Aktuálně: 4 757 inzerátů176 500 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 19.01.2024, 18:59:10 xxx.xxx.149.158

Oni ti chrti jsou podobná kapitola. Chovatelce se zabil pes tak, že když byli na hradě, tak ikdyž stál vedle ní, tak v setině sekundy zareagoval na ptáka letícího kolem hradeb a skočil po něm, bohužel pod nimi hluboký sráz 😭. Oni umí třista z místa 🙈. Abych moje kluky v tomto nepodporovala tak jsem i zavrhla coursing, ikdyž by je určitě bavil. Musí si vystačit s míň loveckým vyžitím. Naštěstí jsou dva nebo jezdíme za dalšími barzoji, takže loví sebe navzájem. A je to sranda, na férovku ulovim barzoje za krk nebo ocas a skolím - oblíbená hra😁.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 19.01.2024, 12:41:40 xxx.xxx.149.158

Hezky napsané, EO jako pojistka, přesně tak. Proto ta výhrůžka barzojům. Taky mají poslušnost vypilovanou, ale před Vánocemi mi právě jeden z nich, více méně z přebytku energie, přeskočil plot a skoro pod auto. Stálá jsem kousek od něj a plot nemáme nízký 🙈.  Jsou to infarktové situace .  

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 19.01.2024, 08:48:03 xxx.xxx.149.158

Co člověk, to názor, já mám dva rozjívené barzojí bráchy a před Vánoci , když dělali, že ohluchli a zblbli, tak jsem na ně řvala jak 🐅 “ žádný plyšáky pod stromeček, žádný piškoty, elektrický obojky dostanete”🤣. No zatím nedostali, ale pokud je člověk umí používat a nezneužívá pro své pohodlí, tak proč ne. Já si osobně myslím, že úplně největší týrání pro hafíky je, nezájem, ignorování…., prostě se jim nevěnovat. A je to týrání nakonec nejen pro ně, ale široký okolí.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 15.01.2024, 12:27:50 xxx.xxx.149.158

Teda nevím, ale podle vás své dva barzoje trápím teplotními šoky🤗, doma spí u krbu a venku nemají oblečky 🤣. Ale teď vážně, jsou úplně spokojení, doma na sedačce nebo kožešině vedle krbu se vyvalují na Supermana a venku řádí ve sněhu jak šílení a to bydlíme na horách, takže -15 není žádná vyjímka a vítr jako hrom. Jsou dva, takže by nebyli sami, ale venku budou jen s námi. Pokud chcete psa přátelského, tak mu prostě bude samotnému ouvej. Netvrdím, že když jste v práci, tak na té zahradě být nemůže, ale já jsem zvyklá dát svým zvířatům vybrat a vždycky si vybrali být s námi.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 08.01.2024, 07:06:12 xxx.xxx.149.158

Nahrávám si běžně porady nebo pracovní schůzky a tak, ne abych někoho nějak nachytala, ale pro mne, abych na něco nezapomněla. Prostě místo zápisu. Stačí zapnout, telefon mít někde poblíž, není vidět, že nahrává. Mám staženou aplikaci superdiktafon, funguje bezvadně ovládání i pro takového technického negramotu jako jsem já.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 05.01.2024, 07:13:20 xxx.xxx.149.158
Xerxova:

naštěstí jsi zvyklá na koně, tak by ti řádící psíček asi nevadil (ale placatka přízemní to opravdu není ❤️) - ona řada lidí by měla infarkt, když by kolem nich levitoval po zadních náš drobný psíček… Takže v blízkosti “cizích” lidí raději na vodítku, neb když se rozjede a cítí, že by mohl a že je protikus kladně naladěn… tak ti olízne ve výskoku nos či ti nabídne větvičku síly tlustého polínka na hraní a u toho přerazí ruku či stehenní kost… Nějak si zapomněl přečíst standard, že je ušlechtilý, elegantní, vznešený


On je asi příbuzný s barzoji, láskyplné polibky v letu jsou oblíbená kratochvíle. A k tomu hromada dalších. Třeba - koukejte, jsem  o hlavu vyšší  než  kdokoliv.    Prostě k pomilování.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 03.01.2024, 02:42:49 xxx.xxx.149.158

Držím pěsti, ať narazíte na kočičího odborníka. Teď jsem řešila také kočičí záhadnou nemoc. Kocour 13 let, pouze domácí, 25.12. výrazná spavost, přestal žrát, nastalo kolečko pohotovost, nic se nenašlo, každý den veterina, větší klinika- bohužel naše vet jediná dovolená v roce🙈. Kocourek hromada vyšetření, krve, rentgeny…, dostával antibiotika, infúze a spoustu dalších a chřadl, spát nežral. Jinak se nic nenašlo.  Po konzultaci s mojí vet jsem požádala o test na koronaviry, což bylo klinikou zesměšněno, že je to hlouposti a stejně nemají co jiného mu už dát. Kocourek krmen a napájen námi násilím, přidaly se neurologické příznaky, a dnes konečně dorazila naše vet, říkám jí kočičí mág, udělala Matýskovi test na koronaviry,byl poztivní , píchla první dávku antivirotik, takřka během hodiny obrat k lepšímu. Kocourek se po 9 dnech začal zajímat o žrádlo, i něco málo pojedl, pije, je výrazně lepší. Antivirotika bude dostávat ještě alespoň čtrnáct dní, aby se doléčil. Kocourek se jen tak mimochodem nakazil od dcery, která covid měla 🙈, těsně před ním.  Prostě kočky jsou mýtická stvoření, držím pěsti, ať máte štěstí na kočičího doktora.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 30.12.2023, 01:24:08 xxx.xxx.149.158

