyrostla, každému jiná, ale všechny byly krásné; všem vyrostla až na jednoho zájemce, který přišel s prázdným květináčem. A zaměstnavatel povídá: Tebe si vybírám; všem jsem dal do květináče hlínu bez semínka, ale všichni si tam podvodem něco dosadili, a ty jediný ne. 
Tak reálně - k takovému zaměstnavateli bych nechtěla, ani kdyby mi platil ve zlatých cihlách. Pro psychicky narušeného magora jsem už pracovala a díky, stačilo. Taky čekat rok, než se mi ozvou, by mě nebavilo, tou dobou bych už dávno dělala někde jinde. A mít doma prázdný květináč, taky bych tam něco vysela, aby mi tam neležel ladem, a za podvod bych to nepovažovala, klidně bych přiznala, že mi tam nic nevyklíčilo. Navíc být přijata na základě klamavého nástupního pohovoru, tak zaměstnavateli ten prázdný květináč omlátím o hlavu. 
Ale kontextuálně ten příběh vypráví něco úplně jiného - že moudrý nezmagořelý zaměstnavatel (resp. kdokoli v pozici moci) dá šanci spravedlivému a pravdivému člověku spíš než prospěcháři.

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 20.03.2024, 17:58:02 xxx.xxx.137.233

Vstupenku jsem platila kartou, sýr taky. Je pravda, že obchody s drobnostmi jely na hotovosti, ale většina zahradnictví a zemědělských potřeb umožňovala jak karty, tak platbu QR kódem. 
Nepořádek si nějak nevybavuji, ale je možné, že jsem tomu nevěnovala pozornost. Pěkně upravený byl akorát jeden historický traktor, jinak všechno tam bylo narovnáno či naskládáno jaksi bez ladu a skladu, bez jakékoli dekorace. Takže oko estéta nezajásá, to je pravda. 
Byla jsem tam první den výstavy a kolem poledne ve všední den, takže tam bylo asi méně lidí než o víkendu nebo odpoledne; i tak tam bylo dost návštěvníků, hlavně starších ročníků. Bylo mi to příjemné, nemám ráda davy, ale nepotřebuju mít pocit, že jsem sama. Fronty byly jak kde, ale šlo to. 
Zvířata tam měla relativně čisto, možná jen proto, že tam byla první den. Měla i víc prostoru, když to srovnám s jinými akcemi, které jsem tam zažila. Oproti Exotice a ještě nějaké výstavě, která se konala v zimě a jejíž jméno si nepamatuju, to bylo zejména u holubů znát - jak ta čistota, tak zvětšení klecí. Králíci si taky dost polepšili. 
Tak nevím - nemohu až tolik srovnávat s předchozími výstavami a ročníky, ale přišlo mi to celkově adekvátní. 
No, tragédie byla, že neprodávali burčák, ale to v březnu těžko čekat, že. 😀

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 20.03.2024, 16:30:42 xxx.xxx.137.233
Odpověď na příspěvek uživatele list z 20.03.2024, 15:56:29

Může být, já tu bydlím teprve druhým rokem a na této konkrétní výstavě jsem loni nebyla, takže pro mě to byla novinka. A jsem nadšená. Nejen tím kozím sýrem. 
Je pravda, že mít zahradu, tak se tam v těch sazenicích přehrabuju doteďka.
Ale klidně se může stát, že za rok za dva sem budu psát, jak je to pořád stejné, nudné, nezáživné a neobohacující. 🙂

Edit: Je pravda, že jsem čekala nějaké vychytávky jako hydrogel na zadržování vody v květináčích, ekologické postřiky s houbama typu Polyversum, mykorhizu, koncentrované humáty a tak, takové ty moderní alternativy. A to tam snad vůbec nebylo. 

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 20.03.2024, 14:11:59 xxx.xxx.137.233

Byla jsem v Lysé na výstavišti na Jarním zemědělci a krásně jsem si to užila. 🙂
Mají tam ukázku dřevěných staveb, skleník, pařeniště, traktory (moc traktorů), víceosou frézu k traktoru (sice nevím, co to je, ale líbí se mi to a chci to 😀), květiny, sýry, sladkosti, potřeby do domácnosti, konvičky, sazenice stromů, keřů, bylin a okrasných trav, sazeničky zeleniny, zakrslou moruši, keřovou višeň, milion okrasných cibulovin, kravičky, telátka, holuby, drůbež, líheň, čerstvě vylíhlá housata, dřevěné výrobky, dechovku, vína, likéry, osiva, jehňata, lamy, přeštíky… 
Kromě kozího sýra jsem si koupila klipy na kočárek a chňapky do kuchyně, takže se o žádný velký nákup nejednalo, ale byla to příjemná a podnětná procházka a asi nutně potřebuju pařeniště. Sice ho nemám kam dát, leda na balkon, ale co už. 🙂

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 19.03.2024, 23:31:22 xxx.xxx.137.233
Doron:

Bodlinko, chápu to správně, že je možné jíst kočky napuštěné Bravectem ? 🤣


A psa ne? Proč?
A lze sníst psa přepasírovaného přes kočku? Jakože dám Bravecto psovi, psa kočce, kočku sobě.

