Aktuálně: 4 597 inzerátů178 067 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 10.07.2023, 12:01:38 xxx.xxx.235.72

Nightovi se dělali jen po dlouhých přejezdech autem - stačilo promazat jelením lojem či vazelínou před cestou. Jinak na ně netrpěla žádná naše doga.

Letití chovatelé dog říkají, že jsou jedinci, kteří můžou být celý život na betonu a otlaky nemají a jiní mají otlaky i když lehají jak princezna na hrášku

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 09.07.2023, 20:46:09 xxx.xxx.235.72
Doron:

Xerxová, to jste jim to udělala hezký 🥰!

A vnučka, úžasná psovodka 🙂!


nejen já - děda je taky děsně důležitý… vážně, jinak bychom třeba nemohli jet s vnoučaty k moři, když byla malá přesně dvouletá, bráška o dva roky starší a Night byl půlroční padesátikilové “štěńátko”. Tato trojka neměla chybu… ale tím, že jsme byli schopni oba jak přebalit případnou (tehdy již vzácnou nehodu), uvařit, hrát si na pískovišti nebo dozírat v moři… tak to šlo střídat a užili si to všichni. Teď už je to s nimi skoro nuda…

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 09.07.2023, 18:20:13 xxx.xxx.235.72

ještě doplním. V sobotu ráno se to objevilo, v neděli to bylo výrazně menší a v pondělí téměř neznatelné. Od úterka nic. Možná jedno lehce citlivější místo???  

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 09.07.2023, 18:09:19 xxx.xxx.235.72
sutrik:

Ta třetí fotka… 😀 

Program s vnoučaty zní skvěle. Klobouk dolů.


já si říkala, co na tom guláši je k smíchu 🤣 Než mi došlo, že jde o jiný soubor fotek… Nojono - létající pysky nemají chybu.

ale jedna smutná zpráva pro nás - rozbil si špičku ocasu. Sice chceme malovat, takže ta předsíň mě nemrzí… ale jeho nadšené vrtichvostění při vítání dětí po celý týden vedlo k opakovaní krvácení. Sice je to malá ranka… ale vím, že z toho může být celoživotní boj… Teď budeme dlouho bez návštěv (a nás tak nadšeně nevítá - a pustím ho hned na zahradu a tam je to zcela v pohodě)… tak se to snad zatáhne a stihne to zarůst…

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 09.07.2023, 16:21:21 xxx.xxx.235.72

a teď ty psí - měl pochopitelně jinou psovodku (vnučka si to nedá sebrat), u finských kuželek byl překvapivě hodný (to mě překvapilo, špalky jinak miluje), jinak si řádění užíval - ať při honění s dětmi a nebo boji o deku se švagrovou (prý byl při střelbě hodný a tak bude stará deka jeho)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 09.07.2023, 16:17:23 xxx.xxx.235.72

týden s vnoučaty skončil. Dítka s námi chodili po lese (kreslili jsme kytky a určovali je v atlase i pomocí moderních software, šli bosi korytem potoka mezi balvany a padlými kmeny, hledali vraní oka, rosnatky i odkvétající lilie a vstavače), dobyli jsme rozhlednu, koupali se v přírodních koupalištích, hráli finské kuželky, fotbal, stříleli ze vzduchovky, pinpong, vařili na ohni bramborový guláš i zažili noční výpravu za hvězdičkami…

Pes je mrtev. Zcela. A to nebyl ani v lanovém centru, ani na koupališti… 

nejprve fotky bezpsí

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 02.07.2023, 07:23:20 xxx.xxx.235.72
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.07.2023, 07:18:37

no právě…

ale nebudu mít čas nad tím dumat, prostě se to stáhne a bude klid !! Ode dneška tu bude veselo - naše vnoučata a vnoučata od švagrové se švárou - aneb sportovněturistickoblbnoucí týden. I s devadesátiletou babičkou nás tu bude devět (a dneska v poledne ještě o 4 víc). Takže bude doufám konečně na konci týdne i klidný a unavený pes…

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 02.07.2023, 07:12:30 xxx.xxx.235.72
Vahine:

Taky doufám, že je to jen ten hematom a vstřebá se to 🙏 když on hrozně řádí, když na to přijde, podle fotek…tak snad to bude brzo dobré?! 

Opravdu má obřík Yoda nějaké chybky? Vždyť je dokonalý a moc krásný🌷


jsem divná panička - nikdy mi žádný můj pes nepřipadal dokonalý 😉 Ale vážně - Yoda má hezkou hlavu, rovný hřbet a úžasný pohyb. Ale má i krátký krk, ne zcela dokonalý skus a hlavně ocas nosí zakroucený jako prasátko… 

Chybky zdravotní má - a takové podivné. Třeba od malička má nateklou jednu uzlinu. Přičítalo se to “pubertálně” vysypanému čumáku. Čumák se vylepšil, uzlina zůstala… Podivně odlehčuje v klidu pravou zadní - nic se nenašlo, všechna vyšetření o.k. a v pohybu potíž žádná. Ani výrazná zátěž stav nezmění. A teď ten otok…

ještě se zeptám zdejších odborníků - od štípance se tohle udělat nemůže?? Ta tekutá náplň? 