Chrti jsou zvláštní, jako pamlsek jakékoliv ovoce a zelenina, vede brokolice 🙈, potom piškoty, teď vánoční cukroví a hned v závěsu sušená játra. Nebo ještě gumoví medvídci 🤣. Zbytek smečky cokoliv, hlavně hooodně.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 29.12.2023, 13:58:24 xxx.xxx.149.158

My máme té zvěře hodně, vlastně kromě barzojů a Chanelky se zbytek u nás tak nějak vyskytnul. Ale díky tomu je hodně i těch odchodů, ( často se vyskytnou až v důchodovém nebo bolavém věku). Beru to tak, že jsme měli tu čest s nimi sdílet jejich čas, takže nesmutnit, dát si na jejich počest něco dobrého a přesunout kus volného srdce na další ztracenou duši. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 29.12.2023, 13:35:04 xxx.xxx.149.158

Dnes jsme bohužel museli nechat jít naši placatou tlamičku, princeznu Chanel. Ikdyž s námi prožila přes 14 let, stejně je to málo. Stáří a rakovina nás porazila, byla malá ale srdce měla obrovský.

Obrázek Obrázek
Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 27.12.2023, 13:25:19 xxx.xxx.149.158

Kluci barzojí naštěstí nemají špatné zkušenosti, takže světýlka jsou hezká telka 🙈, ostatní buď už staří a hluší, takže to prospí nebo to mají někde. Ale když jsme ještě měli pastevce, tak ti to brali jako útok na rodinu, takže hlídat aby ohněstrůjce nepřinesli, když zlobí 🤣

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 22.12.2023, 19:18:22 xxx.xxx.149.158

Naši supermanku jsme odčervili a ještě to zopakujeme, protože vůbec nemáme ponětí z jakých poměrů pochází, proto jsme ji i nechali testovat na kde co. Přece jen máme plný dům zvířat a proč něčemu jít naproti.  Máme velmi dobrou kočičí MVDr, je realista, jedná vždy v zájmu zvířete a na tomto postupu jsme se názorové sešly. Občas ta chemie zas není až tak naškodu.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 22.12.2023, 07:36:57 xxx.xxx.191.112

Tak hlásím trochu posun, malá dračice papá maso a k tomu rozvařené vločky a je to výrazně lepší. Ještě je ten bobek ne úplně ideální, ale to vychytáme.  Jinak je to kočičí kyborg, zatoulala se do sklepa a za minutu měla myš. (Starý německý statek a kocouři, co chodí myši pozorovat - blbá kombinace). Ochočila si už všechny kocouří kluky a psy, včetně barzojíků běhá kolmo po stěně. Bude na Vánoce veselo 😁

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 19.12.2023, 22:07:55 xxx.xxx.149.158

Mám trošku problém. Před čtrnácti dny jsem našla ve sněhu, v lese, uprostřed silnice, pravděpodobně vyhozené kotě. Nejbližší civilizace cca 5 km. Naložila jsem ji do auta, usušila, nakrmila a vzala domů. Tam bylo oddělené od ostatních zvířat, dokud jsme je neodčervili, neodblešili a neotestovali na kočičí nemoci. Kotě je, podle veterinářky cca 6 týdení holčička a od začátku s ní šije tisíc čertů. Kočička hezky žere, je čistotná a přátelská ke všem a všemu. Bohužel před 4 dny dostala průjem. Po konzultaci s veterinářem jí do krmení přidáváme entero zoogel, smectu, probiotika, úplně bez účinků. Malá kadí 10x denně, tekutou konzistenci. ( Před tímto problémem 2x denně normální bobky).  Jinak běhá jak raketa, hraje si, normálně jí… 

Nemáte někdo tip, jak zastavit její průjem? K veterináři ji vezmu zas zítra, ale je divné, že nereaguje na výše popsané.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 24.11.2023, 18:42:48 xxx.xxx.111.152
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 24.11.2023, 13:25:19

Oni jsou to prostě ovčáci jako borderka a spol, taky jsem po ňuňu 🦊 toužila, dokud jsem nepoznala kamarádčinu smečku tří holčiček. Barzoj je proti nim tichý povaleč 😁

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 24.11.2023, 18:38:53 xxx.xxx.111.152
Dafi:

tak tak nízkej pes na vožení kohokoliv by mě nenapadl..si ty víly msely hhodit nožky za krk…..🙂


On nebyl jezdecký, ale kočárový, prý proto má ty bílé znaky , od postrojů. Legendy miluju, jsou o spoustě plemen a jsou úžasné.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 23.11.2023, 18:50:30 xxx.xxx.149.158

Když někdy budu potřebovat podporu, tak si pořídím Donalda 😁 (štěně mé kamarádky, které zaměstnalo asi 30 lidí, než bylo vypipláno).

Ať máte co dělat, co je Donald za plemeno? Nápověda, prý to byl 🐎 pro víly 😍

Obrázek