To jsou veselé úvahy s veterináři. Pamatuju, jak u nás v hospodě se sešli tři doktoři a hospodský se jich zeptal, jestli měli někdy poměr se svým pacientem, že jemu by to přišlo celkem v pohodě. Zůstali na něj docela koukat, protože jeden byl pediatr, druhá patoložka a třetí veterinář. 
A ty diskuze o možnostech léčby lidí, třeba dalších hostů, kdy veterinář běžně začínal proslovy úvodem: Pokud nejste jako pacient jatečný, tak bych postupoval tak a tak. Patoložka to sem tam doplnila tím, že to by se na pitvě projevilo tak nebo onak a pediatr smutně povzdychával, že on si žádnou zábavu neužije, že jeho praxe je nudná. 
Občas si k nim přisedl místní řezník a to teprve mělo grády. Používal na lidi termíny jako svíčková, pečeně, vrchní šál a podobě a to teprve začal ten správný černý humor. 

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 19.03.2024, 11:56:30 xxx.xxx.137.233
Aluška:

Jestli můžu sem - moje druhá vnučka Madison Qinn, 18.3.2024, Whitehorse, Yukon Canada

Obrázek

Gratuluji. 🙂
Ta má ale dlouhé nehtíčky. 🙂 A jak se mračí, ta bude mít určitě svůj názor a nebude se ho bát vyjádřit. 🙂

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 12.03.2024, 15:19:54 xxx.xxx.137.233
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 10.03.2024, 21:22:55

Můžeme, ale stejně to bude zavádějící. Slepice je technicky o pohlaví - všichni hrabaví se dělí na kohoutky a slepice. Takže třeba samice koroptve je taky slepice. 🙂
Nevybereš si, no. Je to komplikované. 

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 08.03.2024, 19:55:39 xxx.xxx.137.233
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 08.03.2024, 17:00:05

Posílám holubičku, olivovou ratolest a velikonočního beránka se čtyřlístkem v tlamě na znamení našeho příměří. 🙂

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 08.03.2024, 15:52:44 xxx.xxx.137.233
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 08.03.2024, 10:23:41

Jako tím, že to kůzle porazím mladé, než musí na kastraci, porušuju zákon? Který? 

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 07.03.2024, 20:05:10 xxx.xxx.137.233

Ono ve zrytém se fakt dobře hrabe. A jak na to ty slípky přijdou, budou se tam cíleně chodit popelit nebo hledat brouky. 
Slepice jsou také mlsné - když je neuhlídám, spolehlivě mi oklovají jahody, salát a rybíz, asi by si daly i něco navíc, kdyby to stihly. 
A slepice jsou i zvědavé; jak se tam bude něco měnit, okopáte, přisadíte novou rostlinu, narostou třeba dýně, prostě se stane nějaká změna, půjdou si to prostudovat. 
Ten plotek není překážka. Pokud tam budou chtít jít, nezabrání jim v tom; pokud tam nebudou chtít jít, plotek vůbec nepotřebujete. 

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 07.03.2024, 19:59:54 xxx.xxx.137.233

Mno, tak před pár lety jsem kupovala mléčné kůzle za litr. Zabité, vyvržené, stažené. 
Už chápu, proč bylo mléčné, proč prodával tak brzo - nechtěl kastrovat. Gumičky jsou humus a 600 za kastraci kůzlete je haluz. 
Já tu cenu nijak nekritizuji, chápu, že veterinář chce taky jíst, ale být chovatel, tak to řeším stejně. 

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 06.03.2024, 13:20:09 xxx.xxx.137.233

Já si všimla hned, ale bylo mi ženantní na to upozorňovat. Ono to není o pravopise, že. Já byla ráda, že se březnová teplákovka založila. 🙂
Chcíply mi jahody, co jsem zkoušela přezimovat na balkoně. Nevadí, aspoň mám místo na bylinky. Vysela jsem lichořeřišnici, řeřichu, bazalku, kadeřavou petrželku, pažitku a kopr, než vyklíčí, budou doma, pak půjdou na balkon a v případě nutnosti budu květináče nosit domů. Je to asi minuta práce.