Aktuálně: 4 824 inzerátů175 268 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 12.06.2023, 10:48:03 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 12.06.2023, 09:29:26

tak snad to nebude žádný průšvih a koník si jen vybere prázdniny o nějaký ten týden dřív

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 11.06.2023, 18:45:15 xxx.xxx.227.193

v první řadě je důležité vědět, jestli to potřebujete pro zkoušky a nebo jen pro zábavu. Protože jestli pro zkoušky, tak to chce oko odborníka - neb je mnohem snazší věc naučit, než přeučit... a aport se dá pokazit docela dost...

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 08.06.2023, 19:43:47 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele emaemailova z 08.06.2023, 19:37:01

myslím, že kdo má doma tři malé děti... tam tohle v lékárničce bude. Ale souhlas - základní psí lékárna by být měla... i když hlavně u štěňat jsem spíš při průjmu pro návštěvu veteriny - i když to jinak moc nehrotím, tak u štěníka malého raději péči profíka

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 07.06.2023, 12:38:29 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 07.06.2023, 11:46:06

4 kiláky jsou moc na 8 týdenního prťavce... vytáhnete kočárek a půlku cesty se poveze 😄. Oni to někdy zvládnou - ale jako pravidelnou trasu je to moc  Po prázdninách už to bude jinačí...

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 07.06.2023, 06:30:57 xxx.xxx.227.193

krásné venčení jsme měli teď po ránu - na sídlišti jsme potkali srnce. Krásného, velmi nablízko... A zatímco Yoda v lese u zvěře vždy nejprve "zamrzne" (a když není na vodtku, tak mám čas ho připnout), ale pak by tedy chtěl vyrazit (nevyrazí, zatím máme čisté skóre - snad to nezakřiknu), tak tady se tvářil stejně, jako by tam byl sídlištní kocour či jiný pes... v klidu pokoukáme a jdeme dál... Srnec nám změnil trasu - (nechtěla jsem ho směřovat směr střed města a uzavřít mu psem cestu zpátky do lesoparku) a tak jsme měli po čase jiný okruh.

Tak jen doufám, že se srnec bezpečně vrátí a nedostane se do velmi rušného provozu všude kolem...

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 05.06.2023, 06:10:41 xxx.xxx.227.193
Viktorie:

Co jsem četla, tak se mi povaha zamlouvá a ta trikolóra s černou, ti jsou krásní. Akorát bohužel neznám někoho, kdo by ji měl a mohla bych se doptat na další info a zkušenosti ( především těch, co ji mají v bytě), ale líbí se mi ta jejich elegance. 


při zájmu o konkrétní plemeno se vyplatí navštívit nějakou větší výstavu - a poptat se naživo. A nebo vyhledat stránky (asi FB) specializované na plemeno - neboť tady budete mít menší šanci zjistit info o konkrétních plemenech - krátkosrsté kólie tady v aktivních uživatelích máme... dlouhosrstou myslím nee

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 04.06.2023, 19:29:06 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 04.06.2023, 19:22:17

na Zebíně kopřivy nebyly - ale my nejprve obešli park a bývalou oboru Libosad u letohrádku Lodžie. Museli jsme si to prodloužit, když už jsme jeli tak daleko... Byl to příjemný dvouhodinový výlet za krásného rána

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 04.06.2023, 18:06:56 xxx.xxx.227.193

a vyrazili jsme na Zebín. Stoupání to není dlouhé - ale je hodně strmé a krásně to smeká. Myslím, že za mokra to musí být sranda. Na lomem na nás koukalo stádečko místních "kamzíků". Kaplička Máří Magdaleny na vrcholku je z roku 1700. Výhledy byly parádní - Trosky, Ještěd, Jičín, Valdice jako na dlani

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 04.06.2023, 18:04:25 xxx.xxx.227.193

ráno jsem rozházela seno z kupek (sušíme na zahrádce seno pro králíky - ne naše, ale za odvoz) a vyrazili jsme na Zebín. Už asi tak třicet let si slibujeme, že ten kopeček nad Jičínem dobudeme... A tak nejprve park Libosad, který Valdštejn nechal vybudovat před letohrádkem kousek od Jičína.

Kousek parku je opravdu park, pak schůdný lesopark a pak už jen džungle kopřivová. Ale rybník jsme objevili... Místní zajíci využívají cesty raději, než mokré kopřivy a tak jsme s nimi sdíleli často trasu. U šestého už Yoda rezignoval... a neřešil ho

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 04.06.2023, 14:25:30 xxx.xxx.227.193

Fleta jsem pomáhala vybrat kolegyni - černý Bond zvládá doma kočky, venku slepice (umí je i zahnat z obří zahrady do zastřešeného výběhu). Chodí víkendové přechody hor (a nosí si své jídlo v brašnách na plecích), je tažný běžkový pes (zapřažený páník je třeťák - spolu umí jezdit i docela dlouhé trasy). Umí spát pod stanem i pod šírákem, stejně jako doma na koberci. Byl u moře, zvládá chodit za dědou do domova důchodců... prostě parádní rodinný pes, co se ani chvilku v akční rodině nezastaví.

Štěně mi pomáhala vybrat dlouholetá chovatelka fletů - svá štěňata zrovna neměla, ale doporučila štěně po svém odchovu. Povaha i zdraví zatím vychází na jedničku, majitelé jsou spokojení. Oni věděli, že chtějí retrívra, a když jsem jim vymluvila "ty hezký rezavý - raději ty velký"...) , tak jsme to pak vyřešili rychle a snad dobře. Je to jejich první pes a válčí už spolu třetí rok

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 04.06.2023, 12:46:56 xxx.xxx.227.193

musíte to vzít vylučovací metodou. Ke králíkovi bych domů nedoporučovala lovce typu teriérů. Pokud cestujete i do zahraničí, je potřeba zvážit psy typu bull a dneska i extrémně krátkolebá plemena (taky už jsou někde zakázána). Chodit po výletech i horách zvládne skoro každé psí plemeno - od krysaříka až po dogu... tam problém nevidím. Kvůli cvičitelnosti a ovladatelnosti zvažte malé ovčáky nebo bývalé lovečáky dnes již v "převleku" za společenská plemena. Kolie (krátko i dlouhosrstá), šeltie, pudlíci všech velikostí i barev, lze i český strakatý pes... a nebo různé špice - od těch klasických, až po třeba lapinkoiry...

Vezměte seznam plemen, jako budoucí veterinářka taky asi tušíte, co byste preferovala a jak jsou na tom se zdravím... a hledejte srdcem, ale i rozumem 😜

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 03.06.2023, 20:24:32 xxx.xxx.227.193

nejprve fotky psí z venčení tohoto týdne. Poznámka první - opravdu není kupírovaný, i když tak občas vypadá devil . A poznámka druhá - na krku má vyreklamovaný obojek - firma Tamer splnila, coslíbila - obojek vyměnila.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 03.06.2023, 12:16:39 xxx.xxx.227.193

Xerdo, Xeríííí, Xeroune, Matláku... ale na něj se moc volat nemuselo - Xerxes Bonoda byl pan profesor, od malička bezproblémový parťák, klidný, pohodový, vše a všechny milující, zcela neagresivní.