Aktuálně: 4 759 inzerátů176 529 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 21.08.2023, 13:31:34 xxx.xxx.149.146

Ještě k Vetamixu, teď mají akci na hovězí směs 2kg za 68 Kč, u tohoto produktu mě kvalita ještě nezklamala, tak třeba pro někoho dobrý tip. Ale jen do 23.8. potom se vrací cena zpět na cca skoro 90.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 21.08.2023, 13:06:40 xxx.xxx.149.146

Vidíte, super nápady, děkuji, já jsem si říkala, že určitě tady dobře pořídím a vyřešíme to. Vyzkouším a dám vědět. 

Ona se vždycky ucpala, když měla ve směsi nějaké obilí - vojtěškové granule + mačkaný oves nebo ječný šrot třeba nebo řepné řízky + namáčený ječmen…., Ale jak už jsem psala, předtím stejné věci žrala víc jak dva roky bez sebemenšího problému.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 21.08.2023, 08:45:29 xxx.xxx.149.146

Máte velikou pravdu, přehání to, připadá mi, že vše pro zvířátka nebo děti musí být automaticky dražší než pro nás “jen lidi”. Ta mletina má třeba pro mě ještě přidanou hodnotu, že jen vezmu a vyklopím do misek, odpadá krájení. Sice ne, že by nedostávali i celé kusy, ale jen občas, potahali by to po domě a jen někteří - sedmnáctiletý geront už by to nedal.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 20.08.2023, 21:19:50 xxx.xxx.149.146

Dotaz byl k Megi, ale dovolím si taky reagovat. Já taky beru Vetamixí hrubomleté hovězí, ale právě, že jen to nebo telecí. Drůbeží se mi jejich nelíbí a kusové je drahé. Proto kupujeme jinde.Ono když nemají akci, tak vám vyjde hrubomleté maso na cca 80 a to už je dost a hovězí směs, co je levnější je zas o poznání jinde kvalitativně.  Vůbec psí maso je často dražší než pro nás .

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 20.08.2023, 20:25:18 xxx.xxx.149.146

Jak píše Megi nakupuju normálně v lídlu nebo řeznictví, maso pro lidi, když jsem řezníkovi řekla, že chci 80 - 100kg masa za dobrou cenu, tak za týden jsem měla nachystáno kuřata, stehna, skelety, vepřový plecko…. V průměru za necelých 40kč. A to jsem šla naslepo. Poláci jsou kšeftaři, snaží se vyhovět.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 20.08.2023, 15:52:34 xxx.xxx.149.146

Ano, stalo se to loni. A máte pravdu, je to nenažraná bestie😁, hltá úplně cokoliv, přitom je v režimu - malé stádo 3-4 koní, stálá hierarchie, kobylka je spíš na vrcholu. Volné ustájení - můžou si chodit do stáje nebo navazujících výběhů jak se jim zlíbí. Balík se stále ve výběhu a druhý ve stáji. Pastvy také dostatek, musíme dosekávat. Příkrm dostávali dle potřeby 1 nebo 2x denně ve velmi řídké konzistenci.  Dva roky úplně bez problémů až do loňska. U ucpání jícnu jsme byli přítomni, stihla to vždy do minuty od začátku žraní a veterinář se volal ihned. Poprvé přijel až za hodinu a půl, ale podruhé téměř okamžitě. Zprůchodnění bylo velmi náročné a po druhé jsme už ztráceli naději - 3 hodiny boje . Trošku máme podezření jestli v jícnu něco nenarostla - bílý arab☹️, ale zas by asi měla problémy se vším. Seno žere plnou tlamou.

Pokud dostává pamlsky nebo ovoce, zeleninu z ruky tak žádný problém. Zeleninu s ovocem a tvrdé pečivo dostává občas i z kyblíku a také v pohodě. Ona sama příkrm nepotřebuje, vypadá jak vzducholoď i bez něj. Ale valach je opravdu ne hubený, ale prostě představovala bych si ho jinak. Jemu jen seno a pastva nestačí a na krmení ho nelze oddělit úplně pryč a ona ho tím, že on bude žrát z kyblíku a ona ne úplně rozhodí. Granulované seno kamarádka vyrábí a prodává pro hromadu bezzubek a jiných koníků, co mají problémy, tak mě napadlo jako alternativa přikrmu pro kobylu, když druzí budou mít to svoje. Je ve špičkové kvalitě, dávám jim občas granulku místo pamlsků. Jen bych ho samozřejmě dostatečně namočila. Akorát zatím jsem neměla odvahu, nechci zažít napotřetí tu hrůzu.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 19.08.2023, 18:44:54 xxx.xxx.149.146

Máte někdo zkušenosti s krmením granulovaného sena koníkovi, co měl ucpaný jícen? 

Máme kobylku shagya arab, která měla loni 2x v krátké době ucpaný jícen, stalo se to jak blesk z jasného nebe, nic jsme nezměnili, dostala to, co před tím mnohokrát - mačkaný oves nebo namáčený ječmen, granule vojtěšku nebo řízky cukrovku, vždy dostatečně namočené.  Záchrana byla složitá, dlouhá a dramatická a veterinář, když u nás byl po druhé za dva měsíce řekl - cokoliv kromě sena a trávy jí ani neukazujte.  Se senem, trávou nebo kousky zeleniny a ovoce z ruky problém není. Vypadá bezvadně, krmení senem ad libitum a pastva jí stačí.