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 02.07.2023, 06:56:40 xxx.xxx.235.72

ráno mi otok přišel o hodně menší, teď, když už tu hodinu řádí jak tajfun mám pocit, že je zase znatelnější. Možná se ale víc “vyrýsoval”. Když skáče, obsah se vlní… evidentně tekutý obsah. Ale menší oproti včerejšku to je

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 02.07.2023, 06:51:56 xxx.xxx.235.72

Vlka jsme potkali v lese blízko Mařenic (okraj Lužických hor). Bylo mu jedno, že jde s námi pes, přeběhl nám přes cestu a po chvilce ji přešel zpátky… Fotka nekvalitní, holt to bylo překvápko. Byl to prosinec 2021

Obrázek
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 01.07.2023, 21:28:08 xxx.xxx.235.72
Bodlinka:

asi jo, je to přesně na cephalice a jiná vodnatá struktura na tom místě není

čekala bych teda, že to bude bolet, na druhou stranu pes tvrďák si asi nenechá kazit procházku a jestli si to doma bude lízat, to už nikdo neuvidí.


fakt nelíže - dost ho pochopitelně sleduji. A navíc by měl oslintaný pelech. A on si umí ošetřovat každý škrábanec… Teď jsme byli na večerní krátké venčící procházce - pes nepajdá, nepotřebuje se rozejít, kdybych o tom nevěděla, tak si nevšimnu.

Otok se z “boule” na levé hraně zápěstí přeměnil na jitrnici na přední části, zezadu nic nateklého není, prsty nateklé nemá. Uvidím ráno. Proč jen má ten pes pořád nějaké nenormální chybky…

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 01.07.2023, 19:58:50 xxx.xxx.235.72

obrázky nic moc - ale lepší nemám. Noha (levá přední) nyní je jen lehce “přifouklá”, na pohmat měkká, nehřející. 

Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 01.07.2023, 19:32:45 xxx.xxx.235.72

přijde mi to, jako by to vyplňovalo volný prostor pod kůží. Nechci mu na to moc šátrat - hezky teď chrápe nahlas - nohy má pod sebou, vůbec mu to nevadí. Uvidím ráno, jestli se to viditelně stáhne. Zatím se dohadujeme, zdali je to menší o hodně nebo jen o trošku… jak se to “rozlilo”, hůř se to porovnává. Rozhodně to neroste.

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 01.07.2023, 16:18:36 xxx.xxx.235.72
keriton:

Také pro zajímavost - pes dostal na jaře Nexguard a po asi 6 týdnech Bravecto a stejně z něj stále tahám klíšťata.


zakousnutá živá?? Letos je klíšťat hodně. Po příchodu z lesa zběžně Yodu obhlídnu - většinou posbírám jedno či dvě lezoucí klíšťata… ale pokud nějaké přehlídnu, zaručeně je druhý den mrtvé a velmi snadno se vyndá. 

Zajímavé je, že většina klíšťat se kousne do bílé srsti, ne do černé. Že by slabší kůže byla ta nepigmentovaná?? 

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 01.07.2023, 15:16:47 xxx.xxx.235.72

zrovna by se mi hodila ta stará ifauna… Protože když zadám třeba bursitida, vyjede mi právě ta zrušená diskuze…

Byli jsme ráno v lese. Psisko lítalo, řádilo a já zhruba po hodině kouknu a on má na zápěstí bouli skoro jak malé vejce. Pod kůží měkkou, nehřející, zcela nebolestivou a vůbec mu nevadící. Myslím si skoro stoprocentně, že ji na počátku procházky neměl, protože to je hodně vidět. Štípanec?? Asi nejpravděpodobnější varianta - ale bylo to na můj vkus moc měkké. Bursa??

Bursy znám hlavně na loktech, výjimečně na zadku - ale zkušenost žádnou nemám, nikdy ji žádná moje doga neměla. A naplnila by se tak rychle?? 

Doma se psisko povaluje, pobíhá po zahradě - boule se jakoby roztáhla podélně. Nevadí mu, nevěnuje jí pozornost. Máte někdo nápad, co by to mohlo být?? Já jen doufám, že lokální reakce na něco a že jak to přišlo, tak se to (pomalu ale jistě) zase ztratí…

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 01.07.2023, 13:05:03 xxx.xxx.235.72
hmn:

jako xerxová máš můj hlas krom tohoto :

“neboť jaké si to uděláte, takové to budete mít”

jako pokud k tomu člověk dodá, že to “si uděláte” může být taky šichta hodná havíře a doživotní, a někdy i déle, tak to potom jo …….


no a hlavně když se neví, jak staré děti, jak aktivní a nerozbitné děti, jaké pozemky k blbnutí, jaké výlety… jaké zkušenosti rodičů, jaký životní styl… tak se odpovědět nic smysluplného nedá.

Xerxova
Xerxova (802 příspěvků) 01.07.2023, 12:18:24 xxx.xxx.235.72
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 01.07.2023, 12:03:41

tak jsem si omylem taky přicvakla hlas…  Asi to bude tím, jak kvalitně radím😉