Ale problém máme s jejím parťákem, valachem A1/1 s kterým jsou jedno tělo i duše. Prostě jen toto krmení je pro něj málo a když dostane svůj kyblíček - jedno jestli jsou na volno nebo každý ve svém boxu tak kobyla začne strašně vyvádět a on nežere. Protože moje kamarádka vyrábí úžasné granulované luční seno, napadlo mě, že bych ho kobylce mohla, dostatečně namočené, dávat v době, kdy kamarád má svůj kyblíček, aby nezáviděla. Zatím,ale nemám odvahu, ikdyž spousta lidí ho od kamarádky i z tohoto důvodu kupuje.

Máte někdo s tímto zkušenost? Bylo by to super i kvůli jednoduššímu podávání vitamínů. Děkuji za všechny postřehy a zkušenosti.

Obrázek
Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 19.08.2023, 10:27:30 xxx.xxx.149.146

Ceny jsou fakt přestřelené, proto nakupuji pouze to hovězí a telecí - hrubomleté jsou často akce a pak je mají za cca 50Kč/kg a to už jde, je to zase bez práce, jen rozmrznout a přidat do misek. Ale chce to i velký mrazák - nákup přes 2tis = doprava zdarma, a mít dostatek stravníků🤗, u nás padnou 3kg denně + to ostatní .  No prostě zvířátka a děti za ty dáme cokoli 🙈

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 18.08.2023, 18:22:27 xxx.xxx.149.146

Beru jen hovězí a telecí, výjimečně vepřové a jen hrubomleté. Hovězí občas i směs nebo s droby, ale jinak už jen kusové. Ale jak už jsem psala výše, třeba Makovec řeznictví má často hezký akce, minule jsem nakoupila krásné masité skelety za 19Kč/kg ještě, že máme veeeliký mrazák a taky často jezdím pracovně k hranicím s Polskem, takže tam nakupuji právě ty kuřata a vepřové v celku.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 18.08.2023, 18:08:28 xxx.xxx.149.146

Hrubomleté hovězí a telecí objednávám pravidelně a vždy v pohodě, ledviny a srdce také. Potom také kusové rybičky kluci rádi. Hovězí směs s droby občas horší. Drůbeží neberu, spolehlivější je supermarket nebo řezník. Ale salámy taky zatím byly v pohodě, ikdyž ty máme jen jako záložní na cesty nebo když je vše zmrzlý.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 04.08.2023, 21:34:22 xxx.xxx.153.191

Měli jsme devon rexe a ten měl víc psí povahu, než naši chrti. Devon rexům, se taky říká polo pes nebo kočka skřítek, naučí se krásně poslouchat a rádi spolupracují, mazlí se a jsou ukecaní 😁

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 03.08.2023, 13:45:10 xxx.xxx.153.191

Můj první pes měl vznešené jméno Ir, my mu říkali Dane nebo Danečku, druhý byl Fellini, ale přejmenovaný na Laryho. Současným bráchům jsme jména mohli vymyslet takže od s jsou to : Santana  a Solomon Kane, domácky Satan a Kejný. Zbytek byli zachráněné ztracené duše a ti už se jménem přišli 🤗

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 21.07.2023, 22:07:37 xxx.xxx.95.129

Máme doma kanárskou dogu, teď už 8 letého psa. Dostal se k nám dvou letý, nevycválaný, divoký…., stačilo jediné - zaměstnat tělo i mozek a vymezit místo ve smečce. Je podobný pastevcům, chytrý, samostatný. Pokud je člověk ve vztahu k němu důsledný, tak vlastně pohoda pes.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 21.07.2023, 13:34:33 xxx.xxx.110.136

Jste úžasní, že na nás myslíte. Já děkuji, vlastně, že jste a že jste takoví, jací jste. Přeju , nejen s námi, pevné nervy a nejen vám, ale i ostatním diskutujícím ať se splní na co pomyslí. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 12.07.2023, 15:21:07 xxx.xxx.149.168
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 12.07.2023, 10:55:17

To se mi na barzojích líbí, ta barevná variabilita, každý si může vybrat . Oni jsou všichni krasavci , ale můj první byl černobílý a zemřel velmi mladý během operace torze, tak možná proto mě to k této barvě táhne 

Obrázek
Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 12.07.2023, 15:14:49 xxx.xxx.149.168

Vidíte, zase jsem chytřejší, o tom, že existuje chroustek jsem neměla ponětí. Nezkoumala jsem je, jsou velcí, bzučí jak vrtulník a zhruba čtrnáct dní se rojí jak blázni. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (145 příspěvků) 11.07.2023, 23:07:09 xxx.xxx.149.147

Skromný dotaz: taky je u vás před setměním tolik chroustů? Pokud v tu dobu venčíme, tak vlastně nevenčíme, ale krmíme.🙈 Barzojíci jsou jak šílení a jediná jejich starost je pochytat všechny chrousty co jsou v širokém okolí. Santana je všechny i sežere a mlaská, víc než v Michelinské restauraci a Kejný skáče jak koza a litá vzduchem, překusuje je a žere jen vybrané - labužník, brácha dojede zbytky. Prostě dokonalý barf🤣🤣🤣.